Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Дани Магелани
В момента, Фил каза:

На първа игла не ми искаха  ЛК ... :unsure:

Явно са били небрежни. Непременно ще ти я поискат при втората. При мен бяха много стриктни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Дани Магелани каза:

И при двете игли искат личната карта и преписват името от там. Вкарват данните при самото ваксиниране и веднага принтират сертификата.

И двата пъти НЕ ни искаха. 😞

Връзка към коментар
преди 45 минути , Фил каза:

Имам един  специфичен въпрос, ама пък може някой да се е сблъсквал. Става дума за сертификатите при завършено ваксиниране. 
Интересно ми е как изписват имената на латиница - с обикновена транслитерация според Закона за транслитерация въз основа на попълнените на български имена в декрацията, която всеки подписва преди ваксиниране , или пък (о чудо) имат връзка с базата данни на МВР за документите за самоличност и съответното изписване на латиница. 
Питам, понеже моето име в ЛК и паспорта ми на латиница е с "Ph"  (а не с "F" както би било според транслитерацията) и да не стане така (както имам подозрение че ще стане), че в документите за самоличнст името ми ще е изписано по един начин, а в сертификата за ваксиниране - по друг.  И съответнто някъде някой много педантичен служител да не вземе да ми прави проблеми. 

Добър въпрос.

Накара ме да се замисля дали моето ще е ок, тъй като по документи името ми е по стара транслитерация май. 🥺

Аз днес минах втора игла, лекарите идваха в офиса ни и никой не ни е искал ЛК нито първия, нито втория път...

  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , Фил каза:

или пък (о чудо) имат връзка с базата данни на МВР за документите за самоличност и съответното изписване на латиница. 

Чудото е вярно. ЕГН е ключът и каквото има в ГРАО срещу него на латиница, това излиза на сертификата. Не могат (ваксинационните центрове) да поправят имена на латиница.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Странно ми е да не искат ЛК

Искат, просто ги интересува ЕГН, а не да преписват имена. И това е нормално, дето се казва ей това ни е номерчето за чиповете по принцип 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар

И на мен не са ми искали лична карта, ама аз бях с регистрация от портала, то там всичко се въвежда предварително. Даже ми дадоха някакъв номер, по който след това (ама нали съм с чип за бедни, и има още 25 дена да чакам за втора игла) да се изтегли документ. Те като ти вкарат ЕГН-то в системата и нещата в повечето случаи си излизат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

При влизане в България изискванията за тест за всякаква възраст ли важат? Интересува ме за дете около 2 г. Четох заповедта, но не видях такова ограничение. Извиянвам се, ако е било обсъждано.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Mimka каза:

При влизане в България изискванията за тест за всякаква възраст ли важат? Интересува ме за дете около 2 г. Четох заповедта, но не видях такова ограничение. Извиянвам се, ако е било обсъждано.

Няма значение възрастта, всички еднакво.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Покрай едни билети до Брюксел се разрових за изискванията за туризъм в Люксембург. Според моите проучвания може да се пътува до Люксембург през Белгия и не е необходим даже и тест (за Белгия може би трябва). В Люксембург работят заведения /само отвън се сяда/, хотели, даже няма изискване за маски по улиците. Сигурно пропускам нещо, но пък си заслужава човек да го проучи по-задълбочено. Моля, споделете, ако имате различна информация. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

Странно ми е да не искат ЛК. По написано във формуляр ЕГН установяват самоличност?

Интересуват се само от ЕГН-то, с което влизат в базата данни на/от МВР. По-лесно е да го въведат от л.к. или формуляра, за да не пречат, докато те ваксинират, на колегите си. В QR - кода на сертификата, който ти дават, фигурира ЕГН-то ти и независимо дали минаваш границата с л.к. или паспорт, излиза с четеца при проверка.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Къде мога да видя правилата за транзит през Испания? Ако летя от Бразилия и се прекачвам към София на различни билети дали ще мога да си взема багажа?

 

Връзка към коментар

Щом си на различни билети е задължително да си вземеш багажа, знаеш го добре това . За правилата виж на сайта на АЕНА, които са оператори на летищата в Испания https://www.aena.es/en/informationcovid19coronavirusairportsandflights.html

 

 

Madrid-Barajas Adolfo Suárez Airport (MAD)

Transit passengers: Allowed
COVID-19 test: Not required

Aena is the state-owned company that operates Madrid Airport (MAD) as well as Barcelona Airport (BCN) and more than 45 others around Spain. This advice applies to all Spanish airports with international connections.

