Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

В момента, tougherty каза:

Здравейте, имам едно питане за PCR тест от Рамус. Дали ако направя теста рано сутринта в лабораторията на ул. Ангиста, резултатът ще е готов още същия ден и ще мога да го принтирам същата вечер в Дружба?  

На теория да, аз обаче за по-сигурно отидох в Геника на Плиска сутринта и следобед в 3 ми беше готов резултата. Проблема там е, че на Плиска са до 4 часа мисля, до по-късно са на НДК.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , tougherty каза:

Здравейте, имам едно питане за PCR тест от Рамус. Дали ако направя теста рано сутринта в лабораторията на ул. Ангиста, резултатът ще е готов още същия ден и ще мога да го принтирам същата вечер в Дружба?  

Съвсем същото съм питала точно лаборантите на Ангиста. Носят пробите в Дружба и я стане, я не стане - зависи колко ще е натоварена лабораторията. За по-сигурно ме посъветваха теста да се направи в Дружба.

Връзка към коментар
преди 18 минути , tougherty каза:

Здравейте, имам едно питане за PCR тест от Рамус. Дали ако направя теста рано сутринта в лабораторията на ул. Ангиста, резултатът ще е готов още същия ден и ще мога да го принтирам същата вечер в Дружба?  

В един от почивните дни около Великденските празници си направих там тест около 12:30-13:00ч. Към 16-17ч беше готов. А щом излезе резултата от всеки клон на Рамус може да се принтира. По принцип се застраховат и дават срок до 14 часа, но действат много по-бързо. Само че, някой каза, че клона в Дружба го водят денонощен, но работи през ноща само когато има чартъри. Не знам какво имаш предвид с това "вечер". Имат телефон и дори да са заети в момента, връщат обаждане. Най-добре им звънни и ги разпитай.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Мари Николова каза:

В един от почивните дни около Великденските празници си направих там тест около 12:30-13:00ч. Към 16-17ч беше готов. А щом излезе резултата от всеки клон на Рамус може да се принтира. По принцип се застраховат и дават срок до 14 часа, но действат много по-бързо. Само че, някой каза, че клона в Дружба го водят денонощен, но работи през ноща само когато има чартъри. Не знам какво имаш предвид с това "вечер". Имат телефон и дори да са заети в момента, връщат обаждане. Най-добре им звънни и ги разпитай.

Това за всеки клон не е точно така, защото има някои в кварталите, които по принцип не правят pcr-и и това ползват за извинение да отказват след това и да ги принтират. Имайте си едно наум. Такъв е наример случая с регистратурата в Левски Г. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Мари Николова каза:

Специално ги питах, дали от всяка Рамус може да вземеш принтиран тест на английски и отговориха "да". Но винаги може да има изключения.

Понеже и на мен така ми казаха и затова после щях да я набия бабичката в кварталния рамус като ме върна. 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Предстои ми пътуване до Испания в средата на юни, и понеже вече имам и издаден ваксинационен сертификат искам да попитам има ли някакво инфо дали ще се допускат ваксинирани без да е необходим PCR тест? 

Връзка към коментар
преди 11 минути , czykler каза:

Предстои ми пътуване до Испания в средата на юни, и понеже вече имам и издаден ваксинационен сертификат искам да попитам има ли някакво инфо дали ще се допускат ваксинирани без да е необходим PCR тест? 

Няма преимущество дали имаш или нямаш ваксини за сега.

Нито има решена-гласувана някаква официална дата за пускане на ваксинирани.

Връзка към коментар
преди 4 часа, blueriver каза:

Пак да си задам въпроса.Утре вечер летя за Базел. Сутринта ще направя антигенен(по съвет от съфорумци)тест,за да спазя изискването за Швейцария -от 24ч. Има ли специални изисквания за антигенния тест за там? И освен него и попълването на онлайн формуляра,необходимо ли е нещо друго за Швейцария?

Тест в Геника до Александровска,35 лв. Предполагам техният антигенен е валиден,щом имат център и на летище София?

 

 

 

Връзка към коментар
преди 15 минути , blueriver каза:

 

Аз лично не срещнах изисквания за определена марка тест, когато четох условията им. Виж на сайта на летището в Базел имаше инфо за влизане в страната. Мисля, че няма друго освен това и формуляра. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Швейцария няма конкретни изисквания относно производител на теста.

