Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Jorro каза:

Мерси, ние сме след 3 седмици, дано няма неприятни изненади. 

Сега на дневен ред е Андалусия, че другата седмица живот и здраве смятам да откриваме линията до Малага. 

Аз имах предвид Жоро с 3-те Р, а не теб 😄

@jorrro,  приятно изкарване в Италия!

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Lindt каза:

Аз имах предвид Жоро с 3-те Р, а не теб 😄

@jorrro,  приятно изкарване в Италия!

Да докладвам и аз - всичко мина успешно за Италия. На нашето летище гледаха всички документи. Пуснаха ме с ваксинационен сертификат + плф, в който е отбелязано "тест". В Неапол никой не се интересуваше нито от плф-а, нито от сертификата. Единствено гледаха личните карти на паспортен контрол и това беше.

 

И за първи път ми се случи да видя толкова хора, които си бяха объркали гейта, на който чакат полета. Един човек даже си беше изпуснал полета и не разбра, докато не ме попита и аз му казах, че самолетът отдавна е излетял. Други трима май успяха да си хванат полета.

  • Харесвам 8
  • Шок 3
Връзка към коментар
На 19.04.2021 г. в 9:14, Мирослав Василев каза:

Привет от Полша 👋

 

Вчера имах директен полет до Варшава, а след това и автобус до Краков.

 

При пристигане в Полша, имаме няколко опции, ако пътуваме от Шенген, може да си направим антигенен или PCR в страната от която идваме. Ако пристигаме от България или която и да е друга страна извън Шенген, трябва да си направим антигенен на място ( 200 злоти ~ 85 лв.), резултата излиза за 15-20 минути и карантината ти пада автоматично.

 

Неофициална информация е че всички от Европейския съюз, могат да предоставят тестове при пристигане (но, аз не съм го пробвал).

 

Другата опция е да останем под карантина за 10 дена, няма значение в коя част на страната ще ти бъде. Вчера, на граничен контрол, не се учудиха, че ще бъде в Краков (така или иначе 30 минути по-късно вече беше махната).

 

Третата опция е да си ваксиниран, по този начин, нямаш нужда от тестове и няма да имаш карантина.

 

В Полша маските са задължителни на открито (никой не го спазва, или се вдигат само като се разминеш с полицай 🙃)

 

Ресторантите са затворени, но поне аз открих няколко кафенета и ресторанти където си бяха отворени и нямаше проблем да се яде/пие на място. Ако някой ще пътува ще подскажа къде са 😃.

 

Поне, доколкото видях вътрешния транспорт е позволен, вчера на автобуса, никой не ме е питал каквото и да е. 

 

Официално, хотелите са затворени за туристи, неофициално всичко си работи.

 

Ако имате някакви други въпроси, питайте ще се опитам да отговоря или поне да разбера отговора 🙂

Здравей,  как стои въпроса при влизане с автомобил? От сайта на външно министерство останах с впечатление,  че има разлика.

Връзка към коментар

Привет от Верона. 
До тук : Полет София-Цюрих  с прекачване в Мюнхен:

-проверка на тестове в София

-на летище Мюнхен за транзитното време никой нищо не проверява, макар че стюарда в София предупреди че е Мюнхен за транзит пак искат тест,

-за полета Мюнхен - Цюрих отново обстойна проверка преди бординга на кой каквото си носи за доказателство Ковид , като всички които бяхме с разпечатки на хартия минахме за секунди, тези с дигитални доказателства бяха обстойно разпитвани и разглеждани.

 

Втори етап на пътуването - Цюрих - София с кола :

- Влизане в Италия през границата с Комо - никой нищо не ни поиска - ни тестове, ни формуляри

ПП. Забравих да напиша - във Верона   Ситуацията с маските и на открито и на закрито е … като при нас - не се виждат много много, или са под брадичката там, където може да се мернат 🙂 

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 7 часа, slujitel каза:

Здравей,  как стои въпроса при влизане с автомобил? От сайта на външно министерство останах с впечатление,  че има разлика.

Здравей!

 

Наистина не съм убеден, как стои въпроса при преминаване с автомобил, но не мисля че има някаква разлика. Ако има граничен контрол, отново ви трябва антигенен тест, разбира се има и голям шанс да няма никакъв контрол.

