Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 5 минути , Vency каза:

Днес в Хайделберг, Германия не е имало толкова народ дори преди ковид.

Не е истина каква лудница беше.

IMG_20210529_161315652_HDR.jpg

IMG_20210529_162142460_HDR.jpg

IMG_20210529_161551346_HDR.jpg

Маските на открито задължителни ли са? За да седнеш на открито в ресторант/кафе искат ли тест? На 12ти летим за Германия, ще ни бъде проблем за децата ако навсякъде искат тестове. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

Испания отново ще разреши на круизни кораби да акостират в нейните пристанища, съобщи Дойче веле с позоваване на испанското министерство на транспорта. Облекчението влиза в сила от 7 юни.

Властите обясниха решението си с намаляването на заболяемостта от коронавирусна инфекция в страната и с напредването на ваксинацията.

 

 

 

 

https://news.bg/world/ispaniya-otnovo-shte-priema-kruizni-korabi-v-pristanishtata-si.html

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 часа, EliNik каза:

Маските на открито задължителни ли са? За да седнеш на открито в ресторант/кафе искат ли тест? На 12ти летим за Германия, ще ни бъде проблем за децата ако навсякъде искат тестове. 

  Зависи от региона и заболеваемостта. Но на място ще видите. За сядането в заведенията искат тестове или сертификати, ама по-скоро чиста проформа. И на тях им трябват пари 😉

Нито се записват някъде, нито отбелязват.

Оставено е на личната отговорност на сервитьорката.

В хотелите също поглеждат с едно око върху тестовете.

Иначе има тестови центрове на всеки ъгъл за бързи тестове. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 8 часа, Vency каза:

Днес в Хайделберг, Германия не е имало толкова народ дори преди ковид.

Не е истина каква лудница беше.

IMG_20210529_161315652_HDR.jpg

IMG_20210529_162142460_HDR.jpg

IMG_20210529_161551346_HDR.jpg

Същото беше и в Мюнстер в петък, не може да си намериш място в заведение да седнеш!Чакаш на опашка, накрая се изнервих и се прибрах 😀

преди 8 часа, Vency каза:

Днес в Хайделберг, Германия не е имало толкова народ дори преди ковид.

Не е истина каква лудница беше.

IMG_20210529_161315652_HDR.jpg

IMG_20210529_162142460_HDR.jpg

IMG_20210529_161551346_HDR.jpg

Същото беше и в Мюнстер в петък, не може да си намериш място в заведение да седнеш!Чакаш на опашка, накрая се изнервих и се прибрах 😀

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Vency каза:

Днес в Хайделберг, Германия не е имало толкова народ дори преди ковид.

Не е истина каква лудница беше.

IMG_20210529_161315652_HDR.jpg

IMG_20210529_162142460_HDR.jpg

IMG_20210529_161551346_HDR.jpg

Същото беше и в Мюнстер в петък, не може да си намериш място в заведение да седнеш!Чакаш на опашка, накрая се изнервих и се прибрах 😀

 

преди 8 часа, EliNik каза:

Маските на открито задължителни ли са? За да седнеш на открито в ресторант/кафе искат ли тест? На 12ти летим за Германия, ще ни бъде проблем за децата ако навсякъде искат тестове. 

Маските на открито за задължителни обикновенно на центъра от 8-20ч.За са седнеш на заведение във всеки град е различно. Ако индексът е над 50 може да седнеш само отвън с тест,преболедувал или ваксиниран.Ако е между 35-50 отвън без тест, под 35 няма никакви ограничения 🙂

  • Харесвам 3
  • Шок 4
Връзка към коментар

Някой с идея за изискванията Чехия - Румъния самолет и директно автобус за България. Може и сайт където да погледна. Мерси

Редактирам се - намерих това Romania - Covid Travel rules, restrictions and measures that are in place when travelling from an EU and non-EU country. (europa.eu). Ако е вярно значи нищо не е необходимо, особено с ваксинационен паспорт.

