Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 8 часа, Фил каза:

Явно сериозно са го закършили, за да се стига дотам да включват и Църквата, доста стръмно им се качва кривата.

Screenshot_20210710-234340_Chrome.jpg.f9c08fe3000e88b39b80a0475d70f20a.jpg

 

При това става дума за държава с доста по-ниска продължителност на живота при мъжете. 

 

Що се отнася до фалшивите тестове и ваксини, надявам се тук да няма такива хора. Щото като се качи човек на такси, може да попадне на шофьор с купена книжка. 

  • Харесвам 14
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , Zaro каза:

Що се отнася до фалшивите тестове и ваксини, надявам се тук да няма такива хора. Щото като се качи човек на такси, може да попадне на шофьор с купена книжка. 

Е, не е точно така, защото ако ваксините са толкова ефикасни  ( надяваме се ) , то тогава ваксинираните нямат никакво основание да се притесняват от неваскинираните ( било то без или със сертификат). 

 

и да не сме извън темата - вчера установих че София Мед таксуват издаването на цифров сертификат на аглийски - за бърз тест- с 12 лв. допълнително, извън таксата за теста. Така цената става 35 + 12 лв :wacko:

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Снощи - полет Малпенса- Тенерифе. На Малпенса чекиралите се онлайн и с ръчен багаж директно отиват на гейта. Нямаше изискване всички да минават на гише. На гейта QR кода искаха само да го видят, че го имаш , но не го проверяваха и сверяваха. Бординга беше експедитивен. На летището в TFS  QR кода се сканира. Направи ми впечатление , че на няколко пъти имаше проблем с разчитането му от телефони и се забавяше опашката. Препоръчвам да се носи разпечатан на хартия. Освен за QRC, друг контрол няма. На Малпенса, еднократно служител учтиво ме помоли  да си сваля шапката и да се върна няколко крачки назад, като ми обясни че термокамерата не ме хванала, та се върнах да ми  замери t. Всичко останало - стандартно. Дано и на връщане да е така, ще пиша как е минало. Успешно и безпроблемно пътуване на всички! 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 12 минути , funny каза:

и да не сме извън темата - вчера установих че София Мед таксуват издаването на цифров сертификат на аглийски - за бърз тест- с 12 лв. допълнително, извън таксата за теста. Така цената става 35 + 12 лв

Тия са нагли.

Бях писала в някоя от теми, че бързите тестове на София мед не са включени в списъка с допустими такива на здравното министерство. Но може и да са ги сменили.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
В момента, Мари Николова каза:

Тия са нагли.

Бях писала в някоя от теми, че бързите тестове на София мед не са включени в списъка с допустими такива на здравното министерство. Но може и да са ги сменили.

Няколко командировки минаха само с техните бързи тестове и на тръгване и на връщане ( за освобождаване от карантина), но не е имало проблем - 2 в Италия и една в Германия.  Но преди месец нямаха допълнителната такса. Явно е сложена след 01.07 за да сменят името от тест на цифров сертификат .

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Малко информация за Исландия...

 

На тръгване от София проверяват както сертификати за ваксинация, така и баркода, който се генерира при регистрацията на сайта на исландците. 

При пристигането в Мюнхен минахме през автоматичните гишета за паспортен контрол, като пред тях стои полицай, който ни помоли да му покажем ваксинационните сертификати. Показахме ги от швейцарското приложение с имена на кирилица - никакъв проблем. 10-часова разходка из Мюнхен, след което обратно към летището и полет към Исландия.

 

При пристигането там отново ни провериха ваксинационните сертификати и сканираха баркода на PLF-a.

 

От хотела ни посрещнаха, след което ни казаха, че вече можем да свалим маските - те се носят само на летището. В Исландия не сме слагали маска никъде - нито в магазин, нито в къмпингите, нито по атракциите.

