Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Странно ми се струва, особено на зверските цени на които се продават от София.

Струва ми се, че ще стане като миналото лято и няма да има полети до Лисабон от София, ама да видим.

 

Аз чакам да си изместя моите от Букурещ, ама май няма да имам тази опция и на теория скоро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 34 минути , Мари Николова каза:

Току-що видях, че Уиз са отменили полетите до Лисабон до средата на юни 😞

 

Всъщност УИЗ отмениха всички полети от Лисабон за юни с изключение на тези до Лутън от средата на май и Букурещ.

Дали е заради ограниченията свързани с КОВИД 19, нямат резервации или изтеглят самолети за новите си дестинации е въпрос, който ще има отговори ако литнат до тях. Новата им дестинация ПОРТО - Дортмунд още се крепи, но и тя отиде за началото на юни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Мари Николова каза:

Току-що видях, че Уиз са отменили полетите до Лисабон до средата на юни 😞

 

За пореден път анулиране на резервации!😞

Връзка към коментар
преди 19 минути , Таньо каза:

Всъщност УИЗ отмениха всички полети от Лисабон за юни с изключение на тези до Лутън от средата на май и Букурещ.

Дали е заради ограниченията свързани с КОВИД 19, нямат резервации или изтеглят самолети за новите си дестинации е въпрос, който ще има отговори ако литнат до тях. Новата им дестинация ПОРТО - Дортмунд още се крепи, но и тя отиде за началото на юни.

 

Не мисля, че ги плашат само ограниченията, защото например Базел и Копенхаген се изпълняват цяла зима независимо от тестове и карантини. Според мен, дестинациите които са орязани до средата на юни едва ли да тръгнат, дано да бъркам. Това за Уиз, Раян като че ли са "по-сериозни".

Лошото е, че и да махат рестрикции, то полети няма. Ако Европа се разбере за зеленият сертификат, може би това ще даде и по-голяма сигурност на авиокомпаниите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 30 минути , Дани Магелани каза:

За пореден път анулиране на резервации!😞

Ха ха. И аз като голям оптимист вчера резервирах, днес ще отменям. Този Лисабон от миналия юни все го отменят. 

Връзка към коментар

За съжаление, миналия юли си летяха София-Лисабон... Празни, заради карантината у нас. Аз оттогава насам само сменям резервации, дестинации и дати. Ония 120% от лисабонските полети с флекс миналия юли ги въртя и се разбиха на сума ти малки УИЗ кредитчета, вместо на един голям 😄 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Vency каза:

Има ли някаква промяна в ограниченията за Германия ?

Ами от утре в населени места където индекса минава 200,ще има полицейски час от 21 до 5,нямаш право да излизаш по несъществени причини!Отново затварят магазините, хотелите и заведенията така или иначе не работиха!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Vency каза:

Има ли някаква промяна в ограниченията за Германия ?

Неочаквай съществени такива до средата на май до тогава няма да е напреднала ваксинацията, а и ще има всевъзможни религиозни празници, на които ще се събират хората. Иначе някои провинции вече имат облекчения за напълно ваксинирани, но като няма хотели не те топли особено

Връзка към коментар

Преди малко по БНТ засекох края на разговор в студио с доц. Кунчев. Първо се оплака, че хората, което му пишат и се свързват с него, са разделени 50:50 на двата полюса относно мерките. На въпрос относно отварянето на границите в Европа, каза, че граничния контрол изглежда вече съвсем ненужен, особено на прага на лятото, защото всички европейски страни си отглеждат вируса и вече няма какво ново/различно да си внасяме един на друг. Тази седмица България била на 11 -то място в "класацията" на ЕС, другата седмица, живот и здраве, да паднем още няколко места надолу.

