Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 52 минути , Eva eva каза:

Малта се отказа да затваря границите си за неваксинирани, ще остават под карантина

 

https://www.economic.bg/bg/a/view/malta-se-otkaza-da-zatvarja-granicite-si-za-nevaksinirani

Ами то няма много разлика да седиш карантина е като да не ходиш 😁

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 19 минути , Eva eva каза:

А, така вече не е дискриминационно за неваксинираните 🙂 

Винаги може да се разчита на юристите да напишат едно и също нещо по начин по който да се  вмести в закона и да се окаже че е коренно различно на документи :grin:

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Малко know-how за пътуващите към Италия (ние бяхме в Сицилия):

1.plf може и 1 за семейство, а може и 2, като децата се вписват във формата на единия родител. ( аз предпочетох второто) ;

2.на нашето летище при чек ин искат сертификат/ тест; бордна карта; plf; личен документ

3.на кацане в Италия проверяваха само лични документи

4.на връщане към БГ - лични документи и бордни карти. Добра организация на летището.

5. дъщерите ми на 16 г. ги карантинираха.Бързо и любезно действаха.Отне 10 мин, може би, защото полетът кацна след 1ч. през нощта.

6.Днес направихме антигенни в Св.Анна.(имам забележки по организацията, но нали е FOC, ще се въздържа). Може би е добре да се ходи към 10, защото реално там правят тестове за постъпване в болница, преди ваксинация и т.н. и рано суртин има повечко хора заради първото. Отне ни общо ок 35 мин. После се ходи за печат на регистратурата  на болницата през централния вход.

Ако имате въпроси - ще отговоря, ако мога ! 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

На сайта на МЗ в секция Заповеди седеше една последна от 7.7., не помня за какво беше, защото не ме касаеше, нещо за лекарства. Обаче са я махнали 🙂 И сега рефрешвам в очакване да махнат и другите заповеди, като например онази за ваксина И тест при пътувания от Испания и Кипър 🙂

https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravilnitsi-instruktsii/

Случаите на ковид може и да растат, но надеждите ми умират последни 🙂 🙂 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 5 минути , Coo каза:

На сайта на МЗ в секция Заповеди седеше една последна от 7.7., не помня за какво беше, защото не ме касаеше, нещо за лекарства. Обаче са я махнали 🙂 И сега рефрешвам в очакване да махнат и другите заповеди, като например онази за ваксина И тест при пътувания от Испания и Кипър 🙂

https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravilnitsi-instruktsii/

Случаите на ковид може и да растат, но надеждите ми умират последни 🙂 🙂 🙂

Не разбрах , има ли нещо ново за завръщащи се от Испания и Кипър?

Връзка към коментар
преди 3 минути , ivan69 каза:

Не разбрах , има ли нещо ново за завръщащи се от Испания и Кипър?

Няма. Правиш си пср или антиген до 24ч. от прибиране. Днес познати си идват от Барселона с Раян и са минали без да им искат тестове.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@ivan69 Няма. Махнали са една заповед, която касае други неща, не пътувания. Но се надявам, че ако махат нея, може да последват и някакви други заповеди, които се отнасят за пътувания. Конкретно в този форум ни засягат тази от 30.6 за въвеждането на правилата със зоните зелена/жълта/червена и другата от 5.7., в която включиха Испания, Кипър и Русия в червен списък.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , Coo каза:

@ivan69 Няма. Махнали са една заповед, която касае други неща, не пътувания. Но се надявам, че ако махат нея, може да последват и някакви други заповеди, които се отнасят за пътувания. Конкретно в този форум ни засягат тази от 30.6 за въвеждането на правилата със зоните зелена/жълта/червена и другата от 5.7., в която включиха Испания, Кипър и Русия в червен списък.

Как очакваш да я махнат като касае всички пътувания, влизането в България и от други държави🙂

Връзка към коментар
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Как очакваш да я махнат като касае всички пътувания, влизането в България и от други държави🙂

Както са махнали другата от 7.7., която касаеше лекарства? 🙂 Надявам се един вид... 😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Няма. Правиш си пср или антиген до 24ч. от прибиране. Днес познати си идват от Барселона с Раян и са минали без да им искат тестове.

Имали са късмет!

 

Вчера - 13.07.2021 на всички пътуващи с Уиз от Барселона за София на летището в София искаха PCR!!! 

Даже върнаха на уиз двама испанци, които тръгнали без тест насам!!!!!!!!!!!

На всички без тест - и на мен - наложиха карантина.

