Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Имам един въпрос. Пътувам в петък 19.50ч. и връщането ми е в понеделник в 20ч. Иска ми се да мина с един пср тест(72часа),но май няма как да стане,ако броят точно часовете. Някой с мнение?!

Връзка към коментар
преди 4 минути , blueriver каза:

Имам един въпрос. Пътувам в петък 19.50ч. и връщането ми е в понеделник в 20ч. Иска ми се да мина с един пср тест(72часа),но май няма как да стане,ако броят точно часовете. Някой с мнение?!

Ако направиш теста в петък, почти съм сигурна, че няма да имаш проблем. В най-лошият случай ще си направиш антигенен за 30лв. до 24ч.Нали за БГ питаш, мнението ми се отнася само за тук? 🙂

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , blueriver каза:

Имам един въпрос. Пътувам в петък 19.50ч. и връщането ми е в понеделник в 20ч. Иска ми се да мина с един пср тест(72часа),но май няма как да стане,ако броят точно часовете. Някой с мнение?!

PCR тестовете на Рамус нямат час, само дата. Би трябвало да свършат работа.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 22 минути , Яничка каза:

PCR тестовете на Рамус нямат час, само дата. Би трябвало да свършат работа.

 

преди 16 минути , blueriver каза:

Благодаря,мога и на отиване с антигенен,но не ни се иска да правя и на връщане. Ще отида в Рамус тогава.

Нямат, но може да поискат касовата бележка с която се удостоверява и часа. На връшане от Дубай се заядоха с един защото му бяха минали 72ч от теста и го сложиха под карантина.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , blueriver каза:

Благодаря,мога и на отиване с антигенен,но не ни се иска да правя и на връщане. Ще отида в Рамус тогава.

Антигенен на отиване и връщане - обща цена 60 лв.

PCR на отиване и голяма вероятност да те сложат под карантина и пак антигенен - обща цена 120 лв .

По цени в Рамус.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да пусна малко фандък - 42°39'33.6"N 23°22'24.1"E – Google Карти - ето тук отивате и си правите антигенен тест безплатно. Издават го само на Български, но върши работа за излизане от "карантия". За ходене съм го пробвал до Германия с превод и стана "уж", но не бих рискувал 😉 

 

Ако пък не сте конспиративни, съседната врата удрят по една бърза ваксина 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , MARTiNSHO каза:

Да пусна малко фандък - Google Карти - ето тук отивате и си правите антигенен тест безплатно.

Може ли име на болнично заведение/лаборатория, че не ми се отваря на картата?

Преди 1 час, Ivko каза:

Нямат, но може да поискат касовата бележка с която се удостоверява и часа. На връшане от Дубай се заядоха с един защото му бяха минали 72ч от теста и го сложиха под карантина.

Което не е толкова фатално, правиш един антигенен за 30 лв. и излизаш от карантина. Никога няма гаранция,

че няма да се случи нещо куцо. В общия случай знам за магеланци, които са минали с един и същи тест на отиване ни връщане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И на мен кратата ми я позиционира накриво - при мен отваря на 11то ОДЗ Мики Маус, но реших, че покрай цялата истерия с приема за детски градини, вече ми се привиждат неща

  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Мари Николова каза:

PCR в Рамус е 90лв.

Ако кажеш, пе имаш карта СБА (автомобилистите, не супермаркета) ще ви направят отстъпка и ще бъде 72лв.  В 90% от случаите даже не ви я искат, отстъпката си я правят ръчно. Дори да нямаш кажи, че имаш и после след като не си я намериш, че си я забравила. Съмнявам се да ти я откажат. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

The first shot of the Covid-19 vaccine may be enough to travel within the EU this Summer (fly4free.com)

 

The Austrian Government, got ahead of it’s EU partners and has already included it as one of three requirements in order to enter the country starting from today:

You need to be able to show any one of these 3 documents to enter Austria:

Negative COVID Test: You need to show a PCR test no older than 72 hours OR an antigen test no older than 48 hours. Tests need to be issued by a medical authority; self-tests are not valid. Children under 10 do not need to show a test.

Vaccine Certificate: All vaccines approved by EMA/WHO are recognised. You are considered “vaccinated” starting on the 22nd day after your first dose, lasting for 3 months. After the second dose, the validity extends for another 6 months. Vaccines that only require one dose are valid from the 22nd day after that dose.

Proof of Past Infection: You can enter Austria for 6 months after a SARS-CoV-2 infection. Proof of antibodies is valid for 3 months from the test date.

 

След втората доза сертификата ще важи  цели 6 месеца, както си и мислех..или какво излиза, бодене поне 2 пъти в годината.

