Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 2 минути , ivan69 каза:

За съжаление вървим към тотално ограничаване правата на неваксинираните. Ще пътуваме доколкото можем , но няма да се ваксинираме!

Това ли било.

Чак на 689-то ти мнение разбрах.че не мислиш да се ваксинираш.

То бива-бива спам,ама ти нямаш мяра.

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 14 минути , Георги Матеев каза:

 

И все пак братушките отново са едно ниво над всички. Взето от пресата днес:

 

В Русия, където властите се борят с четвърта вирусна вълна, църквата реши да се включи в усилията за ваксиниране. Руската православна църква предупреди, че ще смята хората, които отказват да бъдат ваксинирани срещу COVID-19 за грешници, които ще трябва да изкупят греха си до края на живота си. Църквата призова всички вярващи да се имунизират.

 

Предполагам това автоматично прави светци всички ваксинирани 🙂

Ми то, на небето не остана място:)))):dance4:

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 17 минути , Георги Матеев каза:

И все пак братушките отново са едно ниво над всички. Взето от пресата днес:

 

В Русия, където властите се борят с четвърта вирусна вълна, църквата реши да се включи в усилията за ваксиниране. Руската православна църква предупреди, че ще смята хората, които отказват да бъдат ваксинирани срещу COVID-19 за грешници, които ще трябва да изкупят греха си до края на живота си. Църквата призова всички вярващи да се имунизират.

 

Предполагам това автоматично прави светци всички ваксинирани 🙂

Ами така си - да пият водка имат смелост, да се боцнат 2 пъти - нямат! Ще изкупват грехове тогава...:-)))

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 31 минути , Георги Матеев каза:

И все пак братушките отново са едно ниво над всички.

Ей ся ше излезе Дугин за обяви всички неваксинирани за антихри... антипутинисти.

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Ето според  Google, какъв е процента на ваксинирани в Малта

 

166.png.acc2657d3f48edb420737fa406bee356.png

 

Чудно ми е при такъв процент ваксинирани, толкова ли са опасни неваксинираните туристи притежаващи отрицателен PCR тест за Малта? Защото доколкото разбирам в Малта, ще бъдат допускани само ваксинирани туристи. Може и да не съм разбрал правилно, поправете ме ако греша. 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Костов каза:

Ето според  Google, какъв е процента на ваксинирани в Малта

 

166.png.acc2657d3f48edb420737fa406bee356.png

 

Чудно ми е при такъв процент ваксинирани, толкова ли са опасни неваксинираните туристи притежаващи отрицателен PCR тест за Малта? Защото доколкото разбирам в Малта, ще бъдат допускани само ваксинирани туристи. Може и да не съм разбрал правилно, поправете ме ако греша. 

Може в Малта/Словакия/ после и други в Европа вече да се подочува, че масово се ползват фалшиви тестове. Нали беше обсъждана тази практика. Ако наистина е масова, ето ответното 😉🙂

Сериозно, може в държави, където ваксинираните са висок процент, самите те, тяхното население да искат такива чужденци.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , ДиянаВ каза:

 

Сериозно, може в държави, където ваксинираните са висок процент, самите те, тяхното население да искат такива чужденци.

Да искат или да НЕ искат? И каква е гаранцията, че сертификата, който бай Ганя показва, че е ваксиниран,  всъщност не е купен? 

  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
В момента, Костов каза:

Да искат или да НЕ искат? И каква е гаранцията, че сертификата, който бай Ганя показва, че е ваксиниран,  всъщност не е купен? 

Сигурно още не са се сетили за това. Като се сетят, пак ще сменят правилата

Връзка към коментар
преди 2 минути , Костов каза:

Да искат или да НЕ искат? И каква е гаранцията, че сертификата, който бай Ганя показва, че е ваксиниран,  всъщност не е купен? 

Е, това вече не става. Има обща система. Така, че антиваксерите  ще трябва да престанат поне с тази мантра

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

Залагам на Холандия като трети

Без да искаш май ще удариш в десетката. Предстои нов локдаун в Холандия. След отварянето на страната се предполага, че чужденци са разпространили неконтролируемо заразата. Синът ми живее в Гронинген, който през цялото време досега беше в зелената зона, но в момента е едно от новите огнища...

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Роми каза:

Е, това вече не става. Има обща система. Така, че антиваксерите  ще трябва да престанат поне с тази мантра

Обща система? А какво пречи на някой да си плати за да бъде включен в тази обща система? След като може да се купи отрицателен тест, не виждам защо да не може да се купи и сертификат за ваксинация.

