Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 54 минути , muchachote каза:

Моите 14 дни след втората ваксина изтичат на 24 този месец, а аз на 23 вечерта заминавам за Ханя. Дали да рискувам и да не правя тест за Гърция? Въпросът е дали на терминал 1 ще забележат тези липсващи няколко часа ????

И да ти кажа "не", можеш ли да разчиташ на това?

Моите субективни наблюдения от пътуването този уикенд - и на отиване и на връщане не гледаха датите, само сверяваха имената. Изглеждаше ми, като, че за пръв виждат сертификат в ЕС формат, но може би бъркам. Най-добре отиди поне три часа по-рано, ако ти поискат тест, отиваш до Геника  на Т2 и си правиш тест. Само да не е след 18ч., че тогава пише, че резултата излиза на другия ден.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 14 минути , EliDion каза:

Супер а! летя на 20-ти. Ще е приключение явно. Ако не ме пуснат с командировъчното, надявам се най-много да ме задържат до полунощ и да ме пуснат тогава. Някакви си 9-10 часа. и послееее - бира и наденички, наденички и бира. 😂😂😂😂

Не е най-много да те задържат😂, най-малко е, но дано да минеш, щом си твърдо против повече отлагания на пътуването. Летището в Прага не е ничия територия, а чешка.

Връзка към коментар
преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Не е най-много да те задържат😂, най-малко е, но дано да минеш, щом си твърдо против повече отлагания на пътуването. Летището в Прага не е ничия територия, а чешка.

Абсолютно си права, че е чешка. Никак не споря. Какво да ми направят друго, да ме накарат да се върна. Ще дохвърча до някоя съседна, а и до Париж има самолет вечерта, тъкмо ще видя детето и ще се върна на другия ден или след ден, два.  Но до 21-ви са разрешени бизнес пътуванията. Ще си направя и тест, въпреки че имам сертификат. И каквото сабя покаже.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 3 часа, EliDion каза:

Абсолютно си права, че е чешка. Никак не споря. Какво да ми направят друго, да ме накарат да се върна. Ще дохвърча до някоя съседна, а и до Париж има самолет вечерта, тъкмо ще видя детето и ще се върна на другия ден или след ден, два.  Но до 21-ви са разрешени бизнес пътуванията. Ще си направя и тест, въпреки че имам сертификат. И каквото сабя покаже.

Всичко ще бъде наред! Успех и приятно изкарване!

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Съдейки по това, от 21.06 не се иска тест за EU граждани, който са ваксинирани мин. 22 дни с първа игла на двудозова ваксина. Права ли съм?

 

https://www.mvcr.cz/mvcren/imgDetail.aspx?docid=22325582

 

Та имайки полет от Букурещ на 21-ви се зачудих не ели по-смислено да пия една студена вода за билета на уиз, който и без това е с точки и да си взема един за 21-ви с румънците за 60лв. и да спестя 50лв. и бъркане по носовете от тест и притеснение какво ще стане на пас контрола. Оф, чак ме е срам вече да ви занимавам с глупости, ама само с вас мога да си споделям пътните тревоги. 🥺 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
7 minutes ago, EliDion said:

Съдейки по това, от 21.06 не се иска тест за EU граждани, който са ваксинирани мин. 22 дни с първа игла на двудозова ваксина. Права ли съм?

 

https://www.mvcr.cz/mvcren/imgDetail.aspx?docid=22325582

 

Та имайки полет от Букурещ на 21-ви се зачудих не ели по-смислено да пия една студена вода за билета на уиз, който и без това е с точки и да си взема един за 21-ви с румънците за 60лв. и да спестя 50лв. и бъркане по носовете от тест и притеснение какво ще стане на пас контрола. Оф, чак ме е срам вече да ви занимавам с глупости, ама само с вас мога да си споделям пътните тревоги. 🥺 

Нали от три страници насам хората ти обясняват точно това ?

Разбира се може да разчиташ и на стискането на палци.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , EliDion каза:

Съдейки по това, от 21.06 не се иска тест за EU граждани, който са ваксинирани мин. 22 дни с първа игла на двудозова ваксина. Права ли съм?

 

https://www.mvcr.cz/mvcren/imgDetail.aspx?docid=22325582

 

Та имайки полет от Букурещ на 21-ви се зачудих не ели по-смислено да пия една студена вода за билета на уиз, който и без това е с точки и да си взема един за 21-ви с румънците за 60лв. и да спестя 50лв. и бъркане по носовете от тест и притеснение какво ще стане на пас контрола. Оф, чак ме е срам вече да ви занимавам с глупости, ама само с вас мога да си споделям пътните тревоги. 🥺 

Аз мисля, че ако на 20 юни не те допуснат въобще до борда на самолета в България-Варна, ще изпиташ огромен срив 😔. Не знам дали разбираш, че още Уиз/наземния персонал на нашето летище има риск да те стопират, ако нещо не им пасва в документите ти. Т.е. има риск въобще да не кацнеш на летището в Прага и респективно оттам да правиш планове в движение накъде. 

