Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 минути , muchachote каза:

Моля, кажетееее, не на шега.....в Италия може ли да се влиза с АНТИГЕНЕН ТЕСТ? Някой, който скоро е бил там?

Може,моя позната беше преди седмица и пътуваше с антигенен тест.Нямала е никакъв проблем 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , muchachote каза:

Моля, кажетееее, не на шега.....в Италия може ли да се влиза с АНТИГЕНЕН ТЕСТ? Някой, който скоро е бил там?

Синът ми от днес е в Италия и пътува с антигенен тест, извършен 48 ч. преди пътуването. Пристигнал е и е нямал никакви проблеми. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, rdd каза:

Благодаря! Не съм забелязала т.14, защото търсих лаборатории във Варна. 

Лабор експрес на ул. Брегалница ми е вършила работа и за България, и за чужбина

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

В Украйна вече може да се влиза със сертификат за ваксинация, ПСР тест или SARS-CoV-2 antigen (RAT), направен не по-късно от 72 часа преди влизането. 
За деца до 12 години не се изисква нищо.

 

Остава изискването за застраховка срещу Ковид от местна компания или международна такава с офис в Украйна.

 

https://www.visitukraine.today

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Малко лековат пост, но за тази година мисля стратегията ни за пътуване да е "по зеленото на светофара", еко, зелена, щадяща нерви и пари 🙂  

За момента Румъния, Македония , Черна гора и Албания ни чакат с отворени обятия и не изискват нищо.( А отдавна имам мерак за едно скитане до Албания през Македонияс кола)  Дали е така и на прибиране? В смисъл и на влизане в България от тези страни да не се изисква нищо. Ако някой има преки и пресни впечатления от пътуване и прибиране до и от тези страни, моля да сподели.

Благодаря!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Hristo Rusev каза:

Привет,
А  правил ли е нещо допълнително или след като си въведе тел. номер в his.bg успя да си го свали през сайта? Защото има случаи на хора, които са били с + антигенен и са били под карантина, но сега след като си въведат данните и тел. номера им излиза съобщение, че нямат издаден сертификат.

Не, нищо не е правил. Само данните въведохме и сертификата излезна.

Връзка към коментар
преди 15 минути , Stryper каза:

Не, нищо не е правил. Само данните въведохме и сертификата излезна.

Боледувалите преди повече от 180 дни явно ги няма в системата. Някой да е получил сертификат за повече от 180 дни?

Връзка към коментар
преди 45 минути , Светославов каза:

Малко лековат пост, но за тази година мисля стратегията ни за пътуване да е "по зеленото на светофара", еко, зелена, щадяща нерви и пари 🙂  

За момента Румъния, Македония , Черна гора и Албания ни чакат с отворени обятия и не изискват нищо.( А отдавна имам мерак за едно скитане до Албания през Македонияс кола)  Дали е така и на прибиране? В смисъл и на влизане в България от тези страни да не се изисква нищо. Ако някой има преки и пресни впечатления от пътуване и прибиране до и от тези страни, моля да сподели.

Благодаря!

 

Прибиране през Румъния е решението.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Taliana каза:

Боледувалите преди повече от 180 дни явно ги няма в системата. Някой да е получил сертификат за повече от 180 дни?

Няма как да получите сертификат при боледувне преди повече от 180 дни. Както писах и по-назад в темата, валидността на сертификата за преболедувал е от 15-тия до 180-тия ден. Това, че Гърците приемат PCR от преди 9 месеца, няма как да се отрази на общоевропейската валидност на цифровия сертификат. 

 

Цитат

Важно е да се отбележи, че според изискванията на ЕК валидността на сертификата за преболедуване е не повече от 180 дни след първия положителен тест.

Цитат

Със своя заповед министърът на здравеопазването  Стойчо Кацаров утвърди образец на Цифров COVID сертификат на ЕС (EU DIGITAL COVID CERTIFICATE) за преболедуване на COVID-19. Сертификатът е валиден от 15-я до 180-я ден от датата на първия положителен резултат от PCR изследване за COVID-19.

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Blagovesta78 каза:

Може,моя позната беше преди седмица и пътуваше с антигенен тест.Нямала е никакъв проблем 🙂

И аз имам подобен въпрос - в мейла от УИЗ за предстоящото пътуване до Сицилия пише ПСР тест, плюс QR код и декларация по образец, нито ред за антигенен тест - дали ще ме качат на самолета?

Връзка към коментар
преди 10 часа, Raindrop каза:

И аз имам подобен въпрос - в мейла от УИЗ за предстоящото пътуване до Сицилия пише ПСР тест, плюс QR код и декларация по образец, нито ред за антигенен тест - дали ще ме качат на самолета?

Ministero della Salute - тук на сайта на италианското министерство на здравеопазването е посочено че може и с антигенен тест 🙂 :" Travellers are still required to produce on arrival the certificate for a negative molecular or antigen swab test, taken in the 48 hours prior to arrival in Italy."
На сайта на Wizz също има връзка към същия сайт на италианското министерство, така не трябва да отказват boarding с антигенен тест

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

САЩ облекчиха критериите за пътуване до 61 държави, включително България

 

Съединените щати облекчиха препоръките за пътуване до 61 държави - сред тях и България.

Досега за тези държави беше в сила препоръката "избягвайте всички пътувания", валидна за най-високото Ниво 4 на опасност

Тези 61 държави са преместени на Ниво 3 "преосмислете пътуването" и до тях биха могли да пътуват изцяло ваксинирани хора. Наред с България, в новия списък попадат Франция, Южна Африка, Канада, Русия, Испания и Италия.

