Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, vino4erpec каза:

Не съм сигурен дали пиша в правилната тема.....

Въпросът ми е към пътувалите или на които им предстои пътуване с агенция. Има такива, които предлагат PCR-тест, включен в цената, че даже и с 50% намаление. Въпросът ми е следният - в такъв случай как е организирано пробовземането за тестовете - всички ходят заедно под команда или всеки се оправя сам? Ваучери ли или какво се ползва като доказателство пред лабораторията, че еди коя си агенция те праща?

Мерси предварително!

Ваучери,в нашия случай към Рамус.Платихме на агенцията по 50лв. за ПСР.Ходиш,в която лаборатория искаш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, MayaS каза:

Допълнителни ограничителни мерки в Република Турция с оглед настъпването на свещения за мюсюлманите месец Рамазан /Рамадан/

13 Април 2021

С настъпването на религиозния за мюсюлманите месец Рамазан /Рамадан/ в периода от 13.04.2021 г. до 11.05.2021 г. турските власти въвеждат следните ограничения:

- Във всичките 81 области на страната през почивните дни се въвежда забрана за излизане;
- През делничните дни се забранява излизането на гражданите извън домовете в часовия диапазон от 21.00 ч. до 05.00 ч.;
- Обществени заведения, като ресторанти и кафенета, ще бъдат затворени за посещения. Същите ще могат единствено да доставят храна по домовете;
- Забранява се провеждането на традиционните за месеца събирания по време на храненията - „Сахур“ /сутрин/ и „Ифтар“/вечер/;
- В джамиите се забранява извършването на специалната молитва „Теравих“;
- В дните, в които е наложена забрана за излизане, хранителните магазини, магазините за месо, зеленчуци и ядки ще могат да работят от 10.00 ч. до 17.00 ч.;
- Разрешава се работата на всички магазини и фурни, продаващи хлебни изделия;
- Всички наложени към настоящия момент противоепидемични мерки, като носене на маски в открити и закрити пространства, спазване на социална дистанция и др., остават в сила.

Това не знам защо е с този огромен шрифт в поста, но така се виждат още по-добре невярните неща.

Нови мерки в Турция, приети днес:

- Комендантския час вече е от 19,00 до 05,00 всеки ден, а от петък до понеделник сутрин - забрана за излизане.

- Ограничават ползването на гр.транспорт за всички над 65г. и под 18г.

- Забранява се междуградското пътуване.

- Кафенета, чайни - затварят.

- Ресторанти - само за доставки и храна за вкъщи.

- Хотелите - могат да обслужват само гости на хотела - порверките и наказанията за злоупотреби ще са големи.

- Тези мерки ще важат за следващите две седмици от утре. След това ще има преразглеждане и ако трябва - още затягане.

- Не споменавам другите мерки, които не ни касаят - за учениците, за работата и т.н.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Някой може ли да ми помогне да намеря актуална информация за пътуване между емирствата след кацане в Дубай? Само Абу Даби ли е затворено?

Интересуват ме конкретно Шарджа и Аджман. Писах на имейла на туристически им борд, във фейсбук, но никъде не получих отговор.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Някой може ли да ми помогне да намеря актуална информация за пътуване между емирствата след кацане в Дубай? Само Абу Даби ли е затворено?

Интересуват ме конкретно Шарджа и Аджман. Писах на имейла на туристически им борд, във фейсбук, но никъде не получих отговор.

 

Самоотговарям си. Писах на емирейтс във фейсбук и ми отговориха, че единствените рестрикции са за Абу Даби. Навсякъде другаде може да си щъкаме.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Това не знам защо е с този огромен шрифт в поста, но така се виждат още по-добре невярните неща.

Нови мерки в Турция, приети днес:

- Комендантския час вече е от 19,00 до 05,00 всеки ден, а от петък до понеделник сутрин - забрана за излизане.

- Ограничават ползването на гр.транспорт за всички над 65г. и под 18г.

- Забранява се междуградското пътуване.

- Кафенета, чайни - затварят.

- Ресторанти - само за доставки и храна за вкъщи.

- Хотелите - могат да обслужват само гости на хотела - порверките и наказанията за злоупотреби ще са големи.

- Тези мерки ще важат за следващите две седмици от утре. След това ще има преразглеждане и ако трябва - още затягане.

- Не споменава другите мерки, които не ни касаят - за учениците, за работата и т.н.

Това беше в публикацията на нашетло мнистерство. Няма как да знам че е грешно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, vino4erpec каза:

Не съм сигурен дали пиша в правилната тема.....

Въпросът ми е към пътувалите или на които им предстои пътуване с агенция. Има такива, които предлагат PCR-тест, включен в цената, че даже и с 50% намаление. Въпросът ми е следният - в такъв случай как е организирано пробовземането за тестовете - всички ходят заедно под команда или всеки се оправя сам? Ваучери ли или какво се ползва като доказателство пред лабораторията, че еди коя си агенция те праща?

Мерси предварително!

