Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 13 часа, iaia_mama каза:

Някой знае ли какъв точно документ и откъде се взема, ако си преболедувал ковид вкъщи, с положителен ПСР тест, антибиотици и т.н. ?

Не съм пробвала все още, но за "доказателство", че човек е бил под карантина и на домашно лечение с уточнен Ковид бих се обърнала към личния лекар за болничен или РЗИ за предписание за дадения период. 🙄

Връзка към коментар

Ако е за връщане в България вероятно и копие от ПСР теста ще свърши работа.Предполагам почти всички боледували в домашни условия са си получили и предписанието за карантина от РЗИ. 

 

Ако е за пътуване в чужбина едва ли някой ще издаде документ на английски (в случай че ПСР теста не е от частна лаборатория)

Връзка към коментар
преди 10 часа, neuromancer каза:

Не е така, изрично си пише за Джонсън. А иначе е ясно, че постоянно ще се гледа как се развиват нещата и ще се доуточняват.

Много сте бързи, аз съм на минус 6 месеца още, има да гледам сума време през крив макарон

Кофти стечение на политиките 😞 Ако си решил да се организираш за път, (на малки пратки) тук пристигат и Джонсън: https://coronavirus.bg/bg/news/1876

Връзка към коментар
преди 27 минути , stanimir каза:

Ако е за връщане в България вероятно и копие от ПСР теста ще свърши работа.Предполагам почти всички боледували в домашни условия са си получили и предписанието за карантина от РЗИ. 

 

Ако е за пътуване в чужбина едва ли някой ще издаде документ на английски (в случай че ПСР теста не е от частна лаборатория)

За пътуване в чужбина, предполагам. Иначе вкъщи бяхме с положителни тестове през март, но РЗИ ни казаха, че вече не носят предписания, за да ограничат контактите с болни, тъй като доста са пострадали и те, а и нямат хора. Това в Бургас. Само в училищата носят накуп предписанията на учениците, когато клас е под карантина.

Връзка към коментар
преди 40 минути , stanimir каза:

Предполагам почти всички боледували в домашни условия са си получили и предписанието за карантина от РЗИ. 

Aз пипнах отнякъде ковид-а през м.март. След 3 дни с температура и нищо друго, на 22-ри сутринта джипи-то по телефона ми издиктува цифрите на направлението и лекарския си номер, и отидох на собствен ход до лабораторията. Направиха ми теста към 10:30, в 16ч проверих дали е излязъл резултата - беше положителен. На следващия ден сутринта по телефона ми се обади някаква жена, каза, че се обажда от РЗИ, че теста ми е положителен и трябва да съм в карантина 14 дни, считано от 22-ри. И толкова. Обадих се пак на джипи-то и тя ми издиктува с какви лекарства да продължа нататък. На 2 април температурата най-после падна и полека-лека почнах да идвам на себе си. Мога да кажа, че месец след това вече съм о'кей. Обаче сега какъв документ и как да го получа, че да мога да мръдна нанякъде за малко поне?  Ето, това е въпроса  🙂

п.п. Действието се развива в България.

Връзка към коментар
преди 14 минути , iaia_mama каза:

Aз пипнах отнякъде ковид-а през м.март. След 3 дни с температура и нищо друго, на 22-ри сутринта джипи-то по телефона ми издиктува цифрите на направлението и лекарския си номер, и отидох на собствен ход до лабораторията. Направиха ми теста към 10:30, в 16ч проверих дали е излязъл резултата - беше положителен. На следващия ден сутринта по телефона ми се обади някаква жена, каза, че се обажда от РЗИ, че теста ми е положителен и трябва да съм в карантина 14 дни, считано от 22-ри. И толкова. Обадих се пак на джипи-то и тя ми издиктува с какви лекарства да продължа нататък. На 2 април температурата най-после падна и полека-лека почнах да идвам на себе си. Мога да кажа, че месец след това вече съм о'кей. Обаче сега какъв документ и как да го получа, че да мога да мръдна нанякъде за малко поне?  Ето, това е въпроса  🙂

п.п. Действието се развива в България.

