Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 21.06.2021 г. в 14:25, vivo каза:

Интересувам се от бързо ходене (заминаване сутринта, прибиране следобяд) до Турция (Пловдив - Одрин) за пазар. Ваксиниран съм с Файзер и са минали 14-те дни от втората доза. За влизане, доколкото разбрах, няма да имам проблеми, но дали ще ме карантинират на прибиране в България? 

Тази събота и неделя ходихме и ние на пазар, на връщане на нашата граница на ГКПП Малко Търново само показахме сертификата за ваксинация, няма карантина.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Вчера на летището в Базел за полет до София, при липса на сертификат за ваксина, ПСР или антигенен ти връчват една Деклариция, която попълваш и на кацане даваш на представителите на РЗИ с което те поставят под карантина, която можеш да махнеш ако представиш тест в рамките на 24ч след кацането....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ами те тия неща не са се променили и сто пъти са писани тук. На влизане в България или сертификат за ваксинация, или преболедували, или тест, ако нямаш нищо - карантина и може да се освободиш с тест. За всички държави с малки изключения.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

Ами те тия неща не са се променили и сто пъти са писани тук. На влизане в България или сертификат за ваксинация, или преболедували, или тест, ако нямаш нищо - карантина и може да се освободиш с тест. За всички държави с малки изключения.

така ясно звучи, докато проверяваш теоретично... когато ти наближи пътуването, почваш да откачаш, да принтираш дигитални форми, да си правиш тест, който не се изисква или да попълваш формуляр за влизане в Италия, който италианците са написали, че е заменен вече от тоя същия дигитален документ, който си принтирал преди малко.... 

при това по отделно за всеки от пътуващите, за всеки случай...

  • Харесвам 13
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 7 минути , wiliko каза:

Вчера на летището в Базел за полет до София, при липса на сертификат за ваксина, ПСР или антигенен ти връчват една Деклариция, която попълваш и на кацане даваш на представителите на РЗИ с което те поставят под карантина, която можеш да махнеш ако представиш тест в рамките на 24ч след кацането....

На полета до София предишният понеделник никой нищо не проверяваше в Базел, нито са раздавали декларации. За всеки случай ние имахме предварително разпечатани такива, които никой никъде не поиска.

Излъгах, проверяваха размера на багажа и ставаха големи панаири.

Връзка към коментар
преди 16 минути , Lindt каза:

така ясно звучи, докато проверяваш теоретично... когато ти наближи пътуването, почваш да откачаш, да принтираш дигитални форми, да си правиш тест, който не се изисква или да попълваш формуляр за влизане в Италия, който италианците са написали, че е заменен вече от тоя същия дигитален документ, който си принтирал преди малко.... 

при това по отделно за всеки от пътуващите, за всеки случай...

А, остави, аз освен, че не спах нощта преди пътуването мислено разигравах възможни диалози между мен и упорит наземен летищен персонал, мен и сърдит митничар, който иска тест, докато му размахвам сертификат и го плаша със съда в Хага...или в Страсбург беше...сега не мога да си спомня диалога. Абе тежко беше, а толкова леко мина.😁

  • Харесвам 5
  • Смея се 33
Връзка към коментар

Канада продължава с напълно неадекватните си изисквания - от 5 юли напълно ваксинираните канадци ще имат право да се прибират в Канада без да се налага да са под карантина в ковид-затворите. 

Ще трябва обаче да се попълни декларация онлайн, да нямат симптоми и ... о, изненада - да имат план за евентуална карантина.

Защо им е нужен този план?

