Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Нали следващата сряда в ЕС официално ще бъдат обявени  правилата за влизане , изискванията няма как да не са координирани със САЩ и да не са реципрочни. Предполагам , че и същият ден или малко след това ще се обяват и тези от страна на САЩ. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, ZORI каза:

Аз пък имам питане. Как стои въпроса с карантината и въобще пътуване до или със прекачване в  Лондон, изисква ли се карантина, ваксинация

Буквално на предишната страница обсъждахме точно това.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 20.05.2021 г. в 15:37, Branko каза:

Ами просто трябва някой да вдигне жесток скандал на летището .Така стана и с Уиз преди време,стана скандал ,имаше и репортаж по тв ,че отказват неправомерно достъп до борда на полета на пътници ,които са транзит и после започнаха да ги качват 

Мен ме стресираха точно така на 24.04. Прибирам се към Швейцария с полет до Меминген. Имам си код за влизане в Швейцария с влак. Служителката на летището ми казва - Нямате код за Германия няма да Ви кача. Показвам, че не се иска, а тя не и не. Страхотен стрес. "Искам с шефа Ви да говоря" - казвам. "Аз съм" ми казва тя. Започвам да попълвам за код. На адрес трябвало да напиша - адреса на летище Меминген. Попълних, а тя ми вкара адреса и ме пусна. Чувството за собствена важност е огромно. Можеше да ми каже от самото начало да си го направя този код и без стрес да ме качи в автобуса.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Бърз отчет: Според официалните източници за влизане в Румъния трябва ПСР или сертификат за ваксинация за избягване на карантината... Е, ние днес през Видин минахме за около 30 секунди, без изискване на каквото и да е, като доброто старо, ПРЕДпандемично време 😄 

  • Харесвам 15
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз пак да питам. Има ли някой, който е бил скоро в Барселона или Рим или планира скорошно пътуване до там? Бихте ли споделили как е обстановката, защото се чудим дали си заслужава да се планира пътуване през юни за там?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Ocean Waves каза:

Аз пак да питам. Има ли някой, който е бил скоро в Барселона или Рим или планира скорошно пътуване до там? Бихте ли споделили как е обстановката, защото се чудим дали си заслужава да се планира пътуване през юни за там?

За Испания изчакайте 7 юни, ако сте ваксинирани. От тази дата трябва да пускат със сертификат. Иначе с PCR.

За Италия - с PCR или антигенен тест.

Мерките се разхлабват всяка седмица, но засега маските са задължителни навсякъде и в двете страни. Заведения и музеи работят.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Маските не ми се вярва да паднат скоро в Испания поне. Те са си с тях от миналия март..

През цялото  лято на 2020, нямаше никакви изисквания за влизане и излизане в страната и пак имаше маски навсякъде.

Връзка към коментар
преди 1 час, П.Кръстев каза:

Бърз отчет: Според официалните източници за влизане в Румъния трябва ПСР или сертификат за ваксинация за избягване на карантината... Е, ние днес през Видин минахме за около 30 секунди, без изискване на каквото и да е, като доброто старо, ПРЕДпандемично време 😄 

А имахте ли изобщо подготвен PCR тест?

 

Връзка към коментар
На 21.05.2021 г. в 17:46, muchachote каза:

Това истина ли е? Че не мога да повярвам

Да. Проверено лично днес на Дунав мост 🙂

Няма ограничения или каквато и да било проверка за тестове/сертификати и т.н.

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

С карта на СБА може ли да се направи PCR тест на летището в Геника за 80 лв или тази цена е само за другите им лаборатории? Трябва да направя тест след 20 часа, за да мога да мина с 1 тест за уикенд пътуване и се чудя дали ще може да стане така.

Връзка към коментар
преди 1 час, bad kid каза:

Нали някой писа, че вече в Румъния не ни искат документи за Ковид.

Да,така е-няма ограничения!Нито карантина,нито тест,нито ваксинация,абсолютно нищо!

https://nova.bg/news/view/2021/05/22/327485/отпаднаха-ограниченията-за-пътуване-от-българия-към-румъния/

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 19.05.2021 г. в 9:24, Костов каза:

Мисля, че Австрия, Испания, Италия и Кипър са без карантина. Също така има билети и до Айндховен, но там е с карантина.

Как е с Унгария, някой знае ли?

Връзка към коментар

@ZORI Има карантина и даже има и допълнителни рестрикции за чуждестранни граждани. Аз следя мненията в другата тема и проверявам този линк пак от темата https://apply.joinsherpa.com/travel-restrictions (мн благодаря на @stanislavpp

Като се зададат дестинация от-до, паспорт, ваксина - да/ не и освен това дава директна връзка със страниците на полиция/ външно на конкретната държава. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, ZORI каза:

Как е с Унгария, някой знае ли?

Моля ползвайте тази тема за правилата за пътуване свързани с ковид. Освен другото, тук в избраните мнения ще намерите линкове за актуална информация.

Темата на авиокомпанията е за въпроси, свързани с авиокомпанията, а не с дестинацията.

Връзка към коментар

Здравейте,

обмислям пътуване с кола до Албания и се чудя дали да не отида след това до Черна Гора. От това, което прочетох, при влизане в Ч.Гора от Албания не се изисква тест, дали е така?

И след това ако реша да отида до Румъния, на влизане в България дали остана изискването за тест/карантина?

