Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 54 минути , Coo каза:

здравният министър е казал, че ще забранят влизането от Индия

Нях нях нях, изпреварих им забраната с 2 седмици 😊

 

Между другото вече ми викат Гошо Индийския щам :grin:

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 32
Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

Нях нях нях, изпреварих им забраната с 2 седмици 😊

 

Между другото вече ми викат Гошо Индийския щам :grin:

Ти като Индиана Джоунс се измъкна оттам

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар
В момента, koletoo каза:

Само не разбрах дали антиген тестът трябва задължително да е направен в лаборатория. Домашно правен дали ще стане ? Едва ли, но да си питам.

Не мисля че ще стане, защото искат документ... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Otnesen каза:

Правила за влизане в България.

Самата заповед ще бъде публикувана след малко....голямо умуване е паднало явно...

 

https://www.segabg.com/hot/mz-nay-setne-opovesti-pravilata-za-vlizane-bulgariya

А, умуване:((( Преписват оттук-оттам:girl_crazy:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Браво за антигена 😊
Карантината може да бъде отменена при представяне на отрицателен резултат от проведено до 24 часа след влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19 или от бърз антигенен тест.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 49 минути , koletoo каза:

Само не разбрах дали антиген тестът трябва задължително да е направен в лаборатория. Домашно правен дали ще стане ? Едва ли, но да си питам.

Аз разбирам,че антигенен тест е валиден,ако е направен 48 часа преди влизане в БГ,за да не те карантинират.В противен случай остава това,което действа в момента-карантина 10 дена,която се отменя само с ПСР.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Emil Chakalov каза:

Аз разбирам,че антигенен тест е валиден,ако е направен 48 часа преди влизане в БГ,за да не те карантинират.В противен случай остава това,което действа в момента-карантина 10 дена,която се отменя само с ПСР.

не е така, освобождават от карантина и с антигенен тест вече

 

11. Директорът на съответната регионална здравна инспекция може да отмени издаденото предписание за поставяне под карантина на лицата по т. 10, при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19 или от бърз антигенен тест от посочените в Приложение No 2.Предписанието се отменя в срок до 24 часа от представяне на документа, показващ отрицателен резултат от проведеното изследване

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Някой може ли да осветли как би се случило освобождаването от карантина с антиген/PCR след влизане в България. Записано е, че го прави началникът на РЗИ - тоест по време на карантината трябва да се стигне до РЗИ и представи физически резултата?

Връзка към коментар
преди 21 минути , eenchev каза:

Някой може ли да осветли как би се случило освобождаването от карантина с антиген/PCR след влизане в България. Записано е, че го прави началникът на РЗИ - тоест по време на карантината трябва да се стигне до РЗИ и представи физически резултата?

Досега с ПСР теста се пращаше имейл с резултата, не виждам защо да е различно

Връзка към коментар

На летището няма ли лице от РЗИ, да си извадя един бърз антигенен тест и да го направя пред него, за да не ходя по лаборатории. Или трябва да снимам видео в нас как си правя теста на фона на телевизора включен на някой новинарски канал с дата и час и после да го изпратиш по мейла на шефа на РЗИ.

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 6 минути , Captain45 каза:

Или трябва да снимам видео в нас как си правя теста на фона на телевизора включен на някой новинарски канал с дата и час 

Може и ако е пряко включване от пленарната зала, че там цирковете са уникални и с неповтаряем характер.

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 20 часа, Eva eva каза:

Да питам, че това не ми се отваря на телефона.

Има ли промяна за идващи от Бразилия? Нашите ми казват, че има 10 дена карантина, дори да имаш тест.

Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

Да питам, че това не ми се отваря на телефона.

Има ли промяна за идващи от Бразилия? Нашите ми казват, че има 10 дена карантина, дори да имаш тест.

Да, така е.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

Да питам, че това не ми се отваря на телефона.

Има ли промяна за идващи от Бразилия? Нашите ми казват, че има 10 дена карантина, дори да имаш тест.

За съжаление са прави: 

image.png.2e65b4c3dca67bbde5f117b60436461f.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Франция премахва коронавирус ограниченията до 30 юни

 

"Правителството на Франция заяви, че ще облекчи мерките си за коронавируса на четири етапа, започвайки на 3 май, а всички ограничения ще бъдат премахнати до 30 юни, съобщават "Блумбърг" и БиБиСи.

Франция ще позволи на кафенета, барове и ресторанти да обслужват навън и да отпускат вечерния полицейски час в планираното облекчаване на мерките за блокиране от следващия месец.