 

IMG_20210706_132625.jpg

 

Дори тази сутрин като влязохме на летището, забравихме, че вече сме на територията му и се предполага, че трябва да сме с маски, но наоколо никой не беше сложил, така че ги сложихме чак при бординга.

 

При чекина отново ни провериха сертификатите, нищо, че сме български граждани. Отново с мобилното приложение с имена на кирилица, но този път преглеждаха подробно и кога е правена ваксинацията.

 

И на отиване, и на връщане бордните карти се получаваха на гейта. 

  • Харесвам 23
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , funny каза:

Няколко командировки минаха само с техните бързи тестове и на тръгване и на връщане ( за освобождаване от карантина), но не е имало проблем - 2 в Италия и една в Германия.  Но преди месец нямаха допълнителната такса. Явно е сложена след 01.07 за да сменят името от тест на цифров сертификат .

 

Еми, не е като да вземат по 100 за ПСР, намаляха им приходите :(((Последния път, от 30+чакащи за тест, само ние бяхме за ПСР, та чак но се чудеха:(

30х30, не е, като 30х100.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Някой да се зачел по-внимателно в условията на държавите, дето пускат само ваксинирани - как стои въпросът с децата? Нашето семейство примерно сме 2 ваксинирани 2 неваксинирани деца над 12. А наближава плащането за следващата дестинация, където не знам какъв екшън да очаквам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , jul каза:

Някой да се зачел по-внимателно в условията на държавите, дето пускат само ваксинирани - как стои въпросът с децата? Нашето семейство примерно сме 2 ваксинирани 2 неваксинирани деца над 12. А наближава плащането за следващата дестинация, където не знам какъв екшън да очаквам. 

Не съм чела кой знае колко внимателно. 

В Малта е твърд режим - за деца от 12 до 18 г. също се изисква да са ваксинирани.

https://deputyprimeminister.gov.mt/en/health-promotion/covid-19/Pages/travel.aspx

В Словакия, доколкото разбирам, децата над 12 г. приемат статута на родителите, но това е временно до 9 август. Сигурно до или от тази дата ще имат възможност да се ваксинират тези деца.

https://www.uvzsr.sk/en/docs/covid19/Travel_regulations_9-7-2021.pdf

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , EliDion каза:

Тези условия за Словакия дали важат за сухопътен транзит.

За Словакия няма проблем да преминете транзит, тогава е без значение дали сте ваксинирани или не. Не би трябвало да Ви сложат под карантина. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Словения също променя правилата за влизане в страната от 15.07 -ваксина, тест или доказателство за преболедуване.

STA, 9 July 2021 - Slovenia will tighten rules on the border starting on 15 July, as the colour-coded lists of countries will be cast aside in favour of the requirement that passengers who wish to enter the country will need to have a Covid certificate showing they have been vaccinated, tested or have recovered from coronavirus, regardless of where they come from.

https://www.total-slovenia-news.com/travel/8575-slovenia-to-change-colour-coded-country-lists-for-covid-certificates-as-of-15-july?fbclid=IwAR2OEh0-cI4luRmOventHibXUw5OTqiWh3dhuVsvOoxkOW0o2RVlo-5Hj0o

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Набързо да напиша за Кулата. 

Сега нашите си дойдоха от Керамоти. Чакали са около 45/50 минути. от гръцката страна. 

2 часа от Керамоти до Кулата с границата стават около 3 часа. 😊

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 15 часа, Георги Матеев каза:

В случая не мога да преценя дали това точно е дискриминация, има доста различни аргументи и гледни точки, но поне едно е видно. ЕС е последователен само при натискането в посока ваксинация, но не и при реалното облекчаване или уеднаквяване на мерките.

Добре, като изключим очевидното потъпкване на общочовешки права, за които Европа се е борила стотици години, бременните жени, както и болните от разни тежки заболявания, на които докторите не препоръчват да се ваксинират, тези групи не са ли напълно дискриминирани?

