Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 38 минути , КолЮ каза:

Може ли да помоля за информация от къде намираш тези детайлни данни за Португалия, трябва да летя за Лисабон на 02.07 и вече виждам как пътуването пропада...

Просто бях там, когато това се случи и това беше информацията по местните новини, включително "затварянето" на Лисабон за уикенда, което обаче не важеше за туристи и за летището. Някакви данни има тук - https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal ,  ама за момента не виждам причина да ти пропада пътуването, което важи за повечето пътувания през последната година и половина - следиш нещата и се надяваш да няма промени, в крайна сметка всичко може да се промени от днес за утре 
 

Връзка към коментар
Преди 1 час, jul каза:

Не ми разрешава да редактирам. 

Сега четох във ФБ групата за Испания - явно е пълна каша. На летище София за момента изглежда не пускат без тест полетите на Уиз с обяснение, че тестът е изискване на компанията. Шах. 

 

Ама това е произвол. Не могат да определят, че има изискване за тест, при положение че дестинацията не го изисква.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , jorrro каза:

Ама това е произвол. Не могат да определят, че има изискване за тест, при положение че дестинацията не го изисква.

Могат- не могат.... Просто не те качват на самолета. А после може да се оплачеш на АП.

 

@bad kid, никой не е писал за Райън. Ако видя нещо, ще сигнализирам. Ти кога летеше?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , jul каза:

Могат- не могат.... Просто не те качват на самолета. А после може да се оплачеш на АП.

 

@bad kid, никой не е писал за Райън. Ако видя нещо, ще сигнализирам. Ти кога летеше?

Нямам билети, но гледам че излизат добри оферти за след седмица-две напред. Малко се чудя заради тая неразбория....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , neuromancer каза:

Тая неразбория би трябвало да трае един ден докато си прочетат правилата

Ами и един ден е много при положение, че примерно за Испания ще/може да се сменят правилата всяка седмица.

Но лелките били твърди - щом сте получили смс от УИЗ, значи компанията го изискава и няма да ви допуснем на борда без.

  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , bad kid каза:

Тя не би трябвало и да съществува, ако могат да четат на летището и авиокомпаниите....

Кипър колко често ъпдейтва списъка?

Всяка седмица. Всеки понеделник го пишат, вторник публикуват, сряда или четвъртък прилагат🙂

Миналия месец следях заради леля ми. Още продължава да е така, като гледам.

ето тук https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/categories/en-fly

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

Просто бях там, когато това се случи и това беше информацията по местните новини, включително "затварянето" на Лисабон за уикенда, което обаче не важеше за туристи и за летището. Някакви данни има тук - https://www.visitportugal.com/en/content/covid-19-measures-implemented-portugal ,  ама за момента не виждам причина да ти пропада пътуването, което важи за повечето пътувания през последната година и половина - следиш нещата и се надяваш да няма промени, в крайна сметка всичко може да се промени от днес за утре 
 

Ровейки по разни сайтове стигнах до убеждението, че уикенда, който мина Лисабон е затворен за всички, включително и туристи. И затова се притеснявам че пътуването ще пропадне. Ние сме за 3дни, петък-понеделник и ако плажове, океанариум и т.н. са затворени по-добре да не ходя

Връзка към коментар
преди 14 минути , jul каза:

Ами и един ден е много при положение, че примерно за Испания ще/може да се сменят правилата всяка седмица.

Но лелките били твърди - щом сте получили смс от УИЗ, значи компанията го изискава и няма да ви допуснем на борда без.

Не знам какъв СМС са пратили, но преди няколко дни получих приканващо съобщение на английски от Уиз да купя билети за Испания, защото са отпаднали изискванията за тест. Тия съвсем изтрещяват.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , jul каза:

@Мари Николова, купуваш, значи, а после получаваш втори - но не може да се качите на борда без 😄

Ей, луди станахме. 

Я елате тук при мен в колонията за прокажени и въобще няма да имате такива проблеми.

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Вече официално сме 22,43 / 100 000 за последните 14 дни, така че влизаме във всевъзможни зелени списъци. Дори норвежците от днес ни пускат със сертификат. Малко ме смущава доколко нашият сертификат е verifiable, и най-вече дали норвежците ще го приемат за такъв.

 

Updated 24 June 2021

Covid-19 certificate

If you live in the EU/EAA/Schengen area and have been fully vaccinated against COVID-19 or have undergone COVID-19 disease in the last 6 months, you can travel to Norway when you can document this in a verifiable way, without having to quarantine. 
 
Norway has now linked up with the EU's solution, the European Union Digital Corona Certificate (EUDCC). This means that travellers that possess a valid, verifiable corona certificate by EU standards are allowed to enter Norway.
 
By now, this includes travellers from Denmark, Sweden, Germany, Austria, Bulgaria, Belgium, Cyprus, Estonia, Finland, France, Croatia, Iceland, Poland and Latvia. Please note that citizens of some of these countries might not have received their verifiable certificate yet. 
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, КолЮ каза:

Ровейки по разни сайтове стигнах до убеждението, че уикенда, който мина Лисабон е затворен за всички, включително и туристи. И затова се притеснявам че пътуването ще пропадне. Ние сме за 3дни, петък-понеделник и ако плажове, океанариум и т.н. са затворени по-добре да не ходя

Ние влязохме в Лисабон преди 3 следобед в петък, от когато важеше забраната за пътуване, т.е. не сме имали проблем, обаче след това всичко в града си работеше. Нямаше "усещане" за някаква промяна. Самото влизане и излизане от града беше забранено, но ако си вътре не трябва да стоиш затворен някъде.
Каква ще е ситуацията след 10 дни - не се наемам да гадая. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Набързо да докладвам: току-що влезнахме в Германия без никакъв проблем или въпроси. Единствено на излитане от София погледнаха за около 2 секунди пср теста и това беше всичко. Европа определено се отваря. Поздрави от Меминген, където вече си чакаме следващия полет за Сараево и уплътняваме времето със снимане на самолетчета 😊

 

20210624_160040.jpg

 

20210624_155948.jpg

 

П.С. Вчера при кацане в София от Букурещ РЗИ лелката нямаше идея, че имаме право да пътуваме без тест от Румъния (уж важало само за румънци) и го искаше задължително. Да се има предвид.