 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#1918240392

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , stanimir каза:

Швейцария няма конкретни изисквания относно производител на теста.

 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#1918240392

Благодаря за включването. И аз четох тук,но за по-сигурно попитах ,да не стане някоя издънка!

Връзка към коментар
На 20.05.2021 г. в 9:48, master_of_germs каза:

Лабораторията ще ти издаде резултат на английски, въпросът е, че могат да поискат да се дойде на място за получаване на резултата. При всички случаи,  свържи се с тях. Няма никакъв проблем, че е отпреди два месеца, всички изследвания се пазят в системите им.

Днес си взех резултата за ПСР теста ми от месец март. Веднага ми го издадоха - всъщност бланката им си е стандартната на български език, просто ми написаха името на латиница както е в личната ми карта, и ми добавиха номера й, резултата за изследване за ковид19-сарс и т.н. цялото му наименование, и "положителен" също изписано на латиница, подпис и печат. Казаха, че се говорело за по-натам, ама неизвестно кога, да се издава друг някакъв официален документ за пътуване, но засега само толкова могат да дадат. Тестът ми е от лаборатория "Лина" във Варна. Мисля другата седмица да отида и до джипито да видим тя дали ще ми даде още някоя хартийка.

Не вземат пари за издаване на теста на английски - някой беше попитал тук наскоро, затова го казвам.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , iaia_mama каза:

Днес си взех резултата за ПСР теста ми от месец март. Веднага ми го издадоха - всъщност бланката им си е стандартната на български език, просто ми написаха името на латиница както е в личната ми карта, и ми добавиха номера й, резултата за изследване за ковид19-сарс и т.н. цялото му наименование, и "положителен" също изписано на латиница, подпис и печат. Казаха, че се говорело за по-натам, ама неизвестно кога, да се издава друг някакъв официален документ за пътуване, но засега само толкова могат да дадат. Тестът ми е от лаборатория "Лина" във Варна. Мисля другата седмица да отида и до джипито да видим тя дали ще ми даде още някоя хартийка.

Не вземат пари за издаване на теста на английски - някой беше попитал тук наскоро, затова го казвам.

А това "положителен" транскрибирано на латиница ли е, или преведено като "positive", че едва ли много хора знаят какво е "polojitelen"?

  • Смея се 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , searus каза:

А това "положителен" транскрибирано на латиница ли е, или преведено като "positive", че едва ли много хора знаят какво е "polojitelen"?

😆    Аааа,  "Posıtıve"  го написаха. И аз специално се вгледах как се написано 🙂

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , Фил каза:

Това е чудесно, само че ние чакаме всъщност Англия да разреши да се ходи в Испания (а не обратното), Италия, Гърция, да не споменавам България... Не ми се виси отново 10 дена наказана, а шапката с пари, необходима за тестовете, изобщо не можем я преглътна втори път...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , bad kid каза:

Т.е. няма ограничение за влизане? Или?

“Ако българските граждани влизат в Румъния от държави от „зелена зона“, влизането в Румъния е свободно – не се налага карантина и не се изисква представяне на негативен резултат от RT-PCR или други документи.”

Това е от миналата седмица, когато България беше в “жълта зона”. От днес е в “зеления” което означава, че от днес е свободно влизането от България.

  • Харесвам 19
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 50 минути , EliNik каза:

“Ако българските граждани влизат в Румъния от държави от „зелена зона“, влизането в Румъния е свободно – не се налага карантина и не се изисква представяне на негативен резултат от RT-PCR или други документи.”

Това е от миналата седмица, когато България беше в “жълта зона”. От днес е в “зеления” което означава, че от днес е свободно влизането от България.

Това истина ли е? Че не мога да повярвам!!!!?🤔🤔🤔

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 11.05.2021 г. в 13:52, aleks_s каза:

Влизането в страната ще става по вече известните правила ( сертификат за направена ваксина, оздравяване след заразяване с ковид или PCR тест, направен 48 часа преди пътуването).

Разглеждам условията за влизане в Италия и срещам определението " зелен сертификат/пас", който все още е само проект. Правилно ли разбирам, че с нашите ваксинационни сертификати не може да влезем в Италия в началото на юни?

И още един въпрос - при вътрешни полети трябва ли да се попълват документи разни? 🙂

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.