Оставям поста, може на някого да му е полезно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Неясно от кога обаче....

 

 По настояване на здравния министър Стойчо Кацаров "Информационно обслужване" премахва изискването за квалифициран електронен подпис за изпечатване на ваксинационен сертификат

 

https://www.segabg.com/hot/sertifikatite-za-vaksina-shte-se-svalyat-bez-e-podpis

 

 

  • Харесвам 15
  • Браво 11
Връзка към коментар

Добре де, няма ли някакви организации, които се борят с всички тези глупости и тази дискриминация на хората. С какво са по-защитени ваксинираните, защо децата на ваксинираните имат право да пътуват без нищо, а моето дете да няма право. Това не са ли безумни правила, нямам нищо против ваксините и мерките, но не и когато ограничават само мен. От кога се смята ваксинирането, половината ваксинирани вече може да нямат никаква защита, как ще се разбере ? Има хиляди неизяснени въпроси, ваксината е по желание, обаче ваксинираните са по-хора от неваксинраните така ли 😡 

  • Харесвам 9
  • Шок 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
12 minutes ago, Bubu1978 said:

Добре де, няма ли някакви организации, които се борят с всички тези глупости и тази дискриминация на хората. С какво са по-защитени ваксинираните, защо децата на ваксинираните имат право да пътуват без нищо, а моето дете да няма право. Това не са ли безумни правила, нямам нищо против ваксините и мерките, но не и когато ограничават само мен. От кога се смята ваксинирането, половината ваксинирани вече може да нямат никаква защита, как ще се разбере ? Има хиляди неизяснени въпроси, ваксината е по желание, обаче ваксинираните са по-хора от неваксинраните така ли 😡 

Според мен по тези въпроси по-добре в съседната тема.Тъкмо се освободи едно място.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 18
Връзка към коментар
преди 45 минути , Bubu1978 каза:

 С какво са по-защитени ваксинираните, защо децата на ваксинираните имат право да пътуват без нищо, а моето дете да няма право. 

Това не е вярно. Ние сме ваксинирани, а за децата правим тестове. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, EliNik каза:

Това не е вярно. Ние сме ваксинирани, а за децата правим тестове. 

За Турция деца до 18г. чийто родители са ваксинирани минават без тест, интересно ми е ако единия е ваксиниран, а другия не кой родител ще взимат под внимание 😞

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Може ли в Италия да се пътува със сертификат за ваксинация или си остава задължителен теста, че и аз се чудя за нещо като дълъд уикенд?

Връзка към коментар

Спешен въпрос, на опашката съм на летище Киев Бориспил и се чуват слухове, че Раянеър не качват без ПСР. Някой има ли информация, това което аз знаех е че е без тест на кацане ще ни поставят в карантина, но не и че няма да ни качат в самолета. 

Връзка към коментар

Няма как да ти откажат да те върнат в родината ти. Както и сама си отбелязала, ако нямаш PCR, нито ваксинационен сертификат, ще те поставят под карантина при пристигане в България, но не могат да ти откажат да те качат поради липса на PCR по простата причина, че за теб не е задължителен.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , CarpeDiem каза:

Спешен въпрос, на опашката съм на летище Киев Бориспил и се чуват слухове, че Раянеър не качват без ПСР. Някой има ли информация, това което аз знаех е че е без тест на кацане ще ни поставят в карантина, но не и че няма да ни качат в самолета. 

Няма такова нещо, нямат право да не ви качат, щом сте БГ граждани. Разкажи как мина, когато ти е удобно 🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , CarpeDiem каза:

Спешен въпрос, на опашката съм на летище Киев Бориспил и се чуват слухове, че Раянеър не качват без ПСР. Някой има ли информация, това което аз знаех е че е без тест на кацане ще ни поставят в карантина, но не и че няма да ни качат в самолета. 

