Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 13 минути , Mary каза:

Турция

От 29.04.2021г. - 19ч. до 17.05.2021г. - 05.00ч., Турция влиза в пълен локдаун.

Всички несъществени работни дейности се преустановяват.

Всички междуградски пътувания ще бъдат предмет на разрешение.

Учениците минават всички онлайн, а детските градини затварят.

В неделя няма да работят и хранителните магазини.

Резервации в местата за настаняване няма да бъдат изключение от полицейския час - това само предполагам, че се отнася за местните.

 

Утре ще има повече разяснения от тяхното МВР.

Mary чакаме инфото с нетърпение на 29-ти трябва да пътуваме.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , MayaS каза:

Mary чакаме инфото с нетърпение на 29-ти трябва да пътуваме.

Веднага щом има нещо ново, ще известя.

Предполагам, че пак няма да касае туристите, но утре ще видим дали ще пише нещо.

Заради Рамазан затварят възможностите да си ходят по гости и да се събират според мен.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 минути , Mary каза:

Веднага щом има нещо ново, ще известя.

Предполагам, че пак няма да касае туристите, но утре ще видим дали ще пише нещо.

Заради Рамазан затварят възможностите да си ходят по гости и да се събират според мен.

Лошото е че утре трябваше да правим тестовете. Май ще се сменя плана. Сега Започва голямото мислене.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
В момента, MayaS каза:

Лошото е че утре трябваше да правим тестовете. Май ще се сменя плана. Сега Започва голямото мислене.

99% тези ограничения няма да се отнасят за туристи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, MayaS каза:

Лошото е че утре трябваше да правим тестовете. Май ще се сменя плана. Сега Започва голямото мислене.

И според новата информация от днес в турското МВР, чужденците, коите се намират в Турция краткострочно с цел туризъм, са освободени от комендански час!

Хотелите ще работят!

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, анамари каза:

Ангелов е съобщил на Баце, че днес ще издаде заповед за влизането в България. Щяло да е по три начина - ваксина, ПСР/антиген или документ, доказващ заразяване, не по-стар от 180 дни. 

Дали докумнета за антитела се брои за "документ доказващ заразяване" 🧐🙂

Връзка към коментар
преди 6 минути , Росина каза:

Дали докумнета за антитела се брои за "документ доказващ заразяване" 🧐🙂

Доколкото разбрах от обясненията, положителен ПСР трябва, не по-стар от 180 дни. 

Връзка към коментар
преди 12 часа, MayaS каза:

Mary чакаме инфото с нетърпение на 29-ти трябва да пътуваме.

ПЪЛЕН ЛОКДАУН В ТУРЦИЯ ОТ 29 АПРИЛ ДО 17 МАЙ
Заради изключително високата заболеваемост, особено в Истанбул, Текирдаг, Бурса и т.н., по 60 хиляди болни на ден, в Турция се обявява пълен локдаун от 19:00 часа в четвъртък, 29 април 2021 г. до 05:00 часа в понеделник, 17 май 2021 г.
Което включва и трите дни на Рамазан Байрям.
Забраняват се междуградските пътувания за местните жители и присъственото обучение в училище. Всички изпити се отменят за след 17 май.
В този период, гражданите на Турция няма да работят, няма да празнуват, няма да излизат освен до магазин, болница или аптека и то в определени часове. Хотелите ще са отворени и чужденци ще могат да пребивават в страната, но с негативен PCR тест.
Президентът Ердоган заяви, че тези крути мерки се налагат, освен за доброто на населението и за да бъде спасен туристическия сезон в страната.
В момента половин Истанбул е позитивен! Положението в страната е сериозно!
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте,

За Коледа приятелят ми подари билети за The Jacobite Steam Train в Шотландия. Четох на сайта на посолството какви са рестрикциите, но все пак не ми се изясни картинката в главата. Та, някой запознат по-подобробно ще може ли да разясни?

