Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 40 минути , AlexandraKo каза:

Маски ще се носят, така пишеше в Giornale di Sicilia, ама , това хич не ме притеснява:)))

Важното е, че карантина няма, скъсено е и времето за ПСР, на 48 часа, но не е проблем.

 

Да ти кажа, букнала съм си хотела, преди месец и цената си беше нормална.

А за вилата, в Пунта Сека, даже стана, с 40% надолу. Ама там, само гледам, че е с невъзващаема стойност и плащане веднага.

Ще правя едни промени, в последния момент, само , да има полет на 5 юни.

Че най- големият хикс в уравнението са Уиз:((((

Ти сега ми създаде тревога - да не вземе пък, аутлетът в Ена, да не работи:((((

УтивЪм да проверявам:))))

 

Май работи 🙂 Освен уикендите, заради оранжевата зона 🙂

Мен всъщност това ме спира - носенето на маски (на 35-40С), ако са в оранжева зона - не работят кръчми, барове и тн, както и невъзможността за предвиждване от град в град (според описанието на зоните), ако е жълта - малко по-добре, но пак с много компромиси.

Винаги мога да отида в Милано, имам и къде да остана, но не ми се ходи на север. на юг е по-добре! и по-вкусна храна имат (без пицата - трябва да се избягва! 🙂 ), и виното е по-хубаво,  особено zisola 😉

Цените на нощувките в Сицилия наистина не са високи, може би с изключение на Трапани, Мондело, Марина ди Рагуза и др. подобни 😉

Иначе в Сиракуза, Шака (не съм ходил, но изглежда много цветно,шарено и добре ) са Ок цените 😉 

Тези, които съм казал по-горе са за Лигурия и Тоскана на морето 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , Радо каза:

Май работи 🙂 Освен уикендите, заради оранжевата зона 🙂

Мен всъщност това ме спира - носенето на маски (на 35-40С), ако са в оранжева зона - не работят кръчми, барове и тн, както и невъзможността за предвиждване от град в град (според описанието на зоните), ако е жълта - малко по-добре, но пак с много компромиси.

Винаги мога да отида в Милано, имам и къде да остана, но не ми се ходи на север. на юг е по-добре! и по-вкусна храна имат (без пицата - трябва да се избягва! 🙂 ), и виното е по-хубаво,  особено zisola 😉

Цените на нощувките в Сицилия наистина не са високи, може би с изключение на Трапани, Мондело, Марина ди Рагуза и др. подобни 😉

Иначе в Сиракуза, Шака (не съм ходил, но изглежда много цветно,шарено и добре ) са Ок цените 😉 

Тези, които съм казал по-горе са за Лигурия и Тоскана на морето 🙂

Ами, във вестника им пише, че стават жълта зона. Миналата седмица ги следих - случаите намаляваха и се очакваше, от понеделник, да си им започне, туристическият сезон. Само в Палермо имаше повече, ама ние там, няма да ходим:)))

Ааа, Шака е очарователно, малко градче, с хубави плажове, тихо, спокойно и шарено:) Има минерални извори, дето церят всичкото болест:)))))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, don каза:

Ето и новина за Португалия

 

http://www.bta.bg/bg/c/OF/id/2413530

Тия португалци защо така не признават ваксинационните паспорти... Много ми се ходи там, ама не ми се дават пари и за ПСР.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ще ми се един Рим през юни. В сайта на МВнР не пише нищо за ваксинираните, т.е. дали правят ПСР или не. Първоначално бяха казали,че ще влизат без него, ако са поставили и едвете ваксини и емат сертификат. Чудяс се дали МВнР не са пропуснали това.

Някой има ли информация?

 

Връзка към коментар
Мирослав Василев

От днеска официално няма нужда да се носи маска на открито в Полша и откритите части на ресторантите са отворени.

 

Накратко, всичко в стария град работи, моловете също, а на 29 ще може да се сяда и вътре в заведенията.

 

Снимките са от преди малко, извинявам се за качеството 🙂

 

IMG_20210515_173353.jpg.47309095412ac645744fd170b5cb7481.jpg

IMG_20210515_173358.jpg.165bf9118fd9ac95bd9aa11a97ef0082.jpg

IMG_20210515_173520.jpg.269a8b1fac0d45630254f30a01150446.jpg

  • Харесвам 36
Връзка към коментар

За Италия, а и за други държави. Не бива да четем, още по-малко да даваме вяра само на заглавията на новините🙂 Ето това например преди седмица.

Драги: Туризмът в Италия ще бъде възобновен в средата на май

По подходящо спроред мен е ... ще започне да се възобновява ..., но докъде ще стигне пак не се знае, като миналата година. Какво ни се иска и какъв е действителният смисъл на думите, изречени от политици пред медиите, са различни неща🙂. Пак от същата статия финалното изречение “В средата на май туристите могат да имат италианския паспорт, следователно е дошло времето да резервирате своите ваканции в Италия", каза Драги. 

Няма лъжа в думите му. Италианският паспорт към момента е за вътрешна употреба. Така е и при други държави от ЕС. За Кипър например вчера проверявах по повод леля ми, която преди седмица й изтече ковид карантината и има положителен тест. Ходи да работи там сезонно, законно пребиваваща е, но в момента правилата за влизане от почти всички европейски държави са тест.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Jorro каза:

За Румъния какви са изискванията в момента за влизане с туристическа цел? В региона ни само Сърбия май ни пускат без тестове, нали?