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 14 минути , Ou7law каза:

Добре, като изключим очевидното потъпкване на общочовешки права, за които Европа се е борила стотици години, бременните жени, както и болните от разни тежки заболявания, на които докторите не препоръчват да се ваксинират, тези групи не са ли напълно дискриминирани?

Моля ви, нека да спрем с глупостите за дискриминация или поне да ги пренесем в другата тема.

Като дете мечтаех да стана балерина, даже ходих на уроци, но поради високият ми ръст тази моя мечта нямаше как да се осъществи. Приех го, няма как балета да е красиво изкуство, ако по сцената се разгъват хора с твърде дълги крайници.

Намираме се в ситуация, в която е много по-важно да се спасят човешки животи, отколкото да се предпазим от дискриминация. Хора с тежки заболявания или бременни жени едва ли им е до пътуване.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
На 10.07.2021 г. в 10:47, Eva eva каза:

В тази връзка имам следното питане - каква е валидността на ваксината? Ако се ваксинирам днес колко време ще мога да пътувам с тази ваксина? След колко време ще трябва да се ваксинирам отново? 

Ваксината никой не може да каже още колко ѝ е валидността, но на сертификата за ваксинирани е 1 година засега, пък ако се види, че ваксините дават по-траен имунитет, винаги могат автоматично да удължат и валидността на сертификата. Те затова посочват дата на последна ваксинация.

IMG_20210711_102331.jpg

 

Току-що минахме през РЗИ на летище София. Погледнаха и името на сертификата, и това в паспорта. Супер бързо минахме и тук, и в Германия, и в Исландия с ваксинационните сертификати. Никого и за нищо не агитирам - всеки има глава на раменете си и си решава...просто споделям личен опит.

 

@ДиянаВ, швейцарското е това - в него не пише валидността на сертификата, но могат да се запазят сертификати на повече от един човек. Другото е немското - при него се вижда докога е валиден, но позволява добавяне на сертификат само за един човек.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 12
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Zaro каза:

При това става дума за държава с доста по-ниска продължителност на живота при мъжете. 

 

Що се отнася до фалшивите тестове и ваксини, надявам се тук да няма такива хора. Щото като се качи човек на такси, може да попадне на шофьор с купена книжка. 

Ами то всички мургави таксиджии са с купени книжки!

Преди години един познат ме попита дали съм виждал циганин в учебна кола!Замислих се малко и му отговорих отрицателно,но и до ден-днешен още не съм виждал,въпреки,че оглеждам всяка учебна кола!

  • Харесвам 11
  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 4 часа, Мари Николова каза:

Моля ви, нека да спрем с глупостите за дискриминация или поне да ги пренесем в другата тема.

Аз също апелирам към това! Нека поне тази тема да остане чиста от излишно тролене. Нищо дискриминационно няма при положение, че е предоставена алтернатива. Не се ваксиниран - допуснат си в държавата, но си длъжен да търпиш карантина. Къде е дискриминацията тук? 

 

И още нещо, по почина на @Травеолани, аз също спирам да отговарям на мнения в тази и другата тема, изразени от няколко форумни участника, които очевидно са тук с една единствена цел, която няма нищо общо с идеята на магеланската общност. Готов съм да обсъждам с тях единствено теми свързани с пътуване, колкото и рядко да пишат в тях. Нищо лично, но наистина ми дойде до гуша от цялото манипулиране и призовавам всички да постъпят така!

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

За Франция  декларацията, която се попълва не генерира някакъв код, както е за Италия. Попълвам ръчно и представям, правилно ли разсъждавам? Освен нея и тест (ПСР или антигенен) трябва ли нещо друго? 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Яничка каза:

Апелирам и аз да се придържаме към темата.

В този ред на мисли - за Италия plf-a на хартия или от телефон?

Аз го имах и принтиран и на телефона. Никой не пожела изобщо да го погледне. Никъде не го сканираха кода. Не знам, обаче дали е практика или така просто се случи.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.