Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

От 19-ти юли сме в зеления списък за пристигащи в Англия, но единсвено отпада карантината. Да си правя два теста и то пср единия от който е там..да ме прощават. Да ти имам и зелената им зона.Тия са сбъркани.

 

From 4am on Monday 19 July Bulgaria will move to the green list for entering England. 


Before travel to England

Before you travel to England you must:

On arrival in England

You must take a COVID-19 test on or before day 2 after you arrive.

Children aged 4 and under do not need to take this test.

You do not need to quarantine unless the test result is positive.

 

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 21 минути , Ivko каза:

От 19-ти юли сме в зеления списък за пристигащи в Англия, но единсвено отпада карантината. Да си правя два теста и то пср единия от който е там..да ме прощават. Да ти имам и зелената им зона.Тия са сбъркани.

Определено им хлопа дъската. Не, че това е нещо ново.

 

Хм, дали пак ще искат тест на място, ако "транзитираш" във Великобритания до определено време, примерно по-малко от въпросните 2 дни?

 

П.С. Забавлява ме също как въобще не отразяват "ваксинация" като опция 🙂

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Пътуваме за Франция след два дни с дъщеря ни. Ние с мъжа ми сме ваксинирани, но току що навършилата 12 години  девойка ми е проблем. Имаме букнати билети за много музеи, Версай, други дворци, Дисни прeз цялото 14 дневно пътуване. Онзи ден Макрон излезе с нова заповед, която до ден днешен не ми е много ясна. А и на сайтовете на музеите още нищо не е ъпдейтнато. И сега се чудя за детето за влизане в обектите ще искат ли PCR, и ако искат в какъв срок е той 48 или 72 часа. За влизане в държавата изискването е декларация и 72 часов PCR. 

Връзка към коментар

@searus и @VASILEV по-добре ще знаят за тестовете там. Как се правят? В лаборатория ли или е важно да си ги купиш и след това да декларираш, че си ги направил и резултатът е отрицателен?

Аз така си мислех, че милите живеещи в Германия ходят на работа и училище с тестове, а то било съвсем друго. Дават ти тестове /поне безплатни/, сам си ги правиш, уж и попълваш декларация🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Георги Матеев каза:

П.С. Забавлява ме също как въобще не отразяват "ваксинация" като опция 🙂

Според мен съвсем скоро тази опция ще се появи, защото ще последват реципрочни мерки от страна на ЕС...

Връзка към коментар
преди 12 минути , Duke каза:

Според мен съвсем скоро тази опция ще се появи, защото ще последват реципрочни мерки от страна на ЕС...

Европа е в правото си да разрешава или не реципрочни мерки, въпросът е, че UK прилага(ше) същите мерки и за собствените си граждани - в смисъл не е било само за европейци, за да се налага реципрочност; промяната май е, че сега от 19-ти вече дават "права" на ваксинираните си граждани да не стоят в карантина

 

иначе тестовете там, @ДиянаВ, са на принципа - поръчваш предварително, плащаш, доставят ти го, взимаш си сам пробата и я изпращаш за изследване в лаборатория/медицински център, откъдето и получаваш резултата, а не е оставено изцяло на съвестта на човека... като изключим момента с взимането на пробата, де; в Австрия, доколкото съм чела живеещи там да разказват, домашните тестове се правят с камера /онлайн запис/ и пак след това се носят в аптека или друго място, за да бъдат изследвани - тоест в комплектите го няма нужния разтвор, за да си провериш сам резултата

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

@antea ме изпревари с отговора, точно така е, като допълнение мога само да кажа, че вече списъкът с компании (защото са точно това, а не лаборатории, много от тях ползват може би най-голямата лаборатория Randox), осигуряващи тези тестове е доста дълъг и с доста разнообразни цени. И няма камери, няма нищо, никой не те следи дали и как го правиш... С теста пристига и подробно книжле как да го регистрираш този тест и къде да го пратиш (има специални "priority" пощенски кутии).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Уиз ми пращат някакви линкове за документи които трябва да попълня за Италия. Обаче в този документ някаква декларация за карантина или тест няма нищо за сертификат а аз ще пътувам с такъв, някой знае ли нещо по въпроса:

https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021/05/modulo_rientro_sintetico_16_maggio_2021_eng_compilabile.pdf

 

И освен това онлайн да попълня някакъв EU dPLF?