Лабораторията ще ти издаде резултат на английски, въпросът е, че могат да поискат да се дойде на място за получаване на резултата. При всички случаи,  свържи се с тях. Няма никакъв проблем, че е отпреди два месеца, всички изследвания се пазят в системите им.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, iaia_mama каза:

Aз пипнах отнякъде ковид-а през м.март. След 3 дни с температура и нищо друго, на 22-ри сутринта джипи-то по телефона ми издиктува цифрите на направлението и лекарския си номер, и отидох на собствен ход до лабораторията. Направиха ми теста към 10:30, в 16ч проверих дали е излязъл резултата - беше положителен. На следващия ден сутринта по телефона ми се обади някаква жена, каза, че се обажда от РЗИ, че теста ми е положителен и трябва да съм в карантина 14 дни, считано от 22-ри. И толкова. Обадих се пак на джипи-то и тя ми издиктува с какви лекарства да продължа нататък. На 2 април температурата най-после падна и полека-лека почнах да идвам на себе си. Мога да кажа, че месец след това вече съм о'кей. Обаче сега какъв документ и как да го получа, че да мога да мръдна нанякъде за малко поне?  Ето, това е въпроса  🙂

п.п. Действието се развива в България.

И аз съм със същия случай. Вчера ходих до лабораторията, която ми взе пробата и от там ми дадоха получителния тест на английски.

Ходих и до РЗИ да питам за документ за преболедуване, но там много се смяха с искането ми. Нямало такова нещо, кой ми е казал да ходя при тях и т.н. В крайна сметка ми разпечатаха някакъв документ, в който е упоменато че трябва да се карантинирам 14 дни, каква е глобата ако не спазя карантината ,какво трябва да правя и да неправя:) и много други несъществени неща. Най-интересното е, че не се споменава никъде че съм бил болен от Ковид-19.😉

  • Харесвам 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, mitaka каза:

И аз съм със същия случай. Вчера ходих до лабораторията, която ми взе пробата и от там ми дадоха получителния тест на английски.

Ходих и до РЗИ да питам за документ за преболедуване, но там много се смяха с искането ми. Нямало такова нещо, кой ми е казал да ходя при тях и т.н. В крайна сметка ми разпечатаха някакъв документ, в който е упоменато че трябва да се карантинирам 14 дни, каква е глобата ако не спазя карантината ,какво трябва да правя и да неправя:) и много други несъществени неща. Най-интересното е, че не се споменава никъде че съм бил болен от Ковид-19.😉

От лабораторията, направила теста за издаването на документа за положителен резултат на английски искаха ли допълнителна някаква такса? 

Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже дали мога да летя до UK и на следващия ден да летя до Куба с пакет от Туи и после на връщане ще мога ли да летя пак към София. И България и Куба са в амбър листата им. Реално пътуването ще бъде на 10.06, има шанс да влезем в зеления им списък до тогава, но ако не спрямо сегашната ситуация какво е положението? 

Ясно е за PCR-a тук 72ч преди заминаване. На връщане предполагам в Куба ще трябва да си направим. 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Jorro каза:

Някой може ли да ми каже дали мога да летя до UK и на следващия ден да летя до Куба с пакет от Туи и после на връщане ще мога ли да летя пак към София. И България и Куба са в амбър листата им. Реално пътуването ще бъде на 10.06, има шанс да влезем в зеления им списък до тогава, но ако не спрямо сегашната ситуация какво е положението? 

Ясно е за PCR-a тук 72ч преди заминаване. На връщане предполагам в Куба ще трябва да си направим. 

С Раян в момента транзит не става,тук на летището искат платени 2 пср теста в uk.

Знам,че с Уиз става транзит да пътуваш все още от тук

За Бритиш и Бгер не съм се интересувал.

На връщане не мисля ,че ще имаш проблем 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Branko каза:

С Раян в момента транзит не става,тук на летището искат платени 2 пср теста в uk.

