Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 14 часа, FlyTraveler каза:


Само 3-4 летища приемат межународен трафик. За чужденци не знам как е, май не приемат изобщо. Завръщащи се от чужбина канадци - карантина в специално посочен хотел, като всеки си плаща таксата - 2000 канадски долара. В Албърта бяха заформили и едни "концлагери" (detention centers), от летището направо в някакъв ван и там, няма не искам.  Горещо се надявам да не ми се налага да се прибирам скоро по една или друга причина...

Да, в момента Канада приема само свои граждани/пост.пребиваващи и хора с неотложна работа. 

 

За концлагерите (ковид хотелите) е така, с тази разлика, че са на всяко от основните летища, което приема м/ународни полети и след като кацнеш и ти вземат $2000, те ескортират до хотела, където стойш минимум два дни, докато излезне резултатът от теста, който ти взимат на летището.

Ако резултатът е негативен, си довършваш 14-дневната карантина вкъщи, а ако е положителен оставаш в лагера карантиниран 14 дни.

Като там нямаш право да напускаш стаята, храна може само да ти носят до вратата и имаш 3 или 4 разходки за по 15 мин. на ден с надзирател (придружител). В някои хотели не се позволява дори доставка на храна от външни ресторанти.

Също така засега няма значение дали човек е ваксиниран или не - процедурата е същата.

 

От няколко седмици има КПП-та и съответно е забранено придвижването между провинциите.

Техният любим министър тези дни заяви, че рестрикциите ще останат такива, докато поне 70% от населението не получи първа доза (в момента получилите я са около 40%)

 

И все пак ако на някой канадски гражданин или пост. пребиваващ му се налага да ходи, има една врътка, с която се заобикалят концлагерите - да се влезне по земя от щатите. Това засега работи и доста канадци го използват

  • Харесвам 7
  • Шок 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Emil Chakalov каза:

Синът ми е с две дози Файзер.На сертификата му също излиза само втората доза.Личната му е звъняла в РЗИ и са и казали да пусне мейл,за да го оправят.Сега чакат.

Дааа.Казали са,че нищо не могат да направят,да си пътува спокойно,на сертификата излизало,че има втора доза,като сканирали QR кода щяло да излезе,че сертификатът е валиден.

Инересно е какво става,ако на Промахон кажат,че не ги интересуват проблемите и бъговете в нашето МЗ.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, ДиянаВ каза:

Аз го разбирам, че щом не пише, за горните 3 категории - ваксинирани, преболедували или с тест, направен преди влизането, няма карантина.

Малко объркано го пише - я някой дето по разбира Немски все пак да потвърди дали след преболедуване трябва бърз антигенен тест, че има един текст, в който пише - остава задължително бързият антигенене тест преди влизане. То няма логика да искат тест след преболедуване, ама все пак ако отиде човек сутринта , да не хартиса и да не знаят новите изисквания я нашите, я Немците.

Връзка към коментар
преди 9 часа, vinidj каза:

Малко объркано го пише - я някой дето по разбира Немски все пак да потвърди дали след преболедуване трябва бърз антигенен тест, че има един текст, в който пише - остава задължително бързият антигенене тест преди влизане. То няма логика да искат тест след преболедуване, ама все пак ако отиде човек сутринта , да не хартиса и да не знаят новите изисквания я нашите, я Немците.

За ваксинирани и преболедували категорично отпада и карантината и изискването за тест (освен при влизане от страни с варианти).

 

 

image.png.f12a9056e4654a1d601c49f1645db0ed.png

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 5.05.2021 г. в 13:33, DenitsaS каза:

Здравейте, някой знае ли дали ако си направиш експресен ПСР тест в БГ ще издадат сертификат на английски за пътуване или зависи от лабораторията? Можете ли да препоръчате лаборатория, в която резултатите стават за по-малко от 24 часа и евентуално работи и в събота? Благодаря 🙂

Медиц.център Св.Пантелеймон до Св. Неделя работи в събота и Рамос на Сточна гара, но там има опашка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Гърция: От 14 май страната отваря границите си за туристите.

По-конкретно петте пункта за защита, както ги обяви Теохарис, са следните:

1. Протокол за влизане. За да влезе даден пътник в страната ще трябва:

а) Да попълни формуляра за локализация на пътници (Passenger Locator Form Ц PLF) един ден преди отпътуването си.
б) Да има сертификат за ваксинация или
в) PCR тест до 72 часа по-рано или
г) Удостоверение за прекарано заболяване (КОВИД-19 - б. ред.)

