Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Означава ли това задължителен ПСР за всеки полет на УИЗ от София, мислех да мина с антигенен тест.

преди 1 час, Яничка каза:

Пред мен на чек-ин гише на Уиз върнаха пътник с антигенен тест и не го допуснаха до бординг.

 

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Raindrop каза:

Означава ли това задължителен ПСР за всеки полет на УИЗ от София, мислех да мина с антигенен тест.

 

Не, но летище Базел се води на френска територия и съответно Уиз се водят от френските разпоредби, според които трябва да предоставиш ПСР. Ако летиш към Германия например, може с антигенен, защото тамошните дърцавни разпоредби го разрешват

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Raindrop каза:

Означава ли това задължителен ПСР за всеки полет на УИЗ от София, мислех да мина с антигенен тест.

 

В случая става въпрос, че минаваш през френска територия, нищо, че дестинацията е Швейцария. А за Франция искат PCR.

За този конкретен полет пускат два мейла. Един с изискванията за влизане в Швейцария и друг с изискванията за Франция. Ако човек не е наясно с особеностите на това летище може да реши, че Уиз са се объркали. С две думи, проверявайте какво ви пращат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте, първо се извинявам, ако е писано, но 300+ страници....

Замислям пътуване до Лос Анджелис, може и до Сан Диего,  средата на юли, с изходна точка Бургас. С турците е оптималният вариант - с колата до там и директно в ЛА... но се зачетох в изискваният и 13 часа с маска, ако някой на реда е свалил маската да яде ти не можеш. Няма да го издържа. Та питанката ми е, от къде и с кой би било най-леко за пътуване. До колкото знам в САЩ рестрикциите падат от 15 юни, те си спазвам май някакви си техни правила и може би ще е по-леко с тях.  Бих бил много благодарен, ако някой вече е направил подобно проучване, да взема инфото наготово, защото къде другаде, ако не тук ще намеря най-изчерпателна информация!  А от мен ще е бирата!

Връзка към коментар

обобщено за ЕС-сертифката

https://dariknews.bg/novini/sviat/oficialno-vsichko-koeto-triabva-da-znaem-za-covid-udostoverenieto-na-es-2271571

 

тези шест седмици плавно въвеждане малко ме притесняват, уж сме най компютризираната нация и с най-много ИТ на глава от население, ама дойде ли до държавно-административни системи, ставам леко нащрек

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 21 минути , Raindrop каза:

Означава ли това задължителен ПСР за всеки полет на УИЗ от София, мислех да мина с антигенен тест.

 

Коментарът ми за PCR касае Швейцария и Франция. Между другото, не съм убедена, че за Швейцария може да се мине с антигенен. Четох преди пътуването подробно сайта на швейцарците и там обясняват, че в посока към Швейцария, признават само PCR. Нямам възможност сега да търся цитата и сайта, но така обяснено, ме накараха да заложа на сигурно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Знае ли някой дали ваксинирани туристи се допускат в Исландия без тест или карантина? Колко време трябва да е минало от втората доза? Твърде неясно и объркано са разписали изискванията си. За преболедували също дали има ограничение преди колко време е бил положителния тест? Може би @DenitsaS ще може да даде малко светлина. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Яничка каза:

Коментарът ми за PCR касае Швейцария и Франция. Между другото, не съм убедена, че за Швейцария може да се мине с антигенен. Четох преди пътуването подробно сайта на швейцарците и там обясняват, че в посока към Швейцария, признават само PCR. Нямам възможност сега да търся цитата и сайта, но така обяснено, ме накараха да заложа на сигурно.

В Швейцария може и с антигенен тест, не по стар от 24 час. Изискванията за тест са само при пристигане със самолет. Във всички останали случай няма изискване за тест. Също така трябва да се попълни и онлайн формуляр.
https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#-1854372153

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 40 минути , Камен каза:

Здравейте, първо се извинявам, ако е писано, но 300+ страници....

Замислям пътуване до Лос Анджелис, може и до Сан Диего,  средата на юли, с изходна точка Бургас. С турците е оптималният вариант - с колата до там и директно в ЛА... но се зачетох в изискваният и 13 часа с маска, ако някой на реда е свалил маската да яде ти не можеш. Няма да го издържа. Та питанката ми е, от къде и с кой би било най-леко за пътуване. До колкото знам в САЩ рестрикциите падат от 15 юни, те си спазвам май някакви си техни правила и може би ще е по-леко с тях.  Бих бил много благодарен, ако някой вече е направил подобно проучване, да взема инфото наготово, защото къде другаде, ако не тук ще намеря най-изчерпателна информация!  А от мен ще е бирата!

