Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Това с приемането на ваксинационен сертификат от страна на Италия за влизане на нейна територия, ми изглежда, че едва ли е стигнало до авиокомпаниите все още. То го няма дори на сайта на нашето МВнР. Какво правим, ако някой служител на летището ни откаже бординг, защото си мисли, че става само с тест? Искаме писмен документ за отказа + иск по регламент 261? Отваряме им сайта на италианското здравно министерство и им показваме написаното? Това последното едва ли ще проработи...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , jorrro каза:

Това с приемането на ваксинационен сертификат от страна на Италия за влизане на нейна територия, ми изглежда, че едва ли е стигнало до авиокомпаниите все още. То го няма дори на сайта на нашето МВнР. Какво правим, ако някой служител на летището ни откаже бординг, защото си мисли, че става само с тест? Искаме писмен документ за отказа + иск по регламент 261? Отваряме им сайта на италианското здравно министерство и им показваме написаното? Това последното едва ли ще проработи...

Незнам, но утре летя и ще сме само със сертификати. Ще пиша.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Lindt каза:

така ясно звучи, докато проверяваш теоретично... когато ти наближи пътуването, почваш да откачаш, да принтираш дигитални форми, да си правиш тест, който не се изисква или да попълваш формуляр за влизане в Италия, който италианците са написали, че е заменен вече от тоя същия дигитален документ, който си принтирал преди малко.... 

при това по отделно за всеки от пътуващите, за всеки случай...

A, ще ме извиняваш, ама преди седмица на влизане в Бергамо ме караха да попълвам на ръка някакъв документ, защото имах само дигитален dPLF, a половинката, чийто dPLF бях разпечатал си мина без проблем, щото италианците си искаха хартията 😉 

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , stormbringer каза:

A, ще ме извиняваш, ама преди седмица на влизане в Бергамо ме караха да попълвам на ръка някакъв документ, защото имах само дигитален dPLF, a половинката, чийто dPLF бях разпечатал си мина без проблем, щото италианците си искаха хартията 😉 

Какъв документ ти дадоха и колко реда писа? Питам, защото на отиване сигурно ще  принтираме, но на връщане няма да търся къде в Швейцария да разпечатвам дигитален документ. Не че няма да може на рецепцията на хотела, но ми се вижда тъпо. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , Lindt каза:

Какъв документ ти дадоха и колко реда писа? Питам, защото на отиване сигурно ще  принтираме, но на връщане няма да търся къде в Швейцария да разпечатвам дигитален документ. Не че няма да може на рецепцията на хотела, но ми се вижда тъпо. 

Малко се пишеше, беше като бланка, съдържаща подобна информация на ПЛФа, с празни места да си напишеш имената, телефона, и някакви данни на лична карта примерно, на коя дата влизаш. Не повече от 2-3 минути.

По темата с влизането в БГ - на качаване (обаче от Португалия) Wizz не искаха абсолютно нищо, на влизане в София ни посрещнаха РЗИ с Biohazard костюмите, преди паспортния контрол. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На Бергамо съм в момента на идване от Мадрид никой не иска тестове  само провериха дали имаме код и нищо повече. Тук само контрол на температурата и нищо повече 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Не мога да си попълня PLF за Италия... Уж се разбрахме /сами със себе си, четейки/, че вече не искат единствено тест, а  става със сертификат, но опцията не фигурира: 

image.png.7f494f5d65e56213b8a34b1de3797824.png

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Lindt каза:

Не мога да си попълня PLF за Италия... Уж се разбрахме /сами със себе си, четейки/, че вече не искат единствено тест, а  става със сертификат, но опцията не фигурира: 

image.png.7f494f5d65e56213b8a34b1de3797824.png

Тук са дали един мейл, освен на него да пишеш и да питаш:

image.png.40e4c749637bde14530bb750549407ab.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, jorrro каза:

Тук са дали един мейл, освен на него да пишеш и да питаш:

image.png.40e4c749637bde14530bb750549407ab.png

Писахме. Дадох submit на документа, избирайки present of certification ... който се надявам да допълнят с ваксина, преболедуване, а не както сега само тест. 

