Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

На 14.07.2021 г. в 15:46, Огнян каза:

От декларациите, които изпращат Wizz Air за полети до Италия никой не се интересува. Преди няколко дена летях до Бергамо и бях попълнил такава декларация, но никой я поиска. Нужни са само сертификат за ваксинация/тест и dPLF - и то на заминаване, в България, при регистрацията на гише. При влизане в Италия и на тези два документа не им обърнаха внимание граничните полицаи.

В Болоня,още на първата проверка искаха да покажем plf ,навсякъде с големи табели пишеше plf и го посочваха и викаха с палки, на граничния контрол освен лични документи изключително много държаха на plf, също имаше разлепени табели с големи надписи PLF !!!

Връзка към коментар
преди 2 минути , radi777 каза:

Пътуваме утре за Италия, задължително ли е антигенния тест да е в лаборатория от списъка в his.bg?

Не в лаборатория, а вида антиген трябва да е един от описаните и аз не знам, къде гледат какъв ти е теста.

Връзка към коментар
преди 2 минути , radi777 каза:

Пътуваме утре за Италия, задължително ли е антигенния тест да е в лаборатория от списъка в his

Питай лабораторията дали ще ти издаде сертификат през his.bg . Задължително е да е със сертификат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък в новата заповед, никъде не виждам да пише ваксинация за прибиране от червена зона.:

4.4. Лицата по т. 4.3. се допускат на територията на страната при представяне на отрицателен резултат от проведено изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19, удостоверен чрез валиден цифров COVID сертификат на ЕС за изследване или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.

Ако на прибиране не представиш pcr - карантина, която се отменя САМО с pcr.....

Връзка към коментар
преди 8 минути , vino4erpec каза:

Аз пък в новата заповед, никъде не виждам да пише ваксинация за прибиране от червена зона.:

4.4. Лицата по т. 4.3. се допускат на територията на страната при представяне на отрицателен резултат от проведено изследване по метода на полимеразно верижна реакция за COVID-19, удостоверен чрез валиден цифров COVID сертификат на ЕС за изследване или на аналогичен документ, съдържащ същите данни като цифровия COVID сертификат на ЕС.

Ако на прибиране не представиш pcr - карантина, която се отменя САМО с pcr.....

Точно така и ваксинация не се признава

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ха ха.

От тия дни България е в зелената зона на Англия, за това пък Англия вече е в червената зона за България, тоест чужденци не се допускат.

Поне е забавно.

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , neuromancer каза:

Ха ха.

От тия дни България е в зелената зона на Англия, за това пък Англия вече е в червената зона за България, тоест чужденци не се допускат.

Поне е забавно.

Това коментирахме вчера с приятелка от UK - тя каза, че веднага пуснали пакети за България турагенциите, но греда... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ох, предишния път като пътувахме към България, точно излезе нова заповед два дни преди полета и докато я поправят (буквално на деня след полета ни), трябваше да се бръкнем 300£ за PCRи. Сега пак нова заповед, пак два дни преди полета ни, обаче този път минаваме между капките, понеже влиза в сила от следващия ден! Не че няма да си направим съвсем доброволно тестове (безплатни антигенни, в Англия ги раздават на калпак), но друго си е по собствена инициатива 😄

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , Христиан каза:

Някой пътувал за Украйна скоро, да сподели как са нещата? Безпроблемно ли минава всичко само с антигенен тест?

Не би трябвало да има проблем!

 

Моят съпруг се прибра за уикенда от Украйна. Полетът е на Уиз от Киев до Бс. На идване е трябвало да мине през чек-ин гишето за проверка на документите. Не са му издали предварително бордна карта Каза, че ставало много бързо, защото са работили много гишета. Това е летище Жулиани и там в момента оперират Уиз, Лот и Бийз. Питали са го дали има тест. Той е български гражданин (роден и отрасъл), казал им, че за такива като него (бг граждани) не се изисква нищо навръщане. Знаели по принцип, но ги карали да проверяват всички. Той си показал сертификата и всичко било наред. На влизане в БГ на летище Бс имало много хора, но той поискал да мине през пасс машините и са му отключили една машина. Скан на паспорта и след това РЗИ. Имало е повече от 10 служителя на РЗИ. Погледнали са му само сертификата и това е! Доколкото е видял, на никой не са правили тест. 
 

В понеделник ще лети обратно Бс - Киев пак с Уиз и ще разкажа как е минало. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Някой може ли да ми каже какво ще ми искат за връщане от Италия? Нямам време да чета новата заповед. Преди малко се чекирах за утрешният полет Болоня-София и ми изписва "невалидна бордна карта". И място нямам. Да съм на летището рано-на чекинга.

Връзка към коментар
преди 11 минути , blueriver каза:

Някой може ли да ми каже какво ще ми искат за връщане от Италия? Нямам време да чета новата заповед. Преди малко се чекирах за утрешният полет Болоня-София и ми изписва "невалидна бордна карта". И място нямам. Да съм на летището рано-на чекинга.

Преди влизане-ваксинация, преболедуване, пср или пср и антиген след влизане

Връзка към коментар
преди 2 минути , Ivko каза:

Преди влизане-ваксинация, преболедуване, пср или пср и антиген след влизане

Това го знам,но ме смущава липсата на бордна карта. Страхувам се да не е отменен,защото в приложението пише продаден. А нямам мейл,а и си го имам в профила. Кой беше телефонът им,да звъня да питам?