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Alexander каза:

Vaccine Certificate: All vaccines approved by EMA/WHO are recognised. You are considered “vaccinated” starting on the 22nd day after your first dose, lasting for 3 months. After the second dose, the validity extends for another 6 months. Vaccines that only require one dose are valid from the 22nd day after that dose.

Поне два пъти! 🙂

Така е написано, че излиза, че хората ваксинирани с Джонсън могат да се радват само на 3 месеца период и после пак на ваксинация?

Със сегашното решение излиза, че хора ваксинирани през януари - защото тогава вече имаше ваксинация - след юни ще трябва да се ваксинират наново, ако искат да пътуват от/до Австрия, а на фона на мудното ваксиниране да се ангажира капацитет и дози за това ще е скандално.

 

Залагам, че тези 6 месеца ще ги редактират скоро на по-дълъг период, вероятно и ще прецизират еднодозова и двудозова, което разбира се, не променя гадостта да ме бодат всяка година.

 

При положение, че ЕС ще си доизразходва ваксините АЗ, но след юли 2021 няма да поръчва повече от тази марка (имаше новини за това), интересно е да се следи как ще се развива политиката за срока на сертификатите и по реваксинация на хората, които са си сложили тази ваксина конкретно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , Coo каза:

Така е написано, че излиза, че хората ваксинирани с Джонсън могат да се радват само на 3 месеца период и после пак на ваксинация?

Не е така, изрично си пише за Джонсън. А иначе е ясно, че постоянно ще се гледа как се развиват нещата и ще се доуточняват.

Много сте бързи, аз съм на минус 6 месеца още, има да гледам сума време през крив макарон

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Костов каза:

Мисля, че Австрия, Испания, Италия и Кипър са без карантина. Също така има билети и до Айндховен, но там е с карантина.

За Айдховен.Не!  ако имаш PSR тест и антигенен. Ако първият е в рамките на 24 часа,, няма нужда от антигения. Аз не знаех , всъшност го разбрах късно. след като си бях направила PSR понеже пътувахме понеделник..и трябваше да направя и антигенен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Mamas каза:

Благодаря за отговора! Вечерният час от колко започва? В чуденка съм 18-22.6 или 25 - 29 .06. Първите дати са ми  по-удобн, но за вторите може да паднат още мерки.

От днес вечерния час е до 23 часа, от 7 юни става до 24 часа, а от 21 юни се премахва напълно. От 1 юни вече ще могат да се посещават ресторанти и барове както на открито, така и на закрито до разрешения вечерен час. Във вашият случай при първите дати до 24 часа, а при вторите няма да има вечерен час. Вечерният час не важи за бялата зона, която се връща отново от следващия месец и се определя за области, които за последните три седмици имат под 50 заболели на 100 000 човека.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , aleks_s каза:

От днес вечерния час е до 23 часа, от 7 юни става до 24 часа, а от 21 юни се премахва напълно. От 1 юни вече ще могат да се посещават ресторанти и барове както на открито, така и на закрито до разрешения вечерен час. Във вашият случай при първите дати до 24 часа, а при вторите няма да има вечерен час. Вечерният час не важи за бялата зона, която се връща отново от следващия месец и се определя за области, които за последните три седмици имат под 50 заболели на 100 000 човека.

Благодаря за полезната информация! Да си пожелаем много бели области - и в Италия, и навсякъде 🙂  Дано скоро има и хубава новина за маските по улиците 🙂 

Имам следната чуденка - какви антигенни тестове приемат в Италия? Трябва ли да са някаква специална марка, модел? Ясно е, че трябва да носим сертификат на английски език. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Дано по-скоро навсякъде да има само бели зони! Но .. даже една област да е обявена за бяла зона, маските и социалната дистанция си остават валидни.

За антигенните тестове не съм видяла никъде да се споменават конкретни марки, изискванията са да са направени в авторизирани аптеки с необходимия сертификат на италиански или в случая английски език. Но все пак мисля утре да звънна на специалния телефон и да питам за конкретна сигурна информация.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 6 часа, Jorro каза:

Ако кажеш, пе имаш карта СБА (автомобилистите, не супермаркета) ще ви направят отстъпка и ще бъде 72лв.  В 90% от случаите даже не ви я искат, отстъпката си я правят ръчно. Дори да нямаш кажи, че имаш и после след като не си я намериш, че си я забравила. Съмнявам се да ти я откажат. 

Някой да е пробвал Цибалаб - цена за група от 4ма е 60лв според сайта? Това май е най-евтиния вариант,който намирам, иначе ще отида в Рамус с карта СБА.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.