Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 44 минути , Mamas каза:

Четох, че е имало проблеми за 30 пътника с полет на Раян днес относно QR кодовете. Ако някой има повече информация, моля да сподели!

Малко по-горе сложих линк. Не са си били разпечатали QR кодовете на хартия. С антигенен тест - може. 

 

Ето това дава, след като се попълни бланката за QR код. Тия Раян са за съд, защо не качват хората, ако имат кода в електронен вид?!?!

Important: please carry the PLF document with you when travelling, either electronically or in print.

 

Аз имам друга чуденка - може ли да се влезе свободно в Италия, тоест свободно с тест и QR код, ако лицето е било последните 14 дни в Сърбия? Това се декларира за получаване на QR код.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Във формуляра който попълних нямаше искане за информация къде ще отседна в Италия. Някъде пишеше, че е част от предоставената информация. Имам спомен, че миналата година за Гърция май писах хотела. Има ли някой, който е попълнил също без такава информация?

 

Връзка към коментар
На 11.06.2021 г. в 16:33, Stryper каза:

Дали някой е минавал с такъв сертификат?

Ако направи антигенен тест в Пирогов и го получи по имейл дали ще го признаят? Не сме в София в момента и няма къде да направим тест през нощта

При пристигането в Испания само ни сканираха QR кодовете. Никой не е проверявал документите. А аз се бях подсигурила и със сертификат за преболедувал, и с бърз PCR тест.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 11.06.2021 г. в 14:33, Capitan Morgan каза:

Това сигурно ли е?

Довечера летя с Уиз към Италия само с ръчен багаж и си ми издадоха мобилна бордна карта както обикновенно. Никъде не видях да пише да ходя на гише. Освен да съм пропуснал нещо? 

Видях, че вече сте в Италия! Весело изкарване 🙂 Само да попитам - един формуляр ли попълнихте или отделни?

Връзка към коментар
преди 16 минути , Eva eva каза:

Да, не се попълва информация къде ще отседнем. Як локатор 😄 

Не, не е така- ние попълнихме име, адрес и пощенски код на хотела, където ще бъдем. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , AlexandraKo каза:

Не, не е така- ние попълнихме име, адрес и пощенски код на хотела, където ще бъдем. 

Редактирам, да не подведа някой - благодаря на @AlexandraKo, че ми обърна внимание. Има поле за временен адрес, където се попълва адресът на хотела, в който ще отседнете. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Изглежда, че в Португалия вече  може да се влиза и с бърз антигенен тест, направен до 24ч. преди бординг, ето от страницата на граничната служба Serviço de estrangeiros e fronteiras :

image.png.158abf3a87cc1c36a9925bacd5e86cf5.png

Сега остава въпросът дали авиокомпаниите са наясно с това положение. 
 



 @master_of_germs  мога ли да помоля за някакво кратко пояснение  на теримна  nucleic acid amplification test (NAAT) - това някакво по-общо название на PCR-тестовете ли е?  
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , Фил каза:

Изглежда, че в Португалия вече  може да се влиза и с бърз антигенен тест, нправен до 24ч. преди бординг, ето от страницата на граничната служба Serviço de estrangeiros e fronteiras :

image.png.158abf3a87cc1c36a9925bacd5e86cf5.png

Сега остава въпросът дали авиокомпаниите са наясно с това положение. 
 



 @master_of_germs  мога ли да помоля за някакво кратко пояснение  на теримна  nucleic acid amplification test (NAAT) - това някакво по-общо название на PCR-тестовете ли е?  
 

Не съм @master_of_germs, това е ПСР тест.

преди 1 минута , Eva eva каза:

Благодаря! А за двамата един общ код ли получихте или попълнихте 2 форми, отделни?

Попълних поотделно за двамата и си получих два мейла с кодове. Ама никой, никъде не го сканира тоя код и не знам, дали е един или различен.

Според мен, по номера на паспорта, граничният полицай вижда, дали си попълнил. А пък, от АК не пускаха, ако нямаш разпечатка на ПЛФ , даже, по-малко внимание на тестовете обърнаха.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

И аз с питане за plf формата за Италия. Ние сме с 3 деца. В общата европейска такава пише, че може 1 за семейство група и т.н , същото е и за Гърция. В италианската такава пише - една форма за всеки възрастен. Мисля да попълня една за мен и децата и една за

мъжа ми, м ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди няколко дни пътувах с Раян в посока Милано, Италия. На гишетата за регистриране на багаж, въпреки че бях само с ръчен предоставих негативен антигенен тест, Plf формуляр от телефона и бордна карта, върху която ми сложиха печат, че документите са проверени, с цел по-бързо да се извеждат пътниците на изхода, а не тепърва да се преглеждат документите. 

