Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 12 минути , master_of_germs каза:

Би трябвало да може, защото Румъния има свои правила за определяне на "зелените зони", от които пуска без тестове, според процента на заразени в дадена държава. А Сърбия има по-малко от нас.

Аз мисля че до 01,07 ще може свободно да се пътува до Турция , Македония и Сърбия , не и до Гърция , но на мен Гърция никога не ми е била любима плажна дестинация. Ще видим.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , ДиянаВ каза:

И трябва ли да се връщаме към миналото лято от юли-август, когато се оплаквахме, че не ни пускат да влезем в Италия, Гърция, Германия по едно време, Австрия, Кипър ... има сигурно и други?

Не, не е проблем турист със семейство или няколко приятели да отиде до Албания, Сърбия и Румъния. Този път дори симпатизирах и на моите приятели-румънските туристи🙂. Проблем според мен ще стане от нетуристите, като миналогодишната Златка с полет от Нидерландия, която не знаела, че има “пилимония”. За справка можеш да видиш към коя таргет група са ориентирани полетите на Уиз (несезонни) от Варна например.

Предполагам, че могат да се нанесат още корекции в тази заповед, да се попълва декларация къде си бил през последните 14 дни, и мерките да са в съответствие, а не да има значение само откъде влизаш в страната. 

Аз проявявам повече разбиране и съчувствие към работещите "в чужбината", отколкото на пътуващи, съзнателно деклариращи неверни данни, за да избегнат определени правила. Защото спасявайки се поединично, не работят за по-справедливи и адекватни мерки, каквито са им често претенциите и оправданията. 

Сега да си засегна и любимата тема 😊 Спря си днес една жена колата на аварийки на двупосочна улица, на моста пред нас, излезе и си хвърли боклука в реката 🙄. Вероятно би ми казала, че няма поставено кошче или не се кефи на контейнера, или че вярва в силата на реката да се пречисти и предпази от зарази.  

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 26 минути , master_of_germs каза:

Би трябвало да може, защото Румъния има свои правила за определяне на "зелените зони", от които пуска без тестове, според процента на заразени в дадена държава. А Сърбия има по-малко от нас.

Наполовина си прав. 🙂

Сърбите май от днес са в зелената зона на румънците, но коефициентът им е по-лош от нашия.

А и тези неща са доста динамични.

Връзка към коментар
преди 28 минути , master_of_germs каза:

Би трябвало да може, защото Румъния има свои правила за определяне на "зелените зони", от които пуска без тестове, според процента на заразени в дадена държава. А Сърбия има по-малко от нас.

Не. Сърбия е в “жълта зона” с 2,1 на 1000. 
“Зелена зона” е от/под 1,5 на 1000. 
Ето “списък”, утре сигурно ще има актуализация. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , EliNik каза:

Не. Сърбия е в “жълта зона” с 2,1 на 1000. 
“Зелена зона” е от/под 1,5 на 1000. 
Ето “списък”, утре сигурно ще има актуализация. 

Има по-нов, вече са на 1,4.

Връзка към коментар
преди 24 минути , Lindt каза:

Предполагам, че могат да се нанесат още корекции в тази заповед, да се попълва декларация къде си бил през последните 14 дни, и мерките да са в съответствие, а не да има значение само откъде влизаш в страната. 

Аз проявявам повече разбиране и съчувствие към работещите "в чужбината", отколкото на пътуващи, съзнателно деклариращи неверни данни, за да избегнат определени правила. Защото спасявайки се поединично, не работят за по-справедливи и адекватни мерки, каквито са им често претенциите и оправданията. 

Сега да си засегна и любимата тема 😊 Спря си днес една жена колата на аварийки на двупосочна улица, на моста пред нас, излезе и си хвърли боклука в реката 🙄. Вероятно би ми казала, че няма поставено кошче или не се кефи на контейнера, или че вярва в силата на реката да се пречисти и предпази от зарази.  

