Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Има ли някой с информация за ограничителните мерки Испания и по точно Каталуния/Барселона? Прочетох, че за влизане в Испания се изисква 72 ч. PCR. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, .♥.Fancy.♥. каза:

Има ли някой с информация за ограничителните мерки Испания и по точно Каталуния/Барселона? Прочетох, че за влизане в Испания се изисква 72 ч. PCR. 

Само това се иска пср...карантина няма.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Един доста полезен начин да проверите ограниченията за влизане/излизане от Италия и виждам, че вече може да влизаш и с антигенен тест в Италия..You must prove that you have undergone a molecular or antigenic test, carried out by means of a swab, with negative result 48 hours before you arrive.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, stormbringer каза:

Аз понеже до сега блях по други дестинации и изобщо не се вълнувах, ама сега имам рязка промяна в идеята за средата на юни, че да питам: 
Колко точно е "отворена" Италия и дали ще мога да направя "прикачване" в Бергамо с 1 ден разлика, както в доброто старо време? Кацам там, спим и на следващият ден летим отново? 

Възможно е да стане. До 36ч имаш право на транзит, ако разбирам правилно заповедта 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

През юни имаме план да довършим започнатата през миналия септември обиколка на Пелопонес. Аз като ваксиниран влизам и излизам с кетапа за ваксинация, но съпругата, която е бременна и щерката на 6 трябва да влязат в Гърция с PCR тест, която е повече от ясно как става. На връщане в България трябва да предоставим също PCR тест, който ме гризе особено много къде може да се направи в Гърция и на каква цена. Някакви идеи?

Връзка към коментар
преди 5 минути , Shlosera каза:

През юни имаме план да довършим започнатата през миналия септември обиколка на Пелопонес. Аз като ваксиниран влизам и излизам с кетапа за ваксинация, но съпругата, която е бременна и щерката на 6 трябва да влязат в Гърция с PCR тест, която е повече от ясно как става. На връщане в България трябва да предоставим също PCR тест, който ме гризе особено много къде може да се направи в Гърция и на каква цена. Някакви идеи?

За връщането може и антигенен тест, вкл. Да си го направите до 24 часа след връщането в Бг. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Shlosera каза:

През юни имаме план да довършим започнатата през миналия септември обиколка на Пелопонес. Аз като ваксиниран влизам и излизам с кетапа за ваксинация, но съпругата, която е бременна и щерката на 6 трябва да влязат в Гърция с PCR тест, която е повече от ясно как става. На връщане в България трябва да предоставим също PCR тест, който ме гризе особено много къде може да се направи в Гърция и на каква цена. Някакви идеи?

Гръцкото правителство е наложило таван от 60€ на цените за PCR тестове.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , Blagovesta78 каза:

Някой не беше ли писал,че от 24 май ще може да се влиза в Гърция и с антигенен тест? Или бъркам нещо?

Така се твърди, сегашните мерки са до 24 май.

Антигенен тест за България може да си направите и в някоя лаборатория в Гърция, имат таван на цената от 20 Е. Но, най-добре в България в срок от 24 часа след прибирането. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , анамари каза:

Така се твърди, сегашните мерки са до 24 май.

Антигенен тест за България може да си направите и в някоя лаборатория в Гърция, имат таван на цената от 20 Е. Но, най-добре в България в срок от 24 часа след прибирането. 

Аз ще пътувам от Дортмунд до Санторини на 25.06 и се връщам на 28.06.В Германия ни са безплатни антигенните тестове(веднъж седмично), та от финансова гледна точка, ще е добре да го приемат🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Връзка към коментар
преди 15 минути , ivan69 каза:

След като ваксинираните докараха ковид-а на Малдивите , сега пък ние не приемаме пътуващи оттам, браво , така се прави!

Не случайно Малдивите спряха да приема сертифицирани без PCR от 1 май. Това само мисля @AlexandraKo го беше споменала , но не намери отзвук...

Аз го копнах от сайта на @Ametist:)))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, Mamas каза:

Бихте ли споделили как е в Рим. Ресторанти и кафенета отворени ли са и вътре, както и магазините. Така ми се ходи, но не ми се обикаля без възможност за сядане и пазаруване. За музеите знам, че са отворени.

Рим е в жълта зона, магазините работят нормално през седмицата, досега бяха затворени големите търговски центрове през weekend-а. От 22 май започват да работят и събота и неделя, за пазаруване няма да имате проблем 🙂

Ресторанти и кафета също работят. Засега само на открито, но от 1 юни вече ще може и на закрито.

