Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 19 часа, Guinness каза:

Някой знае ли дали може да се пътува до Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменистан и Таджикистан с отрицателни PCR тестове, и има ли задължителна карантина? 

Туркменистан го забрави. Ние имахме уговорен тур преди Ковид с местна агенция за пролетта  на миналата година. В момента държавата е затворена изцяло и не се допуска, както влизането в нея така и излизането на местните от нея. Всъщност е така от както се обяви Пандемията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Йосиф Милчов каза:

Туркменистан го забрави.

Потвърждавам. Имахме идея да отскочим да видим горящата дупка, но след справка в нета и проверка с местни агенции, стана ясно, че няма никакъв шанс в момента.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , Яничка каза:

Потвърждавам. Имахме идея да отскочим да видим горящата дупка, но след справка в нета и проверка с местни агенции, стана ясно, че няма никакъв шанс в момента.

 

Благодаря! А за другите страни имаш ли информация? За Узбекистан разбрах де 🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, v.tikalova каза:

Здравейте, някой знае ли кога Коста ще си отворят сайта, а изобщо дали ще възобновят трансатлантическите, че имаме един такъв букнат.

До колкото знам, Коста са били обект на хакерска атака и вече сайта трябва да им работи. Ако имаш проблем, миже би е хубаво да им се обадиш по телефона. Възможно е да има изтичане на данни и проблем с профилите. Били казали, че ще възобновят круизите на 01.05,ама като гледам, не е сигурно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Лети ми се и си купих билети София-Бергамо - два дни, събота сутрин натам - неделя  следобед наобратно.  Значи  в петък си правя ПСР тук, мятам се на аероплана и в неделя се прибирам пак с тоя тест и не ми трябва друг. Правилно ли схващам нещата?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, v.tikalova каза:

Здравейте, някой знае ли кога Коста ще си отворят сайта, а изобщо дали ще възобновят трансатлантическите, че имаме един такъв букнат.

Аз получих мейл, че имат сериозен IT проблем. Ще ме информират когато се възобнови.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , kakadu каза:

Лети ми се и си купих билети София-Бергамо - два дни, събота сутрин натам - неделя  следобед наобратно.  Значи  в петък си правя ПСР тук, мятам се на аероплана и в неделя се прибирам пак с тоя тест и не ми трябва друг. Правилно ли схващам нещата?

Италия удължава действието на въведената мярка за 5-дневна карантина за пристигащите от България, като тя ще е в сила до 30 април 2021 г.

По информация на посолството ни в Рим пристигащите в Италия от държавите в „списък С“, сред които е и страната ни, освен задължението за представяне на отрицателен резултат от PCR или антигенен тест, ще трябва да се подложат и на 5-дневна самоизолация. След изтичането й е необходимо да направят нов PCR или антигенен тест.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 20 часа, Guinness каза:

Някой знае ли дали може да се пътува до Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Туркменистан и Таджикистан с отрицателни PCR тестове, и има ли задължителна карантина?

Поне от това, което видях Киргистан е отворен, само ти трябва PCR тест направен в рамките на 72 часа преди пристигане. Киргистан

 

В Таджикистан ситуацията е леко спорна, защото единствено място през което може да влезе е централното летището  в Душанбе (има полети само от Дубай, Истанбул и Узбекистан) и също ти трябва PCR, но на някой места казват, че има карантина, на други казват че няма (пример линка по-долу). Таджикистан

 

Тука също има информация, кои страни са отворени в центрана Азия -> https://www.youngpioneertours.com/coronavirus-travel-update-which-countries-open-borders/

 

Най-добре да звъннеш на посолствата и да ги разпиташ. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Otnesen каза:

Италия удължава действието на въведената мярка за 5-дневна карантина за пристигащите от България, като тя ще е в сила до 30 април 2021 г.

По информация на посолството ни в Рим пристигащите в Италия от държавите в „списък С“, сред които е и страната ни, освен задължението за представяне на отрицателен резултат от PCR или антигенен тест, ще трябва да се подложат и на 5-дневна самоизолация. След изтичането й е необходимо да направят нов PCR или антигенен тест.

Благодаря!  Билетите ми са май месец. Чакаме, значи...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Guinness каза:

 

Благодаря! А за другите страни имаш ли информация? За Узбекистан разбрах де 🙂

Казахстан за български граждани е Covid ban т.е. не може да влезеш в държавата. За другите видях, че са ти отговорили.

Връзка към коментар
преди 3 часа, v.tikalova каза:

Здравейте, някой знае ли кога Коста ще си отворят сайта, а изобщо дали ще възобновят трансатлантическите, че имаме един такъв букнат.