Накрая обеща,че до края на тази седмица ще има нова заповед с нови условия за влизащите в България граждани - карантината категорично отпада, като условие за влизане ще остане отрицателен PCR тест или ваксинационен сертификат. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 19 минути , Jenbel каза:

Преди малко по БНТ засекох края на разговор в студио с доц. Кунчев. Първо се оплака, че хората, което му пишат и се свързват с него, са разделени 50:50 на двата полюса относно мерките. На въпрос относно отварянето на границите в Европа, каза, че граничния контрол изглежда вече съвсем ненужен, особено на прага на лятото, защото всички европейски страни си отглеждат вируса и вече няма какво ново/различно да си внасяме един на друг. Тази седмица България била на 11 -то място в "класацията" на ЕС, другата седмица, живот и здраве, да паднем още няколко места надолу.

Накрая обеща,че до края на тази седмица ще има нова заповед с нови условия за влизащите в България граждани - карантината категорично отпада, като условие за влизане ще остане отрицателен PCR тест или ваксинационен сертификат. 

Айде дано, че носа ми стана на.......  от толкова ръгане и на излизане и на влизане... Да не говоря, че повече пари даваме за пср-и от колкото за самолетни билети.... Скандално е... Хсххсхс

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

При ниското ниво на ваксинация в страната, отпадането на PCR тестовете би било доста авантюристично решение на здравната ни система, НОООО го подкрепям с всички сили! 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Може, ама може и да стане като тука - инкубатор на щамове, абсолютно никоя държава не приема туристи от тук, а и се надпреварват да спират полетите, та и двойните граждани да се чудят какви усукани маршрути да измислят...

За влизане в Бразилия нямаше изискване за пср до ноември или декември, когато излезе британския щам.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Франция става първата държава в ЕС ,която започва да тества дигитален ковид сертификат за пътуване .Той ще позволи на хора които са ваксинирани , имат отрицателен тест, или доказателство за антитела да пътуват  свободно без карантина вкл. до отвъдморските френски територии.

 

 

France is first EU member state to start testing digital Covid travel certificate :

 

https://www.theguardian.com/world/2021/apr/20/france-is-first-eu-member-state-to-start-testing-digital-covid-travel-certificate

 

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 38 минути , stanimir каза:

Франция става първата държава в ЕС ,която започва да тества дигитален ковид сертификат за пътуване .Той ще позволи на хора които са ваксинирани , имат отрицателен тест, или доказателство за антитела да пътуват  свободно без карантина вкл. до отвъдморските френски територии.

 

 

France is first EU member state to start testing digital Covid travel certificate :

 

https://www.theguardian.com/world/2021/apr/20/france-is-first-eu-member-state-to-start-testing-digital-covid-travel-certificate

 

 

Не знам, аз чух, че в България с цифровия ковид-сертификат щели да се заемат разработчиците на Стратегията за развитие.

  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 6 минути , Goal & Boss каза:

Не знам, аз чух, че в България с цифровия ковид-сертификат щели да се заемат разработчиците на Стратегията за развитие.

Така е, но не е ясно кога... В момента целият софтуерен отдел е в ортопедията след операция на менискус... :sarcastic:

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 22
Връзка към коментар
преди 8 минути , Mistela каза:

Имаме 10 ч стоп в Доха. Какво е положението там? Мога ли да букна една нощувка? И да ползвам пср тестовете с които летим?

Следя, че се огледах и аз за билети на Катарците.

Връзка към коментар

За Доха сме коментирали в други теми. Не може да се влезе в града и в Катар поне от половин година или повече. 

Опциите са скъп капсула хотел или още по скъпия Oryx Hotel transit. 

От преди 6 месеца летището е живнало и на практика е същата лудница каквато си беше в нормални времена. 

 

По принцип имаше цяла тема за там която може да погледнете. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , tougherty каза:

От кога се броят 72-та часа за PCR тестовете - от момента на взимане на пробата или от момента на излизане на резултата?

считано от момента на вземане на пробатa

 

Пример: https://sofia.diplo.de/bg-de/service/visa/-/2321322

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.