Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Mistela каза:

За Италия колко часа преди полета се попълва плф формата?

Трябва да имаш място мястото в самолета, защото го попълваш във формата , значи - когато се чекираш. Ние имахме билети по тарифата флекс, избрах места при купуването на билетите, чекирах се и веднага  попълних  и формата, 15 дни преди пътуването.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 16 часа, Яничка каза:

Апелирам и аз да се придържаме към темата.

В този ред на мисли - за Италия plf-a на хартия или от телефон?

В София го искаха задължително на хартия, в Болоня - задължително на телефон. Явно зависи от служителите, при нас това се случи. Пътувахме за Болоня на 6.7. Но на никое от летищата не го проверяваха, само го поглеждаха, че го имаш.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , Kiio каза:

За Италия -Рим, освен ваксинационен сертификат и тая прословута форма на попълване , нещо друго трябва ли ? 

 

На 8.07.2021 г. в 12:25, Ivko каза:

All travellers who cannot provide either a certificate of vaccination or a certificate of recovery from COVID-19 are subject to the requirement for a pre-departure negative COVID-19 test, taken within 48 hours prior to arrival.

Accepted test: molecular (PCR) and antigenic.

Children under 6 years old are exempted.

 

Връзка към коментар

попълвам plf за Италия, на име на летището ми излиза от падащото меню Bologna Borgo Panigale/LIPE, в интернет е със друго име Болоня Гулиелмо Маркони (Bologna Guglielmo Marconi Airport)

 

Да го маркирам ли това летище или да избирам опция'друго'?

преди 3 минути , M@ria каза:

Понеже някой по-горе беше пуснал снимка на сертификат, на който пише до кога е валиден. Аз на моя такова нещо не виждам, вие имате ли? С Pfizer съм.

на моя не пише срок, също съм с Pфizer от преди месец.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , moli84 каза:

попълвам plf за Италия, на име на летището ми излиза от падащото меню Bologna Borgo Panigale/LIPE, в интернет е със друго име Болоня Гулиелмо Маркони (Bologna Guglielmo Marconi Airport)

 

Да го маркирам ли това летище или да избирам опция'друго'?

на моя не пише срок, също съм с Pфizer от преди месец.

Същото е летището. Борго Пангиале е Враждебната на Болоня.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 23 минути , moli84 каза:

попълвам plf за Италия, на име на летището ми излиза от падащото меню Bologna Borgo Panigale/LIPE, в интернет е със друго име Болоня Гулиелмо Маркони (Bologna Guglielmo Marconi Airport)

 

Да го маркирам ли това летище или да избирам опция'друго'?

на моя не пише срок, също съм с Pфizer от преди месец.

Същото е, не се притеснявай. Борго Панигале е името на квартала, в който се намира летището.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , mitrov каза:

Въпрос: В Италия съм в момента. Правя си тест в момента на летището....Какво правя, ако резултата ми е положителен?!

Пожелавам ти да не е. 

В противен случай, ще те карантинират там и няма да те допуснат , да се качиш на самолета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , mitrov каза:

Какво правя, ако резултата ми е положителен?!

Предполагам, там, където ще излезе резултата ще ти кажат. Не вярвам да те допуснат до полета.  Ако си имат специални места за карантина, ще те насочат натам, ако не-сигурно ще искат адрес където сам да си се карантинираш . 

Връзка към коментар

МЗ всеки понеделник ли казаха, че ще актуализират местния списък със зони "зелено-жълто-червено" или "когато се налага"? Като го въведоха преди десетина дни бях чела всеки "понеделник и по-често, ако се налага", но днес няма нищо. Да не съм разбрала? Търсих, разбираемо, днес новините са около парламентарни избори, няма никакви изяви за ковид и нищо за пътуванията от/към България. Ако някой е попадал на нещо за разместване на държавите по зони от тази седмица, моля да сподели?

 

Днес до момента (20:30ч.) нищо не е качено на сайта на МЗ - в Заповеди последната е от 7.7 за лекарства: https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravilnitsi-instruktsii/
 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте,

Предстои ми полет до Милано и от wizz air вчера ми изпратиха имейл да попълня Self-declaration form for travel to Italy from abroad. Никъде не виждам да се изисква такова нещо. Това отпаднало ли е?

Знам, че се попълва EU Digital Passenger Locator Form (dPLF) и съм си го попълнила, но тази декларация, която всъщност дублира това, което попълвах в PLF ми е непонятна. Още повече, че никъде не пише, че влизам със сертификат за ваксина, а аз така планирам да вляза в Италия. 

Другите пътували скоро за Италия трябваше ли да попълнате този Self-declaration form for travel to Italy from abroad?

Връзка към коментар
преди 11 часа, Coo каза:

МЗ всеки понеделник ли казаха, че ще актуализират местния списък със зони "зелено-жълто-червено" или "когато се налага"? Като го въведоха преди десетина дни бях чела всеки "понеделник и по-често, ако се налага", но днес няма нищо. Да не съм разбрала? Търсих, разбираемо, днес новините са около парламентарни избори, няма никакви изяви за ковид и нищо за пътуванията от/към България. Ако някой е попадал на нещо за разместване на държавите по зони от тази седмица, моля да сподели?

 

Днес до момента (20:30ч.) нищо не е качено на сайта на МЗ - в Заповеди последната е от 7.7 за лекарства: https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravilnitsi-instruktsii/
 

Чакай малко, че хорицата се тревожат за местенцата и службичките си, а не- как ще пътуват хората:))):crazy::crazy::crazy::crazy:

  • Харесвам 3
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 15 часа, mitrov каза:

Въпрос: В Италия съм в момента. Правя си тест в момента на летището....Какво правя, ако резултата ми е положителен?!

Къде се правят тестове? Детето има полет Малпенса-Айндховен и най вероятно ще й трябва тест предполагам въпреки че Холандия приема бг лица без тест?!

Връзка към коментар

Имам следния въпрос. Български гражданин и американска гражданка живеещи в САЩ пътуват към България. Притежават сертификати за ваксинация издадени в САЩ. Искам да пусна запитване към РЗИ (София) дали тези сертификати ще ги приемат у нас при влизането. Някой може ли да сподели е-мейл на РЗИ София към който да пусна запитването.

Връзка към коментар
преди 22 минути , MayaS каза:

Имам следния въпрос. Български гражданин и американска гражданка живеещи в САЩ пътуват към България. Притежават сертификати за ваксинация издадени в САЩ. Искам да пусна запитване към РЗИ (София) дали тези сертификати ще ги приемат у нас при влизането. Някой може ли да сподели е-мейл на РЗИ София към който да пусна запитването.

Здравейте,

Пишете на имейла на Директора на РЗИ София - director@srzi.bg , би трябвало това да е най-правилното място. Има го и в Контакти на сайта на РЗИ.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

wizz air имат ли изискване за това какъв вид да бъде маската на борда?

 

и аз се чудя дали да попълвам self declaration form за Италия,също съм със сертификат за ваксина. навсякъде пише като изискване единствено plf и зелен сертификат като документи./може би ще го попълня,ако случайно ми го поискат да е готово/

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.