Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 1 минута , moli84 каза:

wizz air имат ли изискване за това какъв вид да бъде маската на борда?

 

и аз се чудя дали да попълвам self declaration form за Италия,също съм със сертификат за ваксина. навсякъде пише като изискване единствено plf и зелен сертификат като документи./може би ще го попълня,ако случайно ми го поискат да е готово/

нямат изисквания, важното е да си с маска 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , moli84 каза:

wizz air имат ли изискване за това какъв вид да бъде маската на борда?

Единствено за полети до Германия са ми пращали мейл с предупреждение, че на борда трябва да се носят маски с поне FFP2 защита или по-голяма.

Реално никой не следи. Но със сигурност е добре маската да не е платнена, за ваша, а и за чужда защита.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 35 минути , moli84 каза:

wizz air имат ли изискване за това какъв вид да бъде маската на борда?

 

и аз се чудя дали да попълвам self declaration form за Италия,също съм със сертификат за ваксина. навсякъде пише като изискване единствено plf и зелен сертификат като документи./може би ще го попълня,ако случайно ми го поискат да е готово/

Няма никакви изисквания за вида на маската, само да я носиш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , MayaS каза:

За Гърция освен сертификат за ваксинация и попълване на PLF, трябва ли друго?

Не, но трябва да получиш и QR код за PLF. Ще ти пратят такъв след 00:00ч. в деня на пътуването.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , mu_ry каза:

а за Франция има ли такъв код, нещо не можах да открия дали трябва да попълвам нещо предварително...

Ако си с ваксинационен сертификат не трябва да попълваш нищо друго. Поне така беше преди месец. Ако нямаш се попълваше декларация онлайн.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , Мари Николова каза:

Ако си с ваксинационен сертификат не трябва да попълваш нищо друго. Поне така беше преди месец. Ако нямаш се попълваше декларация онлайн.

със сертификат сме, благодаря 😊

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Макрон обяви вчера, че здравният пропуск, необходим за посещение на големи събития, сега ще се използва много по-масово, включително за влизане в ресторанти, кина и театри.

Също така той ще е необходим за качването на влакове и самолети за дълги разстояния от началото на август, което ще даде допълнителен стимул на хората да получат ваксина, тъй като сезонът на летните ваканции започва.

Забавянето на нивата на ваксинация и рязкото нарастване на новозаразените поради силно заразния, сега доминиращ вариант "Делта", принуди правителството да преосмисли стратегията си."

 

https://news.bg/int-politics/blizo-milion-frantsuzi-se-vturnaha-da-se-vaksinirat-sreshtu-covid-19-zaradi-zatyaganeto-na-merkite.html

Връзка към коментар
преди 3 часа, MayaS каза:

Имам следния въпрос. Български гражданин и американска гражданка живеещи в САЩ пътуват към България. Притежават сертификати за ваксинация издадени в САЩ. Искам да пусна запитване към РЗИ (София) дали тези сертификати ще ги приемат у нас при влизането. Някой може ли да сподели е-мейл на РЗИ София към който да пусна запитването.

До колкото знам в Щатите не издават сертификат, а нещо като картончето дадено при първата поставена ваксина в БГ. Имам приятел, който живее там и сега търси начин, като се прибере в България да му се издаде сертификат, без да бъде ваксиниран, тъй като той има поставена ваксина вече, но в САЩ.  

 

Относно имейла, аз писах на director@srzi.bg и след 2 дни получих отговор от pek8@srzi.bg. 

Връзка към коментар
На 11.07.2021 г. в 13:15, chandni каза:

 

@ДиянаВ, швейцарското е това - в него не пише валидността на сертификата, но могат да се запазят сертификати на повече от един човек. Другото е немското - при него се вижда докога е валиден, но позволява добавяне на сертификат само за един човек.

при мен швейцарското приложение изкарва валидност /но си пише, че е валидност в Швейцария/, интересното е, че за сертификати с АЗ казва, че не може да им провери валидността, а исках да го ползваме, за да са всички сертификати на едно място

 

гърците от петък също ще имат приложение за телефон за проверка на валидността, заради изискването за ваксини на затворени места, и смятам и него да го дръпна, като се появи, за да съм сигурна, че не се държи и то като швейцарското

https://news.gtp.gr/2021/07/09/greece-to-launch-covid-pass-app-that-checks-customer-safe-status/?fbclid=IwAR0nsPb-HoMBolYQyCoYhxehL28BViplbNm3Fh6nFw61oKtH-xsFRsJOeBI

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , antea каза:

при мен швейцарското приложение изкарва валидност /но си пише, че е валидност в Швейцария/, интересното е, че за сертификати с АЗ казва, че не може да им провери валидността, а исках да го ползваме, за да са всички сертификати на едно място