В нашия случай ни дадоха ваучери за 20% отстъпка в Рамус, по 2 ваучера на човек. Ваучерите са издадени от съответната тур.агенция, съдържат името на туриста и номера на резервацията и се оставят в лабораторията. Преди заминаването всеки сам си организира тестването. Но след прибирането имаше организация от страна на тур.оператора за желаещите. Бусове на Рамус чакаха на летището, откараха ни до централната им лаборатория в Дружба, където ни очакваха. Това се разви към 21ч., беше много удобно да свършим работата същата вечер. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

Допълвам за Турция:

- Изискването за PCR тест при влизане в страната се удължава до 31.05.2021г.

- В ресторантите на хотелите ще могат да обслужват само техни клиенти, не повече от 2 човека на една маса.

  • Харесвам 14
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Mary каза:

Това не знам защо е с този огромен шрифт в поста, но така се виждат още по-добре невярните неща.

Нови мерки в Турция, приети днес:

- Комендантския час вече е от 19,00 до 05,00 всеки ден, а от петък до понеделник сутрин - забрана за излизане.

- Ограничават ползването на гр.транспорт за всички над 65г. и под 18г.

- Забранява се междуградското пътуване.

- Кафенета, чайни - затварят.

- Ресторанти - само за доставки и храна за вкъщи.

- Хотелите - могат да обслужват само гости на хотела - порверките и наказанията за злоупотреби ще са големи.

- Тези мерки ще важат за следващите две седмици от утре. След това ще има преразглеждане и ако трябва - още затягане.

- Не споменавам другите мерки, които не ни касаят - за учениците, за работата и т.н.

@Mary Комендантският час и забраната за междуградско пътуване само за местните ли важат, или и за туристи (най-вече за самоорганизирани се интересуваме, де)?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дори на мен вече не ми се правят PCR тестове. За последната една година не помня колко пъти съм си правила (и антигенни такива), заради близък контакт с болни и риска при срещите ни с възрастните ни роднини. 

Очевидно Турция отпада от плановете ни (поне за ранно лято) 😞 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, Duke каза:

Жалко, Турция като дестинация отече поне до лятото...

При мен също.😪 А как се бях приготвил за Анталия, сега както има малко навляци! Но се преориентирах към съседна Сърбия, за следващата седмица.

На 8.04.2021 г. в 19:19, kakadu каза:

Благодаря!  Билетите ми са май месец. Чакаме, значи...

И аз по Великден БИ трябвало да пътувам натам. Чакам с нетърпение развоя на ковид- ситуацията, защото това пътуване ми бе анулирано миналата година, изпратиха ми и ваучер, който даже изтича края на май.😪

Връзка към коментар
преди 6 часа, Mary каза:

Допълвам за Турция:

- Изискването за PCR тест при влизане в страната се удължава до 31.05.2021г.

- В ресторантите на хотелите ще могат да обслужват само техни клиенти, не повече от 2 човека на една маса.

Мари, видяла ли си информация дали искат PCR при транзит?

Връзка към коментар
преди 3 часа, master_of_germs каза:

@Mary Комендантският час и забраната за междуградско пътуване само за местните ли важат, или и за туристи (най-вече за самоорганизирани се интересуваме, де)?

Няма изрично написано нищо, но досега указанията бяха, че ограниченията не важат за туристи.

Все пак си прогответе резервации за хотел на удобно място и при нужда ги показвате.

 

преди 10 минути , Яничка каза:

Мари, видяла ли си информация дали искат PCR при транзит?

Не прочетох да има промяна, та предполагам си важи за транзитните пътници да НЕ трябва PCR тест.

Ако видя нещо, веднага ще пиша.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Mary каза:

Няма изрично написано нищо, но досега указанията бяха, че ограниченията не важат за туристи.

Все пак си прогответе резервации за хотел на удобно място и при нужда ги показвате.

 

Не прочетох да има промяна, та предполагам си важи за транзитните пътници да НЕ трябва PCR тест.

Ако видя нещо, веднага ще пиша.

Що се отнася до транзитното преминаване през Турция, то изискването за представяне на негативен PСR тест за SARS-COV-2 като условие за качване в самолетите за Турция не се прилага спрямо пътници, които преминават транзит или правят трансфер, както и за екипажите на въздухоплавателните средства.

https://mfa.bg/bg/situationcenter/29268

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Няма изрично написано нищо, но досега указанията бяха, че ограниченията не важат за туристи.

Все пак си прогответе резервации за хотел на удобно място и при нужда ги показвате.

 

Не прочетох да има промяна, та предполагам си важи за транзитните пътници да НЕ трябва PCR тест.

Ако видя нещо, веднага ще пиша.