Знам,че с Уиз става транзит да пътуваш все още от тук

За Бритиш и Бгер не съм се интересувал.

На връщане не мисля ,че ще имаш проблем 

 

Защо искат Райън 2 теста при транзит??? Какво значение има авиокомпанията в случая? Тестовете се изискват от правителството, но не и при транзит. Информация тук и тук. Единственото, което не е ясно, е, дали има ограничение за времето на този транзит. Преди промените бяха уточнили на страницата на българското посолство, че транзитът може да се извърши до полунощ на следващия ден след първия полет, но сега този текст е премахнат (обновили са страницата) и наистина не знам, никъде не намирам информация. Накратко, преди можеше на следващия ден да летиш, предполагам, че пак е така, но само предполагам 🙂

 

@Jorro, за Англия е достатъчен и антигенен тест, но вероятно ще искаш да ползваш един и същи тест и за Куба? Също така най-добре да се свържеш с Туи, за да питаш конкретно за престоя ти в Лондон, до колко време е разрешено (освен това трябва да не мърдаш от хотела си докато не стане време за полета ти, амбър седят в карантина)

 

Намерих инфо на сайта на Хийтроу:

If you will be passing through Immigration, you need to do the following when you complete your passenger locator form:

- Select ‘Stay in the UK’ under the “Your travel plans” section

- Reply ‘No’ to any questions about whether you are required to complete COVID-19 tests on arrival

- Reply ‘No’ to the question ‘Have you visited a Red List country within the past 10 days and/or are required by law to quarantine in a government approved facility?’

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , searus каза:

Защо искат Райън 2 теста при транзит??? Какво значение има авиокомпанията в случая? Тестовете се изискват от правителството, но не и при транзит. Информация тук и тук. Единственото, което не е ясно, е, дали има ограничение за времето на този транзит. Преди промените бяха уточнили на страницата на българското посолство, че транзитът може да се извърши до полунощ на следващия ден след първия полет, но сега този текст е премахнат (обновили са страницата) и наистина не знам, никъде не намирам информация. Накратко, преди можеше на следващия ден да летиш, предполагам, че пак е така, но само предполагам 🙂

 

@Jorro, за Англия е достатъчен и антигенен тест, но вероятно ще искаш да ползваш един и същи тест и за Куба? Също така най-добре да се свържеш с Туи, за да питаш конкретно за престоя ти в Лондон, до колко време е разрешено (освен това трябва да не мърдаш от хотела си докато не стане време за полета ти, амбър седят в карантина)

 

Намерих инфо на сайта на Хийтроу:

If you will be passing through Immigration, you need to do the following when you complete your passenger locator form:

- Select ‘Stay in the UK’ under the “Your travel plans” section

- Reply ‘No’ to any questions about whether you are required to complete COVID-19 tests on arrival

- Reply ‘No’ to the question ‘Have you visited a Red List country within the past 10 days and/or are required by law to quarantine in a government approved facility?’

 

Ами искат го от малоумие и  то не Раян а служителите на Суиспорт,като казват,че от Раян така им казали,че Станстед не е транзитно летище и Раян не е транзитна компания.И с Раян дори и да имаш транзит билети за след това от uk, от София няма да те качат ако нямаш платени 2пср за 210£

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Ама то ти ако искаш пеша можеш да транзитираш, изобщо няма значение какво е летището, можеш да си сменяш летища, можеш да излезеш от страната с влак, имаш си PLF формуляр, където си декларирал, че ще излезеш от страната и начина, по който ще го направиш, и е работа на border control, не на Суиспорт (предполагам тези последните за български служители иде реч?). Просто наистина съм изумена от поредната некомпетентност на някой си служител, разбрал-недоразбрал, изобщо не е тяхна работа да спират когото и да било!!! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , searus каза:

Ама то ти ако искаш пеша можеш да транзитираш, изобщо няма значение какво е летището, можеш да си сменяш летища, можеш да излезеш от страната с влак, имаш си PLF формуляр, където си декларирал, че ще излезеш от страната и начина, по който ще го направиш, и е работа на border control, не на Суиспорт (предполагам тези последните за български служители иде реч?). Просто наистина съм изумена от поредната некомпетентност на някой си служител, разбрал-недоразбрал, изобщо не е тяхна работа да спират когото и да било!!! 

