Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, milenavladova каза:

Здравейте,

Извинявам се ако това някъде е публикувано, но доста рових във форума и не го видях.

Как стои въпросът с пътуването до САЩ, по-конкретно до Ню Йорк с цел туризъм?

Прочетох на сайта на CDC, че може да се влиза, но има задължителен PCR тест. Всички ваксинирани са освободени от карантина. Важното е да не се минава транзит през Шенгенска държава т.е. минаването през Истанбул, колкото и да не ми се иска да ползвам Turkish е вариант. 

В същото време на сайта на министреството ни пише, че Ню Йорк изисква 10 дневна карантина на влизащите плюс теста, но никъде не се споменава за ваксиниранети пътуващи. Та се чудя това дали не е стара информация.

Абе много объркана история. Ще бъда благодарна ако има някой с по-достоверна информация.

Благодаря

Изискванията за Ню Йорк са PCR до 72 часа преди полета, 3 дена карантина, на 4-я пак PCR. Засега не съм намерила по нова информация. Аз летя за Бостън на 03.06 така ще избегна карантината и 2-я PCR. То и там ми е събитието, а после съм в Ню Йорк - града и щата. Може да се кацне на Ню Арк, което е в Ню Джърси и да се мине в NY, без карантина.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Otnesen каза:

Проблеми на гранични пунктове ,заради невъзможност от страна на РЗИ да обработят информацията.

 

https://www.segabg.com/hot/category-economy/shepa-chinovnici-sa-na-put-da-vgorchat-letniya-sezon

 

Това е ценна информация.

ИЗКЛЮЧЕНИЯ

На летище София и на границата с Турция властите признават и документ, който не е посочен изрично в заповедите на министъра - епикриза, която доказва, че човек е бил болен с COVID-19, показват разкази на пътували през празниците. Това е голямо облекчение за хората, които са лежали в болница. В масовия случай те нямат копие на резултатите от правените в лечебното заведение тестове, а то отказва да издаде нов документ за тях. Резултатите обаче са вписани в епикризата и именно в случая тя може да изиграе ролята на документ, удостоверяващ болестта.

 

Потвърдено - На Капъкуле в неделя срещу понеделник @master_of_germs мина с Епикриза.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Гърция някой има ли информация как ще се влиза? Аз съм със сертификат, на жена ми предстои втора доза АЗ на 06.06. Въпросът е, че плануваме Родос за 25.06 и да не вземат гърците да се заядат, че не са минали 3 седмици от втората доза.... А за детето пък съвсем не е ясно.

Връзка към коментар
преди 55 минути , vino4erpec каза:

За Гърция някой има ли информация как ще се влиза? Аз съм със сертификат, на жена ми предстои втора доза АЗ на 06.06. Въпросът е, че плануваме Родос за 25.06 и да не вземат гърците да се заядат, че не са минали 3 седмици от втората доза.... А за детето пък съвсем не е ясно.

Те искат 2 седмици да са минали, а не 3. 

Protocol for Arrivals in and Departures from Greece - travel.gov.gr

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, savagejo каза:

Може ли малко инфо как е положението в Сърбия? Заведения, вечерен час? Искам ми се да организирам нещо за след седмица-две и се чудя.

положението си е нормално, заведенията си работят, вечерен час не съм разбрала да имат.... но и ние пребивавахме по забутани места и в град не сме спирали

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, vino4erpec каза:

За Гърция някой има ли информация как ще се влиза? Аз съм със сертификат, на жена ми предстои втора доза АЗ на 06.06. Въпросът е, че плануваме Родос за 25.06 и да не вземат гърците да се заядат, че не са минали 3 седмици от втората доза.... А за детето пък съвсем не е ясно.

За детето ПСР, жената със сертификат. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малко информация за очакващите пътуване в Италия. На среща на министъра на здравеопазването и министъра на външните работи преди няколко дни е решено, че от 15 май се премахва мини карантината за европейските страни, както и за пристигащи от Великобритания и Израел. За американските туристи един месец по–късно, от юни.

