Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 9 часа, atzah каза:

Здравейте,

 

Някой прибирал ли се е в България след 01.05 на летище София?

 

Аз бях в болница с Ковид, но реално всичките ми положителни тестове са правени в болницата и не ми дават копие от тях.

 

Доколкото разбирам, всички тези антигенни тестове трябва да са направени преди да се приберем в България, тоест единствената ни опция да се освободим от карантина при прибирането ни си остава PCR до 24 часа?

 

Пропускам ли нещо или има и по-евтин начин за пътуване ?

Ето разказ от първо лице за процедурата на летище София, от завърнал се в България след 1 май (първата част на статията): 

https://travelnews.bg/bg/news/16201140999543/vaksiniranite-balgari-polzvat-zelen-koridor-na-letishte-sofiya

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

КокоБонговците в Танзания са приели от днес задължителен негативен тест в рамките на 72часа преди влизане за всички туристи и резиденти :

 

https://www.moh.go.tz/en/announcements?download=603:travel-adversory-no-6-of-3rd-may-2021

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanislavpp каза:

КокоБонговците в Танзания са приели от днес задължителен негативен тест в рамките на 72часа преди влизане за всички туристи и резиденти :

 

https://www.moh.go.tz/en/announcements?download=603:travel-adversory-no-6-of-3rd-may-2021

Да не повярваха във вируса или не са се молили достатъчно тази година да го изгонят? 

Връзка към коментар
10 hours ago, stanislavpp said:

КокоБонговците в Танзания са приели от днес задължителен негативен тест в рамките на 72часа преди влизане за всички туристи и резиденти :

 

https://www.moh.go.tz/en/announcements?download=603:travel-adversory-no-6-of-3rd-may-2021

Няма да им стъпя.

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Преди малко се прибрахме от Сейшелите и на летище София ни чакаше новата заповед на господин здравния министър - 10 дни задължителна карантина. Не важи ваксинацията, няма PCR-и, няма антигенни тестове. Сега ще се наложи 10 дни да съм си вкъщи, да си взема болничен и да съзерцавам моят ламиниран ваксинационен сертификат, който ще закача на стената срещу мен. Явно в България за да не прилагаме много мисъл в определени заповеди сме царе на обобщенията - първо ще забраним като цяло Африка и после ще направим изключението. В случая изключението е за - Арабска република Египет, Народна Демократична Република Алжир, Тунизийска Република, Кралство Мароко, Република Мали, Република Нигер, Република Чад, Република Судан, Държава Еритрея, Федерална Демократична Република Етиопия, Сомалийска Република, Централноафриканска република, Габонска република, Република Конго, Федерална Република Нигерия, Република Бенин, Того, Кот д‘Ивоар, Република Либерия, Република Сиера Леоне, Република Гамбия, Сенегал, Република Буркина Фасо, Република Южен Судан, Република Гвинея, Република Гвинея Бисау и Република Мадагаскар. Явно господин министърът е решил, че тези държави се справят задоволително с пандемията и техните здравни системи са пример за подражание. Списъкът е изключително интересен от моя гледна точка. Опитах се да поспоря малко със служителите на летището, но те се оказаха едни стриктни чиновници - има заповед, има списък, ние го следваме и точка. 

  • Харесвам 8
  • Шок 5
  • Смея се 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , bronco каза:

Преди малко се прибрахме от Сейшелите и на летище София ни чакаше новата заповед на господин здравния министър - 10 дни задължителна карантина. Не важи ваксинацията, няма PCR-и, няма антигенни тестове. Сега ще се наложи 10 дни да съм си вкъщи, да си взема болничен и да съзерцавам моят ламиниран ваксинационен сертификат, който ще закача на стената срещу мен. Явно в България за да не прилагаме много мисъл в определени заповеди сме царе на обобщенията - първо ще забраним като цяло Африка и после ще направим изключението. В случая изключението е за - Арабска република Египет, Народна Демократична Република Алжир, Тунизийска Република, Кралство Мароко, Република Мали, Република Нигер, Република Чад, Република Судан, Държава Еритрея, Федерална Демократична Република Етиопия, Сомалийска Република, Централноафриканска република, Габонска република, Република Конго, Федерална Република Нигерия, Република Бенин, Того, Кот д‘Ивоар, Република Либерия, Република Сиера Леоне, Република Гамбия, Сенегал, Република Буркина Фасо, Република Южен Судан, Република Гвинея, Република Гвинея Бисау и Република Мадагаскар. Явно господин министърът е решил, че тези държави се справят задоволително с пандемията и техните здравни системи са пример за подражание. Списъкът е изключително интересен от моя гледна точка. Опитах се да поспоря малко със служителите на летището, но те се оказаха едни стриктни чиновници - има заповед, има списък, ние го следваме и точка. 

Добре дошъл в клуба на недоволните. 