Ами на летище София а както и до колкото разбирам по другите летища,на заминаване е работа на авиокомпанията или летищния оператор,който обслужва самата авиокомпания да следи тези неща.

Но абсолютно неправомерно ( по български) служителите на суиспорт си измиват ръцете. Показвал съм им всички регулации и изисквания от government.uk но не и не,като магаре на мост са и се оправдават,че това идва от Раян а самите Раян в мейла с потвърждението ти пращат изискванията за uk 

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Branko каза:

Ами на летище София а както и до колкото разбирам по другите летища,на заминаване е работа на авиокомпанията или летищния оператор,който обслужва самата авиокомпания да следи тези неща.

Но абсолютно неправомерно ( по български) служителите на суиспорт си измиват ръцете. Показвал съм им всички регулации и изисквания от government.uk но не и не,като магаре на мост са и се оправдават,че това идва от Раян а самите Раян в мейла с потвърждението ти пращат изискванията за uk 

Тези са за съд...

 

Може би нещо трябва да се направи по въпроса? Не знам, да се свърже човек с английското посолство ли, някакви идеи?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , searus каза:

Тези са за съд...

 

Може би нещо трябва да се направи по въпроса? Не знам, да се свърже човек с английското посолство ли, някакви идеи?

Ами просто трябва някой да вдигне жесток скандал на летището .Така стана и с Уиз преди време,стана скандал ,имаше и репортаж по тв ,че отказват неправомерно достъп до борда на полета на пътници ,които са транзит и после започнаха да ги качват 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Branko каза:

Ами просто трябва някой да вдигне жесток скандал на летището .Така стана и с Уиз преди време,стана скандал ,имаше и репортаж по тв ,че отказват неправомерно достъп до борда на полета на пътници ,които са транзит и после започнаха да ги качват 

Значи @Jorro забира със себе си някой новинарски екип и отива спокойно на летището да си лети за транзитчето, като по пътя удря някой яйчен пунш за смазване на гласните струни, да вибрират по-силничко 😄 Да действа смело, подозирам, че може да стане хор...

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Утре вечер летя за Базел. Сутринта ще направя антигенен(по съвет от съфорумци)тест,за да спазя изискването за 24ч. Има ли специални изисквания за антигенния тест за Швейцария и освен него и попълването на онлайн формуляра,необходимо ли е нещо друго?

Тест в Геника до Александровска,35 лв.

 

 

Редактирано от blueriver
Връзка към коментар
преди 3 минути , blueriver каза:

Утре вечер летя за Базел. Сутринта ще направя антигенен(по съвет от съфорумци)тест,за да спазя изискването за 24ч. Има ли специални изисквания за антигенния тест за Швейцария и освен него и попълването на онлайн формуляра,необходимо ли е нещо друго?

 

 

Аз пък летя в понеделник за Испания. Мога ли и аз да мина с антигенен?

Връзка към коментар
преди 3 часа, searus каза:

Защо искат Райън 2 теста при транзит??? Какво значение има авиокомпанията в случая? Тестовете се изискват от правителството, но не и при транзит. Информация тук и тук. Единственото, което не е ясно, е, дали има ограничение за времето на този транзит. Преди промените бяха уточнили на страницата на българското посолство, че транзитът може да се извърши до полунощ на следващия ден след първия полет, но сега този текст е премахнат (обновили са страницата) и наистина не знам, никъде не намирам информация. Накратко, преди можеше на следващия ден да летиш, предполагам, че пак е така, но само предполагам 🙂

 

