Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 12 минути , funny каза:

Така де. Идеята е че сам по себе си зеления паспорт не върши никаква работа ( в частта ваксинираните да влизат без тест)  ако в същото време в приемаата държава населението не е ваксинирано и на 5-10-15%

Опитах се да кажа, че и достъпът до ваксини ще се улесни и процента ваксинирани ще се увеличи значително в следващите месеци, така че зеленият паспорт да не изглежда като условие за дискриминация. А и Европа беше доста засегната от вируса през зимата, не малко хора имат естествен имунитет.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

Опитах се да кажа, че и достъпът до ваксини ще се улесни и процента ваксинирани ще се увеличи значително в следващите месеци, така че зеленият паспорт да не изглежда като условие за дискриминация. А и Европа беше доста засегната от вируса през зимата, не малко хора имат естествен имунитет.

Моята идея е че в крайна сметка се правят едни безсмислени регулации, които не са ефективни. Но... важното е да правят нещо там и да си мислят че са полезни.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 2 минути , funny каза:

Моята идея е че в крайна сметка се правят едни безсмислени регулации, които не са ефективни. Но... важното е да правят нещо там и да си мислят че са полезни.

Разумни привилегии за имунизираните ще доведе до повече ваксинации и до по-скорошно връщане към новото нормално. 

  • Харесвам 11
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , tch каза:

Разумни привилегии за имунизираните ще доведе до повече ваксинации и до по-скорошно връщане към новото нормално. 

Ако пропуснат в паспортите тези с антителата ( без значение от предходен положителен ПСР) и клетъчния имунитет, наистина ще ни убедят че целта е само повече васкинации :wink: Ама да видим де .

 

Защото към момента идеята им звучи като “ разпространявайте си вируси колкото поискате , стига да сте се ваксинирали “

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 41 минути , tch каза:

Разумни привилегии за имунизираните ще доведе до повече ваксинации и до по-скорошно връщане към новото нормално. 

Викаш,  да ни принудят по тънкия начин. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ама нали даваха по новините, че спират на влизане в БГ българи със сертификат за ваксинация и не го признават искат им ПсР именно защото един ваксиниран не е спасен от това да е преносител и им казали да си сложат сертификата в рамка.

  • Харесвам 10
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Ivko каза:

Ама нали даваха по новините, че спират на влизане в БГ българи със сертификат за ваксинация и не го признават искат им ПсР именно защото един ваксиниран не е спасен от това да е преносител и им казали да си сложат сертификата в рамка.

 

Ваксини, не ваксини, това с ПСР-ите е голям и доходоносен бизнес. Едва ли някой ще се откаже лесно от него. Изгоден и за лабораториите, и за държавата.

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар

България все още не приема сертификат за ваксина, а изисква пср тест. Въпросният господин, който алармира всички медии и соц.мрежи го е знаел това, но все пак да има драма. Заповедта е безкрайно ясна в това отношение. Украйна също не признава такива сертификати към момента и изобщо не ги интересува дали имам такъв. В събота ми искаха пср тест. Португалия, където до преди няколко дни мислехме, че ще отидем за празниците, също иска пср тест, а не сертификат. Но Хърватска, например, вчера бях пуснала линк, приема и сертификат. Ето пак какво приемат:

Спойлер
  • negative PCR test or rapid antigen test - RAT on SARS-CoV-2, where the RAT test must be listed in the Common list of rapid antigen tests recognized by the Member States of the European Union, published by the European Commission. If the RAT test findings were made abroad, the manufacturer and/or the commercial name of the test must be visible. If otherwise, it will not be accepted as credible for entering the Republic of Croatia. The results of the above tests must not be older than 48 hours (counting from the time of taking the swab to arriving at the border crossing point) and, in the case of a rapid antigen test and a stay longer than 10 days in the Republic of Croatia, the test must be repeated within ten days from the date of issuing that test;  
  • vaccination certificate for persons who received a second dose of COVID-19 vaccine more than 14 days prior. Exceptionally, in the case of a vaccine received in a single dose, a certificate of receipt of a single dose if the dose was received more than 14 days before crossing the state border;

  • presentation of a positive PCR or rapid antigen test, confirming that the holder recovered from the SARS-CoV-2 virus infection, which was performed in the previous 180 days, and older than 11 days from the date of arrival at the border crossing point or upon presentation of a certificate of recovery issued by a physician;

  • or perform PCR testing or rapid antigen testing on SARS-CoV-2 immediately upon arrival in the Republic of Croatia (at their own expense), with the obligation to stay in self-isolation until the arrival of a negative test result. If testing cannot be performed, a measure of self-isolation is determined for a period of ten (10) days.

