Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

@Eva eva и @funny Без да искам да ангажирам никой с мнението си ще отбележа, че всеки има право на избор дали да отиде на място или в държава с изисквания за носене на маска на открито или да не отиде и да си остане в България. В случая за мен е важно къде ще почивам, а не това дали дадената страна е решила да се носят маски навсякъде навън. Все пак всички ние сме част от общност, дали в България или в чужбина, правилата са за всички.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
В момента, agenta каза:

@Eva eva и @funny Без да искам да ангажирам никой с мнението си ще отбележа, че всеки има право на избор дали да отиде на място или в държава с изисквания за носене на маска на открито или да не отиде и да си остане в България. В случая за мен е важно къде ще почивам, а не това дали дадената страна е решила да се носят маски навсякъде навън. Все пак всички ние сме част от общност, дали в България или в чужбина, правилата са за всички.

Разбира се че е така.

Аз само дадох информация какво са ми казали, че имат като наблюдение ( обратна връзка с клиентите им) от конкретния хотел и защо моето мнение също е такова.

А иначе всеки решава сам за себе си

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Относно прибирането в България след първи май. Новината е отпреди минути, подробностите предстоят.

От 1 май ще се разреши влизането в България да е възможно по три начина - с ваксинационен сертификат за завършен ваксинационен курс срещу COVID-19; с отрицателен PCR или антигенен тест; с документ за преболедуване на коронавирусната инфекция не повече от 6 месеца от датата на влизането в страната. Това каза пред журналисти министърът на здравеопазването в оставка Костадин Ангелов.

  • Харесвам 17
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 24 минути , Eva eva каза:

Относно прибирането в България след първи май. Новината е отпреди минути, подробностите предстоят.

От 1 май ще се разреши влизането в България да е възможно по три начина - с ваксинационен сертификат за завършен ваксинационен курс срещу COVID-19; с отрицателен PCR или антигенен тест; с документ за преболедуване на коронавирусната инфекция не повече от 6 месеца от датата на влизането в страната. Това каза пред журналисти министърът на здравеопазването в оставка Костадин Ангелов.


Да разбирам ли, че задължителната карантина за пристигащи от Африка отпада?
 

Връзка към коментар
преди 1 минута , FlyTraveler каза:


Да разбирам ли, че задължителната карантина за пристигащи от Африка отпада?
 

Все още няма нищо официално. Тези дни трябва да излезе заповедта и ще стане ясно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При прибиране в България през летище София в събота на обяд, към 12ч., централната лаборатория на Рамус ли е единствената възможност за вземане на ПСР тест, с оглед освобождаване от карантината до понеделник?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Miralex каза:

При прибиране в България през летище София в събота на обяд, към 12ч., централната лаборатория на Рамус ли е единствената възможност за вземане на ПСР тест, с оглед освобождаване от карантината до понеделник?

В събота има и дежурни техни лаборатории до 15:30ч. напр, тази на Сточна гара, но има и в големите квартали поне по 1. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Eva eva каза:

Все още няма нищо официално. Тези дни трябва да излезе заповедта и ще стане ясно. 

Щом и тук са го написали ще има заповед. Сигурно неделя ще се появи пак.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Eva eva каза:

Относно прибирането в България след първи май. Новината е отпреди минути, подробностите предстоят.

От 1 май ще се разреши влизането в България да е възможно по три начина - с ваксинационен сертификат за завършен ваксинационен курс срещу COVID-19; с отрицателен PCR или антигенен тест; с документ за преболедуване на коронавирусната инфекция не повече от 6 месеца от датата на влизането в страната. Това каза пред журналисти министърът на здравеопазването в оставка Костадин Ангелов.

Под документ за преболедуване какво се има предвид? Разпечатка, че си бил положителен или изследване за антитела? Това не ми е много ясно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Моника каза:

Под документ за преболедуване какво се има предвид? Разпечатка, че си бил положителен или изследване за антитела? Това не ми е много ясно.