 

Относно формуляра по линия на попълване на адрес в Италия, на който можете да бъде открит е, подобна информяция предоставих единствено на раздаваните декларации при пристигане в Италия. 

 

В заключение при подготвени документи, всичко приключва за има няма минута😊

 

Бяхме двама пътуващите, но за всеки случай всеки си предостави самостоятелен формуляр. 

преди 11 минути , EliDion каза:

Колко време преди полета попълвате формуляра. Има ли някакво ограничение. За Прага не пише колко време преди 

Когато се чекираш за полета, тъй като формуляра изисква номер на седалка на съответния полет, с който пристигаш в Италия. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 41 минути , Фил каза:

 @master_of_germs  мога ли да помоля за някакво кратко пояснение  на теримна  nucleic acid amplification test (NAAT) - това някакво по-общо название на PCR-тестовете ли е?  

Nucleic acid amplification test (NAAT) е обобщено название на всички методи, които включват амплификация на нуклеиновите киселини. Основно това са полимеразно-верижната реакция (PCR) и нейни разновидности, real-time PCR, rtPCR (обратнотранскриптазна полимеразно-верижна реакция... това е реално, което се прави за РНК-вирусите като коронавируса, но някак на всички им е по-лесно да казват популярното съкращение PCR).

Има обаче други методики, които могат да комбинират амплификацията с други методи (примерно RAPD, когато нуклеиновите киселини се "нарязват" първо с рестриктази и послед се прави амплификация. Или nested PCR, когато все едно се правят два PCR-a един след друг. Първо се амплифицира по-голям фрагмент, после от него се "до"амплифицира вече този, който ни трябва. Това обикновено повишава специфичността, но удължава времето за резултат). За CoVID-19 понякога се ползват TMA или LAMP,  които протичат при постоянна температура и затова не е необходимо скъпо оборудване (thermocycler). Май някой ме беше питал по-рано за тях, ама не помня по коя тема.

 

Та NAAT е обобщено съкращение за всички тези методи за амплификация. 🙂 

 

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Eva eva каза:

Редактирам, да не подведа някой - благодаря на @AlexandraKo, че ми обърна внимание. Има поле за временен адрес, където се попълва адресът на хотела, в който ще отседнете. 

А ако са няколко хотела какво да попълним? 

Връзка към коментар
преди 16 минути , radi777 каза:

А ако са няколко хотела какво да попълним? 

Имаше текст в образеца, че когато ще се настаняваме на няколко места да посочим само първото. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, имам следният въпрос: къде в София мога да направя бърз антигенен тест за 2-3 часа, в Рамус в моят квартал ми казаха, че при всяко положение трябва да го получа в Централната им лаборатория около 18ч вечерта чак.

Връзка към коментар
преди 5 минути , tonitaa каза:

Здравейте, имам следният въпрос: къде в София мога да направя бърз антигенен тест за 2-3 часа, в Рамус в моят квартал ми казаха, че при всяко положение трябва да го получа в Централната им лаборатория около 18ч вечерта чак.

Два пъти правя в Рамус в централата в Дружба, цена 30 лв, резултата излиза до 1 час в неделя, до 30 мин делничен ден. 

 

Относно премахване на карантина, след като сте изпращали мейл с негативния тест до pek17@srzi.bg получавали ли сте отговор от тях? До момента нищо не са ми потвърдили, телефоните им все заето дават..... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Salvuccio каза:

Два пъти правя в Рамус в централата в Дружба, цена 30 лв, резултата излиза до 1 час в неделя, до 30 мин делничен ден. 

 

Относно премахване на карантина, след като сте изпращали мейл с негативния тест до pek17@srzi.bg получавали ли сте отговор от тях? До момента нищо не са ми потвърдили, телефоните им все заето дават..... 

Да, получих, но почти на края на 24-те часа от подаването. Телефоните не ги вдигат, къде ли не звънях докато чаках отговор. Пробвайте с този 0884889568 комп. отдел РЗИ .

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , Salvuccio каза:

Относно премахване на карантина, след като сте изпращали мейл с негативния тест до pek17@srzi.bg получавали ли сте отговор от тях?

И аз пращах на този мейл, отговориха ми чак на третия ден. Но това беше около празниците в началото на май, може би са били доста заети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За моя лоша изненада след четене на противоречива информация тук там по сайтове се оказва, че в Чехия не може да се влиза без уважителна причина и май ще си стоя в къщи. 

 

  • Шок 3
Връзка към коментар
21 minutes ago, EliDion said:

За моя лоша изненада след четене на противоречива информация тук там по сайтове се оказва, че в Чехия не може да се влиза без уважителна причина и май ще си стоя в къщи. 

 

Отварянето на страната е обявено за 21 юни.

Към момента от България в Чехия все още  не може да се влиза с цел туризъм.

 

Вие попитахте ли в посолството за конкретна дата ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.