Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 минути , mary_shery каза:

Знаете ли дали при вътрешни полети в Италия биха искали тест, за да ме качат на полета - например Бергамо - Сицилия? 

И аз четох по този въпрос за вътрешните полети. Ако и двете области са в жълто-бял цвят не би трябвало да искат тест или да има каквото и да било ограничение за придвижване.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това от пресконференцията на кризисния Комитет на Белгия.

 

LIVE. Volg hier persconferentie Nationaal Crisiscentrum over coronacijfers in ons land | Coronavirus verspreidt zich | hln.be

 

8:37

Това са правилата за пътуване от 1 юли 

 

Де Кроо обяснява правилата по отношение на пътуването. Тези мерки ще се прилагат от 1 юли:

 

- Който се върне от зелена зона, не трябва да се поставя в карантина и не трябва да прави тест. Това вече беше така и ще остане така.

 

- Сънародниците, които се връщат от червена зона и имат европейски сертификат за корона, не трябва да се поставят под карантина и не трябва да се явяват на тест за корона.

 

- Чужденците, които искат да дойдат у нас това лято, също трябва да бъдат напълно ваксинирани от две седмици, за да дойдат у нас без формалности, в противен случай трябва да могат да представят отрицателен PCR тест.

 

- Комитетът за консултации също изгражда „аварийна спирачка“, за да спре разпространението на всякакви заразни варианти. Хората, които се връщат от потенциално рискова зона с опасен вариант, винаги ще трябва да спазват десетдневна карантина, ако са били във високорискова зона през последните две седмици. Това важи и за хората, които са били ваксинирани.

 

- Небелгийците от високорисковата зона не са добре дошли у нас.  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Условията за влизане на Сейшелите:

- PCR тест, направен 72 ч. преди влизане

- Медицинска застраховка, покриваща Covid (карантина и лечение)

- Получаване на Разрешително от Сейшелските власти от тук: seychelles.govtas.com - може да се кандидатства индивидуално или няколко човека заедно. Кандидатствахме двамата заедно и платихме общо 20€. След около 10 мин. получихме одобрението във вид на QR код. Достатъчно е да се save-не на телефона. За целта се ъплоудва: паспорт * PCR тест * самолетен билет * хотелски резервации * ваксинационен сертификат, ако има.

На нашето летище на чек-ин искаха да им покажем PCR и QR код. Понеже се прекачвахме в Истанбул, там на гейта ни караха да покажем медицинската застраховка и хотелските резервации. Тях ме беше домързяло да ги принтна и си ги бях сейвнала на телефона. Това беше достатъчно. 

При пристигане на Махе отново искаха хотелските резервации. Пътниците мъкнеха джобове с документи... При положение, че сме ъплоуднали онлайн всички резервации, за да получим разрешително (QR кода), искането за хотелите за мен е абсолютно излишно! Показах ги от телефона за ден по ден и мирясаха.

Иначе тук маски се носят усърдно на закрито, но за мен това не е драма пред гледките, които ни очакват. Доволна съм, че стигнахме до рая 🙂

 

  • Харесвам 17
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , Яничка каза:

Иначе тук маски се носят усърдно на закрито, но за мен това не е драма пред гледките, които ни очакват. Доволна съм, че стигнахме до рая 🙂

 

Как стои въпроса с маските на открито ? ( че на закрито се преживяват на такива места )

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , borislavpetkov84 каза:

Някой чувал ли е, че в Гърция са въвели изискване за отделен QR код ако ще пътуваш с ферибот, който е различен от този, с който влизаш в страната?

Виж: https://magelanci.com/forums/topic/16576-гърция-2021-планове-за-лятото/?do=findComment&comment=505224

Връзка към коментар

Връщам се на темата за сертификатите - днес си свалих новия, както @stormbringer беше написал, отбелязана е само датата на втората доза, ваксината е Пфайзер. Одеве в новините на bTV показаха образец и в него ясно се виждаха нанесени две дози. Моля споделете опит!

Връзка към коментар
преди 10 минути , vino4erpec каза:

Връщам се на темата за сертификатите - днес си свалих новия, както @stormbringer беше написал, отбелязана е само датата на втората доза, ваксината е Пфайзер. Одеве в новините на bTV показаха образец и в него ясно се виждаха нанесени две дози. Моля споделете опит!

Три броя разпечатах - АЗ и Пфайзер, само втората дата пише. 

