Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

От фейсбук групата за Гърция-.

'Обявените промени към момента:

Седмицата преди Великден, движение между общините, но НЕ извън областта.

Вечерен час 23ч

На 3.05. отварят всички заведения, но само с места на открито

Ограниченията падат на 13.05

Лошото е, че pcr тестове вече се изискват за деца над 5 годишна възраст.

Проверките са навсякъде, бъдете внимателни.

Особено, ако пътувате в кола с други хора( не сте семейство), маските задължителни.

В 19ч, министърът на здравеопазването, ще даде детайлни разяснения по мерките.'

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Пуууу, Греци, греци, дайте ми фрапето в кафенето на брега на морето 😞

Аз планирах отиване на 1-2ри, прибиране на 3-4ти. Не сме гъвкави във времето заради PCR тестовете, които за прибиране В България ме съмнява да отпаднат след 30.4.

За ГПдВ* и минимизиране на бъркането в носа - Прибирам се, правя тест до 24 часа, излиза, вземам го на път за Гърция, прибирам се със същия до 72 часа, нещо такова мислех.

 

* Г*з Път да Види

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Последно за ГЪРЦИЯ ВАЖИ ЛИ теста за антитела?Щом има облекчения за ваксинирани,защо да няма и за преболедували с антитела?

И най-голямата тъпотия PCR за децата .Защо ще тормозим и децата с бъркане в носа?!?Омръзна ми вече.Ако е така ,не ми се ходи в Гърция!

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Olianata каза:

Последно за ГЪРЦИЯ ВАЖИ ЛИ теста за антитела?Щом има облекчения за ваксинирани,защо да няма и за преболедували с антитела?

И най-голямата тъпотия PCR за децата .Защо ще тормозим и децата с бъркане в носа?!?Омръзна ми вече.Ако е така ,не ми се ходи в Гърция!

Засега няма облекчение за антитела. Ще се чака общия европейски паспорт, иначе то има 20 вида тестове, как ще кажат само този или онзи признаваме?

За децата е голяма тъпотия наистина. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тъпотията е и на връщане в България. По сега действащата наредба всички деца без значение от възрастта са на pcr или 10 дни карантина. Бебе на 6 дни? Да. На 6 месеца? Да. 6 години. Да. И изглежда, че ще удължават и след 30.4, когато изтича. 😞

  • Харесвам 1
  • Шок 5
Връзка към коментар

Да похваля Рамус Дружба София. Около 10 часа сутринта дадохме проби за PCR тест. Нормална поръчка без експресност. Ходихме после на пазар и ей сега в 12:30-13:00 си стигнах до компа, влязох с кода да проверя и резултатът е готов. За има-няма 3 (ТРИ) часа.  

 

Ако някой планира пътуване по празниците през май - Рамус казаха, че ще работят с намалено работно време от 8:00 до 17:00. Дано и тогава са така бързи.

 

Днес казаха ли нещо за тази заповед до 30.4 на пресконференцията сутринта? Ще я удължават ли? Статиите, които четох засягат други теми и за обратното влизане В БГ с  PCR нищо не пише.

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Otnesen каза:

 

Нови мерки в Търция...и там резервацията замина......

 

https://www.dnes.bg/balkani/2021/04/22/turciia-obiavi-82-chasov-nacionalen-lokdaun.487938

Това касае жителите на Турция основно.

Туристите нямат вечерни часове и забрана за излизане.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 8 часа, Mary каза:

Това касае жителите на Турция основно.

Туристите нямат вечерни часове и забрана за излизане.

Наясно съм с това,че за туристите не важат мерките.Но ще е чудна картинка как почти нищо не работи,предполагам и музеите няма да работят....има проверки при придвижване между областите.Ще пропусна за момента - анулирах вече резервации и ще изчакам да разхлабят поне малко мерките.Отделно удоволствието да ти ровят в носа и гърлото за тест в двете посоки.

Ако не отменят изискването за PCR за отмяна на карантината при влизане в България има вариант за тест на Капъкуле - приятели казаха,че са пускали тест за около 50 лв и излиза за около 3 часа.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 минути , Mistela каза:

За сутрешния полет на уиз в 6.20 до Айндховен има ли на летището лаборатория за антигенен тест? Той трябва да е до 4 ч преди полета направен.

