Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Споделям прясно инфо от Мексико: Влизане и излизане без тест. Попълва се QRкод, който не ни го търсиха на влизане.  Двама сърдити мексиканци не искаха да ни пуснат към паспортен контрол без QR код и се сетих, че пазя тези от влизането и минахме с тях(никой не забеляза че са от преди 9дни). Навън всички служители са  с маски, туристите на 90%, но не е задължително. В хотела мерят Т, на всяко влизане в ресторанта дезинфекция, мерене на Т и маска задължително. Маски в автобусите, магазините дори в открития мол бяха задължителни, но след проверката за Т и дезинфекция никой не следи дали си с маска. Пръскат много чантите и подметките с дезинфектант. Чичен ица и Xcaret  също ни казаха, че маските за задължителни, но беше адска жега и всички ги махаха по някое време. В самолета(турски авиолинии) непрестанно проверяваха и правеха забележка маската да е над носа 😞 В Тулум има много палатки за ковид тестове по улиците. 

 

- Това за свободен достъп на ваксинирани ми се струва адски дискриминационно 😡

-Турция нали се  говореше, че ще махат отрицателния тест за влизане след 14.04?!🧐 (че се глася за едни лалета)

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

https://mfa-ks.net/baner

 

Актуална информация за Косово. Възможно е транзитно преминаване през Косово, ако при влизане се попълни декларация, че ще се напусне страната до три часа (което е повече от достатъчно да се пресече Косово във всяка посока). По този начин се спестяват време и завои, ако някой е решил да пътува към северната част на Албания през Македония. Даже и голяма врътка България - Сърбия - Косово (тразит) - Албания - Северна Македония - България е възможна само с един PCR след прибирането у нас, за да отпадне карантината. 😉 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , master_of_germs каза:

https://mfa-ks.net/baner

 

Актуална информация за Косово. Възможено е транзитно преминаване през Косово, ако при влизане се попълни декларация, че ще се напусне страната до три часа (което е повече от достатъчно да се пресече Косово във всяка посока). По този начин се спестяват време и завои, ако някой е решил да пътува към северната част на Албания през Македония. Даже и голяма врътка България - Сърбия - Косово (тразит) - Албания - Северна Македония - България е възможна само с един PCR след прибирането у нас, за да отпадне карантината. 😉 

Би ли написал опорните точки на тази програма без PCR? Може пък някой да се възползва наготово в последния момент 🙄 

Връзка към коментар

Забраната за несъществени пътувания в Белгия отпада от 19 април. 

Ще има задължително попълване онлайн на PLF, задържителни тестове при зъвръщане на ден първи и седми и задължителна карантина. 

Предполагам предишното правило до 48 часа извън страната, пак няма да има тест и карантина.

Не казват нищо засега относно идващи в Белгия от други държави.

Ресторанти и кафенета ще отворят само терасите от 8 май. Тогава ще отпадне и вечерния/нощния час.

 

OVERZICHT. Dit heeft het Overlegcomité beslist: contactberoepen open op 26 april, op 8 mei heropening terrassen en extra knuffelcontact | Instagram HLN | hln.be 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 7 минути , infectedmushroom каза:

Нещо да знаете за Израел ? Все още ли не пускат никого и нищо с туристическа цел? Благодаря!

https://bnr.bg/post/101452834/izrael-otvara-za-vaksinirani-turisti

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , Lindt каза:

Би ли написал опорните точки на тази програма без PCR? Може пък някой да се възползва наготово в последния момент 🙄 

Не е за тая тема, ама ето ти идеи, много далеч от това, което обичайно включват нашите туроператори 🙂 

http://albania.al/destinations/13-amazing-places-to-visit-in-albania/

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте!

Опитвам се да разбера за кои държави няма карантина при влизане и излизане, но намирам само 1,2 държави и стара информация. Някой има ли идея? И дали има начин онлайн да се следят по списък примерно? 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Reina_darling каза:

Здравейте!