@Jorro, за Англия е достатъчен и антигенен тест, но вероятно ще искаш да ползваш един и същи тест и за Куба? Също така най-добре да се свържеш с Туи, за да питаш конкретно за престоя ти в Лондон, до колко време е разрешено (освен това трябва да не мърдаш от хотела си докато не стане време за полета ти, амбър седят в карантина)

 

Намерих инфо на сайта на Хийтроу:

If you will be passing through Immigration, you need to do the following when you complete your passenger locator form:

- Select ‘Stay in the UK’ under the “Your travel plans” section

- Reply ‘No’ to any questions about whether you are required to complete COVID-19 tests on arrival

- Reply ‘No’ to the question ‘Have you visited a Red List country within the past 10 days and/or are required by law to quarantine in a government approved facility?’

 

Благодаря. Ако полета е от Манчестър мога ли да летя до Лондон и после с влак до Манчестър? Във всеки хотел ли мога да отседна или само от онези държавните карантинни? 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Jorro каза:

Благодаря. Ако полета е от Манчестър мога ли да летя до Лондон и после с влак до Манчестър? Във всеки хотел ли мога да отседна или само от онези държавните карантинни? 

Да, можеш да кацнеш в Лондон и да смениш летището с всяко друго в Англия (ако не те спрат на нашето летище, както разбрахме), отново с уточнението, че не съм наясно колко време се брои за транзит. Карантинните хотели са само за пристигащи от червени зони, а транзит така или иначе не се допуска за идващи от такива страни. Във всеки хотел става (мисля, че формулярът ще те пита за име и адрес на мястото ти за отсядане)

Връзка към коментар
19 minutes ago, muchachote said:

Аз пък летя в понеделник за Испания. Мога ли и аз да мина с антигенен?

"There are two requirements to enter Spain: the PCR test and filling in a specific form.

1. PCR test. A negative test of active infection by Covid-19 is required in the 72 hours prior to arrival in order to enter Spain through ports or airports. The antigen test is invalid.

Supported PDIA modalities for SARS-CoV-2 are: PCR (RT-PCR), TMA (Transcription Mediated Magnification) and other tests based on equivalent molecular techniques. In any case, children under the age of six who arrive in Spain are exempt from presenting this diagnostic test.

2. Form (information here). In all cases, it is mandatory to fill out the Spain Health Control form (FCS). It must be completed and signed it online before your trip to Spain. You may access the form and sign it through the Spain Travel Health portal or through the apps for Android or iOS devices."

 

https://travelsafe.spain.info/en/

  • Шок 1
Връзка към коментар

Не знам даки е за тази тема или за Хумор

Синът днес ходи до Македония по работа.КПП Логодаж-Делчево.Първо македонците яко са тарашили колата,най-вероятно заради добрите съседски отношения.България е отворила ваксинационен пункт между двете КПП-та и ваксинират македонци с Файзер.Сигурно ще се оправдаят,че е за хората с български паспорти,но нашият клиент е казал.че ходи който иска.Пък тук се чудят дали да има зелени коридори или не.

На влизане в БГ има пункт на РЗИ.Погледнали му сетификата и казали,че няма една доза и трябва да го карантинират.Показал епикризи от ЛЛ,че има двете дози и че сертификатът е сгрешен.Служителката казала,че чула по ТВ,че има някакви проблеми със сертификатите.Питах го дали не му е сканирала QR кода.Оказа се,че няма с какво да го сканира.Даже и компютър няма.За сметка на това попълва добре измислен “формуляр”(вижте го по-долу),с който той да докаже на граничния полицай,че е преминал през пункта на РЗИ и може да влезе в БГ.

Е “Няма такава държава!”

6A4EA8D1-147F-44C7-B2E9-13A3008D68FB.jpeg

C18660F0-4279-4EF2-AF22-52073EDF6224.jpeg

  • Харесвам 2
  • Шок 8
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Здравейте, имам едно питане за PCR тест от Рамус. Дали ако направя теста рано сутринта в лабораторията на ул. Ангиста, резултатът ще е готов още същия ден и ще мога да го принтирам същата вечер в Дружба?  

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.