Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 17 часа, marycap каза:

От Wizz air ми изпратиха формуляр за регистрация в Австрия, в който трябва да попълня временния си адрес там. Такъв нямам, защото смятам на летището във Виена да си букна хотел за Братислава или Виена, в зависимост дали ще хвана Flixbus до Братислава, да остана 3 дни и после да прекарам 4 дни във Виена. За тези 4 дни имам запазен хотел, но той е след евентуалното второ влизане в Австрия от Словакия. Това съчетание го правя за трети път, но сега ще решавам в ход. Можете ли да ме посъветвате какво да пиша като временен адрес?

Пиши адреса на хотела, който си запазила във Виена. Въобще не мисля, че някой се занимава да проверява тази информация.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, marycap каза:

От Wizz air ми изпратиха формуляр за регистрация в Австрия, в който трябва да попълня временния си адрес там. Такъв нямам, защото смятам на летището във Виена да си букна хотел за Братислава или Виена, в зависимост дали ще хвана Flixbus до Братислава, да остана 3 дни и после да прекарам 4 дни във Виена. За тези 4 дни имам запазен хотел, но той е след евентуалното второ влизане в Австрия от Словакия. Това съчетание го правя за трети път, но сега ще решавам в ход. Можете ли да ме посъветвате какво да пиша като временен адрес?

 

Няма ли опция за транзит във формуляра? Или друг формуляр за трамзит... Доста държави имат, а вие точно това ще правите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Вчера търсих информация за влизане на български граждани в Унгария, но след като не успях да намеря актуална информация писах мейл до външно. Изненадващо ми отговориха доста бърза. Споделям написаното, ако на някой може да бъде от полза. Въпреки подробната информация в английската версия на сайта така и не намерих това, което са ми писали.

 

"Актуалните изисквания за пресичане на границите на Унгария може да се намерят на следната интернет страница на унгарската полиция:
 
http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
 
След това се влиза в:
 
Actual information about border crossing
 
След това се влиза в:
 
Information on general rules of border crossing
 
Тук може да се намери актуалната информация на унгарската полиция за влизане или транзит през Унгария  /включително транзитни маршрути, ГКПП/ и при участие в спортни събития, командировки и други.
 
Тук е и информацията за подаване на заявление по електронен път на унгарски или английски език за разрешение за влизане в Унгария.

Следва да се има предвид, че контролът на изпълнението на изискванията за влизане в Унгария е в компетенциите на граничните власти на Унгария."
 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , neuromancer каза:

Няма ли опция за транзит във формуляра? Или друг формуляр за трамзит... Доста държави имат, а вие точно това ще правите

Там е работата, че формулярът се предава при качването за Австрия, а аз ,в зависимост дали ще успея да се кача на автобуса за Словакия, или ще остана във Виена - решението ми ще е  взето след слизане от самолета. И тогава ще имам адрес, след като букна в съответната държава хотел.

Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Е ти пък много за напреднали... 🙂 надали е предвиден такъв вариант във формуляра, пишеш нещо и гледаш да не те хванат

Лошото е, че ми предстои такова упражнение и на летището в Женева. Трябва да взема автобус за Франция, а след това да се върна , да остана в Швейцария и да летя от Женева за София. А там са с различни изисквания...:hunter:

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

@wiliko, Уиз са царе в объркващата информация. 😉

Но истината е, че това летище е по-особено, защото кацаш на френска територия и после минаваш през швейцарска, затова важат условията за пътуване и на двете страни. Този уикенд пътувахме от/до Базел. Както по-рано споменах, ако имаш ЕС сертификат нищо друго не ти трябва. На летището Уиз се презастраховат, като ти дават да попълниш хартиена бланка при излизане към Швейцария, въпреки, че в швейцарските условия ясно пише, че тя не се попълва от ваксинирани. Допускам, че при теб случая е такъв, защото питаше за одобрени ваксини в Швейцария. 🙂

 

почти и несъвсем...защото по условията за Франция не ми достигат дните за да признаят ваксината и съм в чуденка ако ще трябва да им изпълнявам условията ще ми е нужен тест.... пълна каша... накрая ще прежаля едни 30лв  и да ми е спокойно 

Връзка към коментар
преди 6 минути , wiliko каза:

почти и несъвсем...защото по условията за Франция не ми достигат дните за да признаят ваксината и съм в чуденка ако ще трябва да им изпълнявам условията ще ми е нужен тест.... пълна каша... накрая ще прежаля едни 30лв  и да ми е спокойно 

В интерес на истината нито на нашето летище, нито на това в Базел някой се сети да обърне сертификата и да провери датата, сравняваха само имената. Но и аз не бих разчитала на това. В такъв случай ще ти трябват тестове и на отиване и на връщане.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Мари Николова каза:

В интерес на истината нито на нашето летище, нито на това в Базел някой се сети да обърне сертификата и да провери датата, сравняваха само имената. Но и аз не бих разчитала на това. В такъв случай ще ти трябват тестове и на отиване и на връщане.

