Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Аз утре вечер летя от Дубай за София и тестове ще си правим в София. Кацаме в 2:30 сутринта вече четвъртак и на сутринта сме на тестове и в най-добрия случай до следобяд трябва да имаме резултати и ги пращам, но от петък вече е почивен ден и какво правим ми е интересно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, muchachote каза:

Да докладвам. Сутринта се прибрах от Сърбия. На влизане в Сърбия /преди 5 дни/ не искат PCR тест, дори много /предимно тъмнокожи събратя/ пътуваха за Словения и нямаха тест. Казаха, че и преди са пътували и не са им искали. Но на връщане, тази сутрин, на тези които нямахме тест, ни въведоха имената и ЕГН- тата някъде и казаха, че до 24 часа трябва да си направим такъв. Аз си направих още при пристигането, даже и резултатът излезе преди час, и утре...... на работа🥶

Преди няколко седмици, четох коментари на пътуващите редовно по Европа( Facebook) че на Видин ,, струвало" двадесет евракис, да влезеш без карантина🙊🤑🙈.... Щото тия,, пичове" всяка седмица влизат и излизат в България... Това са много пари за тестове... 👿☠️🤮😭😳🤔

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Ivko каза:

Аз утре вечер летя от Дубай за София и тестове ще си правим в София. Кацаме в 2:30 сутринта вече четвъртак и на сутринта сме на тестове и в най-добрия случай до следобяд трябва да имаме резултати и ги пращам, но от петък вече е почивен ден и какво правим ми е интересно.

1. Правите си тестовете и те са отрицателни.

2. Пращаш ги на мейла, който дават на летището.

3.Получаваш отговор:”Карантината е свалена”.

 

Ако случайно, не получиш отговор, не се притесняваш и си живееш, без карантина.


Като се върнахме от Дубай, направих това, но и се обадих по телефона в СРЗИ, да питам, ако не ми върнат отговор, какво правя - дежурният служител ми каза, да си отивам на работа в понеделник, имам си доказателство - отрицателния тест и мейла, който съм изпратила.

Освен това, сигурна съм, че ще има дежурни на телефона, извънредното положение го удължиха, до края на  май.

В другата тема , ги бях сложила и телефоните, на които се звъни в почивните дни в СРЗИ.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ако сте си купили билетче за Мюнхен за края на септември и сте приготвили и втория стомах, предчувстващи бирено удоволствие, не бързайте - Бавария вероятно ще отмени Октобърфест. Очаквано за мен, знаейки до какви изстъпления баш в Бавария стигнаха в неравната "борба" - https://dnews.bg/festivalat-na-birata-v-munhen-moze-da-bade-otmenen-i-tazi-godina.html

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, Мари Николова каза:

Ще може да се влиза с антигенен тест, уж до края на деня трябваше да публикуват видовете тестове, които ще се приемат. Сигурно утре вече ще има заповед.

Днес я чакаме тази заповед прословута и според разговорите вчера на съвета се очаква да е: 

“Поехме два ангажимента - да изработим правила за влизане в страната, конкурентни на съседните ни държави, за да спасим българския туризъм. От утре ще има заповед за влизане у нас по три начина - чрез ваксинационен сертификат, с ваксините, признати от СЗО, ще се влиза с отрицателен ПСР или антигенен тест или документ за преболедуване", заяви здравният министър в оставка проф. Костадин Ангелов. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

След четири месеца на строга блокада Нидерландия прави голяма стъпка към нормалността от преди пандемията от коронавирус, премахвайки някои от ограниченията в страната от днес, съобщава ДПА.

Напълно отпада вечерният час, наложен от властите през януари.ърговските обекти и терасите на заведенията ще могат да се отворят отново при определени условия.

Освен това холандците ще могат да приемат до двама гости в домовете си вместо само един, както беше до момента.

Нидерландското правителство реши да облекчи част от мерките срещу коронавируса въпреки броя на регистрираните случаи, който остава висок, както и предупрежденията от здравните власти.

На 7-дневна база новозаразените на 100 000 души население в момента са 220.

Правителството обаче очаква, че броят на новите инфекции рязко ще спадне заради нарастващия брой на ваксинирани в страната.