Гледам аз Кападокия за Великден, ПСР-ок, двама на маса-ок, стига да работи изобщо ресторанта на хотела. Но като си вземем тур с местен човек да ни разведе(например червениятур, зеления и т.н) има ли риск този местен да няма право да ни води и всички турове да са канселирани? Също например подземните градове Деринкую или Каймакли има ли риск да са затворени?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Гърция дава тон. От следващата седмица от ЕС и някои други държави ще се влиза без карантина при представяне на сертификат за ваксинация ИЛИ на негативен PCR тест. Честито на ваксинираните 😉

 

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-greece-tourism/greece-to-lift-quarantine-rule-for-more-travelers-from-next-week-official-idUSL8N2M72U5

 

  • Харесвам 22
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Aureliano каза:

Гърция дава тон. От следващата седмица от ЕС и някои други държави ще се влиза без карантина при представяне на сертификат за ваксинация ИЛИ на негативен PCR тест. Честито на ваксинираните 😉

 

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-greece-tourism/greece-to-lift-quarantine-rule-for-more-travelers-from-next-week-official-idUSL8N2M72U5

 

Не пише преди колко време трябва да е поставена втората ваксина. И кои са двете граници, споменати след летищата, предполагам са сухопътни или морски. Но ако е така неопределено, май можем да отидем 🙂

Връзка към коментар

Две седмици след ваксинация изглежда като стандарт вече, не виждам защо да е различно. А за границите, залагам на Промахон-Кулата и вероятно Игуменица заради фериботите, или друга сухопътна.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

Две седмици след ваксинация изглежда като стандарт вече, не виждам защо да е различно. А за границите, залагам на Промахон-Кулата и вероятно Игуменица заради фериботите, или друга сухопътна.

След като включват и Сърбия, е много вероятно втората граница да е Евзони, кпп-то на границата със Северна Македония. Понеже през Македония така или иначе се пътува свободно без тестове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
28 minutes ago, Aureliano said:

Гърция дава тон. От следващата седмица от ЕС и някои други държави ще се влиза без карантина при представяне на сертификат за ваксинация ИЛИ на негативен PCR тест. Честито на ваксинираните 😉

 

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-greece-tourism/greece-to-lift-quarantine-rule-for-more-travelers-from-next-week-official-idUSL8N2M72U5

 

http://www.bta.bg/bg/c/OF/id/2396763

Копенхаген, 14 април /БТА/
Дания ще позволи от 1 май на граждани на страни от Европейския съюз и Шенгенското пространство да влизат на нейна територия, ако са ваксинирани срещу КОВИД-19, предаде Ройтерс, цитирайки съобщение на датското външно министерство.
Късно снощи датското правителство е договорило с парламента план за постепенно отваряне от 21 април на границите на страната. От 1 май ще се допуска влизане на напълно ваксинирани чужди граждани, включително туристи.
Това ще важи за пристигащите от държави от ЕС и Шенгенското пространство с ниски нива на разпространение на заразата. За тях ще отпадне изискването да представят на влизане отрицателен тест за коронавирус или да се подлагат на карантина.

Източник: Копенхаген

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 57 минути , Oshko каза:

Гледам аз Кападокия за Великден, ПСР-ок, двама на маса-ок, стига да работи изобщо ресторанта на хотела. Но като си вземем тур с местен човек да ни разведе(например червениятур, зеления и т.н) има ли риск този местен да няма право да ни води и всички турове да са канселирани? Също например подземните градове Деринкую или Каймакли има ли риск да са затворени?

Още преди време беше написано, че когато ползвате туристическа агенция в Турция(предполагам тези гидове са от някоя такава), то за тях не важи ограничението за излизане през уикенда. 

Ако пък са в делнични дни тези планове, съвсем не виждам защо да не може да ви води навсякъде.

Подземните градове може да са затворени само по време на Рамазан Байрам.

Ресторантите към хотелите работят, както и заведения с доставка на храна.

Винаги е добре да направите запитване към конкретния хотел или екскурзовод, който сте избрали.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 

преди 2 минути , stanimir каза:

http://www.bta.bg/bg/c/OF/id/2396763

 

Копенхаген, 14 април /БТА/
Дания ще позволи от 1 май на граждани на страни от Европейския съюз и Шенгенското пространство да влизат на нейна територия, ако са ваксинирани срещу КОВИД-19, предаде Ройтерс, цитирайки съобщение на датското външно министерство.
Късно снощи датското правителство е договорило с парламента план за постепенно отваряне от 21 април на границите на страната. От 1 май ще се допуска влизане на напълно ваксинирани чужди граждани, включително туристи.
Това ще важи за пристигащите от държави от ЕС и Шенгенското пространство с ниски нива на разпространение на заразата. За тях ще отпадне изискването да представят на влизане отрицателен тест за коронавирус или да се подлагат на карантина.

Източник: Копенхаген

Така се създават факти. Европейско решение още липсва, но когато една политика започне да се прилага от група държави, за останалите ще бъде трудно да се разминават съществено с нея.

 

Прави впечатление, че няма облекчения за преболедували и по всичко личи, че така и ще се утвърди.

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , Lindt каза:

Не пише преди колко време трябва да е поставена втората ваксина. И кои са двете граници, споменати след летищата, предполагам са сухопътни или морски. Но ако е така неопределено, май можем да отидем 🙂

Кулата и Маказа.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.