Мерси

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От 1 юни влизащите в Турция пътници ще могат да си правят PCR тест на ГКПП "Капитан Андреево - Капъкуле" срещу само 20 лв.

 

https://www.segabg.com/hot/turciya-shte-pravi-pcr-testove-na-granicata-bulgariya-sreshtu-samo-20-lv

 

 

  • Харесвам 10
  • Шок 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 18.05.2021 г. в 22:53, aladinoplus каза:

Здрасти,

 

Искам специално да благодаря за линковете. Взех, че покрай информацията влезнах в сайта на PolyClinic St. Moritz AG и се оказа, че мога да си book-на безплатен антигенен тест за събота и като причина имаше избор 'border crossing". Та в 13:00 часа сме там с booking и ако наистина подейства ще се похваля официално. Никъде не пише или поне не видях, че е само за местни, а сайта се беше преведен и на аглийски. Имам потвърждение на E-mail.

Здравейте,

 

Да докладвам. Завърнах се от Швейцария и Италия. Пътувайте спокойно по старата схема през Бергамо за Швейцария. На входа и на изхода на Швейцария никой не ти иска нищо - информацията е неофициална и се отнася за моя частен случай. Тотално не са заинтересовани в Италия, когато идваш от CH дали имаш тест или не. Жалко, че загубих време за безплатния тест в St.Moritz, но все пак благодарности на швейцарците - ако ви се налага записвайте си online час и се възползвайте. Тестовете са на Roche. За мен всеки тест е нериятен. В Италия цареше  хаус, заради гениалната промяна на срока на тестовете от 72 на 48 часа. Налага се на летище София да се редиш на опашка за чекиране, въпреки, че нямаш нищо за чекирне и да покажеш документи за Италия /антигенен+документа за вход/ - т.е. отделете си повече време. Много хора са неподготвени за полета и губят и твоето време. Швейцарските железници ни предоставиха самостоятелно купе почти през цялото време на Bernina pass. Навън без маски, вътре със за CH. В Италия навсякъде с маски. Оптимистично от мен: туризмът и живота се завръщат - в Лугано и Комо имаше стотици навън и заведенията /отвън/ пръщяха по шевовете. За момент ако нямаше хора с маски щях да забравя, че има пандемия.

  • Харесвам 28
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Инфо от един ваксинационен център в София:

Който не пътува да не бързал да си печата сертификата, защото финалната версия на формата щяла да е готова чак към 10-15ти юни.

😷

За т.нар. Зелен сертификат пишат горе долу същото - които имат сертификат, който е във формат от преди пускането на Зеления, ще си вадят нови.

- https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/qanda_21_1187

People who have been vaccinated before the Digital Green Certificate is put in place should also have the possibility to obtain the necessary vaccination certificate. If they received a vaccination certificate that did not meet the interoperable standards required under the Regulation, they may request a new one.

At the same time, Member States may continue to issue proofs of vaccination in other formats for other purposes, in particular for medical purposes.

 

Дали българските документи, които в момента се издават и се ползват за пътуване отговарят на 100%, 90% или 10% на това, което ще е в крайния Зелен паспорт, нямам идея.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 12 минути , Coo каза:

Инфо от един ваксинационен център в София:

Който не пътува да не бързал да си печата сертификата, защото финалната версия на формата щяла да е готова чак към 10-15ти юни.

😷

За т.нар. Зелен сертификат пишат, горе долу същото - които има сертификат, който е във формат от преди пускането на Зеления, ще си вадят нови.

Дали българските документи, които в момента се издават и се ползват за пътуване отговарят на 100%, 90% или 10% на това, което ще е в крайния Зелен паспорт, нямам идея.

 

- https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/qanda_21_1187

People who have been vaccinated before the Digital Green Certificate is put in place should also have the possibility to obtain the necessary vaccination certificate. If they received a vaccination certificate that did not meet the interoperable standards required under the Regulation, they may request a new one.

At the same time, Member States may continue to issue proofs of vaccination in other formats for other purposes, in particular for medical purposes.

А от Европейската комисия допускат ли, че в сертификатите може да има грешки и поправянето им отнема време, сигурно седмица поне. Според мен е по-добре да се види черно на бяло какво пише и да се реагира навреме, а не да се чака в последния момент 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може ли някой да ми каже, моля, за полет в неделя сутринта , за Франкфурт, антигенен тест върши ли работа?

Ако да:

- къде в София може да се направи в събота

- Колко часа валидност има за Германия

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

Може ли някой да ми каже, моля, за полет в неделя сутринта , за Франкфурт, антигенен тест върши ли работа?

Ако да:

- къде в София може да се направи в събота

- Колко часа валидност има за Германия

 

Цитат

What tests are recognised?

In principle, nucleic acid amplification techniques (PCR, LAMP, TMA) and antigen tests for the direct detection of the SARS-CoV-2 coronavirus are recognised.

Antibody tests are not recognised.

Rapid antigen tests are recognised if they fulfil the minimum criteria recommended by WHO. These include tests that, as compared with PCR tests, meet ≥80% sensitivity and ≥97% specificity. The performance indicators of rapid antigen tests are always compared relative to a PCR test and vary from manufacturer to manufacturer (see package leaflet of antigen test).

 

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/coronavirus-infos-reisende/faq-tests-einreisende-englisch.html

 

Не забравяй да си попълниш и ПЛФ-а

https://www.einreiseanmeldung.de/#/

 

Утре летя за Франкфурт и ще докладвам. Но аз съм с ваксина.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.