 

“Final determination regarding exemptions is made by a government representative at the border based on the information presented at the time of entry into Canada, which is why a quarantine plan is still required,”

 

Или иначе казано въпреки ваксината и въпреки асимптоматичност, граничен служител в крайна сметка ще преценява дали да си карантиниран или не. И ако той прецени (на базата дори на съмнения) - карантина

 

Всеки сам да преценява доколко канадците са загрижени за здравето на хората... 🙂

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 4 часа, Мари Николова каза:

А, остави, аз освен, че не спах нощта преди пътуването мислено разигравах възможни диалози между мен и упорит наземен летищен персонал, мен и сърдит митничар, който иска тест, докато му размахвам сертификат и го плаша със съда в Хага...или в Страсбург беше...сега не мога да си спомня диалога. Абе тежко беше, а толкова леко мина.😁

Мислех, че само аз не спя, разигравайки същите диалози 😁😁😁 Успокои ме 🙂

Питане за Украйна - влизаме с тест и застраховка нали. Някакви дигитални му там сертификати? и теста може ли антигенен, ако да дали има определени точно какви?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

така ясно звучи, докато проверяваш теоретично... когато ти наближи пътуването, почваш да откачаш, да принтираш дигитални форми, да си правиш тест, който не се изисква или да попълваш формуляр за влизане в Италия, който италианците са написали, че е заменен вече от тоя същия дигитален документ, който си принтирал преди малко.... 

при това по отделно за всеки от пътуващите, за всеки случай...

Ако ще те успокоя - тръгвам в петък от Швейцария към БГ с кола . Е познай колко държави, изисквания, формуляри и чудеса трябва да се проверят :yes:

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , Росина каза:

Мислех, че само аз не спя, разигравайки същите диалози 😁😁😁 Успокои ме 🙂

Питане за Украйна - влизаме с тест и застраховка нали. Някакви дигитални му там сертификати? и теста може ли антигенен, ако да дали има определени точно какви?

А точно исках да похваля украинците и ти ми даваш възможност. 🙂

Хората са направили една страничка в жълто-сини багри, с няколко изречения ясно и точно са описали какво трябва за да им влезеш в държавата. Без неясно тълкуване, без изключения, без объркваща информация. С линк да си направиш застраховка, която покрива и карантина. Толкова е просто, защо ЕС страните така се омотват в информацията, не знам.

 

Росина, можеш да влезеш и със сертификат и с антигенен тест. 🙂

https://visitukraine.today/

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 2 минути , Мари Николова каза:

А точно исках да похваля украинците и ти ми даваш възможност.

Исках да ги похваля, ама нямах желание.... Чаках ги, чаках ги, чаках ги да отворят за ваксинирани, те се назлъндисваха... Тъкмо купихме билети за другаде и те отвориха.... Да затварят и да си ходят!

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 13 минути , chandni каза:

Исках да ги похваля, ама нямах желание.... Чаках ги, чаках ги, чаках ги да отворят за ваксинирани, те се назлъндисваха... Тъкмо купихме билети за другаде и те отвориха.... Да затварят и да си ходят!

Затова аз млако спекулативно бях купил билети с идеята, че ще отворят за ваксинирани през юни и те взеха, че го направиха. В неделя се върнахме. Никакви проблеми. И на чек-ин в София и на летището в Киев хората си познаваха отлично новите правила и със зелените сертификатчета минахме за нула време. Това ни е трето пътуване само със сертификати и съм много доволен. Направо като преди. А украинците наистина заслужават голяма похвала за организацията. 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 11 часа, mary_shery каза:

Защо ти е тест, направен преди полета за връщане в България? Може да се направи тук след като кацнеш, в рамките на 24 часа, за да отпадне карантината.

Нас намаше да ни качат на самолета без тестове, но това е от Ню Йорк птез Истанбул за София. Врещаха хората да си птавят тестове. За ЕС може да не е така обаче.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Радо каза:

Свръх важните декларации, които Уиз ми пратиха за напускане на Италия - абсолютно никой не ги погледна или отрази, май и не знаеха, че има такова изискване. 