Тази вечер е утвърден и сертификата за преболедували, от утре щял да бъде достъпен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 28 минути , vino4erpec каза:

Връщам се на темата за сертификатите - днес си свалих новия, както @stormbringer беше написал, отбелязана е само датата на втората доза, ваксината е Пфайзер. Одеве в новините на bTV показаха образец и в него ясно се виждаха нанесени две дози. Моля споделете опит!

Само втората доза е.

Не знам какво са показали по бТВ, може би откъде да се вземе НРН за хората, които вече имат сертификат от старите?

 

Едит: мернах образеца в новините. Може да е бил някакъв неактуален...

 

преди 11 минути , анамари каза:

Три броя разпечатах - АЗ и Пфайзер, само втората дата пише. 

Тази вечер е утвърден и сертификата за преболедували, от утре щял да бъде достъпен. 

Хм, познат писа, че вече си е свалил неговия за преболедуване днес.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Victoria каза:

Хм, познат писа, че вече си е свалил неговия за преболедуване днес.

Да, точно щях да пиша, че вече е налична опцията в падащо меню,

 

image.png

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Otnesen каза:

Вече е достъпен. Всичко работи без грешка.

Пробва ли всичко? И за преболедували?

Аз се опитвам и ми изписва Непознат телефонен номер. А не е като да не са ми звъняли от РЗИ. За три пъти си спомням в кислородното си опиянение 😬. Като карантинирано контактно лице на болни от ковид и за мен самата.  И всеки път един и същи въпрос- "Вие на адреса ли сте? НЕЕ, в болница с ковид". Абе, хора, вие не ги ли записвате тези неща в някаква платформа?!

Нямам предписание на хартия за нито едно от трите карантинирания. И сега трябва телефони, мейли, епикризи. Залудо боледувах, като нямам сертификат 😀.

  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , Nik каза:

Пробва ли всичко? И за преболедували?

Аз се опитвам и ми изписва Непознат телефонен номер. А не е като да не са ми звъняли от РЗИ. За три пъти си спомням в кислородното си опиянение 😬. Като карантинирано контактно лице на болни от ковид и за мен самата.  И всеки път един и същи въпрос- "Вие на адреса ли сте? НЕЕ, в болница с ковид". Абе, хора, вие не ги ли записвате тези неща в някаква платформа?!

Нямам предписание на хартия за нито едно от трите карантинирания. И сега трябва телефони, мейли, епикризи. Залудо боледувах, като нямам сертификат 😀.

Няма как да пробвам всичко....това ,което ми беше необходимо - преиздаване на сертификат за ваксинация стана за минута.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , Otnesen каза:

Няма как да пробвам всичко....това ,което ми беше необходимо - преиздаване на сертификат за ваксинация стана за минута.

Не си и длъжен да пробваш всичко. Но писа, че всичко работи успешно и затова. 

 

Явно другата седмица ще трябва да се бориме с РЗИ.  

Връзка към коментар
Преди 1 час, darinamarinova каза:

тъй като и аз съм преболедувала, но ми показва само името, но не и самия сертификат?

Да не са минали повече от 180 дни от боледуването ти и затова да нямаш сертификат, а само информация, че си боледувала?

Връзка към коментар
преди 4 часа, darinamarinova каза:

@iaia_mama  @Stryper Кога сте го изкарали, тъй като и аз съм преболедувала, но ми показва само името, но не и самия сертификат? Мерси 🙂 

През месец март, тази година.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тук стана малко, чукча писатель...

В сертификата излиза само дозата на посл.васкина, но по-нагоре има текст: Пореден номер на дозата и общ брой дози в серията 2/2.

Ако по БТВ сме гледали едно и също - обясняваха разликите между европейския и националния.(Националният си важи на територията на БГ и е валиден, ако на някой му трябва за нещо)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз също си свалих сертификата за преболедували. На него си пише, че не служи за пътуване😟 и сега не ми е ясно какво следва?!? Предполагам, че ще се чака европейския сертификат, а с този може да се влезе на връщане в България. Националният сертификат, на който се зарадвахме е полувенчата работа, но все е нещо😉 Явно ПСР ще се правят за пътуване до безкрай

Връзка към коментар

....и след не е документ за пътуване има и друг текст. Пример: ако приемащата държава приема документ за преболедуване за влизане на територията си  в конкретния момент- няма нужда ит PCR/ антиген.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , a6olq каза:

На него си пише, че не служи за пътуване

Не пише, че не служи за пътуване, а че не е документ за пътуване - има разлика. Документ за пътуване е паспорт, ЛК и т.н.

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.