 

Аз препоръчвам, да звъннете на посолството, защото в сайта нашето министерство, пише че няма граничен контрол на вътрешните граници на ЕС

 

https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/poland

 

А в официалния сайт на полските гранични служби, пише че контрола е същия, без значение от къде пресичаш границата.

 

https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/informacje-dla-podrozny/9081,Kwarantanna-po-przekroczeniu-granicy.html

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 24.06.2021 г. в 18:32, ivan69 каза:

Някой има ли идея как стои въпроса с влизане от гръцката в турската част на Кипър, @Роми? Имам предвид може ли да се влиза свободно или има ковид рестрикции.

Вече може да се минава свободно от гръцката в турската част, информация от познат, живеещ в Никозия.

 

Не съм следила темата известно време и сега се опитвам да наваксам. Някой може ли да ми каже как се влиза във Франция в момента, отпадна ли задължителното изискване за PCR? Интересува ме конкретно Париж, още ли е оранжева/червена зона, нали има значение цвета на зоната. За ситуацията прочетох в под форума за Франция, че е отпаднал вечерния час и заведенията работят както преди, а маски остават на закрито. Кой каквото може да сподели от първа ръка ще съм благодарна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 25.06.2021 г. в 10:32, bibi каза:

A с plf драма имаше ли  ? Приятно !

В Бергамо искаха разпечатан plf (pdf файла) и не го гледаха грам - просто го взимат. На паспортен контрол ни погледнаха ваксинационния сертификат.

 

Както почти винаги, да си носиш паспорт помага много за скоростното минаване.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 56 минути , Gentleman Basta каза:

В Бергамо искаха разпечатан plf (pdf файла) и не го гледаха грам - просто го взимат. На паспортен контрол ни погледнаха ваксинационния сертификат.

 

Както почти винаги, да си носиш паспорт помага много за скоростното минаване.

Паспорт вместо лична карта ли ? А за нашето летище се притеснявам по - скоро ( plf vs деца...)

Връзка към коментар
преди 21 минути , bibi каза:

Паспорт вместо лична карта ли ? А за нашето летище се притеснявам по - скоро ( plf vs деца...)

Не, паспорт за бърза проверка на машините

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Включване от Белград - пътя от Италия до Сърбия мина без тестове и без проверки.

Единствено на Сръбската граница ни провериха документите но никой и не спомена по пътя тест, ваксина , Ковид или каквото и да било.

Белград е препълнен , по заведения и улици няма място игла да падне, но и тук такова нещо като Ковид … никой не е и чувал . Един с маска няма даже за цвят 😀

  • Харесвам 22
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Извинявам се ако е коментирано десетина страници назад, но търся сравнително прясна информация:

Влизане в Гърция със самолет, най-вероятно на 01.07. Двамата възрастни сме с вакс.сертификати, имаме малдеж на 15г, който ще има антигенен тест. Имаме и още един магеланец, на 9г, който според всички източници би трябвало да влиза заедно с нас без никакви тестове. Въпросът е другарите гърци, и типовете от уизз знаят ли това за децата под 12г или да водя и малкия за тест?

Следващия въпрос е - за Гърция plf формата трябва да попълня за всеки от 4мата по отделно или като семейство минаваме с една?

Връзка към коментар

Малкият е без тест със сигурност. За ПЛФ - по принцип трябва да сте с един цялото семейство, така пише и във формата. Само Уиз се правят на луди и искат на всеки поотделно. Миналата седмица тук споделяха хора, че са летяли с един общ. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 часа, Gentleman Basta каза:

Не, паспорт за бърза проверка на машините

На тях минават само над 18г.заради биометричните данни. Така че с паспорти или без, като сме с деца чакалим на общата опашка 😏

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, анамари каза:

Малкият е без тест със сигурност. За ПЛФ - по принцип трябва да сте с един цялото семейство, така пише и във формата. Само Уиз се правят на луди и искат на всеки поотделно. Миналата седмица тук споделяха хора, че са летяли с един общ. 

@КолЮ Потвърждавам - на гише с един ПЛФ минахме заедно, на мен не са ми искали, нито на детето ни попълнен отделно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

It is now official : 

 

 От 1 юли в Португалия ще може да се влиза с европейския цифров сертификат. 
 