Връзка към коментар
преди 2 минути , blueriver каза:

Това го знам,но ме смущава липсата на бордна карта. Страхувам се да не е отменен,защото в приложението пише продаден. А нямам мейл,а и си го имам в профила. Кой беше телефонът им,да звъня да питам?

Какво точно пише в резервацията ти?

Много пъти стана дума , че Уиз за много летища въвеждат изискването да се мине през гише за проверка на документите. В този случай в резервацията пише, че за този полет не е позволено онлайн чекиране. Това не трябва да те притеснява, просто Уиз така действат. Минаваш през гише, проверяват ти документите, издават ти хартиена бордна карта. Иначе полета и със и без мобилна бордна карта може да ти го отменят. Не вярвам да е това, само казвам, че едното не е задължително да има връзка с другото.

Връзка към коментар
преди 31 минути , Мари Николова каза:

Какво точно пише в резервацията ти?

Много пъти стана дума , че Уиз за много летища въвеждат изискването да се мине през гише за проверка на документите. В този случай в резервацията пише, че за този полет не е позволено онлайн чекиране. Това не трябва да те притеснява, просто Уиз така действат. Минаваш през гише, проверяват ти документите, издават ти хартиена бордна карта. Иначе полета и със и без мобилна бордна карта може да ти го отменят. Не вярвам да е това, само казвам, че едното не е задължително да има връзка с другото.

Пише да отида два часа преди полета и там служител щял да ми помогне. Извиняват се,но в момента не могат да ми издадат карта. Имала съм невалидна карта,но от България. Притеснявам се,защото в понеделник съм на работа. Иначе бих останала още!

Връзка към коментар
преди 33 минути , blueriver каза:

Пише да отида два часа преди полета и там служител щял да ми помогне. Извиняват се,но в момента не могат да ми издадат карта. Имала съм невалидна карта,но от България. Притеснявам се,защото в понеделник съм на работа. Иначе бих останала още!

Може и старата причина да е - овърбукинг. Щом е продаден полета, а и с днешното премаршрутиране.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

Може и старата причина да е - овърбукинг. Щом е продаден полета, а и с днешното премаршрутиране.

Благодаря,не се бях сетила за това. Надявам се да успея да се прибера.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Как мога да вляза в България след полет от Амстердам ако не съм ваксиниран? Отрицателен PCR тест ли ми е нужен или само отрицателен бърз антигенен тест?

Ако нямам никой от двата, мога ли да вляза и да си направя бърз антигенен до 24 чАса след влизането, като изпратя резултата до РЗИ?

Връзка към коментар
преди 15 минути , FlyTraveler каза:

Как мога да вляза в България след полет от Амстердам ако не съм ваксиниран? Отрицателен PCR тест ли ми е нужен или само отрицателен бърз антигенен тест?

Ако нямам никой от двата, мога ли да вляза и да си направя бърз антигенен до 24 чАса след влизането, като изпратя резултата до РЗИ?

Нидерландия е оранжева зона. Ето заповедта в сила от понеделник, но и сега мисля, че е оранжева.

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/07/16/zapoved_vlizane_bg_16_07_2021.pdf

 

За влизането - предварителен тест (пср или антигенен) или пак същите тестове до 24 ч. от влизането. 5% от влизащите пише, че се тестват на летището с бърз тест, но при теб тъкмо би се оказало улеснение, ако ти се случи🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, blueriver каза:

Благодаря,не се бях сетила за това. Надявам се да успея да се прибера.

Ние летим от Болоня на 21 ви ,чекирах билетите преди 3-4 дни, ще се прибираме със сертификат за ваксини.

Връзка към коментар
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

Нидерландия е оранжева зона. Ето заповедта в сила от понеделник, но и сега мисля, че е оранжева.

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/07/16/zapoved_vlizane_bg_16_07_2021.pdf

 

За влизането - предварителен тест (пср или антигенен) или пак същите тестове до 24 ч. от влизането. 5% от влизащите пише, че се тестват на летището с бърз тест, но при теб тъкмо би се оказало улеснение, ако ти се случи🙂


Благодарско! А как разбираш новата заповед относно влизане в България като се идва от държава от червена зона? Аз доколкото разбирам, ме поставят под карантина, от която мога да изляза, ако представя отрицателен PCR тест до 24 часа след влизането т. е. не е задължителна карантина, от която мога да изляза с PCR тест, ама чак след 10 дни. Това така ли е?

А ако идвам от държава от червена зона и представя отрицателен PCR тест при влизане в България, подлежа ли на карантина?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , FlyTraveler каза:


Благодарско! А как разбираш новата заповед относно влизане в България като се идва от държава от червена зона? Аз доколкото разбирам, ме поставят под карантина, от която мога да изляза, ако представя отрицателен PCR тест до 24 часа след влизането т. е. не е задължителна карантина, от която мога да изляза с PCR тест, ама чак след 10 дни. Това така ли е?

А ако идвам от държава от червена зона и представя отрицателен PCR тест при влизане в България, подлежа ли на карантина?

Разбирам така за червената зона - предварителен пср до 72 часа преди влизането или ако няма такъв - карантина 10 дни или освобождаване от нея само с пср тест /не важи антигенен/, направен до 24 часа.

 

Не, няма карантина, ако имаш предварителен отрицателен пср тест.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Спойлер

 

Я да си попитам профилактично - за Гърция децата под 12г. все още си влизат безпроблемно при двама ваксинирани родители, нали така? Предполагам, че и в ресторантите няма да проблем на децата, нали? Знам, че звучи налудничаво, ама напоследък много неща се случват и решават, та знам ли...

 

И на връщане от Гърция в България какво следва?

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.