According to the Ministerio de Sanidad, transiting passengers are not required to have a negative COVID-19 test result. So long as you don’t leave the international zone of the airport, you don’t need a negative test. If your transit does involve passing through border control, you must present the boarding pass or ticket for your next flight(s) to prove that your final destination is not within Spain. The total transit time must be less than 24 hours and you won’t be able to leave the airport.

All other passengers coming from high-risk countries will be required to submit a negative Active Infection Diagnostic Test (AIDT), or PCR test, carried out within 72 hours prior to arrival. 

Връзка към коментар

Здравейте,

Извинявам се ако това някъде е публикувано, но доста рових във форума и не го видях.

Как стои въпросът с пътуването до САЩ, по-конкретно до Ню Йорк с цел туризъм?

Прочетох на сайта на CDC, че може да се влиза, но има задължителен PCR тест. Всички ваксинирани са освободени от карантина. Важното е да не се минава транзит през Шенгенска държава т.е. минаването през Истанбул, колкото и да не ми се иска да ползвам Turkish е вариант. 

В същото време на сайта на министреството ни пише, че Ню Йорк изисква 10 дневна карантина на влизащите плюс теста, но никъде не се споменава за ваксиниранети пътуващи. Та се чудя това дали не е стара информация.

Абе много объркана история. Ще бъда благодарна ако има някой с по-достоверна информация.

Благодаря

Връзка към коментар
7 minutes ago, milenavladova said:

Здравейте,

Извинявам се ако това някъде е публикувано, но доста рових във форума и не го видях.

Как стои въпросът с пътуването до САЩ, по-конкретно до Ню Йорк с цел туризъм?

Прочетох на сайта на CDC, че може да се влиза, но има задължителен PCR тест. Всички ваксинирани са освободени от карантина. Важното е да не се минава транзит през Шенгенска държава т.е. минаването през Истанбул, колкото и да не ми се иска да ползвам Turkish е вариант. 

В същото време на сайта на министреството ни пише, че Ню Йорк изисква 10 дневна карантина на влизащите плюс теста, но никъде не се споменава за ваксиниранети пътуващи. Та се чудя това дали не е стара информация.

Абе много объркана история. Ще бъда благодарна ако има някой с по-достоверна информация.

Благодаря

https://www.cnn.com/travel/article/new-york-city-travel-covid-19/index.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Проблеми на гранични пунктове ,заради невъзможност от страна на РЗИ да обработят информацията.

 

https://www.segabg.com/hot/category-economy/shepa-chinovnici-sa-na-put-da-vgorchat-letniya-sezon

 

Това е ценна информация.

ИЗКЛЮЧЕНИЯ

На летище София и на границата с Турция властите признават и документ, който не е посочен изрично в заповедите на министъра - епикриза, която доказва, че човек е бил болен с COVID-19, показват разкази на пътували през празниците. Това е голямо облекчение за хората, които са лежали в болница. В масовия случай те нямат копие на резултатите от правените в лечебното заведение тестове, а то отказва да издаде нов документ за тях. Резултатите обаче са вписани в епикризата и именно в случая тя може да изиграе ролята на документ, удостоверяващ болестта.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, stanislavpp каза:

Щом си на различни билети е задължително да си вземеш багажа, знаеш го добре това .

Да де, въпроса е дали ще ме пуснат. Мерси, ще го прегледам.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 16 часа, funny каза:

И само на доверие че ти си ти ли го карат ???

Явно на юнашко доверие щом не искат документ за самоличност.

Може да напишеш кое да е ЕГН. Щом с него влизат в системата на МВР, от там нататък всичко е ок. Само да не сбъркаш пола.😉

Имах случай преди години в Братислава да ми издадат бордна карта на мъж с фамилия, като моята, без а в края. Добре, че граничният  контрол не спеше, като мен и дамата на чек ин.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 9.05.2021 г. в 21:14, wiliko каза:

Днес се прибрахме от Сърбия и на Калотина ни дадоха това за пращане на теста 

DSC_0180-02.jpeg.cf737bbd3e88b4a670db05f092decfbc.jpeg

 

Теста го направихме веднага в Пирогов (работят без почивен ден, цена - 30лв) и след 20 минути имахме резултатите

Може ли малко инфо как е положението в Сърбия? Заведения, вечерен час? Искам ми се да организирам нещо за след седмица-две и се чудя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.