Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Съжалявам, ако вече някой е задавал същия въпрос, но как стои въпросът към днешна дата с Чехия? Четох новата им наредба от 12-ти, в която никъде не се споменава свободния коридор между Чехия и БГ, аз ли нещо пропускам, или ни изрязаха тържествено тъкмо когато се канех да ходя?

Връзка към коментар
преди 49 минути , Kristian Desev каза:

Здравейте! Знаете ли какви са изискванията за влизане в Босна и Херцеговина? Четох за ПСР тест, така ли е?

Освен ПСР, приемат и бърз антигенен тест.Ваксинирани и преболедували също могат да влизат в страната.

http://www.granpol.gov.ba/Content/Read/76?title=Stranci

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте! Утре ми предстои пътуване до Италия. Мъжа ми е ваксиниран със сертификат, аз днес направих антигенен в описаните в his.bg лаборатории и си имам сертификат разпечатан от сайта. Попълнили сме и dplf и за двама ни. Как мислите, дали съм ок така? Или да търся начин за теста на английски език? Някой пътувал със сертификат за тест от his.bg?

Връзка към коментар
преди 11 минути , Мари Николова каза:

Освен ПСР, приемат и бърз антигенен тест.Ваксинирани и преболедували също могат да влизат в страната.

http://www.granpol.gov.ba/Content/Read/76?title=Stranci

Много благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , elmapl каза:

Унгария е затворена за туризъм. Някой по-горе питаше.

Много благодаря! Аз гледах тук и мислех, че не е ъпдейтнато нещо, понеже а-у-ЕС-призовава-за-свободно-движение-с-ваксинация от юли. Което изначално си е било дрън-дрън изглежда 😂 ... https://visithungary.com/articles/entry-rules-in-force

Връзка към коментар
Преди 1 час, Stryper каза:

Защо са ви правили пср като България е в зеления им списък? Никой, никъде не искаше тест при нас, а бяхме там преди седмица. Само, че летяхме до Ларнака.

И ние летяхме до Ларнака миналата седмица и никой не ни е правил тест. Просто погледнаха само Cyprus Safe Pass ей така отгоре.

Приятел, обаче който дойде от Гърция до Пафос са били от "избраните" полети, той е бил ваксиниран и пак са тествали целия самолет. 

Тогава, обаче България беше в зелена зона, а Гърция в оранжево за Кипър.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Stryper каза:

Защо са ви правили пср като България е в зеления им списък? Никой, никъде не искаше тест при нас, а бяхме там преди седмица. Само, че летяхме до Ларнака.

На случаен принцип тестваха целият самолет

Връзка към коментар
преди 4 часа, ivan69 каза:

Пътуването в Кипър за неваксинирани е някакъв кошмар.

1.На летището в Пафос ,целият самолет бе избран"на случаен принцип' да тестват с PCR.

 Не може да се седне в заведение без сертификат,поне си напазарувахме от кв.супер да не умеем от глад.Очакваме резултата от PCR да знам дали ще ни карантинарат.

 

На тая гнила Европа такъв перманентен бан ще ѝ ударя. Само да се отворят Азия и Южна Америка кракът ми няма да стъпи в 2/3 от Стария континент.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, Moonshield каза:

Съжалявам, ако вече някой е задавал същия въпрос, но как стои въпросът към днешна дата с Чехия? Четох новата им наредба от 12-ти, в която никъде не се споменава свободния коридор между Чехия и БГ, аз ли нещо пропускам, или ни изрязаха тържествено тъкмо когато се канех да ходя?

Свободно се влиза в Чехия и Румъния,ако сте с кола,Унгария и Словакия са транзит.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 20 минути , Guinness каза:

На тая гнила Европа такъв перманентен бан ще ѝ ударя. Само да се отворят Азия и Южна Америка кракът ми няма да стъпи в 2/3 от Стария континент.

Не се заричай толкова смело. Когато Азия се отвори хич не е много ясно при какви условия ще е. Азиатците са дори още по-параноични и определено мога да си представя да прекалят с мерки. За справки - Тайланд.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Южна Америка си е отворена (изключвам Чили и Аржентина, които най-много наподобяват Европа и предполагам няма да ти харесат и без друго).

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 часа, Георги Матеев каза:

Хм, дали пак ще искат тест на място, ако "транзитираш" във Великобритания до определено време, примерно по-малко от въпросните 2 дни?

Транзитните въпроси са ми малко мътни, но последно чета следното на gov.uk:

When you transit through England to international destinations

You do not need to quarantine on arrival or take a COVID-19 test on or before day 2 and day 8. This applies if you are transiting airside or landside.

