Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Стойчо Кацаров казал да чакаме нова заповед за влизане в страната от 1 юли. Разделят се държавите на цветове и се актуализира всяка седмица. Супер.

Нищо няма още на сайта, пък ей го де е 1 юли. Иначе - да имало предвидимост.

https://bnr.bg/post/101491237/kacarov-testva-evropeiskite-covid-sertifikati-na-gkpp-kalotina

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 23 минути , jul каза:

Стойчо Кацаров казал да чакаме нова заповед за влизане в страната от 1 юли. Разделят се държавите на цветове и се актуализира всяка седмица. Супер.

Нищо няма още на сайта, пък ей го де е 1 юли. Иначе - да имало предвидимост.

https://bnr.bg/post/101491237/kacarov-testva-evropeiskite-covid-sertifikati-na-gkpp-kalotina

 

А дано!Отдавна трябваше да се направи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 минути , ivan69 каза:

А дано!Отдавна трябваше да се направи.

Не се надявай много на нещо по добро. Всяка седмица,  освен да ходим на почивка за по 5 дни с билети,  купени предния ден. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нов режим за влизане в България от 1 юли.

 

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/06/30/4227495_ot_1_juli_se_vuvejda_nov_rejim_za_vlizane_v_bulgariia/

 

Решение в коя зона ще попадат страните ще се взема на базата на броя на заболелите и процента на положителните тестове. Списъкът на страните ще се обновява веднъж седмично.

Редактирано от Otnesen
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Новата заповед, пуснаха я в 19:20 :))

 

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/06/30/zapoved_r4PjG8n.pdf

 

1. Честито на децата до 12 години! 😉

2. Това как се разбира: че може да имаш сертификат за завършена ваксинация в България, но ако си ходил в 'червена" зона, пак си седиш 10 дни у дома?

Цитат

8.Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително  пребиваване  на  територията  на  Република  България  и  членовете  на техните семейства, които не представят документ по т. 4 или 5 или пристигат от държава от червените зони се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място
за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора  на  съответната  регионална  здравна  инспекция  или  оправомощен  от  него заместник-директор

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Мирослав Василев

Четя и се чудя, за какво са цветовете, като така или иначе няма облекчение. Пак се изисква тест или ваксинация 🤔

 

Нека, ако греша някой да ме поправи, ама аз толкова разбрах.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мирослав Василев каза:

Четя и се чудя, за какво са цветовете, като така или иначе няма облекчение. Пак се изисква тест или ваксинация 🤔

 

Нека, ако греша някой да ме поправи, ама аз толкова разбрах.

И аз това схванах - общо взето червена зона с карантина и други ( на едно зелени и оранжеви)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мирослав Василев каза:

Четя и се чудя, за какво са цветовете, като така или иначе няма облекчение. Пак се изисква тест или ваксинация 🤔

 

Нека, ако греша някой да ме поправи, ама аз толкова разбрах.

Даже става по-зле - при влизане от "оранжева зона" трябва да носим и тест от чужбина. А пък второто изречение изобщо не го разбирам  "При не по-малко от 5 на сто общо от влизащите лица от държави от оранжеви зони се провежда изследване за COVID-19 с бърз антигенен тест". 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 минути , Eva eva каза:

Даже става по-зле - при влизане от "оранжева зона" трябва да носим и тест от чужбина

Което не означава, че даже ако идваме от зелена зона, можем да пътуваме без тест, защото авиокомпанията може да не ни допусне на борда.

 

Пускането на заповед е малко като Escape room, всеки се опитва да намери нещо, за да стигне до истината 😄

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Eva eva каза:

Даже става по-зле - при влизане от "оранжева зона" трябва да носим и тест от чужбина. А пък второто изречение изобщо не го разбирам  "При не по-малко от 5 на сто общо от влизащите лица от държави от оранжеви зони се провежда изследване за COVID-19 с бърз антигенен тест". 

АЗ го разбирам,  като допълнителен тест, на случаен принцип, на границата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И аз го разбирам, че без тест /сертификат няма да те пуснат в страната от оранжевите зони. Което значи, че АК няма да качват на борда... допълнителният тест е отделно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А ако си планирал да се прибереш след няколко часа, се молиш да успееш да се тестваш и да ти издадат '...аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.'

 

Връзка към коментар
преди 8 минути , bad kid каза:

И аз го разбирам, че без тест /сертификат няма да те пуснат в страната от оранжевите зони. Което значи, че АК няма да качват на борда... допълнителният тест е отделно.

 Ако е така голям филм ще се заформи. 

Ние планираме Испания и сега трябва да проучвам и къде да си направя тест в последните дни.

 

Към кого може да се изпрати запитване за тълкуване на тази заповед?

Връзка към коментар
преди 13 минути , bad kid каза:

И аз го разбирам, че без тест /сертификат няма да те пуснат в страната от оранжевите зони. Което значи, че АК няма да качват на борда...

Ами не е ясно. Пак са си плюнчили моливите и са творили.

цитат:

8. Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства, които не представят документ по т. 4 или 5 или пристигат от държава от червените зони се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор.

9. Директорът на съответната регионална здравна инспекция може да отмени издаденото предписание за поставяне под карантина на лицата по т. 8, при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID19 или от бърз антигенен тест от посочените в Приложение № 2. Предписанието се отменя в срок до 24 часа от представяне на документа, показващ отрицателен резултат от проведеното изследване.

 

И сега, ако се прибираме от Испания /оранжева/, детето е на 13г., ще го качат ли без тест или няма?

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , Taliana каза:

Към кого може да се изпрати запитване за тълкуване на тази заповед?

Към твореца - тоест министъра 🙂  Но дали АК ще я тълкува като твореца, интересен въпрос.

Ей, пак сътвориха поредното още по-сериозно мазало. Според има вътрешно противоречие в самата заповед между отделните текстове. Това поражда неяснота и съответно възможности за различно тълкувание. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , jul каза:

И сега, ако се прибираме от Испания /оранжева/, детето е на 13г., ще го качат ли без тест или няма?

За качване в самолета нищо не се споменава, само за карантина или не 🙂

Тоест като досега - би трябвало да го качат, но може и да не са разбрали

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.