Не мисля, че има авиокомпания в момента, която да не изисква носенето на маска през цялото време. За яденето не се спазва много много, обикновено всички се хранят едновременно, но за носенето на маска си следят- колко стриктно зависи от кабинния екипаж. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Камен каза:

Здравейте, първо се извинявам, ако е писано, но 300+ страници....

Замислям пътуване до Лос Анджелис, може и до Сан Диего,  средата на юли, с изходна точка Бургас. С турците е оптималният вариант - с колата до там и директно в ЛА... но се зачетох в изискваният и 13 часа с маска, ако някой на реда е свалил маската да яде ти не можеш. Няма да го издържа. Та питанката ми е, от къде и с кой би било най-леко за пътуване. До колкото знам в САЩ рестрикциите падат от 15 юни, те си спазвам май някакви си техни правила и може би ще е по-леко с тях.  Бих бил много благодарен, ако някой вече е направил подобно проучване, да взема инфото наготово, защото къде другаде, ако не тук ще намеря най-изчерпателна информация!  А от мен ще е бирата!

И аз мисля че такава авиокомпания без маска на борда надали ще намериш, но поне може да си вземеш/ушиеш от възможно най-рехавата материя и почти да не я усещаш ( имам ушита от коприна и когато се налага да стоя по-дълго с маска някъде я ползвам - основно по полети. Не се усеща )

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Божидар каза:

Може ли да ми кажете от къде да си извадя документи за вход за Италия .

https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021/01/modulo_rientro_sintetico_08_gennaio_eng.pdf

това си разпечатайте+антигенен тест от някоя  лаборатория. Носих и разпечатан билет, но само тук. Ваксинационния сертификат не го давайте в Италия -не се налага, а предизиква интерес на граничния полицай- явно не беше виждал такъв. В България сме измислили модела на смесване на потоците - болни и здрави са на една опашка за тест. В поликлиниката в Швейцария  бяха на две опашки- за здрави без симптоми и за такива със симптоми. Предполагам до година/ две тази практика ще влезне и в България - няколко дни след като Forbs обяви Р. Михайлов за милярдер. Последните изречения са в кръга на шегата.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Камен каза:

До колкото знам в САЩ рестрикциите падат от 15 юни, те си спазвам май някакви си техни правила и може би ще е по-леко с тях.

Какви рестрикции се очаква да падат? Засега не може да се лети с прекачване в Шенген, така че остават турците, сърбите и катарците. Авиокомпания без маска надали ще намериш.

Връзка към коментар
преди 27 минути , funny каза:

И аз мисля че такава авиокомпания без маска на борда надали ще намериш, но поне може да си вземеш/ушиеш от възможно най-рехавата материя и почти да не я усещаш ( имам ушита от коприна и когато се налага да стоя по-дълго с маска някъде я ползвам - основно по полети. Не се усеща )

При турците няма да го качат с такава маска. Трябва си маска за еднократна употреба медицинска. Те също предоставят на борда в комплекти с дезифектант и антибактериални кърпички. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Какви рестрикции се очаква да падат? Засега не може да се лети с прекачване в Шенген, така че остават турците, сърбите и катарците. Авиокомпания без маска надали ще намериш.

Не знам и аз бях чул това за Шенген, но днес един приятел, който работи за Carnival Cruises лети през Франкфурт за ЛА с Луфтханза. Като билета му е уреден директно от компаният, естествено. 
 

@funny, благодаря. Може наистина да пробвам някоя лека копринена маска о колко време ще изларам. В ежедневието не ми се налага да носия, освен като вляза да напазаря в магазина и познавайки се 13-14 часа ще откача и бих предпочел да не ходя изобщо. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , Камен каза:

 

@funny, благодаря. Може наистина да пробвам някоя лека копринена маска о колко време ще изларам. В ежедневието не ми се налага да носия, освен като вляза да напазаря в магазина и познавайки се 13-14 часа ще откача и бих предпочел да не ходя изобщо. 

Оо и аз не ги понасям и за това в момента дори и не се замислям за дълго пътуване. Но дори и на полетите в Европа влизам с медицинска маска и като излети самолета я сменям с моя . Не обръщат много много внимание след влизането (и само гледай да е бяла материята на твоята маска 😉 )

 

преди 5 минути , Jorro каза:

При турците няма да го качат с такава маска. Трябва си маска за еднократна употреба медицинска. Те също предоставят на борда в комплекти с дезифектант и антибактериални кърпички. 

Пътувах вече точно с турците през февруари с такава маска. Даже там си влязох от началото с нея .

