Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 24.06.2021 г. в 19:43, Alexander каза:

Май в Канарите ще сложат маските след няколко дни...

В Тенерифе има скок на заразените и от събота влиза ниво 3, което увеличава някои мерки, но по-важната е, че кръчмите затварят, ще работят само на 50% терасите им и може да има до 4 човека на маса.

https://www.europapress.es/islas-canarias/noticia-tenerife-sube-nivel-aumento-continuo-contagios-20210623184913.html?fbclid=IwAR1g9YC2itj721BqeJTiuoilxyENt4-ti0-kVMmtkrc4mIYomSF0LYWefwI

 

 

@Alexander има ли информация за какъв период се въвеждат новите мерки?

Връзка към коментар

И така вече сме в България.

Като обобщение - най-дезорганизираната част от 4 дневно пътуване през 7 държави ( включително БГ) , през някои транзит а през други с престой , е при нас.

Влизането през Калотина е потресаващо и като пътуване и като организация и като контрол за Ковид, и за документи, и за каквото и да било.. :wacko:.

На гишетата за граничния контрол подаваш документи, митничаря ги гледа и сканира, после излиза от будката, казва ти къде да паркираш и те изчаква за да те заведе до гишето на РЗИ и да остави лично той личните ти документи вътре на служителите. 

След което той се връща в будката за да обслужи следващия ( който си е изчакал чакалото),  а ти продължаваш да чакаш на жегата  пред гишето на РЗИ ( само двама служителя обслужват). Двама от РЗИ на 10 гишета за митница. Сами се сещате какво чудо е.

Не че РЗИ се стараят де. Ние влязохме с антигенните тестове които си направихме преди тръгването

  • Харесвам 9
  • Шок 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, jul каза:

Уиз или Райън? 

Продължавам да се вълнувам единия пътник какво ще го правим с теста - със ли, без ли... 

Ако питаш за Малага сме с Уизз, но ще пътуваме със сертификати за ваксинация. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За Малага питам, да. И ние имаме сертификати, но детето е без. Понеже ще си с един полет напред /летим в понеделник/, би ли споделил какво ви пращат уиз като изисквания? Пък и на летището нещо, ако разберете, ще съм благодарна да пишеш. 

Връзка към коментар
На 21.06.2021 г. в 14:55, Ivko каза:

Честито!! От днес България не е в списъка на рискови страни на Испания и може да влизаме без никакъв документ /ваксинация, тест, преболедуване/ условия в сила от 21.06 до 27.06.

Продължаваме да сме зелени и да влизаме свободно и според  новите условия от 28.06 до 04.07.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 59 минути , jul каза:

За Малага питам, да. И ние имаме сертификати, но детето е без. Понеже ще си с един полет напред /летим в понеделник/, би ли споделил какво ви пращат уиз като изисквания? Пък и на летището нещо, ако разберете, ще съм благодарна да пишеш. 

Няма проблем, ще споделя. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Масово е Европа, хората си искат маските. В Испания и в други страни ще си ги носят и без да е задължително, като под масово визирам 40-50% от хората.

 

Ако мине още една година, повечето ще си ги носят до живот и без да ги кара някой.

  • Харесвам 4
  • Шок 11
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 6 минути , Alexander каза:

Масово е Европа, хората си искат маските. В Испания и в други страни ще си ги носят и без да е задължително, като под масово визирам 40-50% от хората.

А откъде си толкова сигурен?

 

Защото, поне от наблюденията до тука, Полша, България, Гърция, Сърбия, Украйна и поне още 5-10 държави, ако маските не бяха задължителни никой нямаше да ги сложи.

 

Сега държави като Испания, Франция и въобще Западна Европа са доста по-различни и лично според мен по-лесно биха се съгласили с правилата (без да искам да засягам кого и да е), но разбира се това са само мой разсъждения и може не съм изцяло прав.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 3 минути , Мирослав Василев каза:

А откъде си толкова сигурен?

 

Защото, поне от наблюденията до тука, Полша, България, Гърция, Сърбия, Украйна и поне още 5-10 държави, ако маските не бяха задължителни никой нямаше да ги сложи.

 

Сега държави като Испания, Франция и въобще Западна Европа са доста по-различни и лично според мен по-лесно биха се съгласили с правилата (без да искам да засягам кого и да е), но разбира се това са само мой разсъждения и може не съм изцяло прав.

Точно  тях имам предвид под Европа.

Дали съм сигурен, ами не съм, само гледам репортажи и интервюта с хората.

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Alexander каза:

Точно  тях имам предвид под Европа.

Дали съм сигурен, ами не съм, само гледам репортажи и интервюта с хората.

 

Аз съм една идея по-голям оптимист от теб, след изминалото ми пътуване през Европа. Най се зарадвах на Италианците във Верона - маските на открито бяха изключителна рядкост, по заведенията беше 50/50 кой я носи и кой не ( говоря за персонал и за хора които влизат за да седнат на закрито). Даже в два от хотелите в които влязохме персонала на рецепция беше без маски.

За по-източната част от Европа е ясно . Специално в Сърбия, според мен даже са забравили че е имало такъв етап от живата им - маска. Даже в аптеката в която влязох не се носеше маска и не я изискваха, да не говорим за хотели, ресторанти и т.н

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 18 минути , Alexander каза:

Точно  тях имам предвид под Европа.