 

В един момент, може би съвсем скоро, България и други ЕС страни ще започнат да признават сертификати, освен тестове. Но тестовете ще си останат още дълго време, като опция за пътуване.

  • Харесвам 17
  • Шок 1
Връзка към коментар

Акцията на Найо Тицин беше изцяло политическа,  разбира се че отлично е знаел правилата. 

Ние пък си го знаем Найо Тицин. Има талантлива съпруга и май толкова за него... 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да споделя впечатления от Доминикана - влиза се без тест, излиза се без тест 🙂 Единствено трябва да се попълни информацията в този сайт и да се генерира QR код https://eticket.migracion.gob.do/ . Попълва се на отиване и на връщане 24 ч. преди влизане и съответно напускане. На летището мерят температурата. На влизане в хотела също ни мериха температурата. В закрити пространства се ходи с маска - в летището, в магазини, в автобуси, в закритите части на ресторантите. В откритите пространства не се носи маска, включително и при обиколката на Санто Доминго 🙂 Дали защото сме туристи или по принцип няма такова изискване, нямам представа. Единственото открито пространство, в което искаха маски беше на летището на връщане, но там чекирането беше на открито 🙂  На лодката до о. Саона също не се искаха маски 🙂  В самолета на втория час 80 % от хората бяха без маска. Стюардесите не правеха забележки.

Допълвам - персоналът в хотела и продавачите на плажа носеха маски и на открито. 

Друго не се сещам по темата 🙂 Извън темата - беше страхотноооооо. Доминикана ме изненада много приятно. Смених си профилната снимка, но аз съм си 😄 

  • Харесвам 29
  • Браво 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Eva eva каза:

Да споделя впечатления от Доминикана - влиза се без тест, излиза се без тест 🙂 Единствено трябва да се попълни информацията в този сайт и да се генерира QR код https://eticket.migracion.gob.do/ . Попълва се на отиване и на връщане 24 ч. преди влизане и съответно напускане. На летището мерят температурата. На влизане в хотела също ни мериха температурата. В закрити пространства се ходи с маска - в летището, в магазини, в автобуси, в закритите части на ресторантите. В откритите пространства не се носи маска, включително и при обиколката на Санто Доминго 🙂 Дали защото сме туристи или по принцип няма такова изискване, нямам представа. Единственото открито пространство, в което искаха маски беше на летището на връщане, но там чекирането беше на открито 🙂  На лодката до о. Саона също не се искаха маски 🙂  В самолета на втория час 80 % от хората бяха без маска. Стюардесите не правеха забележки.

Друго не се сещам по темата 🙂 Извън темата - беше страхотноооооо. Доминикана ме изненада много приятно. Смених си профилната снимка, но аз съм си 😄 

Много добро решение ... за профилната снимка. С настроение е🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз не вярвам основно да се кара със сертификати, най-малкото защото всичко под 18 год няма как да има такъв документ.

Всичи семейни с деца реално няма да могат да се възползват от сертификат и ще се занимават и с тестове.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Най-логично за спасяване на сезона ще бъде да дават възможност с опции, две сигурни и добри такива са Сертификат за ваксианция и ПЦР.

Гърция със сигурност ще приема със сертификати, те лансират идеята навсякъде. Хората, които не са ваксинирани нма да бъдат ощетени, ще действа системата с ПЦР.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Има шанс, аз не бързам 🙂 Популярните сред туристите острови в Италия започват кампании за масова ваксинация, за да бъдат готови спокойно да посрещат туристи това лято.  Дано и изискването за носене на маски по улиците да отпадне, че няма да се разберем 🙂 

 

https://trip.dir.bg/novini/italiya-imunizira-tseli-ostrovi-za-da-posreshtat-turisti

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 2 минути , muchachote каза:

ЗНАе ли някой каква е ситуацията за Ливан? Тестове, карантини, ограничения за влизне има ли?