за връщане пък защо.... че не схванах логиката ... за влизане в България ми е валиден сертификата

Връзка към коментар
преди 8 минути , wiliko каза:

за връщане пък защо.... че не схванах логиката ... за влизане в България ми е валиден сертификата

Нали трябва да са минали 14 дни от втората игла за да можеш да влезеш в БГ с него без тест. Казваш, че не ти достигат няколко дни, ако междувременно са минали и изпълняваш това условие не ти трябва тест.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

Нали трябва да са минали 14 дни от втората игла. Казваш, че не ти достигат няколко дни, ако междувременно са минали и изпълняваш това условие не ти трябва тест.

14 дни са минали но за Янсен Французите искат 28 дни😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет! Да ви разкажа какво ми се случи. За втори път минах между капките. Току що излизам от летище София, на връщане от Италия. На входа където спират авгобусчетата с пътниците, както винаги се заформя опашка и всеки бърза да мине. Който каквото има го показва. Аз си показвам сертификата за ваксиниран, направен на 10 този месец. 14 дни не са минали! Казват ми Добре . Приятен ден. И минах. Да припомня, че преди половин месец, връщайки се от Испания, показах тест направен даже  една седмица преди да замина за Испания, на връщане от Сърбия. Ха ха. Не погледнаха нито датата нито сравниха имената от теста и личната карта.😜😜😜

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар

За Исландия е ъпдейтната страницата вчера, но като гледам си остава PCR-ът при пристигане, дори и за тези със сертификати за ваксинация или преболедуване, така че... както пее Ицо Хазарта, "пригответе носовете"... 

Цитат
  • All arriving passengers must undergo at least one COVID-19 screening, wherever they are coming from and at any age, including those with a vaccination certificate or a certificate of previous infection.
Цитат
  • FROM 1 JULY - certificate is valid when 14 days have passed from the second dose (or 14 days from Janssen/Johnson & Johnson dose)

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , muchachote каза:

Привет! Да ви разкажа какво ми се случи. За втори път минах между капките. Току що излизам от летище София, на връщане от Италия. На входа където спират авгобусчетата с пътниците, както винаги се заформя опашка и всеки бърза да мине. Който каквото има го показва. Аз си показвам сертификата за ваксиниран, направен на 10 този месец. 14 дни не са минали! Казват ми Добре . Приятен ден. И минах. Да припомня, че преди половин месец, връщайки се от Испания, показах тест направен даже  една седмица преди да замина за Испания, на връщане от Сърбия. Ха ха. Не погледнаха нито датата нито сравниха имената от теста и личната карта.😜😜😜

Същата работа направи колегата за командировката - с теста който си направи на 05.06 за да влезе в държавата за която пътуваше   ... се върна обратно в БГ на 10.06. Питали са го тест има ли , той е казал да , показал е и ... готово - влизайте.

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Guinness каза:

Здравейте,

 

Вчера търсих информация за влизане на български граждани в Унгария, но след като не успях да намеря актуална информация писах мейл до външно. Изненадващо ми отговориха доста бърза. Споделям написаното, ако на някой може да бъде от полза. Въпреки подробната информация в английската версия на сайта така и не намерих това, което са ми писали.

 

"Актуалните изисквания за пресичане на границите на Унгария може да се намерят на следната интернет страница на унгарската полиция:
 
http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
 
След това се влиза в:
 
Actual information about border crossing
 
След това се влиза в:
 
Information on general rules of border crossing
 
Тук може да се намери актуалната информация на унгарската полиция за влизане или транзит през Унгария  /включително транзитни маршрути, ГКПП/ и при участие в спортни събития, командировки и други.
 
Тук е и информацията за подаване на заявление по електронен път на унгарски или английски език за разрешение за влизане в Унгария.

