Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

@Jorro, В Украйна и по-специално Киев няма карантина, няма локдаун, няма вечерен час, няма маски навън, заведенията и други интересни за туризъм обекти са отворени! Влиза се с пср тест и застраховка. Самолети от БГ има.

За Хърватска - в момента няма локдаун, няма вечерен час, няма карантина, няма маски навън, заведенията работят до 22 часа навън. Влиза се със сертификат или пср тест, или антигенен (определен вид е), или положителен пср тест с някакъв срок. За самолети от БГ не знам. 
Това е от личен опит! 

  • Харесвам 24
Връзка към коментар
преди 27 минути , Jorro каза:

Ще разгледам по-подробно какви са им изискванията и дали става за туризъм...

Е аз хубаво така си зададох въпроса, но май трябваше да уточня за отворените ресторанти и свободно придвижване...да става за туризъм... иска ми се един приятен дълъг уикенд като едно време.... 

В Швейцария освен негативен антигенен тест и някакъв формуляр  да се попълни, няма друго изискване. Терасите на ресторантите и кафетата са отворени. И се очаква скоро да има още отхлабване на мерките. Маските за сега са задължителни в градския транспорт и в магазините, на открито без маска. Няколко дни времето беше хубаво и по-нищо не личеше, че има ограничения.Хората бяха по заведенията, паркове , разходки и магазини.

  • Харесвам 24
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, vino4erpec каза:

За Гърция някой има ли информация как ще се влиза? Аз съм със сертификат, на жена ми предстои втора доза АЗ на 06.06. Въпросът е, че плануваме Родос за 25.06 и да не вземат гърците да се заядат, че не са минали 3 седмици от втората доза.... А за детето пък съвсем не е ясно.

Можете да поставите 2-та доза на АЗ и преди 70-я ден. По принцип след 50-я ден на първата доза може да се постави и втората.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , funny каза:

Аз установих, че за момента май най-добре си е в България - няма маски, няма вечерни часове, всичко работи 🙂

 

И на български говорят 😆

  • Харесвам 3
  • Смея се 17
Връзка към коментар
преди 9 часа, seaell каза:

За Италия все още няма официално нищо. Очаква се до края на седмицата да излязат с нова заповед.

Да, старата заповед е до 15-ти май.  А дано, че да купувам билети , че само ги гледам и се облизвам, като котка, пред паничка мляко, ама, не я достига:(((((

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 8 часа, woman_in_white каза:

Можете да поставите 2-та доза на АЗ и преди 70-я ден. По принцип след 50-я ден на първата доза може да се постави и втората.

То за моженето - може, на там, където аз направих първа игла, ми казаха, че няма проблем да ми поставят втората по-рано, обаче в такъв случай не можело да ми изкарат сертификат... нещо "системата не позволява". 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фил каза:

То за моженето - може, на там, където аз направих първа игла, ми казаха, че няма проблем да ми поставят втората по-рано, обаче в такъв случай не можело да ми изкарат сертификат... нещо "системата не позволява". 

Няма такова нещо. Аз си сложих 2рата игла на АЗ по-рано и сертификата си излезе.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

@stanislavppЗа САЩ как е положението? Видях, че си писал, че за Ню Йорк вече няма карантина, за Калифорния как е, само с ПСР ли се влиза?

Все още, вариантите са да се лети от  Сърбия или Турция ли само?

Връзка към коментар

На мен пък ми е интересно, ако някой се добере до Янсен - какво правим, като няма втора игла? Системата ще позволи ли да се издаде сертификат за приключена имунизация, а и навсякъде чета, че търсят 2 седмици от втората игла.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Vency каза:

Няма такова нещо. Аз си сложих 2рата игла на АЗ по-рано и сертификата си излезе.

+1. Ние също со поставихме 2-рата доза 1 ден по-рано от датата, отбелязана на картончето и нямаше драма със сертификатите .

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
23 minutes ago, jul said:

На мен пък ми е интересно, ако някой се добере до Янсен - какво правим, като няма втора игла? Системата ще позволи ли да се издаде сертификат за приключена имунизация, а и навсякъде чета, че търсят 2 седмици от втората игла.

Логично. 

 

IMG_20210512_100317.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , vino4erpec каза:

@bibi, @Vency, @mu_ry, доколкото разбирам сте с две дози АЗ? Кой и колко време след втората доза ви издаде сертификатите?

Веднага . Там, където си ги поставихме - в Св.Анна.