Досега на около 5 милиона души от общо 17 милиона население е била поставена поне една доза от ваксина срещу коронавирус.

 

news.bg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Освен това, сигурна съм, че ще има дежурни на телефона, извънредното положение го удължиха, до края на  май.

 

Може ли да постнеш източник, че извънредното положение е удължено до края на май?  Търся, но не намирам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дано този "документ за преболедуване" все пак да включва и антитела. Не всеки, който е имал положителен ПСР си пази разпечатка, не знам всъщност дали може от лабораторията да си изискаш документа ако е минало време. Пък и много хора си правят бързи тестове от аптеката, защото имат симптоми, там съвсем няма как да докажеш, че си боледувал и кога, та в този ред на мисли ми се струва, че ще е ок да признават и антитела. 😀

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 минути , Capitan Morgan каза:

Може ли да постнеш източник, че извънредното положение е удължено до края на май?  Търся, но не намирам.

Още е проект удължаването. Днес или тия дни ще издадат документите.

https://coronavirus.bg/bg/news/1784

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Capitan Morgan каза:

Може ли да постнеш източник, че извънредното положение е удължено до края на май?  Търся, но не намирам.

https://czpz.org/politics/14821--------?fbclid=IwAR1TBNeDQpmOwNMLSWBaWinxpQnZ5UEHqULesOX55XbawE1P9lwi0EQsgRI

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не пише от кога е валидно: Гърция премахва контрола на движението с СМС и блабла, че заведения ще имат вечерен час мак от 23:00 от 3ти май.

 

Всъщност къде има последно инфо между 1-2ри до към 3-4ти май какви са изискванията за пътувания за туристи в Гърция (Солун)? PCRи за влизане - ясно.

 

https://www.dnes.bg/eu/2021/04/28/gryckite-vlasti-premahvat-kontrola-vyrhu-dvijenieto-s-sms.488664

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , Coo каза:

Не пише от кога е валидно: Гърция премахва контрола на движението с СМС и блабла, че заведения ще имат вечерен час мак от 23:00 от 3ти май.

 

Всъщност къде има последно инфо между 1-2ри до към 3-4ти май какви са изискванията за пътувания за туристи в Гърция (Солун)? PCRи за влизане - ясно.

 

https://www.dnes.bg/eu/2021/04/28/gryckite-vlasti-premahvat-kontrola-vyrhu-dvijenieto-s-sms.488664

Това е най-актуалното. Влиза се с PCR или ваксина (ако са минали повече от 14 дни от втора игла). Попълва се този PLF формуляр  https://travel.gov.gr/#/ 24 часа преди влизаме в Гърция.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 минути , Яничка каза:

Това е най-актуалното. Влиза се с PCR или ваксина (ако са минали повече от 14 дни от втора игла). Попълва се този PLF формуляр  https://travel.gov.gr/#/ 24 часа преди влизаме в Гърция.

И аз, като Соо, чакам дали ще променят/облекчат движението вътре в страна след 3 май. Дали ще отпадне задължителният СМС за излизане и дали ще може да се пътува между областите, както и промяна на вечерният час от 21ч до 23ч. Все още действа и ограничението да се влиза в Гърция само с основателна причина, може би има реален риск да не пускат туристи на границата. Очаква се днес гръцкото правителство да реши.Та ако някой разбере нещо повече бързо да сигнализира 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Последните новости от Полша.

 

От 4 май, отварят музеите и галериите.

 

От 8 май, хотелите като заетостта трябва да бъде до 50% (не, че сега не работят, но вече ще бъде официално 😀)

 

От 15 май,ще бъдат отворени откритите градини на ресторантите, по-всяка вероятност маските на открито ще бъдат махнати.

