Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Сигурно е споменавано много пъти по- напред, но аз да попитам. В лаборатория РАМУС каква е цената на антигенния тест, от колко най- рано работят и за колко време излиза резултатът?

Връзка към коментар

След като ви изтормозих последните дни да дам отчет. Билет с румънците не можах да купя -цената скочи тройно. Тръгнах  на риск с всички документи и антигенен тест. На Варна искаха само бордна карта и формуляр, макар, че има дадох целия наръч. Другите неща щели да ни ги гледат чехите. В Прага лична карта дадох формуляр, антигенен и сертификат. Побутна ги видя сертификата, дори не погледна дали е моя, просто така на ветрило и ми пожела приятно прекарване. 

  • Харесвам 21
  • Браво 6
Връзка към коментар
преди 5 минути , EliDion каза:

След като ви изтормозих последните дни да дам отчет. Билет с румънците не можах да купя -цената скочи тройно. Тръгнах  на риск с всички документи и антигенен тест. На Варна искаха само бордна карта и формуляр, макар, че има дадох целия наръч. Другите неща щели да ни ги гледат чехите. В Прага лична карта дадох формуляр, антигенен и сертификат. Побутна ги видя сертификата, дори не погледна дали е моя, просто така на ветрило и ми пожела приятно прекарване. 

Весело да си изкарате , надявам се да се присъединим след 10 дни

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, muchachote каза:

Сигурно е споменавано много пъти по- напред, но аз да попитам. В лаборатория РАМУС каква е цената на антигенния тест, от колко най- рано работят и за колко време излиза резултатът?

30 лв. е цената. Резултатът излиза за около 30-60 минути.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Stryper каза:

За 30-60 минути излиза в централата. В нашия клон на Рамус излиза след 4-5 часа, тъй като ги носят някъде.

Да, точно. Пропуснах да уточня. Извинете. За централата имах предвид 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 19.06.2021 г. в 20:47, Мари Николова каза:

Още по-голямото чудо е, че и Финландия от 21.06. пуска ваксинирани и преболедували, пътуващи от ЕС за кеф, без карантина. Но се освобождават от тестване на пристигане само тези, които идват от страни с под 25/100 000 за последните 14 дни. Малко не ни достига за да влезем в тази бройка.

Аз пък разбирам, че ако имам сертификат за ваксина и идвайки от ЕU не подлежа на тест при пристигане щом мога да предоставя такъв. 

Входът към другите скандинавски страни все още е ограничен. Между тях може да се циркулира без тестове, та финландските промени дават достъп към Швеция, Норвегия, Дания.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Яничка каза:

Отговорили са ти как е по наредба, аз само да ти потвърдя, че всеки път се прибирам в БГ с PCR на телефон, независимо от коя държава кацам.

Благодаря ти. В твоя случай ваксината каква е?

Извинявай за закъснението! Модерна.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Моля, дайте съвет: кацаме в другата събота, посред нощ, по-скоро, в неделя. Някой беше казал, че Пирогов работи денонощно, да си направим бърз тест за освобождаване от карантина.

На Т2, дали е възможно, по това време?Рамус Дружба - това централата ли е?

Говорих си с придружителя на българската група , след полета ще ги чака автобус, за да ги закара там. Ама, дали работят и за други хора или само за групата, не разбрах.

Та, накратко - къде в София, да направим тест в 1 през нощта?

Връзка към коментар
преди 24 минути , AlexandraKo каза:

Моля, дайте съвет: кацаме в другата събота, посред нощ, по-скоро, в неделя. Някой беше казал, че Пирогов работи денонощно, да си направим бърз тест за освобождаване от карантина.

На Т2, дали е възможно, по това време?Рамус Дружба - това централата ли е?

Говорих си с придружителя на българската група , след полета ще ги чака автобус, за да ги закара там. Ама, дали работят и за други хора или само за групата, не разбрах.

Та, накратко - къде в София, да направим тест в 1 през нощта?

По това време на денонощието е леко сложно.

По-добре се разбери с придружителя на бг групата да минеш с тях 😉

Другия вариант който се сещам да се разбереш с мобилната група да дойде на място на терминала да ви тества. Те работят 24/7 : https://ena1111.bg/contacts/

Само ако ползваш тях се обади 2-3 дни по-рано за да запазиш час.

ПП. Можело и онлайн 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , AlexandraKo каза:

Моля, дайте съвет: кацаме в другата събота, посред нощ, по-скоро, в неделя. Някой беше казал, че Пирогов работи денонощно, да си направим бърз тест за освобождаване от карантина.

На Т2, дали е възможно, по това време?Рамус Дружба - това централата ли е?

Говорих си с придружителя на българската група , след полета ще ги чака автобус, за да ги закара там. Ама, дали работят и за други хора или само за групата, не разбрах.

Та, накратко - къде в София, да направим тест в 1 през нощта?