Влизането в страната ще става по вече известните правила ( сертификат за направена ваксина, оздравяване след заразяване с ковид или PCR тест, направен 48 часа преди пътуването).

В този момент почти цяла Италия е жълта, с изключение на три области– Сардиния, Сицилия и Вале д' Оста.

 

 

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
преди 30 минути , aleks_s каза:

Малко информация за очакващите пътуване в Италия. На среща на министъра на здравеопазването и министъра на външните работи преди няколко дни е решено, че от 15 май се премахва мини карантината за европейските страни, както и за пристигащи от Великобритания и Израел. За американските туристи един месец по–късно, от юни.

Влизането в страната ще става по вече известните правила ( сертификат за направена ваксина, оздравяване след заразяване с ковид или PCR тест, направен 48 часа преди пътуването).

В този момент почти цяла Италия е жълта, с изключение на три области– Сардиния, Сицилия и Вале д' Оста.

 

 

Ох, как го чакам, това пътуване! Благодаря за информацията!

Следя Сицилианския вестник, там случаите също намаляват и се надяват, от другия понеделник - 17, също да минат в жълтата зона и да отпадне карантината.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Знам, знам, че го чакаш 🙂 Обикновено в петък казват как се променят цветовете по области, да се надяваме този път и Сицилия да стане жълта!

А, сетих се още нещо. Засега все още важи вечерен час до 22.00 и в заведенията може да се стои само на открито, но от 17 май мисля, че ще удължат с два часа, до 24.00. На закрито в заведенията ще се сервира от 1 юни.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Извинете, но какво значение има дали определена област ще е жълта зона, при положение, че карантината ще отпадне за цяла Италия? Или нещо бъркам? Аз във връзка с Бари питам 🙂  И за маските по улиците нещо чува ли се? 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , Eva eva каза:

Извинете, но какво значение има дали определена област ще е жълта зона, при положение, че карантината ще отпадне за цяла Италия? Или нещо бъркам? Аз във връзка с Бари питам 🙂  И за маските по улиците нещо чува ли се? 

Ама това Бари не мина ли вече? Колко ще го отлагате 🙄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Eva eva каза:

Извинете, но какво значение има дали определена област ще е жълта зона, при положение, че карантината ще отпадне за цяла Италия? Или нещо бъркам? Аз във връзка с Бари питам 🙂  И за маските по улиците нещо чува ли се? 

Ами, ако Сицилия е червена зона, ще остане затворена и карантината няма да отпадне.

Маски ще се носят по улицата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Относно ИСПАНИЯ: Цитат от https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/spain

 

"Считано от 9 май 2021 г. изтича срокът на действие на Кралски указ 926/2020 от 25 октомври 2020 г., с който се обявяваше състояние на тревога с цел ограничаване разпространението на инфекциите вследствие на SARS-CoV-2.

Оттук нататък автономните области сами ще определят ограничителните мерки, които ще действат на тяхна територия, като предвид повишената динамика на ситуацията, различната степен на риск и различните подходи във всяка една от автономните области, гражданите следва внимателно да се запознават с мерките преди да предприемат съответното пътуване.

На територията на цялата страна продължава да е задължително изискването за носене на предпазни маски и има различни нива на ограничения за посещения в заведения, храмове, музеи, библиотеки, концертни зали, спортни съоръжения и т.н. В някои автономни области се запазва и вечерният час."

 

Към настоящия момент се влиза с отрицателен PСR тест, Формуляра за санитарен контрол и няма карантина.

Има ли информация за приемане с ваксинационен сертификат, антигенен тест и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 10.05.2021 г. в 9:09, master_of_germs каза:

Да споделя как протече нашето прибиране от Турция посред нощ. 

На Капитан Андреево колегите се оказаха много разбрани хора. Въпреки че не е изрично упоменато като доказателство за преболедуване в заповедта, признаха ми без проблем епикризата от болницата, макар и да нямам в себе си сертификат за положителен PCR с подпис и печат.

@mary_shery също мина без проблем. На нея 180 дни от положителния PCR й изтичат утре.