  • Харесвам 20
  • Шок 2
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Май в Канарите ще сложат маските след няколко дни...

В Тенерифе има скок на заразените и от събота влиза ниво 3, което увеличава някои мерки, но по-важната е, че кръчмите затварят, ще работят само на 50% терасите им и може да има до 4 човека на маса.

https://www.europapress.es/islas-canarias/noticia-tenerife-sube-nivel-aumento-continuo-contagios-20210623184913.html?fbclid=IwAR1g9YC2itj721BqeJTiuoilxyENt4-ti0-kVMmtkrc4mIYomSF0LYWefwI

 

 

  • Шок 7
Връзка към коментар
преди 1 час, ivan69 каза:

Някой има ли идея как стои въпроса с влизане от гръцката в турската част на Кипър, @Роми? Имам предвид може ли да се влиза свободно или има ковид рестрикции.

Не съм правила опит този път. Заложих на твърд мързел, но и съм обикаляла севера. Знам, че организирани турове до там нямаше. Което най-вероятно говори, че си проверяват с нормалните изисквания за Турция.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой юрист може ли да съдейства , @Eva eva , @Duke . Съгласно действащата заповед за влизане в България , може да се влиза свободно от Румъния и Чехия.

https://coronavirus.bg/bg/1014 . Член 9 ал.и,й Пътувайки с кола до Чехия и съответно връщайки се мога ли да вляза свободно през Сърбия или да си вляза през Румъния. Един вид прибирането от Чехия ако е сухопътно попада ли в точка 9й? Как доказвам , че се прибирам от Чехия с кола?

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , ivan69 каза:

Някой юрист може ли да съдейства , @Eva eva , @Duke . Съгласно действащата заповед за влизане в България , може да се влиза свободно от Румъния и Чехия.

https://coronavirus.bg/bg/1014 . Член 9 ал.и,й Пътувайки с кола до Чехия и съответно връщайки се мога ли да вляза свободно през Сърбия или да си вляза през Румъния. Един вид прибирането от Чехия ако е сухопътно попада ли в точка 9й? Как доказвам , че се прибирам от Чехия с кола?

 

Хм. интересен въпрос. Според мен, ако се прибираш с кола, като началната точка ти е Чехия, но влизаш в България през Сърбия, то ти не попадаш в хипотезата на т. 9, б. "й". Основният ми аргумент за това твърдение е, че ти не пристигаш /директно/ от Чехия, както може би се има предвид в Заповедта. Разбира се, на границата е задължително да им размахаш Заповедта и да заявиш, че идваш от Чехия и попадаш в хипотезата на т. 9, б. "й" 🙂 , но дали ще го приемат...никой не може да каже. Ако случайно те карантинират ще ти кажа къде да си направиш антигенни тестове без пари, да се освободиш от карантината 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Eva eva каза:

Хм. интересен въпрос. Според мен, ако се прибираш с кола, като началната точка ти е Чехия, но влизаш в България през Сърбия, то ти не попадаш в хипотезата на т. 9, б. "й". Основният ми аргумент за това твърдение е, че ти не пристигаш /директно/ от Чехия, както може би се има предвид в Заповедта. Разбира се, на границата е задължително да им размахаш Заповедта и да заявиш, че идваш от Чехия и попадаш в хипотезата на т. 9, б. "й" 🙂 , но дали ще го приемат...никой не може да каже. Ако случайно те карантинират ще ти кажа къде да си направиш антигенни тестове без пари, да се освободиш от карантината 🙂 

Един вид ако пътувам със самолет от Чехия е без карантина , но ако влизам с кола през Сърбия , карантина .Добре би било да се упомене в заповедта , ама май много искам , ще се прибера през Румъния за всеки случай .Антигенните тестове ще ми трябват за връщане от Кипър освен ако не разрешат свободно прибиране дотогава.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivan69 каза:

Един вид ако пътувам със самолет от Чехия е без карантина , но ако влизам с кола през Сърбия , карантина .Добре би било да се упомене в заповедта , ама май много искам , ще се прибера през Румъния за всеки случай .Антигенните тестове ще ми трябват за връщане от Кипър освен ако не разрешат свободно прибиране дотогава.

Днес се прибрахме от Германия през Австрия,Унгария и Румъния.На отиване минахме и през Словакия.Бях леко обидена ,че на нито една граница не ни поискаха серификатите за ваксинация,въпреки че се изискват за Австрия и Словакия,а в Унгария където все още е забранено да се влиза дори не ни попитаха къде отиваме и дали сме транзит,което е разрешено.На връщане беше същата работа ,но най голямата изненада беше че ни поискаха сертификатите на нашата граница,при положение че от Румъния влизаме без тест и ваксина.А и полицая не ни попита откъде идваме ,а направо ни изпрати при лелката от РЗИ ,която карантинираше ,ако нямаш никакъв документ.

  • Шок 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.