Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 12 минути , Ivko каза:

От утре в Гърция, българите ще могат да влизат и с бърз антигенен тест.

Сигурен ли си батка, че аз заминавам другата сряда???

Преди 1 час, adreno каза:

Междувременно пред Рамус има поне 35 човека😄

IMG_20210618_190728.jpg

 

Връзка към коментар
На 16.06.2021 г. в 15:57, elmapl каза:

Здравейте,

ще летя от Мадрид към България с Райънеър само с ръчен багаж. Трябва ли да минавам през чекинг гишето заради документи / имам бордва скарта/ или може направо да се насоча към секюритито? Ваксинирана съм напълно и имам ЕС сертификат.

Дано някой съфорумец/мка да ме ориентира!

Да докладвам за връщането Мадрид-София. Не се ходи на чекинга. Направо на секюрити контрола. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 16 часа, adreno каза:

Утре ще пробвам.

Подозирам че пак ще има недоразбрали и ще създам съспенс на чекина с антигенния тест...

Така се и оказа. Никой не знаеше и въпреки показването на официалния гръцки документ и инфото от Външно - отказаха да приемат антигенния тест.

Нямали официална информация.

В Aegean също нямали официално информация, че звънях на кол центъра.

Само ПСР признават

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 42 минути , adreno каза:

С антигенния тест не ме пуснаха, искаха ПСР.

Иначе летях - в Атина съм в момента и си чакам полета за Наксос.

 

Но ние така и не разбрахме. С антигенния НЕ ТЕ ПУСНАХА, а как тогава те пуснаха като нямаш ПСР?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте, имам следния въпрос: при пристигане в България приемат ли електронен документ за негативен PCR или го искат на хартия и подпечатан? Съжалявам, ако този въпрос е бил обсъждан преди това и благодаря предварително! 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За влизане в Гърция все още се изисква тест PCR или бърз антигенен тест. 

След това и Passenger Locator Form (PLF) и qr код от https://travel.gov.gr/#/user/login

 

Преди 1 час, DenitsaS каза:

дравейте, имам следния въпрос: при пристигане в България приемат ли електронен документ за негативен PCR или го искат на хартия и подпечатан? Съжалявам, ако този въпрос е бил обсъждан преди това и благодаря предварително

До колкото знам всичко трябва да е на хартия. Дано само да не те подведа. 

image.png.40ec930084a145131adf6c1edfd887de.png

Ето за повече инфо цък.

 

Сега се видях с един фр, той ми каза, че опашката е до село Марикостиново, а от Гръцката страна е около 60/70 метра. Току що си идва от гр. Патра. 

Редактирано от Иван Попов
Добавяне на информация
  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Здравейте, новата наредба за преминаване с антигенен тест в Гърция още вчера е вече в Държавен вестник, нямат основание да ви спират. Аз вчера се прибрах от Гърция и се запознах още там/нищо, че имам ваксина, но приятели нямат/. В тази наредба е и новото правило за децата. До 12 години без тест. Вестникът е публичен и всеки може да го принтира, снима и покаже. Ако не го намирате, ще ви го пусна. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 1 час, DenitsaS каза:

Здравейте, имам следния въпрос: при пристигане в България приемат ли електронен документ за негативен PCR или го искат на хартия и подпечатан? Съжалявам, ако този въпрос е бил обсъждан преди това и благодаря предварително! 

@Иван Попов, момичето пита за пристигане в България, ти къде я прати в Гърция😄. За там ли си мислиш?😉

 

@DenitsaS може и в електронен формат🙂

https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/chesto-zadavani-vprosi-otnosno-vvedenite-protivoepidemichni-merk/

От рубриката въпроси и отговори

4FF990D8-E39D-442E-A6EC-AAF1C31C2C08.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , ДиянаВ каза:

момичето пита за пристигане в България, ти къде я прати в Гърция😄. За там ли си мислиш?😉

Опа да 🤩 в бързината да отговоря за Гърция.... та се отнесох. 

 

Е @DenitsaS извинявай! 

Не е нарочно 🙂 Не съм те разбрал. 😊

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Без багаж, с лична карта и зелен сертификат (разпечатан) си минавах за секунди навсякъде. На летището във Виена имаше 3 проверки, те още не можеха да четат QR кода и аз снизходително( вътрешно) ги подминавах.😉. Гледаха имената дали съвпадат и вида на ваксината. На Flixbus за Братислава сканираха кода на билета от приложението и хвърлиха поглед към сертификата.Всички носят маски на закрито. Толерантни са към изключенията.Всичко работи на пълни обороти! Народът е навън и се весели!🥳🍻🍹

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Вчера, моя позната е пътувала от Германия до Нидерландия с влак и после от Нидерландия към Белгия с автобус.

