Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Някой от попълвалите Plf за Гърция тази или миналата година - един формуляр за цялото семейство ли се попълва или за всеки по отделно? Че срещам различна информация, а имам 2 семейства с малки деца...

Връзка към коментар
преди 9 часа, shterevaivanka каза:

Тъй като ми предстои пътуване, следя дискусиите. Прави ми впечатление, че от няколко дни се дават изявления от министъра по здравеопазването в оставка, че днес/утре ще има заповед. Нямат значение изявленията в медиите/ Фейсбук, важен е нормативният/под нормативен акт. Къде е, и как влиза в сила?! В момента не бих искала да съм в туристическия бранш в България (моя нереализирана мечта) и да завися от неизпълнени послания в медиите от отговорните органи. Какво означава за тях своевременна осведоменост на чуждестранните туристи, не ми е ясно. В момента е трудно  за планиране и за желаещите да пътуват в чужбина.

Така е 2 дни преди да паднат всички ограничения, още няма нова заповед! Който ще влиза на 1ви Май не знам какви планове ще си прави, ама дори в проекто наредбата не пише ще има ли карантина или не, ими само бърз тест става за влизане в БГ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Яничка каза:

Някой от попълвалите Plf за Гърция тази или миналата година - един формуляр за цялото семейство ли се попълва или за всеки по отделно? Че срещам различна информация, а имам 2 семейства с малки деца...

Една - титуляр единия възрастен и членовете на семейството описани по-назад. 

По една декларация на всяко семейство поотделно. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Израел отваря на 23.05 за организирани туристи ,а от юли за всички ваксинирани туристи:

 

https://www.reuters.com/world/middle-east/israel-targets-tourism-boost-after-rapid-covid-19-vaccine-roll-out-2021-04-22/

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Тотално съм объркан от различните видове COVID-19 тестове и затова моля за помощ относно пътуване от София до Амстердам с прекачване във Виена.

 

Въпроси:

1. Какво означава NAAT PCR TEST, защото доколкото разбирам холандците изискват именно такъв тест, направен не по-късно от 24 часа преди бординг? 

2. Прави ли се подобен тест в България и от кого? Отново обръщам внимание, че става дума за полет в неделя.

3. Алтернативно е възможно да се представи COVID-19 NAAT (PCR, RT PCR, LAMP, TMA or mPOCT), направен не по-късно от 72 часа преди бординг в съчетание с бърз тест, направен 24 часа преди бординг.

3. Каква е разликата между теста по т.1 и този по т.3 и къде и как се прави бърз тест?

4. Има ли някаква особеност при транзит във Виена? Надявам се тестовете за Амстердам да са достатъчни и при бординг за Виена в София?

5. Какво се разбира под час на бординг при пътуване с прекачване? Предполагам гледат часа на последната отсечка от Виена до Амстердам, но все пак.

 

Пътуването е в неделя с първа отсечка София-Виена в 16.05 ч.

Кацане във Виена в 16.40 ч.

Престой във Виена от 40 мин. и излитане за Амстердам в 17.20 ч.

Кацане в Амстердам в 19.15 ч.

 

Дайте идеи какво да правя, че съвсем се оплетох...

 

 

Връзка към коментар

И официално вече потвърдено от МОЗ, това е картата на Украйна от 01.05.2021:

 

IMG_6846.JPG.235924e65b5bd38f83db460f7d87184e.JPG

 

Жълтият цвят означава, че всичко е отворено при спазване на пандемичните норми - маски на закрито; фитнеси, зали и събития с намален капацитет.

 

Работи всякакъв вид транспорт и няма проблем да се пътува между областите. Вечерен час няма, както и каквито и да били декларации. На влизане в страната трябва отрицателен пср тест на английски за всеки пътуващ от 12 години (включително) нагоре и мед.застраховка, покриваща ковид лечение от местна фирма за всеки пътуващ включително и децата. Най-лесно застраховката се сключва тук: https://visitukraine.today/

И двата документа могат да бъдат в електронен вариант и се показват само на телефона.

Почивните дни през май месец са: 03, 04, 10 май. Заведенията са отворени обаче.

Очакванията са, че следващите седмици големите градове ще останат в жълто/оранжевата зона.

 

 

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Duke каза:

Прави ли се подобен тест в България и от кого? Отново обръщам внимание, че става дума за полет в неделя.

https://www.netherlandsworldwide.nl/documents/frequently-asked-questions/where-can-i-get-a-pcr-or-rapid-test-outside-the-netherlands

Виж линка и дано ти свърши работа. Бърз тест преди изискваха 4 часа преди полета и го правеха на летището.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, desislavna каза:

https://www.netherlandsworldwide.nl/documents/frequently-asked-questions/where-can-i-get-a-pcr-or-rapid-test-outside-the-netherlands

Виж линка и дано ти свърши работа. Бърз тест преди изискваха 4 часа преди полета и го правеха на летището.