 

Благодаря! 🙂 

Връзка към коментар

Току-що се отказахме от ходене до Гьокчеада, Турция за сърф тъкмо заради новите мерки, наложени от турците. Собствениците на комплекса, в който щяхме да се настаним, ни казаха, че се говори престоят за чужденци е вероятно да бъде ограничен до 5 дни, да не може да се напуска определни област и райони и да не може да се ходи до плажовете. Казаха, че със сигурност ще можем да се настаним в комплекса и да хапваме в ресторанта му, но има голям вероятно да не можем да ходим до плажа и да практикуваме водни спортове. Не могат да ни гарантират, че ако стигнем до ферибота, ще ни качат на него. В постоянен контакт са с местните власти, но по техни думи ситуацията е много или-или и тази несигурност ни накара да се откажем. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 6 часа, AlexandraKo каза:
ПЪЛЕН ЛОКДАУН В ТУРЦИЯ ОТ 29 АПРИЛ ДО 17 МАЙ
Заради изключително високата заболеваемост, особено в Истанбул, Текирдаг, Бурса и т.н., по 60 хиляди болни на ден, в Турция се обявява пълен локдаун от 19:00 часа в четвъртък, 29 април 2021 г. до 05:00 часа в понеделник, 17 май 2021 г.
Което включва и трите дни на Рамазан Байрям.
Забраняват се междуградските пътувания за местните жители и присъственото обучение в училище. Всички изпити се отменят за след 17 май.
В този период, гражданите на Турция няма да работят, няма да празнуват, няма да излизат освен до магазин, болница или аптека и то в определени часове. Хотелите ще са отворени и чужденци ще могат да пребивават в страната, но с негативен PCR тест.
Президентът Ердоган заяви, че тези крути мерки се налагат, освен за доброто на населението и за да бъде спасен туристическия сезон в страната.
В момента половин Истанбул е позитивен! Положението в страната е сериозно!

Локдаунът в Турция няма да важи за туристите

https://www.pariteni.bg/novini/turizym/lokdaunyt-v-turciia-niama-da-vazhi-za-turistite-238863

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз реших да отсвиря Кападокия за Великден, в момента отменям всички резервации. Ходенето в тази ситуация изглежда безсмислено по куп причини, предпочитам по-натам да видя всичко в пълния му блясък.

 

Пожелавам на комшиите мерките да помогнат и да свалят драстично броя на заразените, та поне лятото да няма проблеми.

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 5 часа, Magitu1 каза:

Здравейте,

За Коледа приятелят ми подари билети за The Jacobite Steam Train в Шотландия. Четох на сайта на посолството какви са рестрикциите, но все пак не ми се изясни картинката в главата. Та, някой запознат по-подобробно ще може ли да разясни?

 

Благодаря! 🙂 

Не знам за кога става въпрос, но в момента не е разрешено пътуването и всеки турист подлежи на 10-дневна карантина. Ето тук подробна информация:

 

https://www.gov.scot/publications/coronavirus-covid-19-international-travel-quarantine/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , Георги Матеев каза:

И аз реших да отсвиря Кападокия за Великден, в момента отменям всички резервации. Ходенето в тази ситуация изглежда безсмислено по куп причини, предпочитам по-натам да видя всичко в пълния му блясък.

 

Пожелавам на комшиите мерките да помогнат и да свалят драстично броя на заразените, та поне лятото да няма проблеми.

И аз се отказах от Кападокия за Великден, а много ми се ходеше, но наистина става много измъчено. С какво щеше да пътуваш?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да докладвам. Сутринта се прибрах от Сърбия. На влизане в Сърбия /преди 5 дни/ не искат PCR тест, дори много /предимно тъмнокожи събратя/ пътуваха за Словения и нямаха тест. Казаха, че и преди са пътували и не са им искали. Но на връщане, тази сутрин, на тези които нямахме тест, ни въведоха имената и ЕГН- тата някъде и казаха, че до 24 часа трябва да си направим такъв. Аз си направих още при пристигането, даже и резултатът излезе преди час, и утре...... на работа🥶

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

След няколко дни се прибираме в България. Гледам наредбите, още няма заповед какво се случва след 30.4. Очаквам, че влизането ни пак ще е с pcr тест обаче.

За да не отиде фира това бъркане в носа, къде ще е най-добре да отскочим с кола за 72часа след теста? 

 

Как е по комшиите?

- Румъния.. може би, макар, че много часове път като че ли се събира за детето. Но ако не искат маски по улиците, що пък не...

- Гърция около Солун? Май още трябва разрешение от посолството и ще има маски по улиците?

- Сърбия по магистралата до Белград макс? 

- Македония?

 

Напекло ме е слънцето. Дайте идеи 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 минути , Coo каза:

След няколко дни се прибираме в България. Гледам наредбите, още няма заповед какво се случва след 30.4. Очаквам, че влизането ни пак ще е с pcr тест обаче.

За да не отиде фира това бъркане в носа, къде ще е най-добре да отскочим с кола за 72часа след теста? 

 

Как е по комшиите?

- Румъния.. може би, макар, че много часове път като че ли се събира за детето. Но ако не искат маски по улиците, що пък не...