Защо не говорите с водача на българската група, да добави и вас? Едва ли ще откажат да ви тестват, агенциите ползват отстъпки, а вие няма да ползвате.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И да не сте с групата, може да направите тест в Рамус, когато работят. Моя близка беше също без група, късмях имаха да има група на Абакс и са минали без проблем. Казали в Рамус, че има ли групи - не затварят.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 28 минути , AlexandraKo каза:

Моля, дайте съвет: кацаме в другата събота, посред нощ, по-скоро, в неделя. Някой беше казал, че Пирогов работи денонощно, да си направим бърз тест за освобождаване от карантина.

На Т2, дали е възможно, по това време?Рамус Дружба - това централата ли е?

Говорих си с придружителя на българската група , след полета ще ги чака автобус, за да ги закара там. Ама, дали работят и за други хора или само за групата, не разбрах.

Та, накратко - къде в София, да направим тест в 1 през нощта?

В Пирогов ще ви вземат проба по всяко време през ноща, но резултат ще получите до 10:00 часа сутринта. Трябва да им оставите копие на ЛК или паспорт. Защо не си направите тест преди тръгване, там където ще сте?
 

Ние вчера се прибрахме от Германия, направихме тестове преди полета, на летището също имаше тестове. Бързите тестове в Германия са безплатни за всички. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, Sju каза:

Аз пък разбирам, че ако имам сертификат за ваксина и идвайки от ЕU не подлежа на тест при пристигане щом мога да предоставя такъв. 

Входът към другите скандинавски страни все още е ограничен. Между тях може да се циркулира без тестове, та финландските промени дават достъп към Швеция, Норвегия, Дания.

Много ми се иска да греша. 🙂

Действително информацията е поднесена подвеждащо. Според мен от карантина и тестове преди пътуването за освободени всички от ЕС със сертификат, но само тези от зеленият списък под 25/100 000, не подлежат на тест при пристигане. Финландия беше една от страните с най-ограничен достъп в Европа. Първо пътуваш само по съществена причина с тест, после тест на пристигане, карантина и вече ако не ти е писнало да се тестваш след петият ден(ако не бъркам)може да си направиш тест, с който да излезеш от карантината. 😉

Сега само страните от зеленият списък влизат без ограничения, а останалите се водят високо рискови дори със сертификат и се тестват на пристигане:

 

 

All travelers arriving in Finland from corona risk countries are tested for the coronavirus.

 

За Дания и Швеция не знам, но финланците в никакъв случай не ти улесняват достъпа до Норвегия. Предупреждават за продължително висене по- границите точно заради рестрикциите:

NB: Please be prepared for long waiting lines at the border controls in Norway, due to the new regulations. 

 

Но чудесата започват да се случват и от 24.06 Норвегия облекчава режима, като пуска с ЕС сертификат:

 

Updated 21 June 2021

New entry rules 

From Thursday, June 24, people residing in EEA/Schengen/UK with a COVID-19 certificate that can be verified with a QR code will be able to enter Norway without having to quarantine. 

 

Голямото НО обаче е:

 

Currently, only a Norwegian or Danish  COVID-19 certificate with a QR code that can be verified by Norwegian authorities is considered to be a secure and verifiable way to document vaccination or having had COVID-19.

 

Забавни са нали!😃

 

Все пак, от 5 юли страните от зеленият списък не подлежат на карантина. Ние не сме там, но пък може и да станем. 🙂

 

image.png.d9875802f2726642354d7e95ccb72ce7.png

 

https://www.visitnorway.com/plan-your-trip/coronavirus-and-travelling-to-norway/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 50 минути , funny каза:

По това време на денонощието е леко сложно.

По-добре се разбери с придружителя на бг групата да минеш с тях 😉

Другия вариант който се сещам да се разбереш с мобилната група да дойде на място на терминала да ви тества. Те работят 24/7 : https://ena1111.bg/contacts/

Само ако ползваш тях се обади 2-3 дни по-рано за да запазиш час.

ПП. Можело и онлайн 🙂

 

На тия им се обадих - “ лаборантите не работят събота и неделя” - туй отговориха.

преди 48 минути , Asya Assenova каза:

Защо не говорите с водача на българската група, да добави и вас? Едва ли ще откажат да ви тестват, агенциите ползват отстъпки, а вие няма да ползвате.

Благодаря ти!

преди 29 минути , Роми каза:

И да не сте с групата, може да направите тест в Рамус, когато работят. Моя близка беше също без група, късмях имаха да има група на Абакс и са минали без проблем. Казали в Рамус, че има ли групи - не затварят.

 

 

Да, групата тука, също е на Абакс. 

преди 20 минути , EliNik каза:

В Пирогов ще ви вземат проба по всяко време през ноща, но резултат ще получите до 10:00 часа сутринта. Трябва да им оставите копие на ЛК или паспорт. Защо не си направите тест преди тръгване, там където ще сте?
 