За освобождаване - писиар или антигенен, който трябва да се направи до срокът, от който започва да ти тече карантината. В моя случай 2 часа, на този преди мен дадоха 5 часа, щото даде адрес в Пловдив!  

Форматираш резултата в пидиеф, щото СРЗИ не признава ДОКфайлове?!!, нищо че имат кюар код, изпращаш резултата и чакаш мейл от тях! 

 

Конкретно - кацнах на 13.07.21г. в 12,30 часа, в 13,15 бях в Рамус, 14,30 резултатът от док мина в пидиеф, пратих мейл на адрес: pek17@srzi.bg , и днес - 14.07.2021 г. в 13,54 получих мейл от СРЗИ със съдържание - 

Карантината Ви е отменена!

 

С уважение,

СТОЛИЧНА РЗИ

Това, че имам завършена ваксинация хич не ги трогна!  

Накратко при връщане от Испания плащаш тест-пращаш резултат-отменят карантината! 

Редактирано от antony2001
Уточнение!
  • Харесвам 9
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , antony2001 каза:

Имали са късмет!

 

Вчера - 13.07.2021 на всички пътуващи с Уиз от Барселона искаха PCR!!! 

Даже върнаха на уиз двама испанци, които тръгнали без тест насам!!!!!!!!!!!

На всички без тест - и на мен - наложиха карантина.

Имах предвид, че за бординга от Барселона не са им искали пср.За български граждани не би трябвало да искат пср за бординг. Най-вероятно са искали на небългари. И от Малага има прибра ли се българи, качени без пср. Не говорим тук за карантина, която знаем, че се освобождава

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 36 минути , antony2001 каза:

Накратко при връщане от Испания плащаш тест-пращаш резултат-отменят карантината! 

Ами това си е точно в съответствие с текущите правила и е по-добре, отколкото се опасявахме в началото.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

В Нормалните Държави , Чехия , Кипър , вероятно има и други , зоните са малко по-различни ако 14-дневната заболеваемост е под 25/100000 влизаш свободно , нататък не съм гледал защото не ме интересува. При нас защо пък да не е сложно , а и най-вече да има изключения или както се казва "с дребният шрифт" . 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 13.07.2021 г. в 7:26, milenavladova каза:

Здравейте,

Предстои ми полет до Милано и от wizz air вчера ми изпратиха имейл да попълня Self-declaration form for travel to Italy from abroad. Никъде не виждам да се изисква такова нещо. Това отпаднало ли е?

Знам, че се попълва EU Digital Passenger Locator Form (dPLF) и съм си го попълнила, но тази декларация, която всъщност дублира това, което попълвах в PLF ми е непонятна. Още повече, че никъде не пише, че влизам със сертификат за ваксина, а аз така планирам да вляза в Италия. 

Другите пътували скоро за Италия трябваше ли да попълнате този Self-declaration form for travel to Italy from abroad?

От декларациите, които изпращат Wizz Air за полети до Италия никой не се интересува. Преди няколко дена летях до Бергамо и бях попълнил такава декларация, но никой я поиска. Нужни са само сертификат за ваксинация/тест и dPLF - и то на заминаване, в България, при регистрацията на гише. При влизане в Италия и на тези два документа не им обърнаха внимание граничните полицаи.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ivan69 каза:

Не разбрах , има ли нещо ново за завръщащи се от Испания и Кипър?

Прибрахме се от Испания през Малага с WIZZ. В Малага само лични документи и бордни карти. В София карантина с възможност за освобождаване при представяне на отрицателен тест до 24 часа в РЗИ. Ваксинационни паспорти не признават. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, Огнян каза:

От декларациите, които изпращат Wizz Air за полети до Италия никой не се интересува. Преди няколко дена летях до Бергамо и бях попълнил такава декларация, но никой я поиска. Нужни са само сертификат за ваксинация/тест и dPLF - и то на заминаване, в България, при регистрацията на гише. При влизане в Италия и на тези два документа не им обърнаха внимание граничните полицаи.

Декларацията се попълва само когато нямаш тест или сертификат.

Друг е въпроса  дали само с нея ще те качат на самолета.

Според мен касае само ит.граждани.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, liliya каза:

Декларацията се попълва само когато нямаш тест или сертификат.

Друг е въпроса  дали само с нея ще те качат на самолета.

Според мен касае само ит.граждани.

Без сертификат и dPLF нямаш достъп до борда. А, и в съобщението на WizzAir тази декларация не се споменава като алтернатива на тест или сертификат. Няма и как да е алтернатива. 

