Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 4 минути , vivo каза:

Интересувам се от бързо ходене (заминаване сутринта, прибиране следобяд) до Турция (Пловдив - Одрин) за пазар. Ваксиниран съм с Файзер и са минали 14-те дни от втората доза. За влизане, доколкото разбрах, няма да имам проблеми, но дали ще ме карантинират на прибиране в България? 

Не.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , ivan69 каза:

Някой може ли да ми отговори , защо след като от почти седмица сме в зелена зона25-/100000 , Чехия и Кипър още ни държат в оранжева? Чешкият документ е от 18,06

Много от страните разчитат на отчета на ECDC, който излиза всеки четвъртък след 15:00ч за нивото на заболяемост в отделните страни през последните 14 дни, за да актуализират списъците си. Така че, сега в четвъртък вероятно ще има промяна.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , vivo каза:

Интересувам се от бързо ходене (заминаване сутринта, прибиране следобяд) до Турция (Пловдив - Одрин) за пазар. Ваксиниран съм с Файзер и са минали 14-те дни от втората доза. За влизане, доколкото разбрах, няма да имам проблеми, но дали ще ме карантинират на прибиране в България? 

Е, нали си ваксиниран  🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , mitrov каза:

Пътувам за Италия другият месец. Знае ли някой в какъв срок трябва да извърша регистрацията си на https://app.euplf.eu/#/

Когато знаеш номерата на местата в самолета е номерата на полетите. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, muchachote каза:

Когато знаеш номерата на местата в самолета е номерата на полетите. 

Благодаря! Нямам резервирани места за полета, но номерът на полета го имам...

Връзка към коментар

Честито!! От днес България не е в списъка на рискови страни на Испания и може да влизаме без никакъв документ /ваксинация, тест, преболедуване/ условия в сила от 21.06 до 27.06.

  • Харесвам 22
  • Шок 2
Връзка към коментар
На 19.06.2021 г. в 18:48, Blagovesta78 каза:

Има ли е тази промяна за Гърция на английски или гръцки език?Търся и нищо не откривам. А в plf няма отметка за антигенен тест, само pcr. Аз летя в петък от Дортмунд до Санторини, и на български не ми върши работа....Дано да мине всичко ок🙂

Не я намирам на английски. 

Всичко ще е наред. споко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Иван Попов каза:

Не я намирам на английски. 

Всичко ще е наред. споко.

На travel.gov.gr вече е актуализирано(на английски, в руската секция стои старата информация). Ако не са оправили чекването с какво се влиза, от ония група казват да се маркира влизане с ПСР.  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Мари Николова каза:

Може да хвърлиш едно око на полетите на Норвежците от Черноморието към Швеция,

Гледах ги, юнските ги махнаха от графика, а излизаха такива. Сега има за юли, но не се знае дали ще се задържат.

@stanimir, аз следя местните ъпдейти

https://polisen.se/en/the-swedish-police/the-coronavirus-and-the-swedish-police/travel-to-and-from-sweden/

тук още не са публикували това, което пускаш на български, ще дебна, дано опреснят информацията.

Връзка към коментар

Някой знае ли ако пътувам с кола до Италия, трябва ли да попълвам dPLF и за Хърватия/Словения въпреки, че съм транзит или те изобщо не изискват PLF ?

 

EDIT: Отговорих си, трябва да се попълва за всяка страна

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , bad kid каза:

Испания и Кипър вече пускат българи без COVID-ограничения

 

https://www.segabg.com/hot/ispaniya-i-kipur-veche-puskat-bulgari-bez-covid-ogranicheniya

Може ли от някъде официална информация за Кипър, то ние бяхме в оранжевата зона там. Имаш ли линк от някъде на кипърското правителство. Защото днес цял ден се лутам колко преди полета се попълва тяхната електронна форма, защото пише, че трябва да получиш одобрение от властите за влизане в страната?

Връзка към коментар
преди 21 минути , agenta каза:

Може ли от някъде официална информация за Кипър, то ние бяхме в оранжевата зона там. Имаш ли линк от някъде на кипърското правителство. Защото днес цял ден се лутам колко преди полета се попълва тяхната електронна форма, защото пише, че трябва да получиш одобрение от властите за влизане в страната?

