Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 13 минути , moli84 каза:

Plf за Италия колко време преди полета се попълва ,има ли значение ?

Когато имаш местата в самолета. Веднага става генерирането на кода.

Връзка към коментар
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

Когато имаш местата в самолета. Веднага става генерирането на кода.

Аз нямам места, но имам код генериран....

В момента, mitrov каза:

Аз нямам места, но имам код генериран....

Но написах номера на полета и с коя Авиокомпания летя.

Връзка към коментар

Сега погледнах седмичният отчет на ECDC. Какъв тъпан бият от здравното ни министерство като Гърция е под 75 на 100 000, а сa я сложили в оранжевият списък?

image.png.57a0b7be94f541f6c7ece1fa916773e4.png

Това е от заповедта:

 

2.2.Оранжева зона:-ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е между 75 и 200 на 100 000 население и седмичната положителност на проведените лабораторни изследвания е по-висока или равна на 4 %; или-ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е между 200 и 500 на 100 000 население.

 

Освен да са следили процента положителни тестове на седмична база.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , mitrov каза:

Аз нямам места, но имам код генериран....

Но написах номера на полета и с коя Авиокомпания летя.

Airline Name

Private Flight

Seat Number

Ако смяташ, че няма да ти е проблем това, че не са попълнени местата, остави го така.

Иначе формуляра може по всяко време да се редактира и запомня последната актуализация.

преди 3 минути , Мари Николова каза:

Сега погледнах седмичният отчет на ECDC. Какъв тъпан бият от здравното ни министерство като Гърция е под 75 на 100 000, а с я сложили в оранжевият списък?

image.png.57a0b7be94f541f6c7ece1fa916773e4.png

Това е от заповедта:

 

2.2.Оранжева зона:-ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е между 75 и 200 на 100 000 население и седмичната положителност на проведените лабораторни изследвания е по-висока или равна на 4 %; или-ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е между 200 и 500 на 100 000 население.

 

Освен да са следили процента положителни тестове на седмична база.

Може от днес да са свалили под 75, а и нали гледат 14-дневна заболеваемост. Миналата седмица колко беше? Всъщност къде да гледаме 14-дневната, ако тази на ECDC е седмична?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Мари Николова каза:

ECDC дава данни всяка седмица за 14 дневната заболеваемост на 100 000.Според отчета от миналата седмица гърците бяха около 50/100 000.

А какво пише за Испания, че не съм запозната с тези данни от ECDC?

Връзка към коментар
преди 2 часа, moli84 каза:

Plf за Италия колко време преди полета се попълва ,има ли значение ?

Трябва да имаш мястото в самолета , иначе не можеш да продължиш бе него напред в попълването на данните.

Връзка към коментар

Конкретно от Испания мисля, че може вече да се приключат терзанията. Остава и авиокомпанията да го разбере.

 

В отговор на запитване на „Нова дума“, от пресцентъра на Министерството на здравеопазването на България изпратиха важни уточнения за пристигащите след 8 юли от Испания в България български граждани.

Считано от 08.07.2021г. съгласно Заповед № РД-01-553/ 05.07.2021 г. на министъра на здравеопазването лицата, пристигащи от Кралство Испания, ще се допускат на територията на страната само при представяне на валиден цифров COVID сертификат на ЕС за изследване или аналогичен на него документ, показващи отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразна верижна реакция (PCR) за COVID-19, считано от датата на пробонабиране, вписана в документа. От тази дата, за пристигащите от Кралство Испания няма да се приемат други видове COVID сертификати. За българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства ще бъде допустимо да влязат в страната без представяне на горепосочения документ. В този случай, те ще бъдат поставяни под карантина, която може да бъде отменена от РЗИ по описания в това писмо ред. (Бел. ред. Отменя се при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната PCR за доказване на COVID19 или от бърз антигенен тест.)

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Днес има вече успешно прибрали се без пср. Лелките от РЗИ на някои са казали пср или антигенен до 24 часа, а един дори е написал, че минал със сертификат за ваксинация. Ще пиша след нашия полет от първа ръка. 

  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 22 минути , jul каза:

Днес има вече успешно прибрали се без пср. Лелките от РЗИ на някои са казали пср или антигенен до 24 часа, а един дори е написал, че минал със сертификат за ваксинация. Ще пиша след нашия полет от първа ръка. 

Ти кога беше?  Аз имам приятели, които утте заминават и се връщат в понеделник от Малага с уизз. 

Връзка към коментар
Мирослав Василев

Днеска майка ми и баща ми на полет от Краков до Бургас с Ryanair, нямаше нужда да ходят на гишето за чекин за проверка на документите, бяха с бордни карти на телефона.