Благодаря, ама аз други неща питам по-горе. Инфото относно действащите правила не е проблем, въпросът е в съдържанието и конкретните условия на пътуване...

Връзка към коментар

Да, разбрах това. Надолу в страницата, когато избереш нашата страна, излиза инфо за лабораториите, които правят такъв вид тест. Не се отваря автоматично като копирам линка и го сложа, затова изглежда като повторение на неща, които вече знаеш.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/04/29/zapoved_ob6ti_merki_29_04_21.pdf

 

Нова заповед от днес.

Мисля, че ще има и още. В тази нищо не казват за условията и  тестовете на влизане след 30.4, за което писаха медиите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Coo каза:

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/04/29/zapoved_ob6ti_merki_29_04_21.pdf

 

Нова заповед от днес.

Мисля, че ще има и още. В тази нищо не казват за условията и  тестовете на влизане след 30.4, за което писаха медиите.

Да, тази е zapoved_ob6ti_merki 😄 Не е "нашата".

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eva eva каза:

Да, тази е zapoved_ob6ti_merki 😄 Не е "нашата".

На час по лъжичка, пускат по заповед на няколко часа, до утре може и тази, която нас ни вълнува да пуснат 🙂 😞

 

Мен ме напряга, че здравният министър е казал, че ще забранят влизането от Индия и още няколко страни. В Гърция бяха намерили човек с индийския щам, който не бил пътувал до Индия, няма да се изненадам, ако решат да са гадняри и сложат Гърция под 10 дневна карантина както беше с предишните злосторници - пътуващите в Африка. Ще отнесат ли много омраза? Да... обаче дреме им кой ги харесва, правителство в оставка са 🙂

 

Копи/пейст от

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2021/04/29/4204675_koronavirusut_v_bulgariia_otpadat_koridorite_za/

 

11:58

"Ще забраним влизане от Индия и още няколко държави, за да не поставим под риск хората от нашата страна. Призовавам заради случващото се в Индия всички български граждани да бъдем разумни и да продължим да спазваме мерките дотогава, когато постигнем колективен имунитет", обяви здравният министър Костадин Ангелов.

 

Кои са другите? Нито дума. Как да не ги обичаш?!:)

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Coo каза:

На час по лъжичка, пускат по заповед на няколко часа, до утре може и тази, която нас ни вълнува да пуснат 🙂 😞

 

Мен ме напряга, че здравният министър е казал, че ще забранят влизането от Индия и още няколко страни. Предвид, че в Гърция бяха намерили човек с индийския щам, който не бил пътувал до Индия, няма да се изненадам, ако решат да сложат Гърция под 10 дневна карантина, дреме им кой ги харесва, правителство в оставка са:) 

 

Копи/пейст от

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2021/04/29/4204675_koronavirusut_v_bulgariia_otpadat_koridorite_za/

 

11:58

"Ще забраним влизане от Индия и още няколко държави, за да не поставим под риск хората от нашата страна. Призовавам заради случващото се в Индия всички български граждани да бъдем разумни и да продължим да спазваме мерките дотогава, когато постигнем колективен имунитет", обяви здравният министър Костадин Ангелов.

 

Кои са другите? Нито дума. Как да не ги обичаш?!:)

Цяла Африка,  цяла Азия.... да се чудиш как не забраниха цяла Европа и допуснаха английския щам. Предвид политическата страна на заповедите напразно се притесняваш.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 минута , slujitel каза:

Цяла Африка,  цяла Азия.... да се чудиш как не забраниха цяла Европа и допуснаха английския щам. Предвид политическата страна на заповедите напразно се притесняваш.