 

Някой може ли да разясни?

Връзка към коментар
преди 2 часа, .♥.Fancy.♥. каза:

Пътуваме за Франция след два дни с дъщеря ни. Ние с мъжа ми сме ваксинирани, но току що навършилата 12 години  девойка ми е проблем. Имаме букнати билети за много музеи, Версай, други дворци, Дисни прeз цялото 14 дневно пътуване. Онзи ден Макрон излезе с нова заповед, която до ден днешен не ми е много ясна. А и на сайтовете на музеите още нищо не е ъпдейтнато. И сега се чудя за детето за влизане в обектите ще искат ли PCR, и ако искат в какъв срок е той 48 или 72 часа. За влизане в държавата изискването е декларация и 72 часов PCR. 

ето това са ми пратили от Айфеловата кула, дано помогна 🙂

 

Thank you for choosing to visit the Eiffel Tower !
 
In order to enjoy your visit freely and safely, from 21st July 2021 the access to the Eiffel Tower will require the presentation of a valid EU COVID Certificate.
This certificate, which was standardized on a european scale, is required for adults and children from 12 years old and must be presented along with a valid proof of identity.
 
The presentation of the European Union COVID Certificate showing a valid QR code will be possible on paper or on a digital format.
 
You are eligible for a valid EU COVID Certificate when :
 
I / you have benefited from a complete vaccination schedule, either:
• 2 weeks after the 2nd injection for double injection vaccines (Pfizer, Moderna, AstraZeneca)
• 4 weeks after injection for vaccines with a single injection (Johnson & Johnson from Janssen)
• 2 weeks after the injection for vaccines in people with a history of Covid (1 single injection)
 
II / You have proof of a negative PCR or antigen test of less than 48 hours.
The deadlines in force for the validity of the tests are strict when entering the Eiffel Tower site (no flexibility for 2 or 3 days).
 
III / You have the result of a positive RT-PCR or antigen test attesting to recovery from Covid-19, dating from at least 11 days and less than 6 months.
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, .♥.Fancy.♥. каза:

Пътуваме за Франция след два дни с дъщеря ни. Ние с мъжа ми сме ваксинирани, но току що навършилата 12 години  девойка ми е проблем. Имаме букнати билети за много музеи, Версай, други дворци, Дисни прeз цялото 14 дневно пътуване. Онзи ден Макрон излезе с нова заповед, която до ден днешен не ми е много ясна. А и на сайтовете на музеите още нищо не е ъпдейтнато. И сега се чудя за детето за влизане в обектите ще искат ли PCR, и ако искат в какъв срок е той 48 или 72 часа. За влизане в държавата изискването е декларация и 72 часов PCR. 

според тази статия 12-17 годишните са изключение от правилото за здравен пропуск до 30 август, така че не ми се вярва изобщо да искат за дъщеря ти доказателство за тест - https://www.france24.com/en/france/20210714-france-s-new-health-pass-rules-raise-questions-as-many-scramble-to-adapt

 

12-17 year olds exempt from health pass until August 30

Everyone will have to have a health pass if they want to access most leisure and culture spaces from July 21, except those aged 12 to 17 who will have until August 30 to meet the requirement. That means they will need to get “vaccinated quickly”, said health minister Olivier Véran on Tuesday, who added they will have to also continue to wear a mask where necessary.

 

"We have identified a solution for teenagers aged 12 to 17, so as not to spoil families' holidays. For them, the health pass will apply in all places where it applies, from August 30," the minister said on France 2.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ох, супер си. Много благодаря! Дано да се окаже вярно. Ние се връщаме точно на 31-ви. 

Звъняхме в нашето посолство там, но те още нямат официални указания от правителството на Франция. И го карат на догатки и предположения. Всички правителствени сайтове още не са ъпдейтнати. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , .♥.Fancy.♥. каза:

Ох, супер си. Много благодаря! Дано да се окаже вярно. Ние се връщаме точно на 31-ви. 

Звъняхме в нашето посолство там, но те още нямат официални указания от правителството на Франция. И го карат на догатки и предположения. Всички правителствени сайтове още не са ъпдейтнати. 

