Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Мари Николова каза:

Разглеждам условията за влизане в Италия и срещам определението " зелен сертификат/пас", който все още е само проект. Правилно ли разбирам, че с нашите ваксинационни сертификати не може да влезем в Италия в началото на юни?

И още един въпрос - при вътрешни полети трябва ли да се попълват документи разни? 🙂

 

Преди няколко дни махнаха карантината, много бързат някои.

 

От 16 май се влиза с негативен тест 48 часа преди това, това за влзиащи от ЕУ, УК.

 

Travel Bans & Restrictions in Italy | Travelling to Italy | Selected Tours Italy

 

Доколкото знам, само няколко държави пускат с ваксини за сега.

Връзка към коментар

Да се оплача и предупредя. Уиз не ме допуснаха за Базел с антигенен направен тази сутрин. Базел е Франция и това е. И трябва пср. А че имам регистрация в онлайн формата за Швейцария не ги интересува. Даже се опитаха да лъжат,че и за Швейцария може само с пср. На две различни гишета опитах,но уви...

  • Шок 15
Връзка към коментар
преди 12 минути , blueriver каза:

Да се оплача и предупредя. Уиз не ме допуснаха за Базел с антигенен направен тази сутрин. Базел е Франция и това е. И трябва пср. А че имам регистрация в онлайн формата за Швейцария не ги интересува. Даже се опитаха да лъжат,че и за Швейцария може само с пср. На две различни гишета опитах,но уви...

Аз бих написал оплакване най-малкото, за да ти върнат парите за билета. С малко нахалстване може да се пробваш да получиш и 250 евро за недопускане до борда

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , tch каза:

Аз бих написал оплакване най-малкото, за да ти върнат парите за билета. С малко нахалстване може да се пробваш да получиш и 250 евро за недопускане до борда

Да,един полицай отвън ме видя разстроена,каза че последните седмици има непрекъснато подобни случаи и да си търся правата. Но не знам как. Още седя отвън,не ми се прибира. И не мога и да мисля.

Дайте съвет какво да направя 

Редактирано от blueriver
Връзка към коментар
преди 25 минути , blueriver каза:

Да се оплача и предупредя. Уиз не ме допуснаха за Базел с антигенен направен тази сутрин. Базел е Франция и това е. И трябва пср. А че имам регистрация в онлайн формата за Швейцария не ги интересува. Даже се опитаха да лъжат,че и за Швейцария може само с пср. На две различни гишета опитах,но уви...

@blueriver, искрено съчувствам, представям си как се чувстваш!

Абсолютно идиотска ситуацията, в разписанието на Уиз летището е BSL, което е Швейцария. Спокойно може да ги съдиш.

Точно за това летище се чудех как е организирано, понеже ми предстои да пътувам до там. Нали от него може да се излезе към три държави, но проверката на документи не се ли осъществява от швейцарски граничен контрол първоначално? Какви претенции могат да имат пък нашите, че е Франция?! 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Летището е на френска територия и сега погледнах правилата. 

Всички пристигащи трябва да отговарят на изискванията определени за влизане от държавата  Франция. Изключение правят само граждани и резиденти на Швейцария влизащи в Швейцария. 

 

https://www.euroairport.com/en/safe-travel.html

 

Ситуацията е неприятна, но снощи тук имаше съвет да проверите правилата на летище Базел и трябваше да го направите. 

Сега съжалявам, че аз не проверих, но  едва ли може да оспорвате при така ясно написани условия. Успех все пак и моля за обратна връзка. 

7 minutes ago, Мари Николова said:

@blueriverНали от него може да се излезе към три държави, но проверката на документи не се ли осъществява от швейцарски граничен контрол първоначално?

Има френски и швейцарски граничен контрол , но на практика за да стигнеш до Швейцария  минаваш през френска територия. 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мари Николова каза:

@blueriver, искрено съчувствам, представям си как се чувстваш!