 

Извън темата 🙂, защото не искам да пренасям в друга🙂

Линдт, нямам сили за отговор, но пък искам да ти кажа, че днес, когато публикува онзи киш, бях толкова гладна, че ми идеше да те ... изям😉

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 8 минути , ДиянаВ каза:

Извън темата 🙂, защото не искам да пренасям в друга🙂

Линдт, нямам сили за отговор, но пък искам да ти кажа, че днес, когато публикува онзи киш, бях толкова гладна, че ми идеше да те ... изям😉

дам, явно не си обядвала три пъти като нас 🤭 

Истински ми стана смешно за "пилимонията" и жената спечели симпатиите ми, ама може да е от виното 🙃 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 41 минути , Lindt каза:

Вероятно би ми казала, че няма поставено кошче или не се кефи на контейнера, или че вярва в силата на реката да се пречисти и предпази от зарази

https://fb.watch/5LJhMNAoXh/

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 26.05.2021 г. в 20:54, aladinoplus каза:

https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021/01/modulo_rientro_sintetico_08_gennaio_eng.pdf

това си разпечатайте+антигенен тест от някоя  лаборатория. Носих и разпечатан билет, но само тук. Ваксинационния сертификат не го давайте в Италия -не се налага, а предизиква интерес на граничния полицай- явно не беше виждал такъв. В България сме измислили модела на смесване на потоците - болни и здрави са на една опашка за тест. В поликлиниката в Швейцария  бяха на две опашки- за здрави без симптоми и за такива със симптоми. Предполагам до година/ две тази практика ще влезне и в България - няколко дни след като Forbs обяви Р. Михайлов за милярдер. Последните изречения са в кръга на шегата.

Много ви благодаря 

Връзка към коментар

Малко оффтопик, но все пак е свързано с пътуванията:

Току-що видях, че в лаборатории synevo pcr теста е 87 лв.,  не знам колко бързо излизат резултати обаче, понеже аз само в Рамус съм ходила. Като трябва да се правят няколко теста, както се казва всеки лев е от значение 😄 

 

edit : Сега видях, че пробите се взимат по график, та това явно е уловката, но все пак, на някой може да му е удобно https://www.synevo.bg/pcr/#

Връзка към коментар
преди 16 минути , Kristinna каза:

Малко оффтопик, но все пак е свързано с пътуванията:

Току-що видях, че в лаборатории synevo pcr теста е 87 лв.,  не знам колко бързо излизат резултати обаче, понеже аз само в Рамус съм ходила. Като трябва да се правят няколко теста, както се казва всеки лев е от значение 😄 

 

edit : Сега видях, че пробите се взимат по график, та това явно е уловката, но все пак, на някой може да му е удобно https://www.synevo.bg/pcr/#

Вчера правих на дъщеря ми в Синево. Тестове се правят между 11:00 и 13:00ч.. Резултата излезе около 16:00ч. Превод на английски се взема на следващия ден от 13:30 до 15:00ч.  Цената е 90 лв. 87 за теста и 3 лв. такса биологичен материал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте магеланци. Преливам от кеф и се превивам от смях. Току що се прибирам от Испания. На летището се заформя дълга опашка пред служителите от РЗИ. Питат всеки "имате ли PCR-тест"? Който има, го показва и отива на паспортен контрол. Е, аз имах за влизане в Испания, направен на 23-и /неделя/. Реших да рискувам и го показах. Не знам какво гледат или дали са зле с елементарната аритметика, защото от 23 до 28 са минали повече от 72 часа май. Един дебел чичка ми каза мИни от там и аз минАх.😁 Риск печели, риск губи.

  • Харесвам 6
  • Смея се 19
Връзка към коментар

пак за прословутия сертификат
 

Цитат

 

 България е готова за въвеждането на европейския цифров зелен сертификат (ЕЦЗС). Той ще улесни значително пътуването в европейските държави. 👉 https://bit.ly/2RJMBRO

📄 Сертификатът влиза в сила от 1 юли 2021 г. и по регламент е безплатен.
📌 Европейската комисия определя 3 варианта на документа:
- за наличие на завършен ваксинационен цикъл с една от одобрените от ЕК ваксини срещу COVID-19;
- при негативен тест;
- при преболедуване - с валидност до 180 дни след първия положителен тест.