Американските власти въведоха нови критерии за 4-та степен - от досегашните 100 статистиката беше увеличена на 500 случая на COVID-19 на 100 хиляди души население.

Наскоро Европейският съюз даде достъп на ваксинирани срещу COVID-19 американски пътници. Брюксел поиска реципрочни действия от Съединените щати. Засега те забраняват достъп в страната на хора, които не са американски граждани или постоянни жители, идващи от Шенгенското пространство.

 

https://news.bg/int-politics/sasht-oblekchiha-kriteriite-za-patuvane-do-61-darzhavi-vklyuchitelno-balgariya.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Raindrop каза:

И аз имам подобен въпрос - в мейла от УИЗ за предстоящото пътуване до Сицилия пише ПСР тест, плюс QR код и декларация по образец, нито ред за антигенен тест - дали ще ме качат на самолета?

В момента сме в Сицилия. Без проблем се влиза с антигенен тест. Справка-полет от 05.06. 

И аз направих ПСР, поради противоречивата информация, но не беше нужно. 

Много хора на полета бяха с антигенни тестове

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Влизаме в Нидерландия без PCR тест

От 4 юни 2021 г. всички български граждани, пътуващи от България, могат да влизат в Нидерландия без предварително PCR тестване за COVID-19. Отпада изискването и за 10-дневно карантиниране след пристигане в страната. Това съобщават от пресцентъра на МВнР.

Новите по-леки условия са в съответствие със заложената цветова класификация, според която страната ни вече попада в "жълта" категория по отношение на епидемиологичния риск. Тестовите и карантинни изисквания остават за пристигащите в Нидерландия от високорискови държави с "оранжев" и с "червен" код.

Плащаме 9 пъти по-висока цена за Covid тест от пазарната
 
Съгласно новите правила задължителното тестване на транзитно преминаващите пътници през летище Schiphol в Амстердам отпада, независимо от цветовата класификация на страната, от която пристигат. Всички, които се прекачват на летището, са освободени от изискването и не е необходимо да представят отрицателен тест. Условието е трансферните пътници да престояват на летището не повече от 24 часа, без да напускат определената за това зона. Правилото се прилага за полети на KLM Royal Dutch Airlines, както и за трансфери на други превозвачи през Schiphol, се посочва в съобщението.
 
 
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Вчера имам поставена 2-та доза ваксина. Влизам в his.bg за цифров сертификат. Национален референтен номер се посочва партидния номер/2 игла/ нали? При мен ABW9941. Излиза ми невалиден НРН. Нещо не правя правилно или не е въведена още втората ваксина?  

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Kamen каза:

Вчера имам поставена 2-та доза ваксина. Влизам в his.bg за цифров сертификат. Национален референтен номер се посочва партидния номер/2 игла/ нали? При мен ABW9941. Излиза ми невалиден НРН. Нещо не правя правилно или не е въведена още втората ваксина?  

Не, не можеш сам да си извадиш новия сертификат, ако нямаш стар. НРН е съвсем различен код с около 20 символа. Трябва здравното заведение, поставило ваксината, да ти го издаде.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Kamen каза:

Вчера имам поставена 2-та доза ваксина. Влизам в his.bg за цифров сертификат. Национален референтен номер се посочва партидния номер/2 игла/ нали? При мен ABW9941. Излиза ми невалиден НРН. Нещо не правя правилно или не е въведена още втората ваксина?  

Имаш ли електронен подпис? Аз си го извадих с ел. подпис. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

след 1 -ви юли и въвеждането на EU сертификат за пътуване, децата под 6 год.ще бъдат освободени от тест,а тези над 6 г.ще заемат статута на родителите/ примерно ваксинирани родители,детето минава транзит, така го разбирам аз . Според вас така ли е?

Връзка към коментар
преди 26 минути , moli84 каза:

след 1 -ви юли и въвеждането на EU сертификат за пътуване, децата под 6 год.ще бъдат освободени от тест,а тези над 6 г.ще заемат статута на родителите/ примерно ваксинирани родители,детето минава транзит, така го разбирам аз . Според вас така ли е?

Toва инфо от къде е ?

Връзка към коментар
преди 36 минути , bibi каза:

Toва инфо от къде е ?

Can children get an EU Digital COVID Certificate?

 

Yes, children can get an EU Digital COVID Certificat

 

The European Medicines Agency (EMA) gave its green light to the use of the BioNTech Pfizer vaccine for children of 12-15 year. Children can also receive a test or recovery certificate. These certificates could also be received by their parents and stored in the parents' smartphone app

 

On 31 May, the Commission proposed that minors travelling with parents should be exempted from quarantine when the parents do not need to undergo quarantine, for example due to vaccination. Children under 6 should also be exempted from travel-related testinp

g.p.e.sting.

 

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/QANDA_21_2781

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, stormbringer каза:

Колко време преди влизане в Италия се попълва PLF и на момента ли получаваш отговор/ код? 

Аз ще го попълня след като се чекирам за полета - около 48 ч. преди влизане в Италия.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, kreo каза:

В момента сме в Сицилия. Без проблем се влиза с антигенен тест. Справка-полет от 05.06. 

И аз направих ПСР, поради противоречивата информация, но не беше нужно. 

Много хора на полета бяха с антигенни тестове

Да попитам , антигенния тест трябва ли да е преведен /на италиански/?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.