Ливан не знам, но да се насочваме към Малта - ще плащат,за да се посещава това лято! 

https://www.economic.bg/bg/a/view/malta-shte-plashta-na-turistite-za-da-posetjat-stranata-tova-ljato

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар

Допълнителни ограничителни мерки в Република Турция с оглед настъпването на свещения за мюсюлманите месец Рамазан /Рамадан/

13 Април 2021

С настъпването на религиозния за мюсюлманите месец Рамазан /Рамадан/ в периода от 13.04.2021 г. до 11.05.2021 г. турските власти въвеждат следните ограничения:

- Във всичките 81 области на страната през почивните дни се въвежда забрана за излизане;
- През делничните дни се забранява излизането на гражданите извън домовете в часовия диапазон от 21.00 ч. до 05.00 ч.;
- Обществени заведения, като ресторанти и кафенета, ще бъдат затворени за посещения. Същите ще могат единствено да доставят храна по домовете;
- Забранява се провеждането на традиционните за месеца събирания по време на храненията - „Сахур“ /сутрин/ и „Ифтар“/вечер/;
- В джамиите се забранява извършването на специалната молитва „Теравих“;
- В дните, в които е наложена забрана за излизане, хранителните магазини, магазините за месо, зеленчуци и ядки ще могат да работят от 10.00 ч. до 17.00 ч.;
- Разрешава се работата на всички магазини и фурни, продаващи хлебни изделия;
- Всички наложени към настоящия момент противоепидемични мерки, като носене на маски в открити и закрити пространства, спазване на социална дистанция и др., остават в сила.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 22 часа, Duke каза:

Ще се радвам ако моят песимизъм е прекомерен и се окажете прави...

Освен да се самоцитирам покрай тази новина. Излиза, че ако слушаме политиците, даже може да е още по-забавно. Защо пък освен ваксинационен паспорт, да не поискаме от драгия турист и ПСР тест на вход, а за по-сигурно и още един тест на изход? 😮 

  • Шок 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
На 11.04.2021 г. в 18:20, Otnesen каза:

Удължават се мерките за влизане в Гърция до 19.4.

До 12 май мисля, че е с тестове на Кулата официално. 

Връзка към коментар

Не съм сигурен дали пиша в правилната тема.....

Въпросът ми е към пътувалите или на които им предстои пътуване с агенция. Има такива, които предлагат PCR-тест, включен в цената, че даже и с 50% намаление. Въпросът ми е следният - в такъв случай как е организирано пробовземането за тестовете - всички ходят заедно под команда или всеки се оправя сам? Ваучери ли или какво се ползва като доказателство пред лабораторията, че еди коя си агенция те праща?

Мерси предварително!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , vino4erpec каза:

Не съм сигурен дали пиша в правилната тема.....

Въпросът ми е към пътувалите или на които им предстои пътуване с агенция. Има такива, които предлагат PCR-тест, включен в цената, че даже и с 50% намаление. Въпросът ми е следният - в такъв случай как е организирано пробовземането за тестовете - всички ходят заедно под команда или всеки се оправя сам? Ваучери ли или какво се ползва като доказателство пред лабораторията, че еди коя си агенция те праща?

Мерси предварително!

Зависи от агенцията, но не е "под строй". Единият вариант е със записани часове в конкретна лаборатория, другият е, пак в конкретна лаборатория е изпратен списък на пътуващите. Говорете с агенцията, но проверете дали включените тестове са само за напускане или и за връщане в България. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, muchachote каза:

Знае ли някой каква е ситуацията за Ливан? Тестове, карантини, ограничения за влизане има ли?

Ливан звучи интересно. Гледах един влогър, че беше там скоро. При влизане с отрицателен тест, маските мисля, че не са задължителни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.