 

https://dariknews.bg/novini/sviat/gyrciia-otvaria-granicite-si-za-turistite-2270394

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 10 минути , seaell каза:

Отпадна карантината за Италия https://trip.dir.bg/novini/ot-nedelya-patuvame-do-italiya-bez-karantina

Стягайте куфарите 😀

Какво остана като изисквания PCR- ли само?

Оххх чува ли се нещо да отпадне карантина на връщане в България, че цяло лято се очертава голямо бъркане в носа 😄

Връзка към коментар
преди 26 минути , seaell каза:

Отпадна карантината за Италия https://trip.dir.bg/novini/ot-nedelya-patuvame-do-italiya-bez-karantina

Стягайте куфарите 😀

За това е имало неофициална информация от преди дни, защото днес масирано български ТА обявиха почивки в Италия като потвърдени.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От ФБ Кулата-Промахон - за Гърция - до 24 май се влиза с ПСР, ваксина или положителен ПСР, доказващ боледуване,  не по-рано от 60 дни и не по-стар от 180 дни. 

Отварят и Свиленград. 

Влизане с антигенен тест след 24 май.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 27 минути , zvezda9001 каза:

Какво остана като изисквания PCR- ли само?

Оххх чува ли се нещо да отпадне карантина на връщане в България, че цяло лято се очертава голямо бъркане в носа 😄

Според последната Заповед карантина няма при отрицателен PCR и антигенен тест до 24 часа след влизане, документ за ваксинация и документ за преболедуване, респ. положителен тест за това в срок до 6 месеца.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, анамари каза:

От ФБ Кулата-Промахон - за Гърция - до 24 май се влиза с ПСР, ваксина или положителен ПСР, доказващ боледуване,  не по-рано от 60 дни и не по-стар от 9 месеца. 

Отварят Свиленград, но затварят Маказа. 

Влизане с антигенен тест след 24 май.

 

Връзка към коментар

Имам следния въпрос. Работя в болница в Германия и тук си направих PCR-тест, защото ми е безплатен. Резултатът е на немски, но на него се вижда ясно КОВИД 19 и негативен резултат. Това би ли било проблем за танзанийските власти при влизане през Киломанджаро? Знам, че въпросът е малко неясен, но ако трябва да ходя до летището във Франкфурт утре и да се тествам при тях, за да ми издадат резултат на английски. Казаха ми, че например за Гърция се искало на резултата за теста да има номера на паспорта и т.н., които при мен няма да са написани. Някой с някакъв опит? 🤔

Връзка към коментар

В момента в Испания ,ако кацна в Барселона (от БГ) после нали мога да се придвижвам свободно до други области- Сарагоса и после Мадрид и да се върна от там след това? Доколкото изчетох всичко на сайта на reopen.europe освен PCR преди пристигане друго не ми трябва. Даже някъде прочетох, че може да е и в дигитален формат резултата , т.е мога да не ходя да лабораторията за подпис и печат.  Пропускам ли нещо?

Връзка към коментар

Днес трябва да има нова заповед в Италия, очаква се да отпадне карантината. Някой , ако  я мерне, моля, да обади:)

А къде се загуби @Радо?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Днес трябва да има нова заповед в Италия, очаква се да отпадне карантината. Някой , ако  я мерне, моля, да обади:)

А къде се загуби @Радо?

Вчера имаше инфо, даже в портала май са го обновили

https://reopen.europa.eu/bg/map/ITA/7001

 

Пише, че се влиза с антиген или пср до 48 часа преди пътуване и няма 5 дневна карантина. 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Днес трябва да има нова заповед в Италия, очаква се да отпадне карантината. Някой , ако  я мерне, моля, да обади:)

А къде се загуби @Радо?

Това е от информационния портал за Италия :

https://coronavirus.bg/bg/news/1853

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Според мен, отпадането на карантината е екстра, но всъщност е по-малкия проблем.