Спътниците ни не са боледували от КоВИД, така че при влизането в София към 2:30 ч през нощта направо отидохме в централата на Рамус в Дружба. Уж е денонощна, но явно не взимат денонощно секрети, а само когато имат уговорка с турагенциите за пристигащи посред нощ чартъри или автобуси с туристи. Ако сме били дошли час по-рано, имали такъв чартър и сме можели да се наредим заедно с останалите туристи. Ама явно е въпрос на късмет.

положителният тест искаха ли ви го принтиран с печат или от телефон става?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Jorro каза:

Къде в Европа може да се ходи за 24ти май без карантина, отчаян съм... 

Защо пък отчаян, тя Европа доста се поотвори последните седмица-две? 🙂

Испания

Италия

Люксембург

Германия

Украйна

Гърция

Швейцария

Португалия (провери пак, че май имаше някакви условия)

За тези се сещам, със сигурност пропускам някоя страна.

П.п.

Албания

Хърватия

Сърбия

 

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Защо пък отчаян, тя Европа доста се поотвори последните седмица-две? 🙂

Испания

Италия

Люксембург

Германия

Украйна

Гърция

Швейцария

Португалия (провери пак, че май имаше някакви условия)

За тези се сещам, със сигурност пропускам някоя страна.

П.п.

Албания

Хърватия

Сърбия

 

 

 

 

 

В какъв смисъл отвори? Пропуснала съм явно - дебна отварянето на Италия и придвижване между провинциите без карантина и ПСР, отворени ресторанти и магазини. Знам, че музеите отвориха.

Има ли сега такава възможност? Имам сертификат за ваксиниране.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Mamas каза:

В какъв смисъл отвори? Пропуснала съм явно - дебна отварянето на Италия и придвижване между провинциите без карантина и ПСР, отворени ресторанти и магазини. Знам, че музеите отвориха.

Има ли сега такава възможност? Имам сертификат за ваксиниране.

В смисъл без карантина, въпроса на Жоро беше такъв 🙂 Няколко мнения по-нагоре се коментира отпадането на карантината за Италия от средата на май.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Защо пък отчаян, тя Европа доста се поотвори последните седмица-две? 🙂

Испания

Италия

Люксембург

Германия

Украйна

Гърция

Швейцария

Португалия (провери пак, че май имаше някакви условия)

За тези се сещам, със сигурност пропускам някоя страна.

П.п.

Албания

Хърватия

Сърбия

 

 

 

 

 

Ще разгледам по-подробно какви са им изискванията и дали става за туризъм...

преди 1 минута , Мари Николова каза:

В смисъл без карантина, въпроса на Жоро беше такъв 🙂

 

Е аз хубаво така си зададох въпроса, но май трябваше да уточня за отворените ресторанти и свободно придвижване...да става за туризъм... иска ми се един приятен дълъг уикенд като едно време.... 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Ще разгледам по-подробно какви са им изискванията и дали става за туризъм...

Е аз хубаво така си зададох въпроса, но май трябваше да уточня за отворените ресторанти и свободно придвижване...да става за туризъм... иска ми се един приятен дълъг уикенд като едно време.... 

Киев е твоето място 😉

Животът кипи, купона е не на 6, а на 12 🙂, много приятни заведения със супер храна.

Тръгване в четвъртък следобед, прибиране в малките часове в понеделник. Раян ще закъснеят задължително, ще подремнете в бизнес салона на летището, точно като едно време 😃

 

Гледай какво щастие е по улиците, снимките са от тази неделя:

 

IMG_20210509_191250101_HDR.jpg.b28ffa501af3e77a636087686f657be9.jpg

 

IMG_20210509_191243518_HDR.jpg.89f96a0901ec708351efdd186e96993b.jpg

 

IMG_20210509_191220996_HDR.jpg.917b87cf3643b4cc1733c338cc35eba7.jpg

 

IMG_20210509_191355646_HDR.jpg.8e1e2d244c3714aaa37912bd248d758c.jpg

 

Беше някакъв фестивал, имаше музика на живо. И протестъри, разбира се 🙂

 

IMG_20210509_190923498_HDR.jpg

  • Харесвам 28
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.