Според изказването на Кунчев - само и единствено предходен + тест :

 

"Кунчев обясни, че преболедуването на инфекцията ще се доказва не с документ, издаден от лечебно заведение, а с резултат от PCR тест или бърз антигенен тест, който е бил положителен и периодът, в който може да се ползва, е до 6 месеца." 

 

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/bylgariia-vyvezhda-vaksinacionen-sertifikat-za-vlizane-v-stranata-2268267?fbclid=IwAR1VMoPd7-uwN_Vsyeeguv3qJpVgV2w6s84JswHtlpzg8uDe9ZGVSb7lFk8

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, funny каза:

Според изказването на Кунчев - само и единствено предходен + тест :

 

"Кунчев обясни, че преболедуването на инфекцията ще се доказва не с документ, издаден от лечебно заведение, а с резултат от PCR тест или бърз антигенен тест, който е бил положителен и периодът, в който може да се ползва, е до 6 месеца." 

 

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/bylgariia-vyvezhda-vaksinacionen-sertifikat-za-vlizane-v-stranata-2268267?fbclid=IwAR1VMoPd7-uwN_Vsyeeguv3qJpVgV2w6s84JswHtlpzg8uDe9ZGVSb7lFk8

Много важно уточнение, което не се казва в статията, но доц. Кунчев обяснява на брифинга. 6-те месеца след положителен тест (PCR или  антигенен) се броят 14 дни след датата на теста, т.е от когато те водят вече оздравял. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

Много важно уточнение, което не се казва в статията, но доц. Кунчев обяснява на брифинга. 6-те месеца след положителен тест (PCR или  антигенен) се броят 14 дни след датата на теста, т.е от когато те водят вече оздравял. 

То по-важното е да видим как ще го формулират в заповедта, че там обикновено им е слабото място  ( и колко пъти ще се промени преди да добие окончателен вариант)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз не разбирам как така епикриза от болница няма да важи. Ако това не ти е доказателство за преболедуване, нищо не би трябвало да бъде.

 

Защото в моите документи от болницата никъде нямам индивидуален сертификат. Има един списък с всички изследвани от отделението в съответния ден заедно с резултатите им. Ама даже и ЕГН не са написани.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 минути , master_of_germs каза:

Аз не разбирам как така епикриза от болница няма да важи. Ако това не ти е доказателство за преболедуване, нищо не би трябвало да бъде.

 

Защото в моите документи от болницата никъде нямам индивидуален сертификат. Има един списък с всички изследвани от отделението в съответния ден заедно с резултатите им. Ама даже и ЕГН не са написани.

А положителен тест за Ковид преди или докато си бил в болницата нямаш ли ?

 

Връзка към коментар
преди 4 минути , master_of_germs каза:

Аз не разбирам как така епикриза от болница няма да важи. Ако това не ти е доказателство за преболедуване, нищо не би трябвало да бъде.

 

Защото в моите документи от болницата никъде нямам индивидуален сертификат. Има един списък с всички изследвани от отделението в съответния ден заедно с резултатите им. Ама даже и ЕГН не са написани.

Като са те приели в болница са ти направили тест със сигурност. Въпроса е, че едва ли на някой са му дали резултат от него и освен, ако сам не си си направил тест в частна лаборатория не виждам как може да имаш резултата от този тест. Дано го разпишат добре в заповедта. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 15 минути , Jorro каза:

Като са те приели в болница са ти направили тест със сигурност. Въпроса е, че едва ли на някой са му дали резултат от него и освен, ако сам не си си направил тест в частна лаборатория не виждам как може да имаш резултата от този тест. Дано го разпишат добре в заповедта. 

Не един, три теста имам от болницата. Чак на третия PCR ми е отрицателен, при изписването. Самата болница няма собствена лицензирана лаборатория, изпращали са всеки път на различно място. Две от изследванията , са правени в НЦЗПБ. Обаче резултатът е на един общ лист за всички пациенти от отделението. На бланка на НЦЗПБ, но дори няма подпис и печат. На средното от трите изследвания нито пише къде е правена, даже и така е разпечатан списъкът, че името ми не се вижда цялото.