АЗ не беше одобрена в Швейцария, може би затова. Всъщност там одобриха май само ваксините на Пфайзер и Модерна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Убеден съм, че на един от трите ми полета миналия месец (SOF - BGY BGY-LIS и LIS-SOF) с Wizz и Ryan, казаха на един господин, че не може с текстилна маска на борда и му казаха от къде може да си купи, но не съм сигурен на кой. Най-логично ми звучи да е било на летището в Бергамо за полет на Ryan към Лисабон, обаче за това не съм 100% сигурен  

Връзка към коментар
преди 20 минути , stormbringer каза:

Убеден съм, че на един от трите ми полета миналия месец (SOF - BGY BGY-LIS и LIS-SOF) с Wizz и Ryan, казаха на един господин, че не може с текстилна маска на борда и му казаха от къде може да си купи, но не съм сигурен на кой. Най-логично ми звучи да е било на летището в Бергамо за полет на Ryan към Лисабон, обаче за това не съм 100% сигурен  

На мен ми се случи да видя на полет на Wizz един господин-изобретател да носи маска с две въженца, които се захващат зад главата /не тези, които дърпат ушите/. Та въпросния сряза долното въже и остана само с едно. Когато говореше маската се вееше като знаме, но реално спази изискването да покрие носа и устата.  Никой не му направи забележка.

Връзка към коментар
преди 1 час, Mario Chipev каза:

До колкото знам в Щатите не издават сертификат, а нещо като картончето дадено при първата поставена ваксина в БГ. Имам приятел, който живее там и сега търси начин, като се прибере в България да му се издаде сертификат, без да бъде ваксиниран, тъй като той има поставена ваксина вече, но в САЩ.  

 

Относно имейла, аз писах на director@srzi.bg и след 2 дни получих отговор от pek8@srzi.bg. 

Да и на мен това което ми прати племеника повече ми прилича на такова картонче. Изпратих мейл на РЗИ и чакам да ми отговорят. Той ще бъде тук с жена си, която е американски гражданин за 10 дена и си заминава, като в този период ще лети и до Гърция. Надявам се този документ да им свърши работа. Ако твоя приятел намери начин пиши после информация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Аз ли пропускам нещо или отново може да се пътува до Русия?

 

Чета на няколко места, че вече пускат българи (и още 46 националности) само с пср тест, направен до 72 часа преди излитане. Отделно и Bulgaria Air възстановяват полетите до Москва, което е още един знак.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

при мен швейцарското приложение изкарва валидност /но си пише, че е валидност в Швейцария/, интересното е, че за сертификати с АЗ казва, че не може да им провери валидността, а исках да го ползваме, за да са всички сертификати на едно място

 

гърците от петък също ще имат приложение за телефон за проверка на валидността, заради изискването за ваксини на затворени места, и смятам и него да го дръпна, като се появи, за да съм сигурна, че не се държи и то като швейцарското

https://news.gtp.gr/2021/07/09/greece-to-launch-covid-pass-app-that-checks-customer-safe-status/?fbclid=IwAR0nsPb-HoMBolYQyCoYhxehL28BViplbNm3Fh6nFw61oKtH-xsFRsJOeBI

 

При мен швейцарското приложение не показва валидност нито за Швейцария, нито друга.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , Mary каза:

При мен швейцарското приложение не показва валидност нито за Швейцария, нито друга.

не знам защо е така, ето тук на скрийшот-ите в apple store-а се вижда къде пише за валидността, при мен е абсолютно същото, въпреки че съм с Андроид

https://apps.apple.com/us/app/covid-certificate/id1565917320

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

При мен швейцарското приложение не показва валидност нито за Швейцария, нито друга.

И при мен - също. Имената и датата на раждане са изписани на български след сканирането и  после - "невалидно".

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Използвам линковете по горе за да разбера как се влиза в Холандия от Италия но ми изписва че няма информация за ковид тест, освен декларация. Някой да знае дали трябва пср или антигенен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

не знам дали някой се е засилил към Париж и Айфеловата кула, но преди малко получих мейл, че след 21 юли може да се качвате само с европейски сертификат и каквото се пише вътре - ваксина или тест.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Здравейте, имам въпрос: Гледам си аз дигиталния сертификат и си спомням, че тук се коментираше, че има грешка - написано е EuropА, а не EuropЕ. Та това, което изтеглих от HIS.BG е с тази правописна грешка. Искам да попитам така ли са и вашите сертификати - с europА?

 

И също така пробвах да сканирам моя и на мъжа ми кодовете с приложението Corona warn и ми дава, че и двата са невалидни QR код... Някакви идеи?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.