Планът от четири етапа, очертан от президента Еманюел Макрон, цели да отвори до голяма степен страната до 30 юни. Чуждестранните туристи със "здравна карта" за Covid-19 ще могат да посещават Франция отново от 9 юни.

Степента на заразяване във Франция е намаляла след въвеждането на трета блокада, но броят остава висок в някои области.

Детайлизирайки своите дългоочаквани планове Макрон заяви, че иска да облекчи ограниченията на Франция на четири етапа:

На 3 май учениците от средните и гимназиалните училища ще започнат да се връщат в клас.

Правилата за пътуване ще приключат. 

 

На 19 май текущият вечерен час в 19:00 ще бъде преместен до 21:00. Кафенета и ресторанти ще могат да се отворят отново навън. Несъществени магазини, кина, музеи и театри ще могат да се отварят, с ограничения за посетителите;

На 9 юни комендантският час ще бъде преместен отново към 23:00. Ще бъде въведена "здравна карта" за тези, които посещават стадиони и големи събития, както и за чуждестранните туристи, влизащи в страната;

На 30 юни комендантският час ще бъде премахнат напълно, но нощните клубове ще останат затворени. 

 

Докато Макрон заяви, че се надява мерките да се облекчат в цялата страна, "аварийна спирачка" може да се използва "в територии, където вирусът е твърде много".

Чуждестранните туристи извън ЕС ще могат да влязат във Франция на 9 юни. Но те ще трябва да покажат санитарен пропуск - или здравна карта - подробностите за които все още не са разкрити.

Пропуск ще е необходим и за присъствие на големи събития.

"Здравната карта не трябва да бъде задължителна за достъп до ежедневни неща като ресторанти, театри и кина или за посещение на приятели", каза Макрон. "Но за места с големи тълпи, като стадиони, фестивали, търговски панаири или изложби, би било абсурдно да не се използва".

Франция влезе в трета национална блокировка на 3 април, тъй като се бори с нарастване на случаите, които заплашваха да затрупат болниците. Оттогава дневният брой на новите случаи е спаднал, от около 40 000 на 27 000 средно през последната седмица.

Докладвани са още 324 смъртни случая през последните 24 часа. Общият брой на загиналите от пандемията във Франция сега е 104 079, изчислява Университетът Джон Хопкинс.

Президентът бе силно критикуван за отхвърлянето на призиви за трета национална блокада по-рано, за да се намали скокът на инфекциите. Макрон каза, че е време да започнем да "възобновяваме нашия начин на живот във френски стил", а хората се нуждаят от "съобразителност", култура и спорт. Но добави, че хората трябва да останат "внимателни и отговорни".

 

news.bg.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Без сертаки на плажовете в Гърция. Трябва да си носят чалгичка сънародниците. Причината? Звуковите вълни разпространяват короната. https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Bez-muzika-na-plazhovete-v-Gurciya-obyasnenieto-na-vlastite-e-stranno-1079803

😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 2 минути , luba_rizova каза:

Звуковите вълни разпространяват короната

Е не. 🤣. То не беше цигарения дим разпространител на Ковид ( Испания) а сега и ново 20 - заради шума се  повишавал гласа и .... . 🙈.

 

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, funny каза:

Е не. 🤣. То не беше цигарения дим разпространител на Ковид ( Испания) а сега и ново 20 - заради шума се  повишавал гласа и .... . 🙈.

 

Статиите на plovdiv24 винаги ги имам с 24 наум. 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Извинявам се, пак аз, чела-недоразбрала. В следващите два-три дни из Гърция между Солун, Кавала и селцата между тях трябва ли да носим маски, ако се разхождаме по улиците или седим на плаж? 

 

Аз чета, че трябва, на половинката ми приятели му казали, че нищо такова няма и може да се разхожда из града/селото без СМСи. 

Някъде четох, че навън можело без маска, ако спортуваш, но какво се разбира под това - не трябва да спираш да се движиш? Не трябва да сядаш където и да е? 

Не ме бърка, че ресторантите не работят, но ако влизам в закусвалня за кафе, може ли да се консумира на открито кафето на пейка близо до закусвалнята или докато вървя по улиците? 

Пълен хаос са ми новините Всички се концентрират колко щяло да е готино след Великден. За съжаление ние не сме гъвкави кои дни може да сме там. Ако е толкова стриктно сега  за маски и т.н., детето ще мрънка, но ще сменя плана от Гърция за Сърбия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.