 

На гейта са искали да видят, дали имаш тест или ваксинация, майката ми е ваксинирана, но баща ми беше с тест, правен на летището преди полета (165 злоти, резултата излезе за 15 минути). Не съм сигурен, дали са пускали без тестове, защото всички поляци са били или ваксинирани или с тестове.

 

На идване, отново е нямало нужда да ходят на чекин гишето, директно на проверките и никой не е питал дали имат тестове или сертификат. Само на летището в Краков са искали да ги видят. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , jul каза:

Утре се прибираме. 

Ок, чакам инфо значи. Благодаря. Аз моите хора ги инструктирах като кацнат наобед с раян да питат за вечерта за полета на уизз какви са изискванията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Мари Николова каза:

Сега погледнах седмичният отчет на ECDC. Какъв тъпан бият от здравното ни министерство като Гърция е под 75 на 100 000, а сa я сложили в оранжевият списък?

image.png.57a0b7be94f541f6c7ece1fa916773e4.png

Това е от заповедта:

 

2.2.Оранжева зона:-ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е между 75 и 200 на 100 000 население и седмичната положителност на проведените лабораторни изследвания е по-висока или равна на 4 %; или-ако към момента на оценка 14-дневната заболяемост на 100 000 население е между 200 и 500 на 100 000 население.

 

Освен да са следили процента положителни тестове на седмична база.

Абе... честно казано много растат като гледа човек цифрите 😕 Иначе все още е Зелена зона Гърция, но това е защото е осреднено.

 

Аз от вчера реших да ги следя изкъсо за себе си, защото имам планове за Гърция, (които няма да си променя дори и да въведат PCR тестове на пристигащите от Гърция, имам сертификат за ваксинация иначе) Само да не писнете, че създавам паника 🙂 Ето някакви данни, които копирах вчера, ако я карат в това темпо като % прираст на ден, ще са много червени до края на месеца, но пък може и да им се размине както на пристигащите от Великобритания се разминава засега 😞

Спойлер

7.07.2021 г.    1816
6.07.2021 г.    2181
5.07.2021 г.    999
4.07.2021 г.    617
3.07.2021 г.    1182
2.07.2021 г.    980
1.07.2021 г.    729
30.06.2021 г.    627
29.06.2021 г.    563
28.06.2021 г.    361
27.06.2021 г.    235
26.06.2021 г.    375
25.06.2021 г.    386
24.06.2021 г.    454
23.06.2021 г.    512
22.06.2021 г.    395
21.06.2021 г.    206
20.06.2021 г.    247

 

А в Англия растежът е от 9-10 000 заразени на 20.6 - на 32 000 на 7.7...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Лошото е, че като тръгне вълната, за да се обърне тенденцията дори и с мерки отнема доста време. Не бях видяла бройката, тревожна си е. Но като гледам предимно южната част на страната с островите са с многото бройки, нагоре  все още е в зелено. Дано да се справят.

Надявам се да не се налага да отписваме Гърция за цялото лято. 

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 8 минути , Taliana каза:

Къде в София, освен на летището, може да се направи PCR/антигенен тест събота вечерта или неделя сутринта? 

Рамус Дружба

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , Eva eva каза:

Това на нищо не прилича вече. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сигурен съм, че въпросът е задаван много пъти. Няколко поста нагоре е зададен подобен, но все пак:

Тестовия център на летище София, Терминал 2 работи и в неделя, нали? И резултата от PCR тест излиза до 2 часа?

 Дават ли резултата от теста разпечатан или само в електронен формат?

Извинявам се предварително за вероятно често задавания въпрос.

Връзка към коментар
преди 4 минути , FlyTraveler каза:

Сигурен съм, че въпросът е задаван много пъти. Няколко поста нагоре е зададен подобен, но все пак:

Тестовия център на летище София, Терминал 2 работи и в неделя, нали? И резултата от PCR тест излиза до 2 часа?

 Дават ли резултата от теста разпечатан или само в електронен формат?

Извинявам се предварително за вероятно често задавания въпрос.

Работи всеки ден между 03:00 и 23:00ч.

Теста го дават разпечатан , на английски с мокър печат

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Обаче тестове направени до 18ч излизат до 2 часа, даже и за час може да излезе. След 18ч резултатите излизат на следващия ден.

При регистрацията получаваш id/парола за проверка, ако ти трябва на хартия - като го видиш излязал онлайн отиваш на гишето с id и паролата и ти го принтират и подпечатват.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Georgi_Dimitrov каза:

Благодаря за отговора.

Това беше и моята информация - сертификат за ваксинация или Ковид тест.

Но от Wizz получих приложеното...

 

Capture.JPG

УизЕър винаги пращат имейли с ГРЕШНИТЕ изисквания остарели с 1-2 месеца назад, въобще не им се вържи и следвай правилата на държавите от Reopen.eu и в тази тема.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.