Ако се направи пср 24 часа преди полета няма нужда от бърз тест 4 часа преди полета. Иначе на летището правят тестове, 75 лв е бързият. Аз пътувах в неделя с пср направен в събота сутринта (направих теста в 8:30 и в 12:30 имах резултат, като правих нормален тест а не експресен)

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
На 19.04.2021 г. в 8:14, Мирослав Василев каза:

Привет от Полша 👋

 

Вчера имах директен полет до Варшава, а след това и автобус до Краков.

 

При пристигане в Полша, имаме няколко опции, ако пътуваме от Шенген, може да си направим антигенен или PCR в страната от която идваме. Ако пристигаме от България или която и да е друга страна извън Шенген, трябва да си направим антигенен на място ( 200 злоти ~ 85 лв.), резултата излиза за 15-20 минути и карантината ти пада автоматично.

 

Неофициална информация е че всички от Европейския съюз, могат да предоставят тестове при пристигане (но, аз не съм го пробвал).

 

Другата опция е да останем под карантина за 10 дена, няма значение в коя част на страната ще ти бъде. Вчера, на граничен контрол, не се учудиха, че ще бъде в Краков (така или иначе 30 минути по-късно вече беше махната).

 

Третата опция е да си ваксиниран, по този начин, нямаш нужда от тестове и няма да имаш карантина.

 

В Полша маските са задължителни на открито (никой не го спазва, или се вдигат само като се разминеш с полицай 🙃)

 

Ресторантите са затворени, но поне аз открих няколко кафенета и ресторанти където си бяха отворени и нямаше проблем да се яде/пие на място. Ако някой ще пътува ще подскажа къде са 😃.

 

Поне, доколкото видях вътрешния транспорт е позволен, вчера на автобуса, никой не ме е питал каквото и да е. 

 

Официално, хотелите са затворени за туристи, неофициално всичко си работи.

 

Ако имате някакви други въпроси, питайте ще се опитам да отговоря или поне да разбера отговора 🙂

Да си допълня поста.

 

От няколко дена в Краков. Тука отново маските са задължителни навън, най-масово (почти покривайки устата) се носят в Стария град, но излезеш ли малко извън, масово няма човек с маска. В парковете, масово не се носят маски, но пък тогава и бусовете на полицията се забелязват от по-далече.

 

Положителното в това е че вече придобиваш изострено внимание за полицията и я забелязваш преди тя да те види. 😃

 

Горе-долу ситуацията е, ние се правим че ги носим, полицията се прави че не ни вижда.

 

Има няколко ресторанта и кафета, които са отворени в Стария град и може да седнеш вътре или отвън, даже покрай един от пазарите вечерно време се прави скара. 

 

Пазарите са отворени, някой от нехранителните магазини в Стария град също (видях Zara-та). Последните няколко дена, времето е чудесно, във вторника стигна до над 20 градуса. Моловете са отворени, но отново има ограничение за нехранителните магазини, въпреки че зоомагазина работи 🤔

 

Ще допълвам, ако в близките дни отскоча до някои от близките градове. Ако имате въпроси, питайте 🙂

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 21.04.2021 г. в 18:26, bad kid каза:

Вечерен час 23ч

Вечерният час в Гърция все още е 21ч., само такава информация намирам. Някъде в БГ медия ми се мерна, че след 3.05 ще стане 23ч.

 

Какво се случва, ако полета ти кацне в 21:00ч в периода преди Великден? Има ли работещ транспорт след този час?

 

Някой ходил ли е в гръцко след 19.04, да сподели впечатления.  🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, Nevena каза:

Ще ми се да отскоча до Южна Испания /Андалусия началото на май.Има ли ограничения за пътуване между градовете?Ако някой знае нещичко ,ще съм му благодарна.

На мен идеята ми е да летя София-Мадрид, престой 1-2 дни в Мадрид и полет до Лас Палмас, стига да няма допълнителни изисквания, освен негативен ПСР при кацане в Мадрид.
Според мой приятел от Испания, с когото си говорих вчерa, няма изисквания за вътрешни полети, но не знам колко е достоверно..

Връзка към коментар
преди 21 минути , elmapl каза:

Здравейте, някой съфорумец да има информация за влизането в Сеул. Прочетох само за ПСР+свалено приложение. 