 

Абсолютно никъде не е имало каквито и да е проверки, при качването са искали само билета и личната карта.

 

И малко за темата "Хумор"

 

По последна информация заради лошото време в България, поляците решиха да сменят дестинацията, останаха в собствената си страна 🤣

 

IMG_20210619_130951.jpg.34ac0f8eea426701b10e18887548a240.jpg

 

Ама то при тези температурите ги разбирам

 

IMG_20210619_170018.jpg.361c0f4cf93c9aa916e9c7bba6987f93.jpg

  • Харесвам 15
  • Шок 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 1 час, Иван Попов каза:

За влизане в Гърция все още се изисква тест PCR или бърз антигенен тест. 

След това и Passenger Locator Form (PLF) и qr код от https://travel.gov.gr/#/user/login

 

До колкото знам всичко трябва да е на хартия. Дано само да не те подведа. 

image.png.40ec930084a145131adf6c1edfd887de.png

Ето за повече инфо цък.

 

Сега се видях с един фр, той ми каза, че опашката е до село Марикостиново, а от Гръцката страна е около 60/70 метра. Току що си идва от гр. Патра. 

Има ли е тази промяна за Гърция на английски или гръцки език?Търся и нищо не откривам. А в plf няма отметка за антигенен тест, само pcr. Аз летя в петък от Дортмунд до Санторини, и на български не ми върши работа....Дано да мине всичко ок🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Чудо на чудесата! Латвия вече приема пътуващи по несъществени причини, без тестове, без карантина, стига да имат сертификат за ваксинация или преболедуване. За останалите PCR или антигенен.

https://www.mfa.gov.lv/en/consular-information/news/66019-emergency-situation-in-latvia-to-restrict-the-spread-of-covid-19

Още по-голямото чудо е, че и Финландия от 21.06. пуска ваксинирани и преболедували, пътуващи от ЕС за кеф, без карантина. Но се освобождават от тестване на пристигане само тези, които идват от страни с под 25/100 000 за последните 14 дни. Малко не ни достига за да влезем в тази бройка.

https://www.visitfinland.com/article/practical-travel-information-for-travelers-to-finland-during-coronavirus-pandemic/

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 6 часа, Мирослав Василев каза:

Вчера, моя позната е пътувала от Германия до Нидерландия с влак и после от Нидерландия към Белгия с автобус.

 

Абсолютно никъде не е имало каквито и да е проверки, при качването са искали само билета и личната карта.

Да допълня, тя пътува за Париж и каза че също и на белгийско-френската граница не е имало проверка. 

 

Тоест от Хамбург до Париж, без абсолютно никакви проверки и въпроси.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 23 часа, DenitsaS каза:

Здравейте, имам следния въпрос: при пристигане в България приемат ли електронен документ за негативен PCR или го искат на хартия и подпечатан?

Отговорили са ти как е по наредба, аз само да ти потвърдя, че всеки път се прибирам в БГ с PCR на телефон, независимо от коя държава кацам.

преди 20 часа, marycap каза:

Без багаж, с лична карта и зелен сертификат (разпечатан) си минавах за секунди навсякъде. На летището във Виена имаше 3 проверки, те още не можеха да четат QR кода и аз снизходително( вътрешно) ги подминавах.

Благодаря ти. В твоя случай ваксината каква е?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 часа, muchachote каза:

Но ние така и не разбрахме. С антигенния НЕ ТЕ ПУСНАХА, а как тогава те пуснаха като нямаш ПСР?

Предпочитам  да не влизам в подробности, че темата да не се изроди в лоша посока.

Важното е, че минахме👌

 

Идеята беше да предупредя, ако някой ще пътува със самолет в следващите дни да не разчита 100 про на антигенния тест.

И ако на зелена граница общуваш директно с представители на държавата - гранична полиция - и там размахването на наредби, решения, ФЕК-ове може да ги накара да проверят, то при пътуване със самолет те режат служители на наземния оператор, които ако нямат информация от АК нищо не може да ги накара да те качат. Класическо потвърждение на приказката за царя и пъдаря.

В случая и Aegean бяха проспали петъчното решение, както и IATA да обновят TIMATIC.

  • Харесвам 7
  • Шок 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Вчера в Италия не искаха да ни пускат с цифров сертификат. Като казахме, че имаме и пср и сме транзит, нямаше проблеми. По вълшебната думичка сякаш беше "транзит". Странното беше, че като чуха това, просто ни пуснаха и не ни поискаха нищо друго в тази връзка, дори и пср-а. 

В Амстердам, пак вчера, ни дадоха да излезем от транзитната зона извън летището. После със сканиране на бордната карта и минаване през проверка на багажа само, стигнахме до гейта. Никъде не ни искаха паспорти или документи свързани с ковид. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.