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , wiliko каза:

къде мога да намеря съдържанието на тази Декларация за влизане в България и поставянето под карантина, като не си представил тест

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/04/29/zabrana_vlizane_bg_29_04_2021-9.pdf

Връзка към коментар
преди 9 минути , wiliko каза:

къде мога да намеря съдържанието на тази Декларация за влизане в България и поставянето под карантина, като не си представил тест

Няма декларация, ние като кацнахме, само ни записаха данните и ни уведомиха, че сме в карантина 10 дни и ни дадоха адрес, на който да пратим отрицателен тест до 24 часа, ако искаме, да ни освободят.

П.П. Ти за заповедта ли питаш или за декларацията, която пращат от АК и никой не я ще.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bronco каза:

Преди малко се прибрахме от Сейшелите и на летище София ни чакаше новата заповед на господин здравния министър - 10 дни задължителна карантина. Не важи ваксинацията, няма PCR-и, няма антигенни тестове. Сега ще се наложи 10 дни да съм си вкъщи, да си взема болничен и...


Списъкът с изключенията е сърцераздирателен, оставили са го от предната заповед без промяна, явно потвърдено върши работа. 😆

Тъкмо мислех да ти пиша да те питам дали си заинтересован от една Уганда в края на юни, ама сега като видях тази 10-дневна карантина, която караш, си мисля, че едва ли ще прежалиш още една такава (въпреки, че има разни вратички, но трябва да са премислени предварително)... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 23 минути , AlexandraKo каза:

Няма декларация, ние като кацнахме, само ни записаха данните и ни уведомиха, че сме в карантина 10 дни и ни дадоха адрес, на който да пратим отрицателен тест до 24 часа, ако искаме, да ни освободят.

П.П. Ти за заповедта ли питаш или за декларацията, която пращат от АК и никой не я ще.

за декларация която мислех че се попълва при влизане и от която става видно че си под карантина... иначе Заповедта е ясна..  уж 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , wiliko каза:

за декларация която мислех че се попълва при влизане и от която става видно че си под карантина... иначе Заповедта е ясна..  уж 😉

Тази декларация ние си я бяхме попълнили, никой не я иска. Тези от СРЗИ собственоръчно ти записват данните - име, адрес, телефон. Иначе, декларацията е това:

Passanger DATA BG.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , FlyTraveler каза:


Списъкът с изключенията е сърцераздирателен, оставили са го от предната заповед без промяна, явно потвърдено върши работа. 😆

Тъкмо мислех да ти пиша да те питам дали си заинтересован от една Уганда в края на юни, ама сега като видях тази 10-дневна карантина, която караш, си мисля, че едва ли ще прежалиш още една такава (въпреки, че има разни вратички, но трябва да са премислени предварително)... 

Към момента смятам да си причина само една 10 дневна карантина тази година 😉 От друга страна до юни има толкова много време, ще има нови заповеди, нов министър на народното здраве, който може да е по-голям фен на угандийската здравана система в сравнение със сомалийската и да предложи за обществено обсъждане подмяна на Сомалия с Уганда в списъка с изключенията.

 

преди 9 минути , Mary каза:

С коя авиокомпания летяхте и какви бяха полетите?

Полетите бяха с турските авиолинии и бяха супер удобни - излитане вечерта от София, 3 часа престой в Истанбул и полет до Махе. На връщане беше идентично отново с 3 часа престой и нощни полети. Купих ги 1 седмица преди да излетим по 560 евро на човек. На отиване (22.04) беше първият редовен полет на турците до Сейшелите от 1 година. 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 38 минути , FlyTraveler каза:

Тъкмо мислех да ти пиша да те питам дали си заинтересован от една Уганда в края на юни, ама сега като видях тази 10-дневна карантина, която караш, си мисля, че едва ли ще прежалиш още една такава (въпреки, че има разни вратички, но трябва да са премислени предварително)... 

Живот и здраве ще съм в края на юни в Уганда, може да пием по нещо в Кампала 🙂 И да, вратички има.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 49 минути , bronco каза:

Към момента смятам да си причина само една 10 дневна карантина тази година 😉 От друга страна до юни има толкова много време, ще има нови заповеди, нов министър на народното здраве, който може да е по-голям фен на угандийската здравана система в сравнение със сомалийската и да предложи за обществено обсъждане подмяна на Сомалия с Уганда в списъка с изключенията.

 


Ха хаха, тя настоящата заповед важи до края на месец май, освен ако нов здравен министър не я отмени. Нямам представа и какво се случва с правителството, кой е на власт и пр. Ще ти пиша, ако чуя нещо за отмяна... 🙂 
 

преди 35 минути , Георги Матеев каза:

Живот и здраве ще съм в края на юни в Уганда, може да пием по нещо в Кампала 🙂 И да, вратички има.


Знаеш ли си датите? Къде ще ходиш из страната, освен в Кампала?