Според мен е някаква стара форма (миналата година също попълвах същата декларация, без някой да я иска), която от Wizz Air грешно изпращат. 

 

Screenshot_20210714_212506.jpg

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
НИКОЛА ГЪЛЪБОВ
На 8.07.2021 г. в 19:13, Мирослав Василев каза:

Днеска майка ми и баща ми на полет от Краков до Бургас с Ryanair, нямаше нужда да ходят на гишето за чекин за проверка на документите, бяха с бордни карти на телефона.

 

На гейта са искали да видят, дали имаш тест или ваксинация, майката ми е ваксинирана, но баща ми беше с тест, правен на летището преди полета (165 злоти, резултата излезе за 15 минути). Не съм сигурен, дали са пускали без тестове, защото всички поляци са били или ваксинирани или с тестове.

 

На идване, отново е нямало нужда да ходят на чекин гишето, директно на проверките и никой не е питал дали имат тестове или сертификат. Само на летището в Краков са искали да ги видят. 

Ние пътуваме на 17.07. с Райън от Бургас до Краков и на 25.07. с Уиз от Гданск до Бургас, и двамата сме с ваксини. То сертификатите за ваксинация ще ги носим и на хартия, и на телефона, ясно е, но май трябва да се попълва някакъв plf формуляр за всеки от пътуващите, поне така пише в имейла, който получихме от Райън с указания за пътуване в цяла Европа. Моля за помощ, дали наистина трябва да се попълва такъв формуляр, и доколкото разбирам трябва да го принтираме на хартия, и къде трябва да го покажем. Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 11 минути , НИКОЛА ГЪЛЪБОВ каза:

Ние пътуваме на 17.07. с Райън от Бургас до Краков и на 25.07. с Уиз от Гданск до Бургас, и двамата сме с ваксини. То сертификатите за ваксинация ще ги носим и на хартия, и на телефона, ясно е, но май трябва да се попълва някакъв plf формуляр за всеки от пътуващите, поне така пише в имейла, който получихме от Райън с указания за пътуване в цяла Европа. Моля за помощ, дали наистина трябва да се попълва такъв формуляр, и доколкото разбирам трябва да го принтираме на хартия, и къде трябва да го покажем. Благодаря предварително!

Ние пътувахме от Бургас до Полша преди 2 седмици, тези формуляри ги раздаваха на борда за попълване. Ние ги бяхме попълнили предварително и направо ги дадохме. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 3 минути , НИКОЛА ГЪЛЪБОВ каза:

Ние пътуваме на 17.07. с Райън от Бургас до Краков и на 25.07. с Уиз от Гданск до Бургас, и двамата сме с ваксини. То сертификатите за ваксинация ще ги носим и на хартия, и на телефона, ясно е, но май трябва да се попълва някакъв plf формуляр за всеки от пътуващите, поне така пише в имейла, който получихме от Райън с указания за пътуване в цяла Европа. Моля за помощ, дали наистина трябва да се попълва такъв формуляр, и доколкото разбирам трябва да го принтираме на хартия, и къде трябва да го покажем. Благодаря предварително!

Ако желаете можете да ги попълните предварително, вместо да го правите в самолета.

 

Това са декларациите:

          https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/comms-2020/PLF-Poland-EN-08.07.2020-r_.pdf

          https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/comms-2020/PUBLIC-HEALTH-COVID-EN-comp.pdf

 

Ще има електронно попълване на декларацията от 18 юли, но вие пътувате на 17.

 

Но, ако нямате възможност, да ги отпечатвате, ще ви бъдат раздадени в самолета, ще ги попълните и ще ги съберат, преди това никой няма да ви пита за тях.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
НИКОЛА ГЪЛЪБОВ
преди 20 минути , Roberto Baggio каза:

Ние пътувахме от Бургас до Полша преди 2 седмици, тези формуляри ги раздаваха на борда за попълване. Ние ги бяхме попълнили предварително и направо ги дадохме. 

Благодаря!

преди 20 минути , Мирослав Василев каза:

Ако желаете можете да ги попълните предварително, вместо да го правите в самолета.

 

Това са декларациите:

          https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/comms-2020/PLF-Poland-EN-08.07.2020-r_.pdf

          https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/comms-2020/PUBLIC-HEALTH-COVID-EN-comp.pdf

 

Ще има електронно попълване на декларацията от 18 юли, но вие пътувате на 17.

 

Но, ако нямате възможност, да ги отпечатвате, ще ви бъдат раздадени в самолета, ще ги попълните и ще ги съберат, преди това никой няма да ви пита за тях.

Благодаря!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.