 

image.png

 

 

 

Обръщам внимание на @КолЮ , понеже забелязах, че се интересува и му предстои пътуване. 


 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Да направя и една препоръка - за тези, които имат нужда от PCR  или антигенни тестове . 
Торакс - на Стамболийски 57 или на Фритьоф Нансен 21.   PCR  - 80лв. , антигенен -35лв.
Миналия четвъртък сутринта към 9:30 нямаше никакви хора и ми отне 5 мин., на другия ден петък като отидох пак стурнита да го взема, пак нямаше хора.  Става дума за клона на Фритьоф Нансен. Моите спътници споделиха същото и за централата на Стамболийски.

Повече инфо - тук

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фил каза:

Да направя и една препоръка - за тези, които имат нужда от PCR  или антигенни тестове . 
....

 

Благодаря за тази информация! Сертификатите се издават и на английски език, предполагам? На мен ми трябва за Португалия.

Връзка към коментар
преди 38 минути , Фил каза:

It is official : 

 

 От 1 юли в Португалия ще може да се влиза с европейския цифров сертификат. 
 

 

image.png

 

 

 

Обръщам внимание на @КолЮ , понеже забелязах, че се интересува и му предсоти пътуване. 


 

Благодаря за информацията. За Лисабон ме притесняват сериозно локалните затваряния на града. И в момента е под въпрос дали въобще да летим в петък (02.07). Иначе групата е същата и там също малкия би трябвало да е без тест, но ако греша моля споделете 

 

P.S. И положението се влошава, вече има затворени общини до 12.07:

https://www.economic.bg/bg/a/view/portugaliya-otnovo-zatvarya-chasti-ot-lisabon-zaradi-covid-19-118756

Връзка към коментар
На 25.06.2021 г. в 18:34, Jorro каза:

Мерси, ние сме след 3 седмици, дано няма неприятни изненади. 

Сега на дневен ред е Андалусия, че другата седмица живот и здраве смятам да откриваме линията до Малага. 

Уиз или Райън? 

Продължавам да се вълнувам единия пътник какво ще го правим с теста - със ли, без ли... 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Leo каза:

Благодаря за тази информация! Сертификатите се издават и на английски език, предполагам?

Да, разбира се:
image.png.3f9ae1f6e1196fc0d675a11be9bb04ba.png

 

Цитат

На мен ми трябва за Португалия.

Да разбирам, че нямате EU-сертификат за ваксинация/преболедуване ? Защото ако имате, не ви трябват тестове (след 01.07) 

Връзка към коментар
преди 1 час, КолЮ каза:

За Лисабон ме притесняват сериозно локалните затваряния на града.

Всъщност, това "затваряне" не се усеща почти по никакъв начин от туристите.  Ние не го усетихме миналата събота, а после заминахме за Мадейра. 

Цитирам българин - екскурзовод, който живее в Лисабон:
"Ограничават се движенията извън областта, наречена Area Metropolitana de Lisboa, а не в Лисабон (в нея не е само Лисабон, общо 18 общини са оцветени в тъмно розово ), но взета като цяло. Движението вътре между тези общини е напълно разрешено.
Ограничават се движенията извън областта, наречена Area Metropolitana de Lisboa, а НЕ в Лисабон (в нея не е само Лисабон, общо 18 общини са оцветени в тъмно розово ), но взета като цяло. Движението вътре между тези общини е напълно разрешено." 
Ако сте в Лисабон и искате да отидете на плаж в Коща Капарика, или до Кашкаиш, Синтра, Сетубал, няма да има проблем. Ако идвате в Лисабон и пътувате от там за друга част на Португалия също няма проблем. Ако сте някъде в Португалия и имате полет до Лисабон също няма проблем да дойдете. "


image.png.b26c930bbfcd2157cb8fdccddfa43637.png

 

 

Това е от една FB-група за Португалия, ето линк ако ползвате Фейсбук.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 22 минути , Фил каза:

Да разбирам, че нямате EU-сертификат за ваксинация/преболедуване ? Защото ако имате, не ви трябват тестове (след 01.07) 

Аз имам сертификат за ваксинация и ще пътувам с него. Синът ми, на 15г. обаче няма и ще трябва да правим тест за него. Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.