То да се получи де, че два пъти го отлагам вече това пътешествие...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, някой знае ли дали ако си направиш експресен ПСР тест в БГ ще издадат сертификат на английски за пътуване или зависи от лабораторията? Можете ли да препоръчате лаборатория, в която резултатите стават за по-малко от 24 часа и евентуално работи и в събота? Благодаря 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, bronco каза:

Преди малко се прибрахме от Сейшелите и на летище София ни чакаше новата заповед на господин здравния министър - 10 дни задължителна карантина. Не важи ваксинацията, няма PCR-и, няма антигенни тестове. Сега ще се наложи 10 дни да съм си вкъщи, да си взема болничен и да съзерцавам моят ламиниран ваксинационен сертификат, който ще закача на стената срещу мен. Явно в България за да не прилагаме много мисъл в определени заповеди сме царе на обобщенията - първо ще забраним като цяло Африка и после ще направим изключението. В случая изключението е за - Арабска република Египет, Народна Демократична Република Алжир, Тунизийска Република, Кралство Мароко, Република Мали, Република Нигер, Република Чад, Република Судан, Държава Еритрея, Федерална Демократична Република Етиопия, Сомалийска Република, Централноафриканска република, Габонска република, Република Конго, Федерална Република Нигерия, Република Бенин, Того, Кот д‘Ивоар, Република Либерия, Република Сиера Леоне, Република Гамбия, Сенегал, Република Буркина Фасо, Република Южен Судан, Република Гвинея, Република Гвинея Бисау и Република Мадагаскар. Явно господин министърът е решил, че тези държави се справят задоволително с пандемията и техните здравни системи са пример за подражание. Списъкът е изключително интересен от моя гледна точка. Опитах се да поспоря малко със служителите на летището, но те се оказаха едни стриктни чиновници - има заповед, има списък, ние го следваме и точка. 

Много съжалявам 😞 😞 😞

Питаха ли ви от къде идвате? Ако покажете бордна карта от Истанбул? Или служителите на РЗИ имат достъп до системата и виждат реално от къде идвате?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 38 минути , FlyTraveler каза:

Знаеш ли си датите? Къде ще ходиш из страната, освен в Кампала?

Засега 28.06 - 04.07. Програма още не съм мислил, така или иначе почти всичко вече се случва ласт минит и не искам да планирам детайли толкова отрано за да избегна разочарование при евентуална отмяна на пътуването после.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 28 минути , Яничка каза:

Много съжалявам 😞 😞 😞

Питаха ли ви от къде идвате? Ако покажете бордна карта от Истанбул? Или служителите на РЗИ имат достъп до системата и виждат реално от къде идвате?

Да, питаха. Първо казахме Истанбул, но след това питаха дали това е началната точка на пътуването. Съответно ние казахме, че идваме от Сейшелите.... и така започна всичко. Сега се сещам за една възможна вратичка - ако се направи малко по-дълъг престой в Истанбул, входящ PCR тест за там, няколко часа разходка, после пак влизане на летището в Истанбул със същия PCR и после имаш чиста съвест да кажеш, че идваш от Турция. Но това е само спекулация и не знам дали ще стане. Обаче има и друг възможен проблем на изходящите тестове, от която и да е държава. Например, при нас, един ден преди да тръгнем ми звънна наемодателя от първото място за спане в Пралин и ми казава, че има проблем с моята резервация. Предишните ползватели на къщата (2ма възрастни и 3 деца) си правят изходящи тестове за да си заминават. Майката отрицателна, бащата отрицателен, едното дете отрицателно, второто дете положително и третото дете неопределено или неуспешен тест. Съответно карантинират за 10 дни второто дете, третото дете и бащата. Майката си заминава с първото дете. Карантината се случва в къщата за гости и ние останахме без място за спане. Оправихме се, но при всеки тест има възможност и да е положителен и съответно това има последствия.

  • Харесвам 7
  • Шок 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, bronco каза:

 

 

Полетите бяха с турските авиолинии и бяха супер удобни - излитане вечерта от София, 3 часа престой в Истанбул и полет до Махе. На връщане беше идентично отново с 3 часа престой и нощни полети. Купих ги 1 седмица преди да излетим по 560 евро на човек. На отиване (22.04) беше първият редовен полет на турците до Сейшелите от 1 година. 

Ние от Мексико летяхме през Исатнбул, и на летището ми беше интересно какво ще стане , ако кажа че не идваме от Мексико, а от Турция..... е никой нищо не ни е проверявал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е то в паспорта има печат най-малкото, не става да идваш от Турция и да кажеш, че нямаш паспорт (или става, де да знам вече).

Аз се глася да си идвам за лятото и с карантината съм се примирил вече, а не вярвам да я махнат

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

Аз се глася да си идвам за лятото и с карантината съм се примирил вече, а не вярвам да я махнат

Според мен ще отпадне в рамките на един-два месеца. Тук става дума за политическо решение. Отдавна медицинските бяха натикани в ъгъла... 😉 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.