 

ЕЦЗС ще бъде част от електронното медицинско досие на пациента.
 - Достъпът за досието е през здравно-информационния портал на НЗИС www.his.bg;
 - чрез квалифициран електронен подпис (КЕП)
- има достъп до него навсякъде по света, по всяко време.

📄 Старите сертификати ще продължат да бъдат валидни в България, с гратисен период до 12 август 2021 г.

 Трите варианта съдържат специален QR код, чрез който ще се да провери валидността му.

📱Притежателите на здравни сертификати чрез разработена апликация ще разполагат с тях на мобилния си телефон или таблет, без да е необходимо да ги разпечатват на хартия и да се струпват пред личните лекари или ваксинационните центрове за издаване на документа.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 17 минути , antea каза:

пак за прословутия сертификат
 

 

Тотално се обърках вече...

Дъшеря ми се ваксинира и си има сертификат, планира връщане в Бг в края на юли, когато той ще е невалиден. В системата е дала за връзка моя телефон, т.к. тя няма български.

Значи ли това, че в някакъв момент на моя телефон ще получа нейния нов евросертификат или някакъв код или връзка с т.нар. система?

Връзка към коментар

Германия премахва ограниченията за пристигащите от България със сухопътен транспорт от 30 май. Това съобщи Министерството на външните работи. (МВнр). Това става възможно, след като 30 май 2021 федералната република повече няма да определя България като рискова страна заради намалелите случаи на заразяване с коронавирус.

По информация на посолството ни в Берлин при пристигане в Германия с автомобилен или железопътен транспорт за гражданите, пребивавали през последните 10 дни единствено в България, се премахва задължението за електронна регистрация, представянето на негативен тест, удостоверение за пълна ваксинация или удостоверение за оздравяване след прекаран коронавирус и карантина.

 

За пристигащите със самолет отпада електронна регистрация, но остава задължението за представяне на негативен тест, удостоверение за пълна ваксинация, или удостоверение за оздравяване след прекаран коронавирус. Документът трябва да бъде представен на авиокомпанията преди заминаването.Не се изисква тест за деца, ненавършили 6-годишна възраст.

В Германия се признават PCR, LAMP, TMA и антигенни тестове за директно откриване на SARS-CoV-2. Пробата трябва да е взета не повече от 72 часа преди пристигане във Федералната република. Не се признават тестовете за антитела. Алтернативно може да бъде представен и антигенен тест, не по-стар от 48 часа. При престой в регион с висока заболеваемост или регион с варианти на вируса тестът трябва да е не по-стар от 24 часа.

  • Харесвам 9
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , noshtna_ptica каза:

Значи ли това, че в някакъв момент на моя телефон ще получа нейния нов евросертификат или някакъв код или връзка с т.нар. система?

надали някой може да ти отговори сега, освен ако не е разработчикът на апликацията от Информационно обслужване; предполагам, ще знаем, когато стане ясно на какъв принцип ще се валидира потребителят на приложението

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , stanimir каза:

По информация на посолството ни в Берлин при пристигане в Германия с автомобилен или железопътен транспорт за гражданите, пребивавали през последните 10 дни единствено в България, се премахва задължението за електронна регистрация, представянето на негативен тест, удостоверение за пълна ваксинация или удостоверение за оздравяване след прекаран коронавирус и карантина.

 

За пристигащите със самолет отпада електронна регистрация, но остава задължението за представяне на негативен тест, удостоверение за пълна ваксинация, или удостоверение за оздравяване след прекаран коронавирус. Документът трябва да бъде представен на авиокомпанията преди заминаването.Не се изисква тест за деца, ненавършили 6-годишна възраст.