Пише, че ще е от четвъртък, може би ще ъпдейнат до тогава, иначе и аз намирам че сме оранжева.

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories

Връзка към коментар

Извинявам се, ако е коментирано многократно, но темата е доста обширна. Може ли някой да каже дали при влизане в България по въздух трябва да се представят някакви декларации ( например Self Declaration Form или нещо подобно) или е достатъчно само тест/сертификат за ваксинация?

Връзка към коментар

Продължава да се изисква тест за Италия до 01.07.2021, нали? Може ли да бъде в електронна форма като PLF? Попълваме един ePLF за двама ни, нали? 

https://app.euplf.eu/#/

И за влизане в Швейцария по суша ми е необходим само ваксинационен сертификат, който да показвам от телефона си? 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#1918240392

Връзка към коментар
преди 18 минути , Lindt каза:

Продължава да се изисква тест за Италия до 01.07.2021, нали? Може ли да бъде в електронна форма като PLF? Попълваме един ePLF за двама ни, нали? 

https://app.euplf.eu/#/

И за влизане в Швейцария по суша ми е необходим само ваксинационен сертификат, който да показвам от телефона си? 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html#1918240392

Продължава да се изисква тест за Италия до 01.07.2021, нали? - Да

Може ли да бъде в електронна форма като PLF? - Разпечатай го, защото на нашето летище може и да не могат да го разчетат в електронна форма. Мисля, че точно това е бил проблемът на онези 30 души изпуснали полета за Рим на Раян. Който е нямал формата на хартия, се е нареждал на някаква опашка и времето не стигнало.

Попълваме един ePLF за двама ни, нали? - Принципно да, но аз смятам да попълня за всеки поотделно. 

За Швейцария друг да каже.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Lindt каза:

И за влизане в Швейцария по суша ми е необходим само ваксинационен сертификат, който да показвам от телефона си? 

Да, за Швейцария е необходим само ваксинационен сертификат. Нашите бяха разпечатани, с идеята да не пипат много ръце телефоните. Ако влизате от  Италия, много вероятно е въобще да не ви проверяват.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Plf формата я разпечатайте в няколко екземпляра, за всеки случай. В четвъртък като кацнахме в Бергамо ни прибраха екземплярите plf на граничен контрол. Който нямаше такава форма го отделяха в отделна опашка и на място попълваха формата. Тестовете изобщо не ги погледнаха.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не знам дали е за тазш тема. Днес получих съобщение, че Норвегия ме кани да я посетя отново. Отварят за всичси ваксинирани от ЕС. Аз исках Свалбард, но засега не намирам какво се иска за там.

  • Харесвам 4
  • Шок 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Roberto Baggio каза:

Извинявам се, ако е коментирано многократно, но темата е доста обширна. Може ли някой да каже дали при влизане в България по въздух трябва да се представят някакви декларации ( например Self Declaration Form или нещо подобно) или е достатъчно само тест/сертификат за ваксинация?

Миналото лято имаше една декларация, която е ряздаваха в самолета, но никой никога не я потърси. Не знам сега дали официално е отпаднала, но дори не я раздават нито в самолетите, нито на чек-ина. РЗИ гледат сертификат или тест, а граничните само личните документи. Дори и чужденците не носеха нищо повече.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Роми каза:

Не знам дали е за тазш тема. Днес получих съобщение, че Норвегия ме кани да я посетя отново. Отварят за всичси ваксинирани от ЕС. Аз исках Свалбард, но засега не намирам какво се иска за там.

Някъде назад в темата стана въпрос. Уж пускат, но засега признават само сертификати издавани в Дания и Норвегия:

Updated 21 June 2021

Covid-19 certificate

As of Thursday, June 24, people residing in EEA with a COVID-19 certificate, verifiable with a QR code, will be able to enter Norway without having to quarantine. 
 
Currently, only a Norwegian or Danish COVID-19 certificate, verifiable with a QR code, is considered by Norwegian authorities to be a secure way to document vaccination or having had COVID-19.
 
Надявам се от 01.07 да започнат да пускат и от останалите ЕС държави.
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.