Те теоретично трябва да гледат изискванията на държавата, а това с тестването след полета е рядкост. Ако ти излязат с тоя номер им кажи да си прочетат изискванията за България или си приготви си някой официален сайт на телефона да покажеш

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Plamsi каза:

Може ли в Италия да се пътува със сертификат за ваксинация или си остава задължителен теста, че и аз се чудя за нещо като дълъд уикенд?

Италия приема вече и антиген

 

All travellers are subject to the requirement for a pre-departure negative COVID-19 test.

The test must be taken within 48 hours prior to arrival.

Accepted test: molecular (PCR) and antigenic.

Children under 2 years old are exempted.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Хм, чета отново изискванията за Италия /на reopen.eu/. От една страна пише - "Движението в и между регионите, класифицирани като „бяло" или „жълто“ е неограничено". От друга е посочено "Тези, които са получили "зелен сертификат" имат право да се движат, също и за туризъм, на цялата италианска територия." Съответно са посочени условията за получаване на въпросния сертификат, като едната възможност е направен антигенен тест с валидност 48 часа.

Чуденето ми е - ако имам направен антигенен тест, с който да вляза в Италия, то след 48 ч. неговата валидност ще е изтегла. Тоест вече няма да имам такъв сертификат. Означава ли това, че не мога да пътувам между регионите? Или мога да пътувам в регионите, класифицирани като „бяло" или „жълто“, но не мога да пътувам в другите региони, оцветени не знам си как 🙂 

Връзка към коментар

Благодаря за бързото включване @chandni @Мари Николова @neuromancer бях убедена в това обаче една жена започна да всява паника и да ни обяснява как не я пускат защото няма тест, имаше и доста разправии за багаж. Малко нервно връщане, отидохме 2 часа по-рано и не остана време за салон, за съжаление вече дори и с ръчен багаж трябва да изчакаш цялата опашка за да получиш QR код. Важното е, че сме на борда, ще разкажа повече в темата за Украйна в следващите дни. 

  • Харесвам 22
Връзка към коментар
преди 23 минути , Eva eva каза:

Хм, чета отново изискванията за Италия /на reopen.eu/. От една страна пише - "Движението в и между регионите, класифицирани като „бяло" или „жълто“ е неограничено". От друга е посочено "Тези, които са получили "зелен сертификат" имат право да се движат, също и за туризъм, на цялата италианска територия." Съответно са посочени условията за получаване на въпросния сертификат, като едната възможност е направен антигенен тест с валидност 48 часа.

Чуденето ми е - ако имам направен антигенен тест, с който да влезам в Италия, то след 48 ч. неговата валидност ще е изтегла. Тоест вече няма да имам такъв сертификат. Означава ли това, че не мога да пътувам между регионите?

Ева аз наскоро въз връзка със зоните четох в уикипедия какво е административно-териториалното деление на Италия. Има региони, области и общини, отделно метрополитни градове и още нещо имаше. Гледах сайта им на агенцията по туризма. Ограничения за движение между региони важаха от оранжева към жълта и бяла зона. Оранжеви зони в момента няма. Зоните са по региони и когато регион стане оранжева или червена зона, се ограничава и движението между общините, наред с други кофти за туристически цели неща.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, funny каза:

Уфф, дано да е вярно

 

Това не съм го чувала, но и не го вярвам много.

За сметка на това от днес, 31 май вече има три " бели" зони - Сардения, Молизе, Фриули-Венеция Джулия. В тези зони отпадат всички досегашни ограничения, включително и вечерния час. Остават задължителни маските и социалната дистанция. Останалата част от страната е жълта зона.

От 7 юни се очаква да станат " бели" зони още няколко района - Абруццо, Лигурия, Венето и Умбрия, а от 14 юни и още 5-6 други области. Надеждата е до края на юни Италия да бъде в по-голямата си част " бяла ".

@AlexandraKo съжалявам, за сега поне до 14 юни Сицилия остава " жълта" зона. Вие кога ще пътувате?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.