Опитвам се да разбера за кои държави няма карантина при влизане и излизане, но намирам само 1,2 държави и стара информация. Някой има ли идея? И дали има начин онлайн да се следят по списък примерно? 🙂

https://www.mfa.bg/bg/covid19map

https://reopen.europa.eu/bg/

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Таньо каза:

Според бюлетина, Сърбия е отменила още на 14.01 задължителния PCR тест, но точно днес ми казаха, че на границата го изискват при влизане в страната /Сърбия/, както и на връщане у нас. Не знам вече на какво да вярвам.

Връзка към коментар

И Гърция прави някакви опити за отваряне.

 

https://www.dnes.bg/eu/2021/04/15/gyrciia-otmenia-zadyljitelnata-karantina-za-pytnici-ot-32-strani.487107

 

Цитат:

"Тази седмица, като част от експеримент, разработен от експерти от гръцката туристическа индустрия, 189 пътници от Нидерландия отлетяха за Родос, сменяйки локдауна в родината си за осем дни с доброволна самоизолация в морски курорт. На почиващите е забранено да напускат хотела и да ходят на плаж."

 

Малко тъпо ми се вижда до отида на почивка някъде, където местното население е с вечерен час и са му наложени ограничения в придвижването между общините.  

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, но нейм каза:

 

Малко тъпо ми се вижда до отида на почивка някъде, където местното население е с вечерен час и са му наложени ограничения в придвижването между общините.  

 

 

 

Защо да е тъпо? Става въпрос за ваксинирани туристи, които нямат облекчения  от локдауна в собствената им страна. И аз на тяхно място бих сменил мъглива и студена Нидерландия със значително по-топлия и слънчев Родос, пък макар и ограничен само с екстрите на хотела. А и предполагам, че става въпрос за хора от третата възраст, които не "хабят" отпуск.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, muchachote каза:

Според бюлетина, Сърбия е отменила още на 14.01 задължителния PCR тест, но точно днес ми казаха, че на границата го изискват при влизане в страната /Сърбия/, както и на връщане у нас. Не знам вече на какво да вярвам.

Февруари месец ходихме в Сърбия, не са ни искали тест за влизане. Навръщане в България или карантина или тест.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 14.04.2021 г. в 18:16, Lindt каза:

Би ли написал опорните точки на тази програма без PCR? Може пък някой да се възползва наготово в последния момент 🙄 

Ето ти нашите опорни точки от миналата година по маршрута, в случай, че си го пропуснала. 🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Petkan каза:

Защо да е тъпо? Става въпрос за ваксинирани туристи, които нямат облекчения  от локдауна в собствената им страна. И аз на тяхно място бих сменил мъглива и студена Нидерландия със значително по-топлия и слънчев Родос, пък макар и ограничен само с екстрите на хотела. А и предполагам, че става въпрос за хора от третата възраст, които не "хабят" отпуск.

Имах предвид само и единствено себе си. Не бих отишла на почивка в Гърция при такава ситуация. 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мари Николова каза:

Нали правилно разбирам, че от понеделник 19.04 може да се пътува до Гърция с отрицателен PCR тест, без изискване за карантина?

Правилно разбираш. Провери само дали трябва да спазваш и вечерния час, като гърците!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Гърция изчакайте днес решенията на щаба им. Карантината отпада, но вътрешните ограничения за придвижване засега остават, включително че трябва документ от консулството за прибирането. Да видим днес какво ще измислят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може ли някой от първа ръка информация за влизане в Холандия? На няколко места пише че е здължителна 10-дневна карантина при влизане, нашето министерство в сайта си я пише 'силно препоръчителна', а хора които познавам и скоро са отишли там като сезонни работници без много да проучват, никой нищо не им е казал на място и не са ги пратили в карантина. Предстои ми работно пътуване на 12 май и искам да знам дали има шанс да мина без карантина? Ще съм за не повече от седмица и ако трябва да си стоя в стаята то няма смисъл въобще да отивам. Някой да е ходил скоро време? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.