има го и на други места споменато от снощи, така че не се безпокой, а и ако се връщате на 31 юли, можете да отидете още веднъж за целия месец август 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защо не слушат тези хора, още преди няколко дни им го казахме 🙂 

 

Словашкият Конституционен съд блокира задължителното карантиниране на неваксинирани.

 

http://www.bta.bg/bg/c/SK/id/2449436 

  • Харесвам 9
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, 招き猫 каза:

Уиз ми пращат някакви линкове за документи които трябва да попълня за Италия. Обаче в този документ някаква декларация за карантина или тест няма нищо за сертификат а аз ще пътувам с такъв, някой знае ли нещо по въпроса:

https://www.esteri.it/mae/resource/doc/2021/05/modulo_rientro_sintetico_16_maggio_2021_eng_compilabile.pdf

 

И освен това онлайн да попълня някакъв EU dPLF?

 

Някой може ли да разясни?

Никой ли не знае кви са тия чудеса? 🙄😍

Връзка към коментар
преди 16 часа, Огнян каза:

Без сертификат и dPLF нямаш достъп до борда. А, и в съобщението на WizzAir тази декларация не се споменава като алтернатива на тест или сертификат. Няма и как да е алтернатива. 

Според мен е някаква стара форма (миналата година също попълвах същата декларация, без някой да я иска), която от Wizz Air грешно изпращат. 

 

Изискването за попълване на декларацията в посочените по-долу случаи е от оф. сайт за влизане в IT

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

 

Връзка към коментар

Обстановката в Европа пак започва да се скапва. Днешният отчет на ECDC:

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

image.png.4edec0ea3bd27c2a1f5cfde74560cbac.png

 Гърция съвсем отива към зле, Франция и тя качва бройки, Италия уж е добре, но отделни райони отиват към оранжевите нюанси. 

Ирландия, Дания и Белгия вероятно ще влязат в оранж. ни списък, а Нидерландия директно в червения. Знаете си, пътувайте, че......

  • Харесвам 10
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Мари Николова каза:

Обстановката в Европа пак започва да се скапва. Днешният отчет на ECDC:

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

image.png.4edec0ea3bd27c2a1f5cfde74560cbac.png

 Гърция съвсем отива към зле, Франция и тя качва бройки, Италия уж е добре, но отделни райони отиват към оранжевите нюанси. 

Ирландия, Дания и Белгия вероятно ще влязат в оранж. ни списък, а Нидерландия директно в червения. Знаете си, пътувайте, че......

за оранжевия списък ясно, ама Нидерландия защо в червения? дават им 304 на 100000, а за червения трябва да са над 500, примерно Кипър си е директно за там, а не в специална група

 

 

Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 30 минути , Мари Николова каза:

Обстановката в Европа пак започва да се скапва. Днешният отчет на ECDC:

https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

image.png.4edec0ea3bd27c2a1f5cfde74560cbac.png

 Гърция съвсем отива към зле, Франция и тя качва бройки, Италия уж е добре, но отделни райони отиват към оранжевите нюанси. 

Ирландия, Дания и Белгия вероятно ще влязат в оранж. ни списък, а Нидерландия директно в червения. Знаете си, пътувайте, че......

При това на някои места толкова се стараят и внимават. В Германия например искаха да показвам тест или сертификат буквално навсякъде - в хотел, в ресторант, на жп гара, на летище, в бизнес лаундж. И въпреки всичко...

 

С огромно съжаление трябва да отбележа (при това съвсем незаядливо и не с цел да предизвикам дискусия), че не виждам кой знае какви практически резултати от напредващата ваксинация в Европа, дори напротив.

 

Пътуваме, пътуваме, че май ще ни врътнат кранчето от септември...

  • Харесвам 13
  • Шок 1
  • Благодаря 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , antea каза:

за оранжевия списък ясно, ама Нидерландия защо в червения? дават им 304 на 100000, а за червения трябва да са над 500, примерно Кипър си е директно за там, а не в специална група

 

 

До 75/100к зелено

75-200/100к оранж

Над 200 червенко

 

Не беше ли така в заповедта?

преди 17 минути , Георги Матеев каза:

И въпреки всичко

В Германия са си супер към момента.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.