Ако не ви притесняват чак толкова маските, които са задължителни навсякъде, идвайте! Италия няма да ви разочарова 🙂 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 1 час, анамари каза:

Така се твърди, сегашните мерки са до 24 май.

Антигенен тест за България може да си направите и в някоя лаборатория в Гърция, имат таван на цената от 20 Е. Но, най-добре в България в срок от 24 часа след прибирането. 

За сметка на това всички влизащи ще бъдат отново тестване в Гърция - https://bnr.bg/post/101469110/barz-test-za-covid-19-za-vsichki-vlizashti-v-garcia

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , jul каза:

За сметка на това всички влизащи ще бъдат отново тестване в Гърция - https://bnr.bg/post/101469110/barz-test-za-covid-19-za-vsichki-vlizashti-v-garcia

Прочетох тази информация, но не я споделих, защото противоречи на официалното изказване на министъра на туризма на Гърция от преди дни, както и че резултатите от това бързо  тестване  ще са определяни, а не PCR тест, документ за ваксинация или документ за преболедуване. Изглежда, че е в разрез с посоката, която бяха поели към изчистване на изискванията за пътуване и още повече, че тестване на всеки означа опашки по границата по-големи от миналата година.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

От миналото лято съм се убедила, че гърците са по-непоследователни и хаотични и от нас с мерките си....

Абсолютно съм съгласна иначе. Което поставя под въпрос целесъобразността на влизане по суша. При положение, че румънци, сърби, българи и прочее близки държави влизаме предимно с коли, ще видят рестарт на туризма в северна и централна Гърция през крив макарон.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, ivan69 каза:

След като ваксинираните докараха ковид-а на Малдивите , сега пък ние не приемаме пътуващи оттам, браво , така се прави!

Не случайно Малдивите спряха да приема сертифицирани без PCR от 1 май. Това само мисля @AlexandraKo го беше споменала , но не намери отзвук...

Индийците докараха КоВИД на Малдивите. За тях много време нямаше никакви ограничения. И сега на Малдивите осъзнаха, че са си вкарали автогол и ваксините не ги вардят от индийския вариант. Иначе Малдивите са една от страните с най-добро ваксинално покритие дотук. Ама нахалос, както изглежда.

Та поне в тази си точка заповедта на новия ни министър е изключително адекватна.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

След като ваксинираните докараха ковид-а на Малдивите , сега пък ние не приемаме пътуващи оттам, браво , така се прави!

Не случайно Малдивите спряха да приема сертифицирани без PCR от 1 май. Това само мисля @AlexandraKo го беше споменала , но не намери отзвук...

На Малдивите в пълно с индийци, последните два пъти като ходихме през декември и март бяха сигурно поравно с руснаците. Честно казано се очакваше предвид какво се случва в Индия да се пренесе бързо в съседните държави и съответно предпочитаните им места за почивки. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

С тест преди влизане или с карантина, която може да се отмени с направен тест до 24 часа от влизането. Тестовете може да са PCR или антигенен по списъка към заповедта на МЗ.

Аз не получих отговор и пак да попитам - влизам в Италия с тест, за вътрешни полети в Италия ще ми искат ли отново валиден часово тест?

 

Връщането ми към София - ще ме допуснат ли в самолета УИЗ, ако не представя нов тест, правен в Италия? Като кацна, е ясно, че ще си направя, за да се освободя от карантината 🙂

 

Не съм ваксинирана, а само преболедувала в края на октомври, с много антитела до момента.

Връзка към коментар
преди 14 минути , Raindrop каза:

Аз не получих отговор и пак да попитам - влизам в Италия с тест, за вътрешни полети в Италия ще ми искат ли отново валиден часово тест?

 

Връщането ми към София - ще ме допуснат ли в самолета УИЗ, ако не представя нов тест, правен в Италия? Като кацна, е ясно, че ще си направя, за да се освободя от карантината 🙂

 

Не съм ваксинирана, а само преболедувала в края на октомври, с много антитела до момента.

За посоката България - на летището в Италия ще те допуснат без тест. Български гражданин си.

За вътрешния полет в Италия, не мога да кажа. Само разсъждавам, не съм задълбавала в техните правила: Ако отивам от жълта в жълта зона, би трябвало придвижването да е свободно и да не е необходим тест. 

Има да се сменят тия правила, зони... до последно пак не се знае.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.