Сега след отпадането (вчера четох някаква статия, че над 20млн чужденци чакат да отпадне карантината, и между 9-16млн италианци са готови да тръгнат на почивка 🙂

 

Италия е все още разделена на зони, като повечето региони са в жълта зона, Сицилия и Сардиния в оранжева. Движението в жълта е разрешено уж, но баровете и ресторантите работят до 18ч., което е тъпо - няма апертитиви, няма такива неща, остава да обикаля човек като гламав до 22ч., и да прави снимки на сгради 😉 

В оранжевата на теория не може да се предвиждва човек от една община в друга, т.е. не можеш да отидеш от Сиракуза в Месина примерно, или до аутлета в Енна :))

Това е обаче на теория, не съм сигурен дали за туристи ще важи изцяло всичко това, или ще има някакъв по-облекчен режим.

 

Освен това, цените на нощувките са станали стряскащи - поне за местата, на които аз искам да отида, и е безмислено да дадеш 20-30е за билет и 250е за 3 нощувки.

Така, че според мен на този етап не си заслужава  и аз ще се въздържа (поне за сега), но пък хората са зажаднели за Италия, Дуомото, Аперол, джелато, пица, снимки в Алберобело, Бергамо  и тн.

 

🙂🍺

  • Харесвам 12
  • Шок 1
Връзка към коментар

Сицилия преминава в жълта зона и ще бъдат отворени музеи и ресторанти, с места на открито. На страниците на част от музеите информацията е актуализирана и се продават билети.

За мен остава още неясен въпросът дали е необходимо носене на маски на открито, което ще е доста кофти в жегата в Сицилия и ако цените на нощувките са толкова безумни, май няма да е сега.

Иначе новините са обнадеждаващи и започвам търсене на хотели, че не остана много време до 5 юни.

Явно и това пътуване ще се решава в последния момент.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 35 минути , kreo каза:

Сицилия преминава в жълта зона и ще бъдат отворени музеи и ресторанти, с места на открито. На страниците на част от музеите информацията е актуализирана и се продават билети.

За мен остава още неясен въпросът дали е необходимо носене на маски на открито, което ще е доста кофти в жегата в Сицилия и ако цените на нощувките са толкова безумни, май няма да е сега.

Иначе новините са обнадеждаващи и започвам търсене на хотели, че не остана много време до 5 юни.

Явно и това пътуване ще се решава в последния момент.

Маски ще се носят, така пишеше в Giornale di Sicilia, ама , това хич не ме притеснява:)))

Важното е, че карантина няма, скъсено е и времето за ПСР, на 48 часа, но не е проблем.

 

Преди 1 час, Радо каза:

Според мен, отпадането на карантината е екстра, но всъщност е по-малкия проблем.

Сега след отпадането (вчера четох някаква статия, че над 20млн чужденци чакат да отпадне карантината, и между 9-16млн италианци са готови да тръгнат на почивка 🙂

 

Италия е все още разделена на зони, като повечето региони са в жълта зона, Сицилия и Сардиния в оранжева. Движението в жълта е разрешено уж, но баровете и ресторантите работят до 18ч., което е тъпо - няма апертитиви, няма такива неща, остава да обикаля човек като гламав до 22ч., и да прави снимки на сгради 😉 

В оранжевата на теория не може да се предвиждва човек от една община в друга, т.е. не можеш да отидеш от Сиракуза в Месина примерно, или до аутлета в Енна :))

Това е обаче на теория, не съм сигурен дали за туристи ще важи изцяло всичко това, или ще има някакъв по-облекчен режим.

 

Освен това, цените на нощувките са станали стряскащи - поне за местата, на които аз искам да отида, и е безмислено да дадеш 20-30е за билет и 250е за 3 нощувки.

Така, че според мен на този етап не си заслужава  и аз ще се въздържа (поне за сега), но пък хората са зажаднели за Италия, Дуомото, Аперол, джелато, пица, снимки в Алберобело, Бергамо  и тн.

 

🙂🍺

Да ти кажа, букнала съм си хотела, преди месец и цената си беше нормална.

А за вилата, в Пунта Сека, даже стана, с 40% надолу. Ама там, само гледам, че е с невъзващаема стойност и плащане веднага.

Ще правя едни промени, в последния момент, само , да има полет на 5 юни.

Че най- големият хикс в уравнението са Уиз:((((

Ти сега ми създаде тревога - да не вземе пък, аутлетът в Ена, да не работи:((((

УтивЪм да проверявам:))))

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз следя Италия, ние мислехме другия уикенд да ходим с колата до Венеция, от Женева. Но не ми е ясно дали може да преминем през няколко червени зони по пътя за Венеция (и обратно). 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.