Edit: положителният антигенен тест пък съм си го правил, когато тези тестове все още не се признаваха. 

Изтичат ми на 1 юни шестте месеца, сега ми трябва сертификат и дори да се обадя за такъв, нямам физическата възможност да си го взема.

Когато един лабораторен резултат се явява по-важно доказателство от цялостна епикриза (а всички проведени тестове са описани в епикризата), значи наистина дълбаем дъното.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 12 минути , master_of_germs каза:

Не един, три теста имам от болницата. Чак на третия ми е отрицателен, при изписването Самата болница няма собствена лицензирана лаборатория, изпращали са всеки път на различно място. Две от изследванията , са правени в НЦЗПБ. Обаче резултатът е на един общ лист за всички пациенти от отделението. На бланка на НЦЗПБ, но дори няма подпис и печат. На средното от трите изследвания нито пише къде е правена, даже и така е разпечатан списъкът, че името ми не се вижда цялото.

Може да пробваш да им звъннеш и да си искаш индивидуален резултат да ти разпечатат ( по ЕГН и дата на теста) , освен ако не изтичат скоро 6-те месеца

Връзка към коментар
преди 3 минути , master_of_germs каза:

Не един, три теста имам от болницата. Чак на третия ми е отрицателен, при изписването Самата болница няма собствена лицензирана лаборатория, изпращали са всеки път на различно място. Две от изследванията , са правени в НЦЗПБ. Обаче резултатът е на един общ лист за всички пациенти от отделението. На бланка на НЦЗПБ, но дори няма подпис и печат. На средното от трите изследвания нито пише къде е правена, даже и така е разпечатан списъкът, че името ми не се вижда цялото.

Дани, правих PCR  в болница лятото, защото имах някакви симптоми. Оказа се отрицателен. Резултатите също ги получиха по списък на изследваните от национална лаборатория, но имаха на файл документа. Вписваха данните на изследвания и издаваха на всеки отделен документ с печат и подпис от болницата. Явно има система. Може да провериш в твоя случай.

Връзка към коментар

Италия въвежда нещо подобно за вътрешни пътувания - с тест, преболедуване или ваксиниране .

Не уточняват документа за преболедуване на Ковид какъв ще е ( поне в статията)

 

Едната опция е отрицателен ПСР от преди 48 часа .

Срока на валидност на другите две условия  ще е 6 месеца и от ваксинирането и от излекуването.

 

https://www.thelocal.it/20210420/covid-19-italy-to-introduce-new-vaccine-pass-for-travel-in-high-risk-zones/

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, funny каза:

Италия въвежда нещо подобно за вътрешни пътувания - с тест, преболедуване или ваксиниране .

Не уточняват документа за преболедуване на Ковид какъв ще е ( поне в статията)

 

Едната опция е отрицателен ПСР от преди 48 часа .

Срока на валидност на другите две условия  ще е 6 месеца и от ваксинирането и от излекуването.

 

https://www.thelocal.it/20210420/covid-19-italy-to-introduce-new-vaccine-pass-for-travel-in-high-risk-zones/

 

 

Абе, ако ще и кръщелно+сватбено+анален/носен/гърлен тест+каквото се сетят да искат, съм си букнала , почти целия юни в Сицилия и ще си го осъщестествим:))))

  • Харесвам 12
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 26 минути , Мари Николова каза:

Чакам италианците какво ще решат на 26.04, че имам резервации за 28.04., да знам дали и за кога да ги местя. Само карантината да отпадне.

Ами, в Сицилианския вестник четох, че от 2 юни щяла уууууж, да отпадне.

Та затуй сръчно, сръчно букнах. Ама билети не съм купила - ако Уиз не литнат до Катания, ще обикаляме, може би - през Ромата:)))

А ти за къде ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мари Николова каза:

Бергамо. Ама 2 юни много далече 😞

За май ги чакам, да видим 🙂

 

Ми а, дано!

Руснаците пишат, че сегашните мерки, били до 30 април. Ти къде прочете, че на 26  ще решават? Да не е ,  за след 1-ви май?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.