Даже се учудих как става - бодат те и пишат в едни книги тип ведомости (няма компютър), а на картончето вписват дата и партида или лепят етикетчето от партидата.

Излизаш на регистратура (това трае от 30 сек до 1 мин.) и там една мома ти набива ЕГН в компютъра и ти принти сертификата. Мен ме помоли да си напиша ЕГН на картончето, че да ме намери по-лесно, Категорично, обаче не гледа данни от картончето, защото каза: Напишете го някъде, а аз нямах друга хартия под ръка. Как става връзката, за мен остана мистерия !

Всички роднини и познати, ре-васинирани там са си взели сертификати. Само един сл. обяд е била забила системата, но предполагам е било повсеместно. Една жена питаше може ли да си сложи 2-ра доза при там, ако първата е сложена на друго място - отгооврът беше; Да !

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 42 минути , vino4erpec каза:

@bibi, @Vency, @mu_ry, доколкото разбирам сте с две дози АЗ? Кой и колко време след втората доза ви издаде сертификатите?

след като не успяхме с личната отидохме във ВМА, там вече има отделна зала, в която вадят сертификати, но само ако си ваксиниран там. Може и по мейл да си пратиш данните, ей сега ще кача снимка

80AC8301-457C-459B-A4D2-C8FFB05801EF.jpeg

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ние по същия начин във ВМА се ваксинирахме с АЗ. Втора доза след малко повече от 8 седмици и веднага получихме сертификати по имейл, който им оставихме. Бяхме от първите, които се ваксинирахме с АЗ и тогава дори ни бяха казали да си пишем дата за втората доза след 4 седмици. После се промениха сроковете и ние изчакахме. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, stormbringer каза:

Някой да има точно инфо за това, какви са мерките в Португалия? И какви смятат да бъдат през юни? 

Няма как да се знае за тогава още понеже на всеки две седмици се ъпдейтват ограниченията. За сега са тези: Government extends flight restrictions from countries with high COVID-19 cases until 16 May 

Is a coronavirus test required?

All travellers are subject to the requirement for a pre-departure negative PCR test.
The test must be taken within 72 hours prior to departure.

Is a quarantine required?

Citizens travelling from countries with an incidence rate of Covid-19 equal to or greater than 500 cases per 100 thousand inhabitants (South Africa, Brazil, India, Cyprus, Croatia, France, India, Lithuania, Netherlands, Sweden) must comply with a prophylactic isolation period of 14 days at home or in a place pointed out by health authorities. These measures ate applied to every passenger arriving to Portugal from flights from the abovementioned European countries, whatever country they began their travelling. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не знам дали е писано, но се очаква в следващите часове да бъдат променени ограниченията за Германия по следния начин:

- да отпадне карантината при влизане за хора с тест, имунизирани или преболедували

- PCR тестът да може да се прави 72 часа преди влизане в държавата, а не както досега 48. Антигенният си остава на 48 часа.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

@ivailo_radev Трябва ли да са минали 14 дни след втората игла за ваксинираните? Има ли милост да спестя човъркане за PCR или антиген на детето (3г), като не подлежи на ваксинация? Много ми се ходи в Берлин, бих се пуснала натам в края на май или началото на юни...

Тук ли да чета за промените, за които казваш:

https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus#content_0

https://www.berlin.de/corona/en/measures/

 

Връзка към коментар
преди 33 минути , Coo каза:

@ivailo_radev Трябва ли да са минали 14 дни след втората игла за ваксинираните? Има ли милост да спестя човъркане за PCR или антиген на детето (3г), като не подлежи на ваксинация? Много ми се ходи в Берлин, бих се пуснала натам в края на май или началото на юни...

Тук ли да чета за промените, за които казваш:

https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus#content_0

https://www.berlin.de/corona/en/measures/

 

Обаче проверявай и дали е възможно туристическото настаняване там, където плануваш да ходиш. В момента все още това е възможно само в отделни провинции, в Бавария например ще отворят хотели, къмпинги и подобни от 21.05., но само в области, в които броя новозаразени за 7 дни на 100 000 души е под 100.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

😕 Те както отварят, вероятно и затварят... Аз ако вземам, тези дни ще трябва да го измисля от коя до коя дата

Чу се за разпускане и нещо много бързо започна да се пълни графика у дома

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 22 часа, Jorro каза:

Къде в Европа може да се ходи за 24ти май за 3-4 дни със самолет от София без карантина, отчаян съм... 

Швейцария, само с PCR. Виж полетите до Базел на Уиз 21-24.05

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.