- Гърция около Солун? Май още трябва разрешение от посолството и ще има маски по улиците?

- Сърбия по магистралата до Белград макс? 

- Македония?

 

Напекло ме е слънцето. Дайте идеи 🙂

 

Ще може да се влиза с антигенен тест, уж до края на деня трябваше да публикуват видовете тестове, които ще се приемат. Сигурно утре вече ще има заповед.

 

А вие къде сте, ако е удобно да попитам? ☺️

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако самолетът ти каца в събота и резултата ти излезе в неделя или понеделник, ще са минали 24 часа от кацането...имали ли сте такъв случай ? Понеделник ли отменят карантината ?

Връзка към коментар
преди 29 минути , moli84 каза:

Ако самолетът ти каца в събота и резултата ти излезе в неделя или понеделник, ще са минали 24 часа от кацането...имали ли сте такъв случай ? Понеделник ли отменят карантината ?

В карантина си от влизането в БГ.Ако представиш отрицателен ПСР тест,отменят карантината.Кацнахме в събота,тестът излезе още в събота вечер,пратихме мейли веднага.До понеделник сутрин нямаше никаква реакция от СРЗИ.Звъннах на РЗИ Ловеч,отговориха ми,че щом съм изпълнил нужното да не се притеснявам и че не съм в карантина.

Аз си ги обяснявам нещата така.На летището декларациите ги пишат пет-шест човека на ръка.В неделя същите надали работят.В понеделник трябва първо да въведат декларациите в системата.После трябва да отворят стотици мейли и да свалят карантината.Да не говорим,че ние живеем в едно село до Троян.Питах го дали му трябва пощ.код или област,отговори ми,че не го интересува.Много ми е интересно към кое областно РЗИ е прехвърлил информацията,че сме в карантина.

Та в понеделник вечер получих мейл,че карантината ни е свалена.Пак българска работа,имитира се дейност.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Мари Николова В Египет сме с ТА пакет: самолети, хотел и тестове. За прибирането в България имаме ваучер за лаборатория за отстъпка от цената на pcr тест. В смисъл-и за трябва pcr тест на влизане в съседната държава, няма да ни е проблем, понеже така и така сме си го бюджетирали. 😉

 

@moli84 доколкото знам карантината се отменя като пратиш теста, а ако РЗИ са решили 10 дни да почиват по Великден, Гергьовден следващите дни и да не отменят карантини... Чутовен скандал ще бъде и с удоволствие ще участвам в него 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 31 минути , Coo каза:

@moli84 доколкото знам карантината се отменя като пратиш теста, а ако РЗИ са решили 10 дни да почиват по Великден, Гергьовден следващите дни и да не отменят карантини... Чутовен скандал ще бъде и с удоволствие ще участвам в него 🙂

Карантината не се отменя автоматично като си изпратиш теста на имейла на РЗИ :-). Хората си мислят така, защото до там свършва тяхното задължение. Трябва някой, служител на РЗИ да въведе това обстоятелство в системата. Докато в системата пише, че си в карантина, значи си в карантина.

Ние не разбрахме кога са отменили карантината ни, защото никой не ни уведоми. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Португалия е в извънредно положение до 30-ти април и току-що президентът обяви, че няма да го удължават. Дали това означава, че вече няма да пускат само за esential reasons и страната се отваря за туристи, надявам се още утре да разберем. България вече официално е под 500 заболели на 100 000 население и би трябвало да ни извадят и от списъка с държави със задължителна 14-дневна карантина. Току-виж пък все пак успеем да заминем в петък. За момента все още държа пръста на копчето за отмяна на всичко.

  • Харесвам 3
  • Браво 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jenbel каза:

Карантината не се отменя автоматично като си изпратиш теста на имейла на РЗИ :-). Хората си мислят така, защото до там свършва тяхното задължение. Трябва някой, служител на РЗИ да въведе това обстоятелство в системата. Докато в системата пише, че си в карантина, значи си в карантина.

Ние не разбрахме кога са отменили карантината ни, защото никой не ни уведоми. 

Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства, които не представят документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразна верижна реакция за доказване на COVID-19, се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор. Директорът на съответната регионална здравна инспекция може да отмени издаденото предписание за поставяне под карантина на посочените в тази точка лица, при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID19. Предписанието се отменя в срок до 24 часа от представяне на документа, показващ отрицателен резултат от проведеното изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19.

 

https://coronavirus.bg/bg/az-sum/zavrashtam-se-bulgaria

 

Има срок до 24 часа да отменят карантината от представяне на теста.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.