Абсолютно идиотска ситуацията, в разписанието на Уиз летището е BSL, което е Швейцария. Спокойно може да ги съдиш.

Точно за това летище се чудех как е организирано, понеже ми предстои да пътувам до там. Нали от него може да се излезе към три държави, но проверката на документи не се ли осъществява от швейцарски граничен контрол първоначално? Какви претенции могат да имат пък нашите?!

Реално летището е на френска територия. Има изход и за Швейцария и за Франция и в зависимост от къде излезеш, те проверяват съответните гранични власти.

@blueriver много съжелявам , че се е наложило да изживееш този стрес, дано поне получиш компенсация.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , stanimir каза:

Летището е на френска територия и сега погледнах правилата. 

Всички пристигащи трябва да отговарят на изискванията определени за влизане от Франция. Изключение правят само граждани и резиденти на Швейцария влизащи в Швейцария. 

 

https://www.euroairport.com/en/safe-travel.html

 

Ситуацията е неприятна, но снощи тук имаше съвет да проверите правилата на летище Базел и трябваше да го направите. 

Сега съжалявам, че аз не проверих, но  едва ли може да оспорване при така ясно написани условия. Успех все пак и моля за обратна връзка. 

Има френски и швейцарски граничен контрол , но на практика за да стигнеш до Германия или Швейцария минаваш през френска територия. 

Така е за съжаление. Географското местоположение на летището е във Франция, а оттам е и напълно логично да идва изискване за съобразяване с привилата за влизане на Франция. Уиз няма много какво да направят в случая, защото ако върнат после някого, те ще трябва да го возят обратно и вероятно ще имат и глоба. Въпреки това са си за бой абсолютно, защото на сайта им се води, че дестинацията е в Швейцария, а това реално не е така.

 

В имейла който изпратиха преди полета какво пишеше? Имаше ли нещо конкретно за изисквания за тестове? Обикновено пращат някаква информация.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Между другото доста сходна е ситуацията с летище Женева, което пък е на швейцарска територия,  но от него може да излезеш към Швейцария или  Франция. 

 

Вероятно там  е възможно обратното - само с антигенен тест да отидеш във Франция. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Племенницата ми се кани да пътува до Женева. Някой знае ли дали може да се влезе с пълна ваксинация без тест? Изобщо какви са точно условията, че като чета за Базел... то и Женева е съвсем до Франция, ако летището е основното- си е в Швейцария, но знаеш ли Wizz дали не са намери някой хангар и да са го обявили за летище Женева 🙂  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Роми каза:

Племенницата ми се кани да пътува до Женева. Някой знае ли дали може да се влезе с пълна ваксинация без тест? Изобщо какви са точно условията, че като чета за Базел... то и Женева е съвсем до Франция, ако летището е основното- си е в Швейцария, но знаеш ли Wizz дали не са намери някой хангар и да са го обявили за летище Женева 🙂  

Засега нито във Франция, нито в Швейцария, ваксината те освобождава от тест. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
3 minutes ago, Роми said:

Племенницата ми се кани да пътува до Женева. Някой знае ли дали може да се влезе с пълна ваксинация без тест? Изобщо какви са точно условията, че като чета за Базел... то и Женева е съвсем до Франция, ако летището е основното- си е в Швейцария, но знаеш ли Wizz дали не са намери някой хангар и да са го обявили за летище Женева 🙂  

Не са намерили,  кацат си в Швейцария. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , stanimir каза:

Между другото доста сходна е ситуацията с летище Женева, което пък е на швейцарска територия,  но от него може да излезеш към Швейцария или  Франция. 

 

Вероятно там  е възможно обратното - само с антигенен тест да отидеш във Франция. 

Първо искам да благодаря на всички за съчувствието. Толкова подготвян полет уж,но се доверих и на информацията на мое приятелско семейство в Базел. Не се ядосвам за пропадналият билет,както и билетите ми за влакове  там. Които са суперсейвър и нямат възстановяване. А за очакваното удоволствие от пътуването. 