В мейл, получен от Costa на 31.03, пробвах да резервирам- може. Презокеанските (тези, които видях) са от декември. Най- близките по време са средиземноморските круизи и тези в Северна Европа. Има отворени телефонни линии. Това писмо беше за разни промоции до -40%.Не съм гледала по- обстойно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 минути , marycap каза:

В мейл, получен от Costa на 31.03, пробвах да резервирам- може. Презокеанските (тези, които видях) са от декември. Най- близките по време са средиземноморските круизи и тези в Северна Европа. Има отворени телефонни линии. Това писмо беше за разни промоции до -40%.Не съм гледала по- обстойно.

Ако сте купували през бг ТА. 

Аз вече съм прецедент - върнаха ми парите за круиза.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ако круизите в Северна Европа, включват и Норвегия, не вярвам да се случат това лято. Просто плана на Норвегия за отваряне ми се видя достааа дълъг и несигурен.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Приятел трябваше служебно да ходи  в Норвегия, като щеше да тръгва от Холандия или Белгия.

С ПСР, задължителна карантина там от 10 днии нов ПСР. 
Имал е билети, фирмите са имали документи, но последния ден са казали, че няма да стане.

То бива строго дебнене, ама чак толкова 

 

Забравих да спомена, че човекът е с моряшки паспорт, а те са освободени от PCR на доста места и минават граници по-лесно.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 минути , Alexander каза:

Хем 8 милиона са с 2 дози в Турция, хем заразените в небесата... не разбирам какво става.

На 82 милиона не са толкова много тези 8 милиона.

В момента там се разпространява английският щам, затова бройките са доста.

 

Относно статията - всичко това са само предположения и докато няма официално решение, не се знае какво ще предприемат.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , Mary каза:

На 82 милиона не са толкова много тези 8 милиона.

В момента там се разпространява английският щам, затова бройките са доста.

 

Относно статията - всичко това са само предположения и докато няма официално решение, не се знае какво ще предприемат.

На фона на 110 хиляди от 7 милиона с две дози у нас (разлика от над 5 пъти процентно ) , ми се струват много добре даже. За сметка на това у нас скоро всичко ще е напълно свободно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
27 minutes ago, Alexander said:

На фона на 110 хиляди от 7 милиона с две дози у нас (разлика от над 5 пъти процентно ) , ми се струват много добре даже. За сметка на това у нас скоро всичко ще е напълно свободно.

Защото министърът знае, че съвсем скоро вече няма да е министър и иска да го запомним с добро. После други да се оправят. 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Плановете за отваряне на Тайланд и Пукет в частност се доразвиват:

https://hroniki.bg/пукет-планира-безплатни-бонуси-за-тур/

Тези бонуси в дъждовния сезон не ми звучат привлекателно 😀

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 часа, Дани Магелани каза:

Ако сте купували през бг ТА. 

Аз вече съм прецедент - върнаха ми парите за круиза.

Не съм купувала и не съм резервирала. Само отговорих на запитване. Мейли получавам като член на клуба.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, Дани Магелани каза:

Ако сте купували през бг ТА. 

Аз вече съм прецедент - върнаха ми парите за круиза.

На мен също ми върнаха парите за круиз на Коста през БГ ТА.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Jenbel каза:

Плановете за отваряне на Тайланд и Пукет в частност се доразвиват:

https://hroniki.bg/пукет-планира-безплатни-бонуси-за-тур/

Тези бонуси в дъждовния сезон не ми звучат привлекателно 😀

Е има заплаха, че се очаква много дъждовен сезон. Защото иначе съм била в началото на август, валеше само вечер и честно казано не беше голяма разликата с валежите на новогодишните празници през същата година. Явно е въпрос на година.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нашата Португалия се провали с гръм и трясък... Луфти за 4-ти път смениха полетите и сега вече хептен няма как да стане. Заявихме рефънд и си чакаме парите. Ще погледна за някакви други варианти, но почти изглежда невъзможно. Украйна също ни изцака с топла бира и от две седмици с нова заповед попадаме в т.нар. група на временни резиденти и ни искат пср тест при влизане. Преди си го правихме Киев след пристигане, а сега няма бординг без тест. Но не искаме да се откажем от възможността за едноседмична почивка на топло в началото на май. И въпросът е къде? Дубай би било най-лесно (има по 3 полета на ден), но изобщо не ми се рискува да правим тест там. Остава Испания може би? Някакъв линк за там да прочета какво и как? Италия още е в локдаун, нали? Гърция чак средата на май започват да отварят... Направо патова ситуация.

  • Харесвам 3
  • Шок 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , DaBo каза:

Остава Испания може би?

Изчакай до понеделник 12.04., защото бройките им се вдигат и има риск да сложат нови ограничения. Действащите правила важат до 12.04.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.