Румъния - отрицателен PCR или сертификат за ваксинация. За Сърбия мисля, че няма ограничения в момента. @wiliko скоро беше там.

Връзка към коментар

Македония и Албания не изискват никакви тестове. Косово разрешава транзитно преминаване без тест, ако се попълни декларация, че се преминава транзит територията на страната в рамките на три часа. Хърватия пуска и само с антигенен тест, правен до 48 часа преди преминаването на границата, като има списък от одобрени тестове. Антигенният тест важи за десет дни, ако престоят е по-дълъг, трябва да се направи нов там на място. Босна и Херцеговина разрешава транзитно преминаване без тест при прибиране към България.

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 12 часа, AlexandraKo каза:

Днес трябва да има нова заповед в Италия, очаква се да отпадне карантината. Някой , ако  я мерне, моля, да обади:)

А къде се загуби @Радо?

Ето я новата заповед на министъра на здравеопазването Роберто Сперанца:

https://www.salute.gov.it/imgs/C_17_notizie_5483_0_file.pdf

Карантината падна, задължителен е PCR тест, направен в последните 48 часа преди полета.

 

Сицилия най- после е жълта 🙂 , а и почти цяла Италия, с изключение на Валле д' Аоста

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 9 часа, aleks_s каза:

Ето я новата заповед на министъра на здравеопазването Роберто Сперанца:

https://www.salute.gov.it/imgs/C_17_notizie_5483_0_file.pdf

Карантината падна, задължителен е PCR тест, направен в последните 48 часа преди полета.

 

Сицилия най- после е жълта 🙂 , а и почти цяла Италия, с изключение на Валле д' Аоста

Благодаря ти, вчера цял ден се радвам:))

Освен теста, трябва да се попълни и Passenger locator form:

 

https://app.euplf.eu/?fbclid=IwAR2OYlqivQCLQ3miW5OpA5vycl5g2imoMM3EM8XNJEvmwfNxA0bXpFkP1_c#/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
23 minutes ago, moli84 said:

Значи антигенния тест не е вариант за влизане в Италия,както се беше споменало по-горе.

Къде прочетохте това в заповедта? 

Антигенен тест е вариант,  новото е че PCR  вместо 72 часа вече не трябва да е по-стар от 48 часа преди пътуването. 

 

На  @Радо , ако му се превежда... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На няколко пъти тук прочетох, че се взима като начален час, този в който е взета пробата за теста. Но на тестовете на Рамус никъде не пише час. Различно ли е при другите лаборатории? И по-важното - следи ли някой стриктно за часа на пробовземането? 🙂

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

На няколко пъти тук прочетох, че се взима като начален час, този в който е взета пробата за теста. Но на тестовете на Рамус никъде не пише час. Различно ли е при другите лаборатории? И по-важното - следи ли някой стриктно за часа на пробовземането? 🙂

 

Обикновено като не пише могат да ти поискат касовата бележка, на която има час. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Мари Николова каза:

А някой, някъде по летища и КППта искал ли ти я е?

За сега никой не ни е искал касова бележка. Последен тест направен в Шарм ел Шейх пак без час и още няколко теста направени в България  пак без час.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря ти, вчера цял ден се радвам:))

Освен теста, трябва да се попълни и Passenger locator form:

 

https://app.euplf.eu/?fbclid=IwAR2OYlqivQCLQ3miW5OpA5vycl5g2imoMM3EM8XNJEvmwfNxA0bXpFkP1_c#/

Ох, и аз подскачам от радост, пътувам на 21 за Палермо през Милано, чакам новини преди това от теб, но за да се кача на самолета  към БГ отново с вътрешен полет през Милано трябва ли да правя в Италия ПСР или антигенен?

 

За вътрешния полет Милано - Палермо дали ще ми искат тест, защото ако остана ден-два в Милано, часовете на взимане на теста в София ще надхвърлят 48? Много ще съм благодарна за всякакво инфо 🙂 Душата ми е вече в любимото Палермо, трябва и физически да кацна!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може да е обсъждано, но... при влизане в България със сертификат за ваксинация има ли изискване да са минали повече от 14 дена от 2-та ваксинация, за да не се прави PCR или антигенен тест?

Връзка към коментар
преди 8 минути , woman_in_white каза:

Може да е обсъждано, но... при влизане в България със сертификат за ваксинация има ли изискване да са минали повече от 14 дена от 2-та ваксинация, за да не се прави PCR или антигенен тест?

Да

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Jorro каза:

За Румъния какви са изискванията в момента за влизане с туристическа цел? В региона ни само Сърбия май ни пускат без тестове, нали?

Следя Румъния последните 2-3 седмици, защото искам да я посетим 21.05-25.05. На 4-5 дни обновяват списъка на рисковоте страни, има голям шанс другата седмица България да влезе в “зеления списък”, да се влиза без тест/сертификат. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 38 минути , Raindrop каза:

Ох, и аз подскачам от радост, пътувам на 21 за Палермо през Милано, чакам новини преди това от теб, но за да се кача на самолета  към БГ отново с вътрешен полет през Милано трябва ли да правя в Италия ПСР или антигенен?

 

За вътрешния полет Милано - Палермо дали ще ми искат тест, защото ако остана ден-два в Милано, часовете на взимане на теста в София ще надхвърлят 48? Много ще съм благодарна за всякакво инфо 🙂 Душата ми е вече в любимото Палермо, трябва и физически да кацна!

На 21 май или  21 юни?
Че ние ще летим 3-4-5 юни, не съм купила още билети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.