@itcome, моля, сподели какво ще попълниш и как е минало утре 🙂 Ще ви стискам палци.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Lindt каза:

Писахме. Дадох submit на документа, избирайки present of certification ... който се надявам да допълнят с ваксина, преболедуване, а не както сега само тест. 

@itcome, моля, сподели какво ще попълниш и как е минало утре 🙂 Ще ви стискам палци.

А QR кодът веднага ли дойде или е като при Гърция - в 0:00 часа в деня на пристигането? 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , elmapl каза:

Здравейте, днес Виена-Бергамо. Във Виена минах с PLF+сертификат за ваксини. Предпочитаха разпечатан PLF. В Бергамо нищо не искаха. 

добре звучи, но какво написа в PLF-a? 

Връзка към коментар
преди 13 минути , elmapl каза:

Здравейте, днес Виена-Бергамо. Във Виена минах с PLF+сертификат за ваксини. Предпочитаха разпечатан PLF. В Бергамо нищо не искаха. 

А до Виена от къде пристигна (ако си летял от България например...) и искаха ли ти нещо на летището, след кацане (в транзитна зона ли беше)?

Връзка към коментар

В PLF-то за Италия написах с антигенни тест. Но показах във Виена само ваксината+PLF. 

Тръгнах за Виена от София вчера. В София на гишето един мързелив служител само ме попита имам ли тест. Казах, че имам ваксини, но не ми провери документите. Във Виена първо е контрола и после транзитната зона. На контрола върнаха поне трима от нашия полет, но не зная защо. Аз минах с Ел. Формуляр за Австрия и ваксините без проблем.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Не ми разрешава да редактирам. 

Сега четох във ФБ групата за Испания - явно е пълна каша. На летище София за момента изглежда не пускат без тест полетите на Уиз с обяснение, че тестът е изискване на компанията. Шах. 

 

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , jul каза:

Не ми разрешава да редактирам. 

Сега четох във ФБ групата за Испания - явно е пълна каша. На летище София за момента изглежда не пускат без тест полетите на Уиз с обяснение, че тестът е изискване на компанията. Шах. 

 

Дали е упоменато за проблеми, ако си ваксиниран или само при липсващи и тест, и ваксина? За един приятел, пътуващ утре за Италия, питам

Връзка към коментар
На 17.06.2021 г. в 1:35, stormbringer каза:

Приемат бързи антигенни до 24 часа по-рано, ПСР до 72 часа, за ваксини още нищо не е ясно, но е добре да се има предвид, че в последните 2-3 дни случаите в Португалия (основно в Лисабон) са се увеличили драстично и нищо чудно да има промени в правилата от идната седмица 

Може ли да помоля за информация от къде намираш тези детайлни данни за Португалия, трябва да летя за Лисабон на 02.07 и вече виждам как пътуването пропада...

Връзка към коментар
преди 15 минути , КолЮ каза:

Може ли да помоля за информация от къде намираш тези детайлни данни за Португалия, трябва да летя за Лисабон на 02.07 и вече виждам как пътуването пропада...

И аз имам полет за Лисабон на 02.07.  Моля,ако някой разбере за промени в ограниченията да споделя .

Връзка към коментар
преди 35 минути , jul каза:

Не ми разрешава да редактирам. 

Сега четох във ФБ групата за Испания - явно е пълна каша. На летище София за момента изглежда не пускат без тест полетите на Уиз с обяснение, че тестът е изискване на компанията. Шах. 

 

Мене за Ryan ме интересува, но естествено и там инфото не е ъпдейтнато.

Има линк към този сайт за зоните

https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/ccayes/alertasActual/nCov/documentos/AnnexII_between_07062021-and-20062021.pdf където ни посрещат с надпис ERROR.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.