Успех👍

Връзка към коментар

Честито на всички непреболедували и неваксинирани. България е официално в зелена зона.https://reopen.europa.eu/bg

Сега остава да си опреснят информацията държавите които приемат свободно туристи от зелена зона!

  • Харесвам 20
  • Браво 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, анамари каза:

От 19-ти децата до 12 г. ще влизат без тест в Гърция. 

Чудесна новина. От къде е инфото? Проблемът е, че гърците често правят произволни тестове на границата, а за децата никак не е добре да се взимат проби. Особено ако взимащия проба е некомпетентен. Във вторник се е чакало 4-5 часа за влизане в Гърция. Знам, че има много злоупотреби понеже сме си нация от тарикати, но трябва да решат или искат туристи, или не искат.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Svetla каза:

Здравейте! Някъде има ли списък на държавите, за полети до които Wizzair искат задължително PCR?

Ами авиокомпанията няма право да ти изисква такъв ако самата държава на пристигане не го изисква и няма такъв списък. Зависи от държавата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Само да кажа, че ако има хора, които искат да пътуват за Гърция през Кулата. Внимавайте, че днес мой приятел е минал за около 3 часа границата. От 06:30 до 09:20 часа.

Просто имайте го в предвид, за да се запасите с вода и храна, казвам го, защото вече и времето се затопля.

А вчера мой познат ми каза, че е чакал около 4 часа. Всеки ден е различно, тестове, кодове, лудницата е голяма.... 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, aladinoplus каза:

Чудесна новина. От къде е инфото? Проблемът е, че гърците често правят произволни тестове на границата, а за децата никак не е добре да се взимат проби. Особено ако взимащия проба е некомпетентен. Във вторник се е чакало 4-5 часа за влизане в Гърция. Знам, че има много злоупотреби понеже сме си нация от тарикати, но трябва да решат или искат туристи, или не искат.

От ФБ Кулата, но докато не излезел техният ДВ(все още не е), важат сегашните правила. 

По гръцките медии пише, че хората от зелените зони ще влизат и с бързи тестове и на границата ще намалят избирателното тестване. Деца досега не са тествани на границата.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , анамари каза:

От ФБ Кулата, но докато не излезел техният ДВ(все още не е), важат сегашните правила. 

По гръцките медии пише, че хората от зелените зони ще влизат и с бързи тестове и на границата ще намалят избирателното тестване. Деца досега не са тествани на границата.  

Къде мога да видя тази карта със зелени зони?Конкретно ме интересува Германия дали е зелена зона?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Blagovesta78 каза:

Къде мога да видя тази карта със зелени зони?Конкретно ме интересува Германия дали е зелена зона?

Ето тук на първа страница : https://reopen.europa.eu/bg

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Информация от днес - пътуване  с Раян до Рим- Чампино. На летището в София всички минават през гишетата за чекиране, където проверяват QR кода . Пътувахме със съпруга ми искаха декларации и от двамата, нищо че съм отбелязала, че пътуваме заедно. Слагат печат за проверката на бордната карта, ако е електронна - дават листче. Тестовете ни ги поиска на Чампино, след проверката на паспортите, преди да се излезе от летището. Само поглеждат резултата.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Май от понеделник Италия ще допуска ЕС граждани със сертификати. Това е написал министърът им във фейсбук. Тази новина я има и на други английски сайтове във връзка с  5 дневната карантина, която се въвежда за ОК пак от понеделник.

https://www.reuters.com/world/europe/italy-imposes-quarantine-uk-visitors-opens-door-usa-canada-japan-eu-2021-06-18/

По италианските новини не знам какво пише. Някой може да провери.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 21 часа, анамари каза:

От 19-ти децата до 12 г. ще влизат без тест в Гърция. 

Плюс, че може с антигенен направен 48 ч. като НЕ е задължително да е включен в сертификата.

От групата във ФБ ГКПП Кулата-Промахонас:

 

"От утре, 19.06.2021г,
В Гърция се влиза и с ОТРИЦАТЕЛНИ АНТИГЕННИ ТЕСТОВЕ, направени в лаборатория, на хартиен носител, с английски текст, важащи до 48 часа от издаването.
Дечица, на възраст 11,99 години, БЕЗ ТЕСТ за влизане в Гърция."

 

Също така пишеха, че щели да спират с бързите тестове на случаен принцип, но това не знам потвърдено ли е.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.