Дали съм сигурен, ами не съм, само гледам репортажи и интервюта с хората.

 

В Гърция по малките острови и на закрито не слагат. Първите дни слагахме маски, като влизахме в магазин и ни гледаха странно, после спряхме. Визирам Халки и Нисирос. Дори на ферито на закрито почти всички бяха без маски. В Атина знам, че не е така, една българка, живееща в Атина, ме обвини, че говоря небивалици, когато споделих това в един форум. Дама от Занте потвърди, че и там е така - без маски.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Георги Матеев
Преди 1 час, Alexander каза:

Масово е Европа, хората си искат маските. В Испания и в други страни ще си ги носят и без да е задължително, като под масово визирам 40-50% от хората.

 

Ако мине още една година, повечето ще си ги носят до живот и без да ги кара някой.

Съдейки по пътуванията ми напоследък - въобще не съм съгласен. Маски видимо не се носят на много места и в много държави. И не говоря само за Източна Европа - онзи ден в Германия, например, дори в супермаркета повечето нямаха маски и на никого не му правеше впечатление.

 

Тук-там има промити мозъци, разбира се, но според мен е далеч от масово. Повечето хора нямат търпение да изхвърлят маските завинаги.

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към коментар

Гледам, че за Бари и  за Пулия като цяло в документите  за влизане има и някакъв формуляр за самоотчет или нещо подобно. Някой има ли идея какво е това, трябва ли ми и въобще търсят ли го?

Връзка към коментар

Някой да е пътувал скоро от Закинтос към България?

Уизз искат ли ваксинационни сертификати или негативни тестове, за да те качат в самолета при прибиране в България?

 

Връзка към коментар
преди 35 минути , DGTG каза:

Някой да е пътувал скоро от Закинтос към България?

Уизз искат ли ваксинационни сертификати или негативни тестове, за да те качат в самолета при прибиране в България?

 

Да, преди около седмица на гейта от Закинтос към София поискаха да покажем документ за Ковид. Със сертификат за ваксинация сме. Само ги погледнаха както са сгънати без да сверяват дати, имена и ни пуснаха. На гишето не ги искаха обаче, само ни лепнаха някакви стикери на хартиените бордни карти за Приоритет (пишеше, че мобилна карта не минава и трябва да се принти), чак на гейта питаха за Ковид, бяхме втори или трети на опашката.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Камбоджа също обмислят отваряне за ваксинирани туристи по примера на Тайланд:

https://www.ttgasia.com/2021/05/04/cambodia-mulls-international-tourism-restart-late-2021/?fbclid=IwAR1s-N_t5tbgWic1TALpPhVNhkqEcwPgIAG4kW3i6KvL5dnuLNKHUh46VxM

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 25 минути , Coo каза:

Да, преди около седмица на гейта от Закинтос към София поискаха да покажем документ за Ковид. Със сертификат за ваксинация сме. Само ги погледнаха както са сгънати без да сверяват дати, имена и ни пуснаха. На гишето не ги искаха обаче, само ни лепнаха някакви стикери на хартиените бордни карти за Приоритет (пишеше, че мобилна карта не минава и трябва да се принти), чак на гейта питаха за Ковид, бяхме втори или трети на опашката.

 

Добре де, ако нямаш,  няма ли да те качат? Може да си под карантина в България. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

по принцип се гледат изискванията на дестинацията, ако не ги знаят им се показва

след това какво ще стане не е ясно

явно на хората не им се рискува

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 39 минути , Coo каза:

Да, преди около седмица на гейта от Закинтос към София поискаха да покажем документ за Ковид. Със сертификат за ваксинация сме. Само ги погледнаха както са сгънати без да сверяват дати, имена и ни пуснаха. На гишето не ги искаха обаче, само ни лепнаха някакви стикери на хартиените бордни карти за Приоритет (пишеше, че мобилна карта не минава и трябва да се принти), чак на гейта питаха за Ковид, бяхме втори или трети на опашката.

 

Защо питат изобщо? Нали и да нямате, в България се влиза в карантина или се прави тест до 24 часа

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Значи... Нямам представа нито защо, нито как. Питах тогава жената на гейта защо ги иска, ние сме български граждани, тя каза, че трябвало да имаме и тях ги глобявали, ако нямаме, половинката ми, както и цялата опашка зад нас, беше против да се разправям, защото така или иначе ние сертификати имаме и не е нужно да бавя всички отзад, показа й ги и минахме. Може да е пишело нещо със ситен текст из мейлите, може и тази от наземния персонал да е била нов служител по дестинацията, нямам идея. Иначе гейтът и после самолетът беше полупълен, много седалки празни имаше.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Не вярвам да има човек, който да умира да си сложи маска на открито на 30+ градуса, просто хората се страхуват.

 

@Георги Матеев, моля те да дадеш малко информация за прибирането към БГ от страни извън ЕС. 🙂

 Последно видях, че си бил в Босна. Как се прибрахте? Искат ли тестове при прекачване, предполагам, че сте се прибрали от ЕС страна. Има ли летище, което е за предпочитане при транзитно преминаване? Досега срещал ли си проблем, ако се отбележи при следващо пътуване, че през последните 14 дни си бил в страна извън ЕС?

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.