 

От 29 май, ще може да се сяда и вътре на заведение, като пак трябва да има до 50% заетост.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

И аз, като Соо, чакам дали ще променят/облекчат движението вътре в страна след 3 май. Дали ще отпадне задължителният СМС за излизане и дали ще може да се пътува между областите, както и промяна на вечерният час от 21ч до 23ч. Все още действа и ограничението да се влиза в Гърция само с основателна причина, може би има реален риск да не пускат туристи на границата. Очаква се днес гръцкото правителство да реши.Та ако някой разбере нещо повече бързо да сигнализира 🙂

 

Вчера една приятелка отиде в Гърция, те има къща там. Днес се чухме - на границата на всички хора са им правили тест. Те са ваксинирани, но дори не са им погледнали документите за ваксинацията. Не са им искали документи или обяснения къде и защо отиват. Днес са били на плажа, къщата им е точно на плажа. Попълнили са декларация, че отиват да спортуват 😏

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Благодаря 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Туристи си влизат, но до трети май рестрикциите важат - декларация за излизане, вечерен час до 21 ч., маски навън. 

В ПЛФ се посочва крайната точка и се стои там, без движение между областите. 

В църквите задължително двойна маска. В колите - 5 местна - шофьор и двама възрастни; в 7 местна - шофьор и трима възрастни. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , анамари каза:

но до трети май рестрикциите важат

Ние ако ходим до Гърция ще пътуваме другата седмица, затова и следя за ограниченията след 3ти май. Дано поне СМСите да отпаднат 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

Ние ако ходим до Гърция ще пътуваме другата седмица, затова и следя за ограниченията след 3ти май. Дано поне СМСите да отпаднат 🙂

 

 

То, СМС-си реално няма, те са за гърците. Чужденците попълват хартиени декларации за излизане. 

Стискам ви палци да се облекчат мерките, аз чакам втора доза другата седмица и тогава ще го мисля. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Новото за Гърция, е че няма да се изпраща смс или да се попълва декларация за посещение на ресторант от 3/5, когато отварят за посещение.

За информация понякога влизам в greecehealthfirst.gr 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

От 01.05.2021 Киев излиза от локдаун. Отварят ресторанти, търговски центрове, пазари, магазини, фитнеси и т.н., градският транспорт започва работа - това го обяви кметът Кличко на днешния брифинг. Очаква се и държавното одобрение. Лвов и Одеса също няма са в локдаун.

https://112ua.tv/glavnye-novosti/kiev-s-1-maya-vyhodit-iz-lokdauna-klichko-575893.html

 

Редактирам се - маски се носят само на закрито и в градския/обществен транспорт. Вечерен час няма. 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Мирослав Василев каза:

Последните новости от Полша.

 

От 4 май, отварят музеите и галериите.

 

От 8 май, хотелите като заетостта трябва да бъде до 50% (не, че сега не работят, но вече ще бъде официално 😀)

 

От 15 май,ще бъдат отворени откритите градини на ресторантите, по-всяка вероятност маските на открито ще бъдат махнати.

 

От 29 май, ще може да се сяда и вътре на заведение, като пак трябва да има до 50% заетост.

Децата трябва ли да правят тест COVID за да влязат в Полша?

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 1 час, harta каза:

Децата трябва ли да правят тест COVID за да влязат в Полша?

На 90% съм сигурен, че трябва, поне и по информацията която намирам.

 

Защото, ако не се лъжа докато си чаках резултата, видях и малки деца на които вземаха проби.

 

Разбира се, има някакъв шанс да бъркам, бих предложил да се обадите на посолството ни тука.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние запазихме една вила за 2 Юли в Гърция... Но, с опция за щорниране! Да видим дали ще ни излезе късмета тази година!? 🙈😊😳

Сега се оглеждам и за резервен вариант някъде по северното Черноморие. С тия ПЦР тестове, просто ми е писнало... 🤮👿🤮☠️💀👿🤮

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, AlexandraKo каза:

Тъй като ми предстои пътуване, следя дискусиите. Прави ми впечатление, че от няколко дни се дават изявления от министъра по здравеопазването в оставка, че днес/утре ще има заповед. Нямат значение изявленията в медиите/ Фейсбук, важен е нормативният/под нормативен акт. Къде е, и как влиза в сила?! В момента не бих искала да съм в туристическия бранш в България (моя нереализирана мечта) и да завися от неизпълнени послания в медиите от отговорните органи. Какво означава за тях своевременна осведоменост на чуждестранните туристи, не ми е ясно. В момента е трудно  за планиране и за желаещите да пътуват в чужбина.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.