мисля че има задължителна 14 дневна карантина,някъде четох из интернета ,ако нямаше щях вече да съм приготвила куфарите.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

Вечерният час в Гърция все още е 21ч., само такава информация намирам. Някъде в БГ медия ми се мерна, че след 3.05 ще стане 23ч.

 

Какво се случва, ако полета ти кацне в 21:00ч в периода преди Великден? Има ли работещ транспорт след този час?

 

Някой ходил ли е в гръцко след 19.04, да сподели впечатления.  🙂

 

Тези дни си говорих с хотела в който ходим в Гърция на почивка. Казаха че и тяхната информация е че скоро вечерния час или ще отпадне или ще се увеличи до 23-24ч.

Проблема, който те казаха, че имат е че до момента не се споменава за махане на маските на открито а почти всичките им клиенти са поставили под условие резервации за лятото заради това. Разбирам ги. 

Каза че препращат мненията на клиентите на техните власти, но до момента ... нищо .

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, funny каза:

Тези дни си говорих с хотела в който ходим в Гърция на почивка. Казаха че и тяхната информация е че скоро вечерния час или ще отпадне или ще се увеличи до 23-24ч.

Проблема, който те казаха, че имат е че до момента не се споменава за махане на маските на открито а почти всичките им клиенти са поставили под условие резервации за лятото заради това. Разбирам ги. 

Каза че препращат мненията на клиентите на техните власти, но до момента ... нищо .

Това, че вечерния час ще бъде изтеглен или премахнат е добре, но какъв е проблемът с маските. Тези от нас, които миналата година лятото са ходили на различни летни дестинации из Европа, на доста места се носеха и до момента се носят маски навсякъде на открито?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 минути , agenta каза:

това, че вечерния час ще бъде изтеглен или премахнат е добре, но какъв е проблемът с маските. Тези от нас, които миналата година лятото са ходили на различни летни дестинации из Европа, на доста места се носеха и до момента се носят маски навсякъде на открито?

За мен проблемът с маските е сериозен. Толкова сериозен, че по-вероятно няма да отида, ако са задължителни навън. Аз миналата година, лятото, успях да отида на две места в Европа - Гърция /Цикладите/ и Елзас. Маска на открито никъде не съм носила.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 минути , agenta каза:

това, че вечерния час ще бъде изтеглен или премахнат е добре, но какъв е проблемът с маските. Тези от нас, които миналата година лятото са ходили на различни летни дестинации из Европа, на доста места се носеха и до момента се носят маски навсякъде на открито?

Мога да говоря само за себе си какъв ми е проблема с маските и предполагам само на останалите - също.

Аз лично няма да отида на почивка за удоволствие на място където трябва да релаксирам и да се чуствам добре , на 30-35 градуса , и да съм опакована с маска на открито . На закрито по ресторанти и магазини - ок, но на открито не.

 

В този вариант ще предпочета да почивам в България където поне маски на открито няма

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, Мари Николова каза:

Вечерният час в Гърция все още е 21ч., само такава информация намирам. Някъде в БГ медия ми се мерна, че след 3.05 ще стане 23ч.

 

Какво се случва, ако полета ти кацне в 21:00ч в периода преди Великден? Има ли работещ транспорт след този час?

 

Някой ходил ли е в гръцко след 19.04, да сподели впечатления.  🙂

 

Транспортът си е както обикновено. Ако кацнете в 21:00 или по-късно, спокойно може да си вземете някой автобус или метро и да отидете до мястото на пребиваване. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте, извинявам се, ако въпросът е бил задаван. Предстой ми пътуване в Сряда и ПСР теста трябва да е направен 72 часа преди полета. Въпросът ми е 72 часа от даването на пробата или от излизането на резултата се засича? Ако дам проба в Неделя сутринта и излезе Понеделник след 13:00 часа дали ще е окей? Мерси!

Връзка към коментар
преди 1 минута , Pepi Popova каза:

Здравейте, извинявам се, ако въпросът е бил задаван. Предстой ми пътуване в Сряда и ПСР теста трябва да е направен 72 часа преди полета. Въпросът ми е 72 часа от даването на пробата или от излизането на резултата се засича? Ако дам проба в Неделя сутринта и излезе Понеделник след 13:00 часа дали ще е окей? Мерси!

От пробата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.