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Velyana каза:

В Швейцария може и с антигенен тест, не по стар от 24 час. Изискванията за тест са само при пристигане със самолет. Във всички останали случай няма изискване за тест. Също така трябва да се попълни и онлайн формуляр.
https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#-1854372153

Не искам да споря, чела съм подробно информацията на линка. Там пише:

2. Swiss border control: Border control authorities in the airport’s transit zone check the negative test result on a random basis. For this control, a result brought from the following test is permissible:

  • A PCR test carried out within the last 72 hours

If you don’t have a PCR test result, the control authority at the border can punish you with a CHF 200 fine. Regardless of whether you are controlled or not, the following rules also apply:

 

и най-вече частта:

 

Why is a rapid antigen test taken in Switzerland permissible but this is not the case for a rapid antigen test taken abroad? The reason for this is that we are familiar with the quality standard for the test in Switzerland and know that it is sufficiently reliable. For rapid antigen tests taken abroad, the quality standard is often unknown.

 

Коментарът ми касае влизане в Швейцария по въздух. По суша е различно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз пътувах с турците февруари. На влизане в самолета раздаваха определен вид маски и трябваше само с тях да стоим. Правеха забележка, ако маската е под носа или е свалена. Като цяло беше стриктно, но нямаше проблем да се храним всички, когато раздадоха храната.  Е, стюрдесите правеха забележки на всички, но не и на един куп евреи, които си махнаха маските, даже някои влизаха в самолета без. Една до мен си свали маската в момента, в който седна, помоли се и заспа без маска. Крайно нагло поведение от страна на евреите и изключително несправедливо от страна на стюардесите. Или всички ще спазваме правилата или не. 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Eva eva каза:

На влизане в самолета раздаваха определен вид маски и трябваше само с тях да стоим.

И на нас раздаваха но без изискване за носене на тяхната маска. Иначе следяха да няма хора без маски. 

Сега виждам, че в момента на сайта на Турците има изискване за определен тип маска :

 

Is it mandatory to wear a mask during the flight? Read more 

Wearing a mask at the airport, while boarding and during the flight is mandatory. You can only wear a medical mask (masks with one-way valves or vents are not allowed). As single-use surgical masks must be changed every four hours, you are advised to bring enough masks for the duration of your travel.

https://www.turkishairlines.com/en-int/announcements/coronavirus-outbreak/what-you-should-know-during-the-pandemic/

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, mary_shery каза:

Знае ли някой дали ваксинирани туристи се допускат в Исландия без тест или карантина? Колко време трябва да е минало от втората доза? Твърде неясно и объркано са разписали изискванията си. За преболедували също дали има ограничение преди колко време е бил положителния тест? Може би @DenitsaS ще може да даде малко светлина. 🙂

За съжаление и на мен са ми малко объркани правилата, тъй като в последно време имаше много промени 🙂 По тази причина не съм ъпдейтвала и темата с актуалните новини скоро 😞 Тази е официалната страница с информация за пътуване до Исландия: https://www.covid.is/categories/travel-to-and-within-iceland Има вариант и да зададете конкретен въпрос в чат. Сега последно знам, че на 15-и юни ще се преразгледат изискванията за влизане, до тогава ще се прави тест при пристигане на летището на всички. Ако намеря някаква по-подробна статия, ще пусна инфо в подфорума. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Аз от началото на годината летях 4 пъти с Търкиш. Всеки път изискваха медицинска маска. Ако не носите, те ви дават. Зависи колко стриктни са стюардесите на полета и дали ще ви правят забележка, ако я подмените в последствие. Аз лично намирам КН95 за най-удобни, защото не ти се лепват за устата и носа, и имаш пространство да дишаш. По време на хранене никой не съм чула да се прави забележка към хората на един ред, все пак цялата храна се раздава едновременно. Също може да си махате маската докато пиете вода или друго (просто го дръжте на масичката пред вас, може и 30 мин да минат) и докато сте в тоалетната. Това е презокеански полет, ще пътувате през нощта. Турците летят с 777, последните 3 реда са по 2 седалки. Вземете си място до прозореца и като дойде време за спане, просто се обърнете гръб на пътеката, завийте се с одеялото и може да си откачите маската от едната страна, да не ви пречи толкова. Като цяло, всичко е въпрос на нагласа. Не е толкова страшно, не си разваляйте плановете заради такава дреболия 🙂

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Да дам отчет за влизането в Германия.

 

Бордната карта се издава на гишетата. Онлайн чекин не издава бордната. Искат немския ПЛФ и пср или ваксинационен сертификат.

На кацане във Франкфурт, се качиха полицаи и искаха да видят сертификата и личната карта на всеки при слизането.

На паспортния контрол на някои искат сертификата, на други не.

 

Маски на закрито и в ресторантите те пускат вътре само със сертификат или пср.

Доста дебилно.

 

Някои хотели също искат сертификати, други са щастливи и само на евро-то.

 

  • Харесвам 8
  • Шок 8
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.