You must either:

  • remain within your port of entry until your departure from England, or
  • travel directly from your port of entry to another port of departure in England

Пак не е уточнено до колко време трябва да се случи транзитното преминаване, но някъде мернах, че било "обикновено в рамките на 24 часа"... И колко директно ще ти е директното прехвърляне, също не е ясно. Много обичат да си ги пишат максимално неясно нещата, за да може после да се хващат за каквото си искат... Ако имаш предвид обаче бърза екскурзийка от България до Лондон и после обратно към България за тези два дни, хмм, наистина не знам какво може да ти сторят 😉 Подозирам, че може да те смъмрят за довиждане, особено като "зелен" представител, като под мъмрене имам предвид любезно напомняне за правилата на тази велика нация 😄 Веднъж така ми напомниха любезно да нося другия път акт за раждане на детето, че сме с различни фамилии, обаче си ме пуснаха без никакви драми, можех да вкарам още няколко...

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Здравейте, има ли някой, който е пътувал от Барселона към Варна с Wizz с полета на 15 Юли ? И качват ли на борда без PCR, тъй като планирам да си направя теста веднага след кацане в България.

Връзка към коментар

Канада разрешава на ваксинирани да влизат в страната от септември 

 

 

Канадският премиер Джъстин Трюдо заяви, че страната му очаква да разреши влизане на несъществени пътници от всички страни от началото на септември, при условие че са напълно ваксинирани срещу COVID-19. 

Ваксинираните хора от САЩ могат да бъдат приети още в средата на август, добави той.


В призив с провинциални лидери той посочи, че около 80% от отговарящите на изискванията за ваксинация канадци са получили поне една доза от коронавирусната ваксина, докато над половината са напълно ваксинирани.

Правителството трябва да предостави повече подробности за плановете за пътуване в началото на следващата седмица, добави Трюдо  

 

https://news.bg/world/kanada-razreshava-na-vaksinirani-da-vlizat-v-stranata-ot-septemvri.html

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, 招き猫 каза:

От постовете тук разбрах че при излитане за Италия се иска - dPLF, сертификат, бордна и ЛК, моля някой да ме поправи ако липсва нещо че с тези съм готов и утре летя?

Да, това са нещата

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, 招き猫 каза:

От постовете тук разбрах че при излитане за Италия се иска - dPLF, сертификат, бордна и ЛК, моля някой да ме поправи ако липсва нещо че с тези съм готов и утре летя?

Днес сутринта кацнах в Бари, това са нещата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Привет, чета ви редовно, но не пиша почти – имаме нова заповед, този път по-ясна. Особено в частта за премахване на карантината с тест за български граждани и постоянно пребиваващи за оранжеви и червени зони.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

UK, Кипър и Испания минават в червена зона, в "специалната" влиза Португалия, няма вече договорка с Чехия, останала е само Румъния

 

това май също е промяна - за освобождаване от карантина при пристигане от червена зона, само PCR се приема, май преди допускаха и антигенен тест?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Чета новата заповед, излиза, че ако идваш от Червена зона без значение от възрастта на детето (под 5г, под 12г и т.н.), то подлежи на PCR тест ИЛИ 10 дни карантина, да?

Цитат

5.8.деца  до навършване  на12-годишна  възраст,  пристигащи  от  зелена  и  от оранжева зона;

 

Тази:

преди 22 минути , Argentique каза:

Привет, чета ви редовно, но не пиша почти – имаме нова заповед, този път по-ясна. Особено в частта за премахване на карантината с тест за български граждани и постоянно пребиваващи за оранжеви и червени зони.

Връзка към коментар
преди 20 минути , antea каза:

това май също е промяна - за освобождаване от карантина при пристигане от червена зона, само PCR се приема, май преди допускаха и антигенен тест?

Да само ПСР

Връзка към коментар
На 11.07.2021 г. в 21:27, liliya каза:

Аз го имах и принтиран и на телефона. Никой не пожела изобщо да го погледне. Никъде не го сканираха кода. Не знам, обаче дали е практика или така просто се случи.

При нас на летище Болоня на две места изискваха само plf ,на едното го гледаха внимателно и на трима ни

преди 18 часа, Дънди каза:

Здравейте! Утре ми предстои пътуване до Италия. Мъжа ми е ваксиниран със сертификат, аз днес направих антигенен в описаните в his.bg лаборатории и си имам сертификат разпечатан от сайта. Попълнили сме и dplf и за двама ни. Как мислите, дали съм ок така? Или да търся начин за теста на английски език? Някой пътувал със сертификат за тест от his.bg?

Ние сме ваксинирани ,дъщеря ни пътува със сертификат за антигенен тест ,разпечатан от.   His.bg,.  ,Никой не ги погледне в София.

преди 4 часа, 招き猫 каза:

От постовете тук разбрах че при излитане за Италия се иска - dPLF, сертификат, бордна и ЛК, моля някой да ме поправи ако липсва нещо че с тези съм готов и утре летя?

Това е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.