И на нас 😄 Ние даже не ги бяхме попълнили 😄 

 

Ето и от мен малко практическа информация за пътуването ни до Рим и Бари:

- полет София - Рим с Раян - искаха ни разпечатани бланките с кодовете /на всеки човек отделен код/ и тестове. На летище София ни погледнаха само кода, тестът изобщо не го отразиха. На кацане в Рим само погледнаха дали имаме тест или не, ама какво пише в него, дали не са от преди 3 месеца, изобщо не зачетоха. Кодовете не ги поискаха изобщо;

Важно е да отбележа, че част от групата ни летя София - Бари и на тях на летището в Бари са им гледали и кодовете и тестовете;

- полет Рим - Бари с Раян за 5 евро 😄 Тук всичко беше перфектно, нищо не ни поискаха, хем за влизане в Пулия има специални изисквания - декларации, които бяхме попълнили предварително. Що ли 🙂 ;

- полет Бари - София - тук вече циркът беше пълен 🙂 Както стана дума по-горе wizz ни пратиха предварително някакви декларации, които бяха за карантиниране в България - на български, италиански и английски. Ние се позачудихме на какъв език да ги попълваме, и в крайна сметка се отказахме и не ги попълнихме. Имахме ги разпечатани в нас. Никой не ни ги поиска тези декларации. Няколко пъти преди да се качим на самолета ни попитаха по какъв въпрос сме били в Италия?! Какво значение има?! На излитане ни поискаха ПСР тестове 🙂 Ние, разбира се, казахме, че нямаме и не сме длъжни да имаме такива. Но така уверено отговорих "Съгласно действащото българско законодателство, свързано с пътуване на български граждани в чужбина в условията на извънредната обстановка, причинена от коронавируса...." 😄 Девойката стоя, стоя, не посмя да спори с мен за действащото българско законодателство и накрая, чудейки се какво да каже изтърси "А имахте ли тестове на влизане в Италия?". И ние "Разбира се" 😄 Това беше 😄 Това ни отвори пътят към самолета 😄 

 

В Италия не сложих маска по улиците изобщо. Само 1-2 пъти сложих за малко, около едни карабинери и някакви с жълти жилетки. Сториха ми се съмнителни нещо 🙂  Не успяха да ме глобят 🙂  Може би сутрин и през деня около 30 % от хората бяха без маски. Вечер рядко имаше хора с маски по улиците и около заведенията. 

 

Страхотно беше 🙂 Ще разказвам 🙂 

 

 

 

  • Харесвам 22
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, MayaS каза:

Как може да се влиза в момента в Турция. Какви тестове или сертификат. Трябва ли да има 14 дена от ваксината,

PCR, не по-стар от 72 часа, антигенен, не по-стар от 48 часа, завършен курс на ваксинация, т.е. последна доза ваксина + 14 дни или сертификат за преболедуване в последните 6 месеца.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 21.06.2021 г. в 14:06, mitrov каза:

Пътувам за Италия другият месец. Знае ли някой в какъв срок трябва да извърша регистрацията си на https://app.euplf.eu/#/

Когато знаеш номерата на местата в самолета е номерата на полетите. 

Връзка към коментар
преди 18 часа, ДиянаВ каза:

@Венелин в тази тема ще пусна това за Италия...

Днес пише, че в Италия вече се влиза със сертификат.
https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=3
Дали, дали?
И деца под 6 години са освободни от какво?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , muchachote каза:

Здравейте. Току що ми излезе QR- кодът за Гърция. Трябва ли да го разпечата на хартиен носител или мога да го покажа и на телефона?

Не трябва да се разпечатва.

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , itcome каза:

Днес пише, че в Италия вече се влиза със сертификат.
https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=3
Дали, дали?
И деца под 6 години са освободни от какво?

 

Деца под 6 г. са освободени от изискването за тест преди влизане, но подлежат на самоизолация. Ако дете под 18 г. е придружено от родител - ваксиниран, преболедувал или с отрицателен тест, е освободено от изискването за самоизолация. Поне аз така тълкувам това за децата от тук -https://infocovid.viaggiaresicuri.it/returningtoitaly.html. Все пак да се има предвид, че въпросът с децата не ме касае и не съм задълбавала как е положението.

Children under the age of six (6) are always exempt from the requirement of a molecular or antigenic test but must still self-isolafe. Travellers under the age of eighteen (18) are exempt from the requirement of self-isolation only if they are accompanied by an adult who has an EU Digital Covid Certificate. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.