Между другото служителките ме посъветваха да вляза през Женева с антигенен тест🤣.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

Според телевизия Европа днес Педро Санчес Министър-председател на Испания е обявил, че от 7 юни в страната ще се влиза и с документ за ваксинация или преболедуване. 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Таньо каза:

Според телевизия Европа днес Педро Санчес Министър-председател на Испания е обявил, че от 7 юни в страната ще се влиза и с документ за ваксинация или преболедуване. 

Едно наум с министър-председателите😉. Тази дата е казал като възможна за влизане от държави извън ЕС, а именно САЩ

Връзка към коментар

Да докладвам как е по сухоземните граници. Преди няколко часа влязохме с кола в Италия. Никой, нито ни спря, нито ни провери документите или бързите тестове на границата между Словения и Италия. Пътувахме от България и никъде не ни попитаха за къде пътуваме, дали сме транзит или ще оставаме в дадената страна. 

  • Харесвам 12
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , neuromancer каза:

Е не само от извън ЕС, и от вътре също

В тази и други български статии прочетох. Има и цитат на испанския министър на здравеопазването, който ме навежда на мисълта, че ще чакат ЕС сертификатите.

https://www.google.com/amp/s/nova.bg/amp/news/view/2021/05/21/327399/%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD-%D0%B5%D1%81

Като напиша Испания на английски ми излиза новината, касаеща английските туристи. Испански не знам.

Връзка към коментар
преди 31 минути , ДиянаВ каза:

В тази и други български статии прочетох. Има и цитат на испанския министър на здравеопазването, който ме навежда на мисълта, че ще чакат ЕС сертификатите.

https://www.google.com/amp/s/nova.bg/amp/news/view/2021/05/21/327399/%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%89%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D1%8A%D0%BD-%D0%B5%D1%81

Като напиша Испания на английски ми излиза новината, касаеща английските туристи. Испански не знам.

https://elpais.com/economia/2021-05-21/espana-levanta-desde-el-lunes-las-restricciones-para-los-viajeros-del-reino-unido-y-japon.html

 

tanto de UE como de fuera, значи както от ЕС, така и отвън

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 36 минути , ZORI каза:

Аз пък имам питане. Как стои въпроса с карантината и въобще пътуване до или със прекачване в  Лондон, изисква ли се карантина, ваксинация

Може да разгледаш тая тема, но за пътуване до Англия има карантина, освен ако идваш от страна в зеления списък, каквато България не е. За прекачване пак беше писано наскоро

Връзка към коментар

Всички Ковид рестрикции ( с изключение на общественият транспорт) отпадат и в последният бастион на мерките в САЩ - Масачузетс от следващата събота , когато е разгара на най-пиянският  уикенд в годината след този на 4 юли . Това ще и символичният край на пандемията в САЩ , започнала в деня на Свети Патрик през миналата година и приключваща в съботата на Мемориъл уикенд.

 

 

  • Харесвам 14
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 10 часа, ДиянаВ каза:

Едно наум с министър-председателите😉. Тази дата е казал като възможна за влизане от държави извън ЕС, а именно САЩ

И Япония, за тях двете ставаше дума.

 

Иначе има много време докато се приеме, малко е я стане, я не.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Alexander каза:

И Япония, за тях двете ставаше дума.

 

Иначе има много време докато се приеме, малко е я стане, я не.


За туристите от САЩ  , а и за други страни извън ЕС, е сигурно влизането в Испания от 7 юни - https://www.reuters.com/world/europe/spain-let-vaccinated-travellers-non-eu-countries-june-7-2021-05-21/

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , stanislavpp каза:


За туристите от САЩ  , а и за други страни извън ЕС, е сигурно влизането в Испания от 7 юни - https://www.reuters.com/world/europe/spain-let-vaccinated-travellers-non-eu-countries-june-7-2021-05-21/

А има ли новини или слухове за  нещо в обратна посока??

Че пуснат ли и взимам билета за след 10-20 дни, няма да ги бавя..

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.