Нали?! 🙂

Аз съм се настроила, че прибера ли се, ще си правя pcr и ще ходя другаде, но можеше да улесняват малко планирането като не произвеждат заповеди в последния момент преди 10 дни празници 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Coo каза:

Нали?! 🙂

Аз съм се настроила, че прибера ли се, ще си правя pcr и ще ходя другаде, но можеше да улесняват малко планирането като не произвеждат заповеди в последния момент преди 10 дни празници 🙂

Добре си се настроила, ще отидеш. 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Coo каза:

На час по лъжичка, пускат по заповед на няколко часа, до утре може и тази, която нас ни вълнува да пуснат 🙂 😞

 

Мен ме напряга, че здравният министър е казал, че ще забранят влизането от Индия и още няколко страни. В Гърция бяха намерили човек с индийския щам, който не бил пътувал до Индия, няма да се изненадам, ако решат да са гадняри и сложат Гърция под 10 дневна карантина както беше с предишните злосторници - пътуващите в Африка. Ще отнесат ли много омраза? Да... обаче дреме им кой ги харесва, правителство в оставка са 🙂

 

Копи/пейст от

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2021/04/29/4204675_koronavirusut_v_bulgariia_otpadat_koridorite_za/

 

11:58

"Ще забраним влизане от Индия и още няколко държави, за да не поставим под риск хората от нашата страна. Призовавам заради случващото се в Индия всички български граждани да бъдем разумни и да продължим да спазваме мерките дотогава, когато постигнем колективен имунитет", обяви здравният министър Костадин Ангелов.

 

Кои са другите? Нито дума. Как да не ги обичаш?!:)

Това наистина чупи тъпомера за влизането от Индия.

Доколкото съм запознат няма директни полети до Индия ,  как точно ще забранят полетите ако свързващото летище е Дубай , Катар и Западна Европа? 

Но пък избори идват , популизмът влиза в действие....

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

Е то по принцип се гледа откъде идваш, а не откъде е полета. Въпреки че както се правят нещата в България всичко може. 

Е как се разбира от къде идвам? Ако свързващият полет е от ЕС мога да си покажа само личната карта . Просто си чешат езиците според мен .

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , ivan69 каза:

Това наистина чупи тъпомера за влизането от Индия.

Доколкото съм запознат няма директни полети до Индия ,  как точно ще забранят полетите ако свързващото летище е Дубай , Катар и Западна Европа? 

Но пък избори идват , популизмът влиза в действие....

Не полетите, влизането на хората, не си разбрал.  Интересно ще забранят на българските граждани да се приберат в страната ли? Не го направиха в началото,  когато се внесе вируса, та сега ли? Предстои да разберем. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, slujitel каза:

Не полетите, влизането на хората, не си разбрал.  Интересно ще забранят на българските граждани да се приберат в страната ли? Не го направиха в началото,  когато се внесе вируса, та сега ли? Предстои да разберем. 

Ще им лепнат една 14 дневна карантина , но пак не ми е ясно как ще разберат кои хора "влизат" от Индия. Не че не могат , но на никой не му се занимава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тъпомерът трудно може да бъде счупен. 

 

Аз не виждам да пише за забрана за полети, служител вече е разяснила. 

 

Твърде вероятно повечето държави в ЕС  да са забранили полетите от Индия преди нас,   а пристигащите от Доха, Дубай или Истанбул съвсем лесно могат да бъдат проверявани за началното летище. 

 

При желание може да се контролира кой откъде точно идва, друг е въпросът че това наистина поне досега не се прави ефективно.  

 

Щом Непал наложи бан на пътници от Индия още преди дни,  няма нищо странно най-сетне да го направи и България. 

Българите ще влизат със задължителна карантина и така. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Италия удължи ограниченията за пристигащите от Европа и наложи забрана за влизане на пътници от Шри Ланка

Рим, 29 април /БТА/
Италия удължи днес с още 15 дни въведените антиковидни ограничения за пристигащи от други европейски страни, съобщи здравното министерство и добави, че налага също забрана за влизане на пътници от Шри Ланка, предаде Ройтерс.
Пътниците, влизащи в Италия от други европейски държави, се подлагат на петдневна карантина и задължително тестване за КОВИД-19 както при пристигането си, така и в края на периода на изолацията.
Италианските власти вече забраниха влизането в страната от Индия и Бангладеш, поради опасения от ръста на случаите на коронавирус в региона, отбелязва Ройтерс.

 

http://www.bta.bg/bg/c/NF/id/2405996

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , ivan69 каза:

Това наистина чупи тъпомера за влизането от Индия.

Доколкото съм запознат няма директни полети до Индия ,  как точно ще забранят полетите ако свързващото летище е Дубай , Катар и Западна Европа? 

Но пък избори идват , популизмът влиза в действие....

Моя е грешката , естествено че няма как да забранят полетите , просто не ми се вижда възможен контрол на влизащите посетили Индия , независимо дали свързващият полет е на изток или на запад от България.

Връзка към коментар

Въпрос на желание. Няма как да влезеш в ЕС от Индия с лична карта, което означава че се знае точно полетната ти история и въвеждайки данни от личната карта на летище София бързо ще разберат къде си бил. 

Пристигащите извън ЕС са още по-лесни. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.