Ние вчера се прибрахме от Германия, направихме тестове преди полета, на летището също имаше тестове. Бързите тестове в Германия са безплатни за всички. 

Щото сме в едно забутано място, но ще разпитам и за този вариант.

Ще видя и на Катания летището,  дали не правят.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз споменах за такъв случай, ама да напомня, моля, внимавайте с тестовете на място, и човек да е ваксиниран, и преболедувал, и нищо да му няма, никога няма гаранция, че ще е отрицателен резултата и тогава си е приключение, ако си в чужбина. Винаги е по-добре грешки да станат у нас, отколкото да си в карантина 15 дни в хотел, па било то и в Сицилия. 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
На 10.06.2021 г. в 20:27, Ou7law каза:

В момента го правя това пътуване България - Македония - Албания - Черна Гора - Сърбия - Румъния - България 🙂

Още съм в Албания, тук един познат звъня чак до консула, за да му кажат, че на влизане в Ч. Гора няма да ми искат нищо, след няколко дни ще разбера дали е така 😄

Като го завърша след около седмица, ще пиша дали всичко е минало по план.

Вчера се прибрах по направление България - Македония - Албания - Черна Гора - Сърбия  - България (пропуснах Румъния, защото Transfagarasan все още е затворен)

Единственото място, където трябваше тест бе на прибиране в България.

Черна Гора иначе предлага безплатни PCR тестове за туристи. Аз не си направих, защото в Котор в неделя не работеха, а в понеделник трябва да се отиде в 7:30 и да се вземе резултата след 17:30. Но ако някой има път натам, спокойно може да се възползва.

Иначе Босна и Косово все още искат тестове.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

@Мари Николова, аз така или иначе не откривам привлекателен начин да стигна до Финландия от България. Моята цел е Швеция. Надявам се и те да се ъпдейтнат с облекчения в идната седмица, тъй като напредват с ваксинирането. Този уикенд беше ред на моя набор например.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дано , засега е това

 

20.07

"Шведското правителство реши в неделя да удължи забраната за пътуване от ЕС и Европейското икономическо пространство.

Изключение ще бъдат тези, които могат да предоставят сертификат за ваксинация, отрицателен тест за коронавирус или наличие на антитела, се казва в съобщение за пресата от правителствения офис.Удължаването на забраната влиза в сила на 30 юни и е валидно до 31 август.

Няма ограничения за влизане за пристигащи от Дания, Финландия, Исландия и Норвегия

 

Правителството реши да удължи забраната за влизане в Швеция поради продължаващата несигурност с инфекцията", се казва в съобщението. Шведските правила в момента се адаптират към правилата на ЕС, като в същото време удължава забраната за пътуване до 31 август."

Правителството в Швеция се провали в няколко аспекта с пандемията COVID-19, заяви в началото на юни конституционната комисия на парламента.

Правителството бавно въведе система за тестване и проследяване, не успя да защити възрастните хора и липсва ясна линия на отговорност между националните и местните власти, каза комисията.

 

 

https://news.bg/int-politics/shvetsiya-udalzhava-do-31-avgust-ogranicheniyata-za-patuvane.html

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Магеланци,

Някой попълвал ли е формата за влизане в Кипър. Каква е процедурата. Изчетох всичко, пише че не трябва да е 2 дена преди пристигането. На друго място в сайта - https://cyprusflightpass.gov.cy/, примерно пише, в рамките на 48 часа преди полета до Кипър. Нещо се обърках?

И след като се попълни доколкото четох, трябва да пристигне разрешение за влизане пак през сайта им, което е самия - Cyprus Flight Pass и е валиден два месеца, в рамките на какъв срок пристига това нещо, след като е завършена регистрацията?

Връзка към коментар
преди 58 минути , Sju каза:

@Мари Николова, аз така или иначе не откривам привлекателен начин да стигна до Финландия от България. Моята цел е Швеция. Надявам се и те да се ъпдейтнат с облекчения в идната седмица, тъй като напредват с ваксинирането. Този уикенд беше ред на моя набор например.

За Швеция не съм проверявала, но за Финландия си мислех, ако ние следващата седмица влезем в зеления списък да се лети до Полша,която също е в зелено,  конкретно Бургас - Гданск и от там до Турку пак с Уиз. После прибирането да е през Естония или Латвия, има варианти.

А през август Норведжиян пускат евтини директни полети Бургас - Хелзинки, но дотогава всичко може да се случи.

Може да хвърлиш едно око на полетите на Норвежците от Черноморието към Швеция, в случай, че облекчат мерките. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Интересувам се от бързо ходене (заминаване сутринта, прибиране следобяд) до Турция (Пловдив - Одрин) за пазар. Ваксиниран съм с Файзер и са минали 14-те дни от втората доза. За влизане, доколкото разбрах, няма да имам проблеми, но дали ще ме карантинират на прибиране в България? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.