Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 20 минути , Фил каза:

Ами споделяй :smile3:

ДКЦ Софиямед - 35 лева, ама май не може през уикенда

Токуда - 35 лева, издават и сертификат с холограма (може на някой да му трябва)

Синево - 33 лева, ама нещо сайта им е по-омотан

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 5.05.2021 г. в 16:48, Яничка каза:

Искаха ли ви бордни карти, паспорт или само на дума минахте?

Нищо не ни искаха, нито на нас, нито на хората преди нас. Кацнахме към 20:30 в неделя и може да не им се е занимавало 😆🤣

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivailo_radev каза:

Къде в София (а още по-добре в Бургас) мога да си направя антигенен тест?

 

Намерих за София, ама вече си бях пуснал мнението.

 

 

За Бургас - Лина, Рамус.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Росина каза:

Нищо не ни искаха, нито на нас, нито на хората преди нас. Кацнахме към 20:30 в неделя и може да не им се е занимавало 😆🤣

Благодаря. А преди колко време се върнахте?

Връзка към коментар

Вчера в неработен ден си направих антигенен тест в Рамус(Дружба) - цена 30 лв - резултата излезе до 1 час.  Препоръчвам! Имаше си хора, но за официален празник мисля, че беше нормално.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

България е извън първия списък на Лондон за безопасен туризъм.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/05/07/4207208_bulgariia_e_izvun_purviia_spisuk_na_london_za/

 

След 3 седмици ново преразглеждане на ограниченията.

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Затова един приятел вчера ми каза, ако идвам от Англия до България и обратно ми трябват общо 4 теста на човек, това е лудост...

 

Но да, винаги може да е по-зле, примерно да станат 5 теста, ако решат и 14 дни карантина.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Затова един приятел вчера ми каза, ако идвам от Англия до България и обратно ми трябват общо 4 теста на човек, това е лудост...

 

Но да, винаги може да е по-зле, примерно да станат 5 теста, ако решат и 14 дни карантина.

И пробата за теста да я вземат като китайците 😉

  • Смея се 3
Връзка към коментар

То и сега можеш 5ти тест на 5-тия ден, ако искаш да те пуснат по-рано от карантината, мисля че това условие остава, ако страната е в "amber" списъка им (не важи за червения)... А ние това упражнение го правихме, с по 4 теста на човек (3 за детето), че беше и на едни цениии... Сега поне разни авиокомпании и ТА предлагат сериозни намаления за тестовете, че иначе съвсем ще се чудят какви да ги вършат...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 58 минути , Мари Николова каза:

Вече не се изисква попълване на онази бланка с лични данни при влизане в България, нали така?

Никога не са я искали/гледали, поне при няколко влизания в България.

Връзка към коментар

Въпроса е, дали АК очаква да си я попълнил? Пътувам утре с Раян, никъде не виждам да присъства като задължителен документ. Миналото лято пращаха линк да си я изтеглиш, сега въобще не мога да я намеря на нашият сайт на Външно. Може би е отпаднала.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Мари Николова каза:

Вече не се изисква попълване на онази бланка с лични данни при влизане в България, нали така?

Имам две влизания обратно в страната след 1.май (т.е. при заповедта обновена на 29.4 и валидна до края на м.май) - не са ми искали нито на летище, нито на сухопътна граница каквато и да е декларация.

- Ако имаш PCR - показваш го

- Ако нямаш - на представител на РЗИ даваш паспорта си, преписва данните, казваш на кой адрес ще си спазваш карантината и в удобно време до 24 часа след влизането, ако искаш отвиваш да си правиш тест.

Никакви документи аз лично не съм попълвала, прави се от човек на РЗИ, после само сверяваш данните и подписваш преди да се мине към кабинката за паспортна проверка.

Също така няма значение с какъв документ влизаш в страната и РЗИ записват (паспорт или ЛК). РЗИ вдига карантината по ЕГНто, което пише в резултатите от теста, които им пратиш.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 8.05.2021 г. в 3:59, Яничка каза:

За българи към UK накратко:
Изисква се отрицателен ПСР тест, локейшън форм, 10-дневна карантина и тест на 2-ия и 8-ия ден.

 Къде мога да прочета какво се изисква за транзитни пътници?

Връзка към коментар
преди 37 минути , Ивайла каза:

 Къде мога да прочета какво се изисква за транзитни пътници?

Най-подробна информация имаше на страницата на българското посолство, а иначе рови в gov.uk, да не са променили нещо, с новата им "светофарна система"...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Svetla каза:

Има ли някой скоро върнал се от Македония? Трябва ми мейла, на който да се изпрати резултат от антигенния тест, за да отпадне карантината.

Праща се на това РЗИ, което те е сложило под карантина.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , tch каза:

Праща се на това РЗИ, което те е сложило под карантина.

Родителите ми са пътували и не са си записали e-mail-а, на който да пратят резултатите. В нета намирам rzi@rzi-kn.net, но се надявах някой скоро минавал през Гюешево да потвърди. 

Връзка към коментар
преди 9 минути , Svetla каза:

Родителите ми са пътували и не са си записали e-mail-а, на който да пратят резултатите. В нета намирам rzi@rzi-kn.net, но се надявах някой скоро минавал през Гюешево да потвърди. 

Това е мейла: rzi@rzi-kn.net

В сряда изпратих за майка ми теста, много бързо отговориха. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вчера се върнахме от Египет. Кацнахме около 14:30. Аз влязох със сертификат за ваксинация. Служител на летищего сравни данните от него с тези от паспорта ми. Всички, които нямаха такъв, бяха насочени кам служителите на РЗИ. Жената ми и детето - също. Понеже бяхме на организирана екскурзия, пред терминала (Т1) чакаше автобус, който е извозил желаещите за тест директно до централата на Рамус в Дружба. Жена ми и детето, както и повечето хора от самолета, си направиха антигенни тестове. Казаха, че служителите на Рамус се опитвали да разубеждават хората и ги карали да си правят PCR, защото бил по-точен. Аз си хванах междувременно такси и се прибрах вкъщи с багажа. Качих се на колата и отдиох да ги взема. Бяха готови около 16:15. В 17:50 резултатите излязоха - отрицателни. Изпратихме резултатите на РЗИ. Днес жена ми получи е-майл, че карантината им е отменена.

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 12 минути , vino4erpec каза:

Вчера се върнахме от Египет. Кацнахме около 14:30. Аз влязох със сертификат за ваксинация. Служител на летищего сравни данните от него с тези от паспорта ми. Всички, които нямаха такъв, бяха насочени кам служителите на РЗИ. Жената ми и детето - също. Понеже бяхме на организирана екскурзия, пред терминала (Т1) чакаше автобус, който е извозил желаещите за тест директно до централата на Рамус в Дружба. Жена ми и детето, както и повечето хора от самолета, си направиха антигенни тестове. Казаха, че служителите на Рамус се опитвали да разубеждават хората и ги карали да си правят PCR, защото бил по-точен. Аз си хванах междувременно такси и се прибрах вкъщи с багажа. Качих се на колата и отдиох да ги взема. Бяха готови около 16:15. В 17:50 резултатите излязоха - отрицателни. Изпратихме резултатите на РЗИ. Днес жена ми получи е-майл, че карантината им е отменена.

Емиии, с новата заовед на стариО министър, им умрЕ бизнесът:( Сега, в зависимост от това, колко им е силно лобито / или аргументите 😉/, току-виж, останат, само ПСР тестовете:)))

Не за друго, ами - по-точни:)))))

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.