Следва да се има предвид, че контролът на изпълнението на изискванията за влизане в Унгария е в компетенциите на граничните власти на Унгария."
 

Много е объркващо.И аз го четох и в първата част доколкото разбирам пише ,че можеш  да влезеш в страната ако имаш направена ваксина,а накрая,че само определени категории могат да влизат в страната.Ние ще бъдем транзит,но искат някакъв документ който да удостоверява причината за пътуването който също не ми е много ясен.Ако някой е пътувал скоро с кола ,моля да сподели.

Връзка към коментар
преди 3 часа, marycap каза:

Там е работата, че формулярът се предава при качването за Австрия, а аз ,в зависимост дали ще успея да се кача на автобуса за Словакия, или ще остана във Виена - решението ми ще е  взето след слизане от самолета. И тогава ще имам адрес, след като букна в съответната държава хотел.

Аз бих си направила резервация, независимо какъв е хотела, с възможност за отмяна в деня на пристигане, която да подам във формуляра. После при кацане анулираш и продължаваш по план.

На всеки може да му се наложи промяна по различни причини. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Nevchova каза:

Много е объркващо.И аз го четох и в първата част доколкото разбирам пише ,че можеш  да влезеш в страната ако имаш направена ваксина,а накрая,че само определени категории могат да влизат в страната.Ние ще бъдем транзит,но искат някакъв документ който да удостоверява причината за пътуването който също не ми е много ясен.Ако някой е пътувал скоро с кола ,моля да сподели.

Щом сте транзит няма никакъв проблем да влезете в страната. А, относно документа - това може да бъде направена резервация за нощувка, доказваща крайната ви дестинация. Силно се съмнявам, че някой ще ви поиска такъв. Ние пътувахме миналата година транзит и лепяха стикери на предното стъкло на транзитно преминаващите коли. Бензиностанциите и местата, където може да спирате за почивка също бяха отбелязани със стикери по пътните табели.

Връзка към коментар

Мислим да посетим Палма де Майорка - влизаме с антигенен тест.

След 5 дни летим вътрешен полет до Барселона- дали ще ни искат някакъв тест като чужди граждани?

Някой летял ли е нещо подобно?

Връзка към коментар
преди 54 минути , jul каза:

Чудех се в коя тема да питам, ама знае ли някой как да се снабдя с мобилен формат на сертификата зс ваксинация? ПДФ имам свален, а такова нещо как? 

kakvo-shte-predstavliava-tsifroviiat-532.jpg

На 27.05. е публикувано това :

"В момента експертите на „Информационно обслужване“ разработват апликация за мобилни устройства, която ще позволи на притежателите на здравни сертификати да разполагат с тях на мобилния си телефон или таблет, без да е необходимо да ги разпечатват на хартия и да се струпват пред личните лекари или ваксинационните центрове за издаване на документа. Това значително ще улесни гражданите при пътувания." От  тук

 

Така че ... подхождайте с търпение към електронните нововъведения  :biggrin:

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 51 минути , jul каза:

Чудех се в коя тема да питам, ама знае ли някой как да се снабдя с мобилен формат на сертификата зс ваксинация? ПДФ имам свален, а такова нещо как? 

kakvo-shte-predstavliava-tsifroviiat-532.jpg

Чакаме нашите да изработят мобилно приложение и тогава. Към август щяло да е.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
Катя мравката

Последно, в Италия само с отрицателен тест се влиза, а със сертификат за ваксинация няма да стане, така ли е? Т.е. той  е излишен . Благодаря предварително 

Връзка към коментар

Здравейте, в момента съм в Испания като влезнах с отрицателен антигенен тест, въпросът ми е за връщане към България нужно ли е да си правя тест в Испания или е възможно да се прибера и да си направя тук в Бг? и как изобщо става това с правенето на тест след като си официално под карантина и не можеш да напускаш адреса, който си посочил?

Връзка към коментар
преди 4 минути , czykler каза:

Здравейте, в момента съм в Испания като влезнах с отрицателен антигенен тест, въпросът ми е за връщане към България нужно ли е да си правя тест в Испания или е възможно да се прибера и да си направя тук в Бг? и как изобщо става това с правенето на тест след като си официално под карантина и не можеш да напускаш адреса, който си посочил?

Имаш 24 часа да направиш тест след като се прибереш и изпращаш резултат на РЗИ. Можеш да отмениш карантина с бърз тест.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.