 

преди 6 минути , neuromancer каза:

Сигурно още не са се сетили за това. Като се сетят, пак ще сменят правилата

Интересно ми е тогава какви ще са правилата?!? 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Костов каза:

Обща система? А какво пречи на някой да си плати за да бъде включен в тази обща система? След като може да се купи отрицателен тест, не виждам защо да не може да се купи и сертификат за ваксинация.

 

Интересно ми е тогава какви ще са правилата?!? 

Да се купи тест е лесно. Но нали разбираш, че при ваксината има данни за ваксиниращия лекар. И ако се разболее ваксиниран дали няма да проверят по- подробно. Доста ще поиска всеки лекар, за да си сложи такава неприятност на главата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Роми каза:

Да се купи тест е лесно. Но нали разбираш, че при ваксината има данни за ваксиниращия лекар. И ако се разболее ваксиниран дали няма да проверят по- подробно. Доста ще поиска всеки лекар, за да си сложи такава неприятност на главата.

Верно е, доста искат гадовете 🙂  От три места една и съща сума ми съобщиха. Доста висока, според мен. Ще почакам малко, дано да падне. 🙂 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Роми каза:

Да се купи тест е лесно. Но нали разбираш, че при ваксината има данни за ваксиниращия лекар. И ако се разболее ваксиниран дали няма да проверят по- подробно. Доста ще поиска всеки лекар, за да си сложи такава неприятност на главата.

А ако наистина ваксиниран човек се разболее, тогава пак ли проверяват лекаря, подписал се под поставянето на ваксината? Наистина не съм запознат как стоят нещата при такива случаи

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Костов каза:

Да искат или да НЕ искат? И каква е гаранцията, че сертификата, който бай Ганя показва, че е ваксиниран,  всъщност не е купен? 

Във ваксинираните държави ДА искат ваксинирани чужденци. Знам ли, разсъждавам от позицията, че е възможно хората да са се променили към затвореност, националност. Не търся логика, защото за всеки е различна. Когато нашата хазяйка в Сицилия реши да ни вози в колата си, ние си сложихме маски за нейно и на възрастния й баща, също пътуващ в колата, успокоение. Тя попита дали сме ваксинирани, а като й казах, че аз съм, а съпругът е преболедувал, каза значи всички сме ваксинирани и махаме маските. След това като сменихме къщата, мъжът ми си обърка английския и искайки да каже нещо различно попита другата хазяйка дали е ваксинирана 🙂. Тя си глътна граматиката от въпроса и отговори бавно, бавно, всяко нещо с времето си. 

Та различно приемат хората въпроса ваксиниран ли си, както и отговора му🙂 За едни ваксината е сигурност и успокоение, за други тежест, страх, драма, полупринуда, а за трети още не им е дошъл реда. В Малта като са толкова много ваксинираните, нищо чудно да искат само себеподобни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , antea каза:

айде да не профанизирате и тази тема с  размислите каква цена сте готови да платите за фалшиви документи, после Малта и Словакия са ви виновни и лоши

Айде, моля, ако обичате, да бъдете така любезна да позволите да си пишем каквото си искаме. 🙂 Или не може?! 🙂 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Eva eva каза:

Верно е, доста искат гадовете 🙂  От три места една и съща сума ми съобщиха. Доста висока, според мен. Ще почакам малко, дано да падне. 🙂 

Казвате за ваксините, но всъщност системата пази данни и за всеки, който е провел какъв да е тест. И всяка лаборатория е длъжна да предава съответен процент от положителните и отрицателните си проби за препотвърждаване в референтните лаборатории.

Достатъчно сериозно залагане на глава на дръвника си е и там.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

 

И все пак братушките отново са едно ниво над всички. Взето от пресата днес:

Явно сериозно са го закършили, за да се стига дотам да включват и Църквата, доста стръмно им се качва кривата.

Screenshot_20210710-234340_Chrome.jpg.f9c08fe3000e88b39b80a0475d70f20a.jpg

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

Фалшивите тестове не влизат в системата, защото те всъщност са преправени стари тестове, на които им е сменена датата. Неколкократно. Не знам дали е масово, но за съжаление чувам вече от няколко човека, че го правят.

Със сертификата се пътува в пъти по-лесно в Европа, отколкото се пътуваше миналото лято без. Тази тема дава достатъчно информация по въпроса.

И пак, като Таньо, да помоля тази тема да я оставим за актуалните новини свързани с пътуване.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.