Определено тази пандемия роди висоти в мисълта и решенията на политиците :wacko:

По суша не пренасяш вирус, обаче по въздух - да.  Пълен автобус/влак с пътници е безопасен за немците, ама ако същите тези хора вземат че долетят със самолет стават потенциално опасни за държавата ?!?!???!?! :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 32 минути , stanimir каза:

По информация на посолството ни в Берлин при пристигане в Германия с автомобилен или железопътен транспорт за гражданите, пребивавали през последните 10 дни единствено в България, се премахва задължението за електронна регистрация, представянето на негативен тест, удостоверение за пълна ваксинация или удостоверение за оздравяване след прекаран коронавирус и карантина.

 

Надявам се, че става дума за поредна серия на филма "Загубени в превода", в противен случай излиза, че автомобилния и железопътен транспорт имат свойството да се телепортират между външната граница на България и входната на Германия...

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар


Израел по всяка вероятност ще отмени всички разпоредби за Covid-19 следващата седмица.
В съвпадение с пилотната програма, която позволява на първите групи ваксинирани туристи да посещават Израел, израелското министерство на здравеопазването съобщи, че от вторник всички останали ограничения на коронавируса ще бъдат премахнати.

Това е след почти елиминирането на Covid-19 в страната, в резултат на успешната програма за ваксинация.

Настоящият брой ежедневни случаи в Израел е спаднал от 8 600/дневно/ в пика на здравната криза, до само 27 тази седмица, с 510 общо активни инфекции.

От 1 юни вече няма да се изисква доказателство за ваксинация за влизане на различни места, а ограниченията на капацитета в магазини, ресторанти и други обекти ще бъдат премахнати.

Няма да има допълнителни ограничения за събирания, независимо дали са на закрито или на открито.

Изискването за носене на маски на закрито остава в сила поне през следващите две седмици.
 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
13 minutes ago, Duke said:

Надявам се, че става дума за поредна серия на филма "Загубени в превода", в противен случай излиза, че автомобилния и железопътен транспорт имат свойството да се телепортират между външната граница на България и входната на Германия...

Едновременно падат ограниченията за Полша, България  и Унгария ,и вероятно  оттам идва недоразумението.

 

Ето в оригинал :

 

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Risikogebiete_neu.html

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От днес Турция премахва нуждата от PCR тест за туристи от България, които притежават сертификат за поставена ваксина срещу Covid-19 на Pfizer или китайската на Sinovac. Същото условие ще важи и за турските граждани, които решат да пътуват към България, съобщи Анадолската агенция, цитирана от БГНЕС.

 

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/turciya-maha-pcr-testovete-za-bulgarski-turisti-vaksina-na-pfizer

  • Харесвам 9
  • Шок 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ново 20 - ще преиздават ваксинационните сертификати от 01.06. Ето тук: https://www.is-bg.net/bg/news/191 е написано, че "Старите сертификати ще продължат да бъдат валидни на територията на България, като е предвиден гратисен период до 12 август 2021 г, за да се избегне струпването на хора за преиздаване." Това значи ли, че старите сертификати няма да са валидни в чужбина? И че някой ако сканира QR кода на сертификата, той ще излезе като невалиден в системата? Или пък че на летището в София няма да ни пуснат да се качим на самолета със стар сертификат? 😕

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 14 минути , jorrro каза:

Ново 20 - ще преиздават ваксинационните сертификати от 01.06. Ето тук: https://www.is-bg.net/bg/news/191 е написано, че "Старите сертификати ще продължат да бъдат валидни на територията на България, като е предвиден гратисен период до 12 август 2021 г, за да се избегне струпването на хора за преиздаване." Това значи ли, че старите сертификати няма да са валидни в чужбина? И че някой ако сканира QR кода на сертификата, той ще излезе като невалиден в системата? Или пък че на летището в София няма да ни пуснат да се качим на самолета със стар сертификат? 😕

Брат ми днес се ваксинира с втората доза Астра и му дадоха сертификат.Ако беше 4 дни по-късно щеше да вземе от новия модел.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.